Forum Forum prawnePracy

Mianowany urzędnik państwowy - jakie stanowiska?

Mianowany urzędnik państwowy - jakie stanowiska?

Stachu99 / 83.4.184.* / 2011-01-23 09:31
Witam forumowiczów.
W jakich miejscach i na jakich stanowiskach może pracować 'mianowany' pracownik urzędu państwowego i na jakich pracownik urz. pań. na umowie o pracę? Czy te dwie grupy pracowników mogą zajmować te same stanowiska bez wyjątków?
Na jednej ze stron internetowych wyczytałem, że mianowany urz. pań. nie może być zatrudniony w miejscach wymienionych w art. 1 ustawy o pracownikach urzędów państwowych - Dz.U. 2001 nr 86 poz. 953. Niestety, w tej ustawie nie znalazłem wyszczególnienia w jakich urzędach i na jakich stanowiskach może pracować urz. mianowany a na jakich nie może. Wynikało by, że mianowany urz. pań. może pracować we wszystkich jednostkach wymienionych w art. 1 w/w ustawy.

Możliwe, że ja nie potrafię zinterpretować prawidłowo odpowiednich określeń tej ustawy za co bardzo przepraszam ale to nie moja dziedzina zawodowa a tych informacji szukam dla osoby, która musi napisać referat.
Bardzo proszę o wypisanie szczegółowo gdzie może/nie może pracować mianowany urzędnik państwowy najlepiej w porównaniu z urzędnikiem państwowym zatrudnionym na umowę o pracę.

Pozdrawiam,
Stachu99

Najnowsze wpisy