zwolnienie?

skomentuj
j.k.m. / 88.156.238.* / 2011-01-22 15:32
czy kierownik może powiedzieć pracownikowi:" jeśli nie pasuje ci taka praca to możesz w każdej chwili się zwolnić"?(pomimo, że ten nie złamał regulaminu, i innych przepisów)czy takie postępowanie jest niezgodne z przepisami(jakimi)?czy taki fakt jest karalny?
szklarek / 2011-01-25 11:19
Trochę mało o okolicznościach, ale tak czy inaczej- nie przesadzajmy. Po pierwsze nie była to groźba, że to on go zwolni, ani jak rozumiem zdanie wypowiedziane do pracownika, który odmówił wykonania polecenia pracodawcy czy przełożonego. Po drugie- taki jest fakt, pracownik zawsze może się zwolnić, czy to za wypowiedzeniem, czy bez- jak to reguluje Kodeks Pracy. I na prawdę nie jest to mobbing z art. 94-3 KP.
Inna rzecz świadcząca o kulturze kierownika lub napięciu w tamtym momencie, że raczej nie jest się z pracownikami na 'ty'.
skomentuj

Najnowsze wpisy