Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Michnik dla Money.pl: Nie umiemy zbudować dróg, ale zbudowaliśmy demokrację

Michnik dla Money.pl: Nie umiemy zbudować dróg, ale zbudowaliśmy demokrację

Wyświetlaj:
stop dla Gazety Octowej / 212.106.18.* / 2011-06-12 10:58
Ta jego demokracja wkrotce sie zawali !!!
Widac to miedzy innymi po wycenie Octowej Agory na GPW !!!

http://www.money.pl/gielda/spolki_gpw/agora;sa,AGO,informacje.html

Rozpowszechnianie płatne razem Gazety Octowej, wydawanej przez Agorę, wyniosło w marcu 2011 roku 311.550 sztuk i było o 8,2 proc. niższe niż rok wcześnie !!!
Eternit z Azbestu / 2011-06-12 10:49 / Tysiącznik na forum
A po co komu ta całą demokracja?
W Chinach zamiast demokracji budują drogi!
dgen / 2011-06-12 10:05 / Tysiącznik na forum
Michnik o sobie w piśmie "Powściągliwość i praca" (nr 6, 1988 r.): (...) Jak na pewno wiecie, środowiskiem z którego pochodzę, jest liberalna żydokomuna. To jest żydokomuna w sensie ścisłym, bo moi rodzice wywodzili się ze środowisk żydowskich i byli przed wojną komunistami (...)."

zwolennikom partii rządzącej gratulujemy autorytetów
asdasd / 217.173.182.* / 2011-06-12 10:03
Przyjdzie czas, ze polacy zatesknią za komuna.
tesa1959 / 2011-06-12 10:40 / Tysiącznik na forum i pełna kultura
Do kartek na mięso, cukier i inne rzeczy, do pustych półek jedynie z octem też? Tak Ci było w niej dobrze?
fitki / 79.186.105.* / 2011-06-12 10:51
Co wy solidaruchy ciągle z tym octem -w latach osiemdziesiątych rodziło się około 700 tys.dzieci i wszystkie dobrze odchowane na tym occie a teraz rodzi się połowa ok.400 tys.na zielonej wyspie szczęśliwości znaczna część z nich po prostu głoduje
"Polskie dzieci głodują. Są gminy, w których nawet 70% dzieci wymaga dożywiania. Niestety na pomoc w postaci miski ciepłej zupy mogą liczyć tylko przez dziesięć miesięcy. Podczas wakacji dzieci z ubogich rodzin chodzą głodne - pisze "Życie"."
Tak wygląda twój kapitalizm niedługo poznasz sama jego smak jak ci obetną (albo pozbawią) emerytury a to już niebawem
raymundo / 2011-06-12 11:47 / Bywalec forum
Przepraszam, a gdzie my tu mamy kapitalizm? W 23% VATu, w przymusowych składkach socjalnych i emerytalnych, we wszechobecnej akcyzie, we wszechwładzy setek tysięcy urzędników państwowych, w nieogarnionych procedurach biurokratycznych, w monopolach państwowych, regulacjach rynku, koncesjach, pozwoleniach i setkach innych czynników składających się na obciążenie naszych dochodów na rzecz tzw. państwa w prawie 70%, zabijających przedsiębiorczość i gospodarność obywateli, a przede wszystkim demoralizujących dużą część społeczeństwa - dzisiejszych beneficjentów systemu socjalnego?

Myślę, że należy odróżniać pozory i bajki o kapitalizmie, które nasze "elity" próbują nam wciskać od ponad dwóch dekad, a tym, czym jest kapitalizm i wolny rynek w rzeczywistości. I pamiętać należy, że zabieranie wszystkim i rozdawanie niektórym nie tylko nie jest sprawiedliwe, ale przede wszystkim w żadnej mierze nie niesie ze sobą rozwoju kraju i wzrostu gospodarczego!
tesa1959 / 2011-06-12 10:58 / Tysiącznik na forum i pełna kultura
Widocznie nie miałeś problemów z odchowaniem dzieci w latach osiemdziesiątych, nie stałeś w kolejkach po odzież i jedzenie dla nich (nie mówiąc o zabawkach i słodyczach) i jak doszedłeś, to wszystko się skończyło. Ja swoje dzieci urodzone w latach osiemdziesiątych ubierałam w rzeczy po znajomych, którzy w lepszym okresie je urodzili. Po mleko w proszku byłam zmuszona iść do parafii, gdzie było z darów, bo tego na kartki nie wystarczało. Za tym tęsknisz?
fitki / 79.186.71.* / 2011-06-12 11:20
W tej chwili większe kolejki są pod MOPSem (a mieszkam w pobliżu to widzę )niż za komuny za kiełbasą (nawiasem mówiąc prawdziwą kiełbasą tej waszej kapitalistycznej z barwnikami i konserwantami nie daję nawet mojemu kotu bo szkoda zwierzątka)a drugiej strony czy ktoś czekał za komuny na wizytę u kardiologa czy innego specjalisty rok i dłużej a na operację kilkanaście lat
tesa1959 / 2011-06-12 11:25 / Tysiącznik na forum i pełna kultura

waszej
kapitalistycznej

dlaczego naszej?
W tej chwili większe kolejki są pod MOPSem

są wśród nas "wysokiej klasy bezrobotni" i to tak wysokiej, że nie opłaca im się iść do pracy za 1500 zł, bo zasiłku maja więcej, a i "dobrze, że nasz tata pije, to przynajmniej mamy na chleb, gdy sprzedamy butelki".
xcc / 93.105.57.* / 2011-06-12 12:13
@tesa1959. Tobie to się chyba w głowie przewróciło,albo stoisz na głowie i inaczej widzisz obecną sytuację. Gdzie ci wysokiej "klasy bezrobotni" mogą znaleźć pracę,jak zakłady sprzedane albo zniszczone. Nie tylko TY pamiętasz kartki i ubierałaś dzieci w czyje. Tamte produkty były pod kontrolą sanepidu. Tych z markietów nikt nie sprawdza z obawy utraty pracy. Przestań zachwycać się cudolandią. Jak ci nie szkoda kota, to .... Niemcy dbają o jakość towaru na SWÓJ rynek i co im wyszło? Wygodnictwo i liczenie na kogoś kosztuje i już za to płacimy wysoką cenęi. RAYMUNDO i fitki mają rację. Pójdź na obojętnie któryś bazarek w dużym mieście, np w W-wie i zobacz co ludzie kupują i na co ich stać. Głupota i bierność nie boli ale kosztuje. Tego skutki są widoczne i będą bardziej. Miłego dnia.
tesa1959 / 2011-06-12 12:27 / Tysiącznik na forum i pełna kultura
Ja się nie zachwycam obecna sytuacja, ale staram się uświadomić Ci, że w komunie wcale nie było raju. Sanepid w komunie? Nie rozśmieszaj mnie. pamiętam, jak to było - jeśli byla łapówka, to nawet karaluchy przeszły.
Niemcy dbają o jakość towaru na SWÓJ rynek
i co im wyszło?

Dbają? Może. tylko, dlaczego wszelkiego rodzaju świństwa są na zachodzie? U nas nadal obowiązuje świadectwo zdrowia z Sanepidu do pracy w sklepie czy restauracji, tam nigdy tego nie wymagano. Nie wiem czy też w Niemczech, ale w Belgii na pewno nie było. Wiem, bo mój brat swego czasu pracował tam w piekarni i był tym faktem bardzo zdziwiony. Więc na czym to dbanie polega? Na karmieniu ptactwa systemem klatkowym własnymi odchodami? Modyfikowaniu żywności? Doświadczeniach z genami? Paradoksalnie nasza żywność jest mimo wszystko najbardziej bezpieczna. Na marginesie -0 mój syn też przez 3 lata pracował w Irlandii i wiem, że tej ich żywności nie da się jeść - bez smaku, sama chemia. dobrze, że są tam sklepy z polską żywnością. nie znaczy to, że wszystkie nasze (a skąd wiesz, że to nasze) są pierwszej jakości i też zawierają mnóstwo chemii, ale masz wybór, a tam nie ma. Wszystko jednakowo smakuje.

Pójdź na obojętnie
któryś bazarek w dużym mieście, np w W-wie i zobacz co ludzie kupują i
na co ich stać.

wiem i bez bazarku w Warszawie i wiem, że jeszcze nie było zatrucia na wielką skalę tak, jak w Niemczech. A przy okazji, Niemcy są tak zarozumiali, że od razu oskarżyli Hiszpanię, a nie szukali źródła u siebie.
Głupota i bierność nie boli ale kosztuje.

To stwierdzenie może też ewaluować w drugą stronę.
xcc / 93.105.57.* / 2011-06-12 14:47
@tesa1959 Napisałeś :"U nas nadal obowiązuje świadectwo zdrowia z Sanepidu do pracy w sklepie czy restauracji...," i tu się zgadza. A żywność w markietach to badają? Człowieku, gdzie masz tę naszą zdrową żywność? Chyba że mleko od babci z ulicy i to w butelce plastykowej.Tylko taki jest wybór. Chleb nie wiesz z jakiej mąki, warzywa - sprowadzane a i krajowe produkowane "na sprzedaż"a nie na zasadzie jak "dla siebie". No i łapówek też nie ma? Jak tak cudownie, to po co Twój syn pojechał do Irlandii. Polska ziemia, nie skażona albo minimalnie leży ugorami. Przekrocz Odrę i powiedz dlaczego u Niemców ziemia nie leży ugorami. No i czym mamy się pochwalić, jak nie obiecywaniem to pisaniem, tylko że z jednego i drugiego nawet g... nie wychodzi. Chwal dalej tę cudowną zielona wyspę ale od chwastów i samosiewów i to na dobrych klasach ziemi, a nadto z lęgowiskiem węży i dzikiej zwierzyny, bobrów, które bezmózgowcy za judaszowe srebrniki dla zabawy podrzucają umęczonym, wymierającym rolnikom.
stop dla PO / 212.106.18.* / 2011-06-12 12:55

Niemcy są tak zarozumiali, że od razu oskarżyli Hiszpanię, a nie szukali źródła u siebie


To tak samo jak u nas, z tymi z Partii Oszustow !!!
Wszystko zwalaja na innych !!!
dlaczego Hitler potrafił zbudować autostrady / 188.33.234.* / 2011-06-12 10:02
A w czyim interesie zbudowano tę demokrację? Czy na pewno dla tubylczych obywateli tego kraju? Tym żyje się na poziomie zbliżonym do nędzy, za to niebotycznie rośnie bogactwo odrodzonej oligarchii, wiadomego pochodzenia.
Kraj zadłużono, majątek sprzedano za grosze, a młodych ludzi oddano w pacht obcym za granicą. Wojska już praktycznie nie ma, a policja podczas strajku przed budynkiem naczelnej administracji bezradnie krzyczy -„złodzieje”.
Państwo Polskie zostało rozmontowane panie Michnik! A wiara, że „ciemny lud kupi” bzdury, które pan opowiada o demokracji, jest nadmierną pewnością siebie, bo naiwny to pan nie jest.
Trafnie przejrzał działania takich jak pan, były premier Kanady:
"Zanim kontrola nad emisją pieniędzy i kredytu nie zostanie przywrócona rządowi i uznana za jego nadzwyczajną i świętą odpowiedzialność, wszystkie dyskusje na temat niezależności parlamentu i demokracji są puste i daremne. Kiedy naród odrywa się od kontroli nad własnym kredytem, nie ma znaczenia kto tworzy w państwie prawo. Lichwa poza
kontrolą zniszczy każde państwo."
William Lyon Mackenzie King (1874-1950), premier Kanady, który znacjonalizował Bank of Canada.
tesa1959 / 2011-06-12 10:43 / Tysiącznik na forum i pełna kultura
Coś w tym jest, ale budujemy demokrację dopiero 20 lat, a Kanada ile? Zastanów się.
VVFGBV / 2.98.168.* / 2011-06-12 10:02
MICHNIK CHYBA JESTES INTELIGENTNY INACZEJ !!!W POLSCE NIE MA DEMOKRACJI JEST PANSZCZYZNA LUB JAK WOLISZ NIEWOLNICTWO.OTO DOWODY:1/W POLSCE SA ROWNI I ROWNIEJSI JESLI CHODZI O WYROKI SADOWE NP.POLITYK I ZWYKLY CZLOWIEK.POLITYK JAK ZOSTANIE ZLAPANY NA JEZDZIE PO PIJANEMU DOSTAJE ZAWIASY A ZWYKLY OBYWATEL IDZIE SIEDZIEC. NASTEPNY PRZYKLAD TE SAME MORDY W PARLAMENCIE OD 20 LAT BO MAMY OKREGI WIELOMANDATOWE A NIE JEDNOMANDATOWE I TEGO NIE MOZNA ZMIENIC BO TE SAME MORDY W PARLAMENCIE .BLOKUJA ZMIANY!! NASTEPNY KOSCIOL A PANSTWO ITD
xioug / 80.50.131.* / 2011-06-12 10:01
Zrujnowane Stocznie i tysiące przedsiębiorstw zbudowanych za "Gierka". Zero Mniejszości polskiej w Niemczech i polskich nazwisk na Litwie. Polacy za kratkami na Białorusi groteskowe Komisje Śledcze itp... To jest faktyczna siła rodzimej d..pokracji. Wygląda, że piewcy sukcesów to właściciele - kokosowych posadek. Bo zwykły Kowalski na pewno nie.
tesa1959 / 2011-06-12 10:46 / Tysiącznik na forum i pełna kultura
Ja, zwykły Kowalski, wierzę, że demokracja rozwinie się. Musimy przejść transformację z komuny, a na to potrzeba czasu, zmiany sposobu myślenia. następne pokolenia, nie zarażone komuną tego dokonają.
Eset / 46.113.246.* / 2011-06-12 11:18
Muszą wymrzeć co najmniej aż dwa pokolenia, aby zmienić mentalność. Tylko po co walczyć o demokracje czy jakikolwiek inny ustrój, lepiej uczyć wybierania dobra i niszczenia - nie czynienia zła. Dla niedoskonałości ludzkiej jest to czysta fikcja do której musimy zmierzać.
em96 / 151.83.96.* / 2011-06-12 22:44
"lepiej uczyć wybierania dobra i niszczenia - nie czynienia zła..."

A pytałeś rząd o zdanie...? - Fakty dowodzą, że ma zgoła odmienne...
tesa1959 / 2011-06-12 11:22 / Tysiącznik na forum i pełna kultura

, lepiej uczyć wybierania dobra

Tu praktycznie pies jest pogrzebany.
stop dla GW / 212.106.18.* / 2011-06-12 09:53
Ostatnio chcialem nabyc Rzepe.
Zajezdzam na stacje PKN.
Rzepy nie ma. Jest za to pod reka Goowniana Gazeta. Do woli!!
Sa tez inne badziewia w stylu Fakty i Mity.

Zajezdzam na druga stacje, jest podobnie.
Podjezdzam pod kioski, podobnie.

Dopiero w kolejnym kiosku, gdzies na uboczu trafiam na Rzepe !!!

Nadredaktorze myslisz, ze z braku laku i Gazete Goowniana bedzie dobra.
Mylisz sie, nigdy tego goowna nie kupie.
To tak jak kiedys bylo za komuny z tym octem. Na polkach sklepowych stal tylko ocet !!!
tesa1959 / 2011-06-12 10:48 / Tysiącznik na forum i pełna kultura
A nie uważasz, że chcąc mieć właściwie ukształtowany pogląd na daną sprawę, należy sięgać po informacje z różnych źródeł?
stop dla Octow / 212.106.18.* / 2011-06-12 11:06
TESICA, Ty nie potrafisz sie skupic na czytaniem ???
Zanim cos napiszesz, to wczesniej sie zapoznaj uwaznie z tekstem, pomysl i dopiero komentuj !!! a nie na odwrot !!!
tesa1959 / 2011-06-12 11:18 / Tysiącznik na forum i pełna kultura
Widzę, że masz problemy ze zrozumieniem moich tekstów. Klapki na oczach?
stop dla Octow / 212.106.18.* / 2011-06-12 11:29
Musze Ci zaczac wykladac jak krowie na granicy !!!
Jest godz. 10 rano chce nabyc Rzepe,ale nie sposob jej znalezc !!! za to wszedzie Gazety Octowej pelno, pod dostatkiem jak octu za komunt. Tam gdzie Rzepy nie bylo pytalem: czy byla?
Odp. brzmiala nie nie bylo jej !!!

Czy dalej jestes cos w stanie wnioskowac ???
tesa1959 / 2011-06-12 11:32 / Tysiącznik na forum i pełna kultura
Ale ja nie o tym. Napisałeś, że
Nadredaktorze myslisz, ze z braku laku i Gazete Goowniana bedzie dobra.
Mylisz sie, nigdy tego goowna nie kupie.

Do tego się odniosłam i tłumaczę Ci jak krowie na rowie.
stop dla Gazet Octowej / 212.106.18.* / 2011-06-12 11:55
Widze, ze Tobie trzeba jednak do konca wykladac !!!

Zalozmy, ze chce przeczytac dwie gazety Gazete Octowa i Rzepe po to, aby wyrobic sobie wlasne zdanie na jakis tam temat opisywany przez powyzsze.

Gazete Octowa jako ocet jest jej pelno (jak octu na polkach za komuny) a Rzepy brak.
Jak mozna wyrobic sobie poglad czytajac (kupujac) tylko Gazete Octowa ???

Dlaczego punkty sprzedazy pracy nie miały Rzepy a Gazety Octowej miały jak octu za komuny ???
Na Rzepie mieli zwroty zerowe a na Gazety Octowej zapewne wielkie.
Dlaczego na sile chce sie ludziom wciskac Ocet ???
Dlaczego nie mam wyboru ???
To jest demokracja ??? To jest Octokracja !!!

Zakumala wreszcie ??? Jakby nie, no to coz, nic sie z tym juz zrobic nie da !!!
tesa1959 / 2011-06-12 12:05 / Tysiącznik na forum i pełna kultura
To Ty nie kumasz! Każda gazeta przepycha własne zdanie i dlatego należy kupić i "masło i ocet". Dopiero wtedy wyrobisz własne zdanie. Ubolewam nad tym, że nie mogłeś kupić Rzepy - jest tak poczytna, więc powinien być większy nakład. Dlaczego nie ma "masła" a tylko "ocet"? Nie musisz nic wykładać, bo ja to wszystko doskonale rozumiem, a odniosłam się tylko do tego, że "octu" nigdy nie kupisz. Jeśli nie kupisz, to skąd masz pewność, że jest "kwaśny"?
stop dla Gazety Octowej / 212.106.18.* / 2011-06-12 12:13
No coz, nic sie z tym juz zrobic nie da !!!
Jan Brzechwa / 178.235.202.* / 2011-06-12 09:40
"Na tapczanie siedzi leń,
Nic nie robi cały dzień.
"O, wypraszam to sobie!
Jak to? Ja nic nie robię?
A kto siedzi na tapczanie?
A kto zjadł pierwsze śniadanie?
A kto dzisiaj pluł i łapał?
A kto się w głowę podrapał?
A kto dziś zgubił kalosze?
O - o! Proszę!"
Na tapczanie siedzi leń,
Nic nie robi cały dzień.
"Przepraszam! A tranu nie piłem?
A uszu dzisiaj nie myłem?
A nie urwałem guzika?
A nie pokazałem języka?
A nie chodziłem się strzyc?
To wszystko nazywa się nic?"
Na tapczanie siedzi leń,
Nic nie robi cały dzień.

Nie poszedł do szkoły, bo mu się nie chciało,
Nie odrobił lekcji, bo czasu miał za mało,
Nie zasznurował trzewików, bo nie miał ochoty,
Nie powiedział "dzień dobry", bo z tym za dużo roboty,
Nie napoił Azorka, bo za daleko jest woda,
Nie nakarmił kanarka, bo czasu mu było szkoda.
Miał zjeść kolację - tylko ustami mlasnął,
Miał położyć się - nie zdążył - zasnął.
Śniło mu się, że nad czymś ogromnie się trudził.
Tak zmęczył się tym snem, że się obudził."
(@) / 89.79.218.* / 2011-06-14 05:26
Jan Brzechwa (wł. Jan Wiktor Lesman) (1898–1966) – rzekomo polski poeta, a naprawdę Żyd, zatwardziały mason, liberał i zapiekły wróg narodu Polskiego. W latach stalinowskich Brzechwa pisywał wiersze i poematy sławiące zbrodniczy reżim i stanowiące jego propagandę.

Proszę przeczytać "poezję" Jana Brzechwy vel Lesmana umizgującego się do bandytów stalinowców i sowieckich okupantów.

Do sławnych reform znowu przybyła reforma
Wiadomo - rewolucja wytyczony tor ma
Ryknęli spekulanci, zawyli kułacy
Ci którzy się na cudzej bogacili pracy
I pokaźne majątki zbijali po trosze
Przemyślni oczajdusze, sprytni wydrwigrosze
Kanciarze waluciarze, łyki, basałyki
Nuże opróżniać kufry, kabzy i sienniki
Wysupływać miliony, opłakiwać straty
Szkalować rząd i państwo
i rozdzierać szaty
Robotnicy na zmianie pieniędzy nie stracą
Bo wzbogacając państwo sami się bogacą
Bo są gospodarzami tej ziemi ojczystej
Gdzie słychać łoskot maszyn i śpiew traktorzystów
Gdzie stają nowe domy, rośnie Nowa Huta
A dłonie są tak mocne jak nowa waluta!
tade / 83.2.33.* / 2011-06-12 09:34
Michnik z Bolkiem już w Magdalence sprzedali demokrację.
A tak po prawdzie czy miała kiedykolwiek być w Polsce.
Jak to fajnie zaczyna się układać:
będzie jedna lista PO
pozostanie jedna partia PO
kilku janczarów PSL, SLD
a Wielki Kozioł dogoni Cyrankiewicza w premierowaniu
Żyć nie umierać wielkie czasy nadchodzą.
yhy123 / 83.24.170.* / 2011-06-12 09:48
Pan Michnik zapomniał dodać, że po 89 roku zbudowano demokrację dla wybranych. Demokrację, w której pozycję dominującą mają ludzie z komunistycznego establishmentu i służb specjalnych, a media w ich służbie są wstanie zniszczyć każdego przeciwnika politycznego.

Model demokracji promowany Gazetę Wyborczą doskonale służy Mirom, Grzechom i Rosołom.
liberale-aferale / 178.37.14.* / 2011-06-12 09:24

Oczywiście jest deficyt, nie ma autostrad, pewne sprawy pozostają niezałatwione. Jednak przez ostatnie 20 lat zbudowaliśmy solidne, demokratyczne państwo, państwo prawa i wzrostu gospodarczego. To fantastyczny sukces.

Sukces!!! W cholere z taka tyłkokracja gdzie ludzie żyć godnie nie mogą. Co to sie dzieje że adaś ostatnio sie czesciej w mediach pojawia ? Raban przedwyborczy bedzie podnosił ?
bsf / 87.205.154.* / 2011-06-12 09:23
Nie umieMY zbudować dróg i NICZEGO POZYTYWNEGO a to co POwstało PO 1989 to duPOkracja . Wystarczyło POdwórkowcom 4 lata aby wszystko zniszczyć.NAJlepiej Nam wychodzą PObudki o 6 rano przez uzbrojoną POlicję POlityczną oraz życie na koszt POdatnika i NIC NIE ROBIENIE.
sołtys. / 83.26.246.* / 2011-06-12 09:13
Zbudowaliśmy demokracje gdzie 9 służb specjalnych może cię podsłuchiwać,a każda specsłużba ma swoich tajnych agentów,także lista Wildsztajna to pikuś co się teraz dzieje.

Najnowsze wpisy