Forum Forum inwestycyjneOpinie o spółkach

MEDIATEL zaczął marsz na północ!

MEDIATEL zaczął marsz na północ!

skomentuj
SUMMIT / 2007-04-05 18:38
Dzisiaj, kolejny dzień pod rząd, kurs MediaTelu idzie w górę !!!
Wcześniej wskaźnik RSI wygenerował 5 mocnych sygnałów kupna (w kursach dziennych zamknięcia). Tego nie powinien przeoczyć żaden "technik"!
Ostatnio widać sporą wymianę akcji - wolumeny dzienne są ogromne jak na tę spółkę. To może sugerować, że ktoś "gruby" wchodzi mocno w tą spółkę. Pakiet niecałych 5% mają prawdopododnie fundusze PKO BP.
Przypomnę: na GPW jest notowanych 3 035 300 akcji, a w wolnym obrocie jest ich zaledwie 27,48%, czyli 830 000. Pakiet większościowy należy do Porozumienia Akcjonariuszy.
Spółka świadczy zintegrowane usługi telekomunikacyjne, w tym usługi dostępu do Internetu, głosowe połączenia telekomunikacyjne oraz usługi informatyczne związane z obsługą sieci przez Internet. Posiada niegeograficzny numer 039.., czyli stawka za impuls jest jednakowa niezależnie od miejsca wykonania połączenia w Polsce i zza granicy. Ponad to wygrała już parę spraw z TP SA, co dobrze rokuje na przyszłość. Ostatnio podpisała umowę dzierżawy na 10 lat sieci telekomunikacyjnej Lambda od MC. Sieć ta jest w większości nowych biurowców i wieżowców w Warszawie, przez co jest potencjał wzrostu liczby klientów instytucjonalnych (generują ogromny ruch - nie ma jak dzwonić z pracy na koszt "chlebodawcy"). Może uda się Mediatelowi, przy odrobinie szczęścia, przejąć tę sieć na własność. Kilka dni temu prawami majątkowymi MC zainteresował się komornik, a syndyk-likwidator MC broniąc się przed nim być może będzie wolał za małe pieniądze sprzedać Lambdę właśnie MediaTelowi :-)
skomentuj
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy