Forum Forum nieruchomościRynek nieruchomości

Mieszkania lokatorskie na własność za grosze

Mieszkania lokatorskie na własność za grosze

Wyświetlaj:
Zbulwersowana / 188.33.157.* / 2010-05-14 12:24
Nie wiem w czym macie ludzie problem zawsze państwo pomaga bogatym a biedni nigdy nic od państwa nie dostają. Mam dopiero 24 lata moja Mama przeszła ciężką operacje teraz jest na marnej rencie i dorabia gdzie tylko możne, pracowała całe życie płaci podatki to samo mój Ojciec i nic z tego nie maja żyją z wypłaty do wypłaty ja żeby iść na studia musiałam poczekać 2 lata bo nie było mnie stać się uczyć!!! Mamy mieszkanie lokatorskie co 6 miesięcy podnoszą nam czynsz w tym momencie sam czynsz bez mediów wynosi 850zł do tego prąd, gaz, woda. pensje idą na opłaty i prawie nic nie zostaje na życie ja pomagam jak tylko mogę . Moja pensja starcza mi na opłacenie studiów i utrzymanie już nie mówię ze chciała bym wyjść za mąż , ale za co odłożyć na wesele. Wykupić mieszkania nas nie stać bo skąd niby mamy wziąć 30 tys skąd odłożyć jeszcze kilka podwyżek i moi rodzice całkiem się załamią. Gratuluje wszystkim którzy mieli na wykupy mieszkań i jest ich stać na wszystko.!!!!!! Nie mam pojęcia co z was za ludzie pazerni na pieniądze cieszcie się że macie wykupione mieszkania że było was na to stać a nie kto wam wróci!!!! Brak mi słów dla tego społeczeństwa mam nadzieję że wasze dzieci wnukowie nie znajdą się w podobnej sytuacji a może Weście to pod uwagę. Chciała bym żeby ta ustawa weszła żeby moi rodzice wiedzieli że po tylu latach mają swój kąt bo to im się należy opłaty są kolosalne i przez 25lat myślę że spłacili ten dług z nawiązką!!!!!! . Jest mnóstwo takich rodzin jak nasza.
bartejd / 93.105.174.* / 2010-05-22 20:53
Witam,
Uprzejmię proszę o wypełnienie ankiety ściśle związanej z nieruchomościami.Ankieta zajmię Państwu max. 1 min.,wypełniając ją pomagacie mi w napisaniu pracy magisterskiej .Z Góry DZIĘKUJE za poświęcony czas!!
link do ankiety:

http://www.moje-ankiety.pl/wypelnij/kwestionariusz/16524/sec-23wrlLHL
zdebal / 91.90.161.* / 2007-01-18 14:25
Jak to bywa. Punkt widzenia zalezy od punktu siedzenia.
Lokatorzy spóldzielczych mieszkan i kwaterunkowych to z regóły niezbyt zamozni ludzie, dlatego moim zdaniem, jedynym sposobem uporządkowania spraw lokalowych tych ludzi, jest dostepny dla ich kieszeni pomysł. Niech biorą i utrzymują ten majątek. Byle bym nie musiał do tego dopłacać. Jestem za, bo nie mam mentalniości psa ogrodnika..
Ja sam wybudowałem wlasny dom. Kupiłem mieszkanie dla syna po teściowej.
lokator / 81.219.116.* / 2007-01-18 13:28
A fe. Kłócicie się o kilka tys.zł. z każdego mieszkanka, które nie każdy od razu będzie sprzedawał i mieszkał pod mostem, a nie widzicie majątków wielomilionowych wartości wybudowanych w PRL-u, które przeszły za grosze w prywatne ręce. To oni triumfują.
S.M.S z popowic. / 82.143.133.* / 2007-01-19 21:54
19.01.2007.Mieszkanie lokatorskie na wlasnosc za grosze.Przykro mi o tym pisac ale przegladajac wypowiedzi dochodze do wniosku ze My Polacy naprawde nie mozemy sie dogadac ,poniewaz tak ucza nasze dzieci w szkole .Ze kazda klasa uzywa innych podrecznikow dla tego nie mozemy sie dogadac .A to jest wina wladzy Poniewaz wedlug wypowiedzi Prezydenta Na 60 leciu mordu zydow w Kielcach powiedzial Prioritetem polski jest pomoc dla Izraela nie nauka naszych dzieci z jednakowych podrecznikow .Czego dowodem bylo pokrycie kosztow zniszczenia Bejrutu Przez mIzrael gdzie minister spraw zagr.min.Foga przekazala 1mln.25otys.euro na odbudowe Bejrut5u.To samo dotyczy nas czlonkow Spoldzielni bralismy kredyty w trakcie budowy i splacalismy wraz z odsetkami a obecnie zada sie zaplaty roznicy miedzy cena rynkowa .
hanna99 / 83.16.225.* / 2007-01-08 16:51
TO JA POPROSZE ABY MI ODDALI TO CO ZAPLACILAM W 1991 ROKU A BYLO TEGO ROWNOWARTOSC 48 TYSIECY MAREK NIEMIECKICH ZREWALORYZOWANE DO SREDNIEJ KRAJOWEJ A POTEM CHETNIE WYKUPIE ZA ZLOTOWKE.
Q2 / 87.206.167.* / 2007-01-14 20:03
chyba kupiłaś całą wioskę !!!!!
eugeniusz koziński / 84.40.210.* / 2007-01-08 09:12
Interpretacja prawa właśności w spółdzielni mieszkaniowej dokonywana przez Krajową Radę Spółdzielczą jest wielce kontrowersyjna. Natomiast warto zauważyć (z okazji 6 rocznicy wprowadzenia w życie ustawy o spółdzieleniach mieszkaniowych - 24.04.2001) i wskazać zabiegi polityczno-lobbystyczne (KRS+SLD+PSL) wokół tego przełomowego aktu prawnego. To miał być element regulacji stanu prawnego nieruchomości w Polsce. Mieliśmy to zrobić do 2011 roku. Na przeszkodzie do normarmalności w naszym kraju stanęło lobby którego, jak sie okazuje, siła jest olbrzymia. Zbyt duża w stosunku do szeregowych członków spółdzielni którzy są nominalnymi właścicielami spłódzielni mieszkaniowych. Jak jest rzeczywistość? Każdy widzi. Czy musimu stosować podwójne (potrójne?) przepisy do tego samego obszaru? Skoro mamy Kodeks cywilny i ustawę o własności lokali to warto się zastanowić (kieruję się do prawników!) czy jest potrzeba wyłączania niektórych ICH przepisów przez ustawę o spółdzielniach mieszkaniowych. Ktoś tu chyba nie myśli właściwie. Przepraszam, myśli... inaczej. NIe jestem pewien czy z punktu widzenia interesu Państwa jest to właściwe. Tak właśnie interesu Państwa bo to ONO ponosi największe straty mogące wynikać z braku właściwego poziomu regulacji prawnych nieruchomości. Zainteresowanych odsyłam do wyroków Trybunału Konstytucyjnego (lata 2004-2005 szczególnie) który jasno i precyzyjnie wypowiedział się o przedmicie spółdzielczości mieszkaniowej.
Pozdrawiam. eugeniusz
wkurzony / 83.20.186.* / 2007-01-07 11:45
Dalszy ciąg rozdawnictwa?? A mnie kto zwróci za wykup mieszkania ?? Nowa komuna UE ???
sabatina / 217.153.164.* / 2007-01-14 19:24
ludzie już zapłacili 60% wartości więc nie jest to żadne rozdawnictwo.Na tych zasadach wykupywało się mieszkania lokatorskie w 1989/1990.
zyta / 217.97.87.* / 2007-01-18 13:24
zapłacili 60% ?! Aby wykupić mieszkanie, zlikwidowałam książeczkę mieszkaniową syna (dostałam po tyłku, bo nie zrewaloryzowano mi pełnego wkładu na M2) i musiałam jeszcze wziąć kredyt z banku na uzupełnienie wkładu M3. Do tego splacałam odsetki z kredytu, które wzięła spółdzielnia na budowę bloku. Teraz ktoś dostaje za darmo mieszkanie! gdzie ta sprawiedliwość,żygać się chce.............
zemsta / 80.48.247.* / 2008-07-06 10:40
ja również dostałam ten sam prezent od S M--która do końca nie mówiła ozasadach wejścia do tych mieszkań.teraz po 16 latach spłaty kredytu zaciągniętego przez zarząd i wpłacam nie wiem dla kogo i dlaczego odsetek dla budżetu państwa dalej mam lokatorski systwm miiszkania.mało tego zero waloryzacji książeczki mieszkaniowej -w sumie 2--- i dopłaty przy wejściu do mieszkania , bo dzięki WIELKIEMU PR. BALCEROWICZOWI KRóRY śMIE JESZCCZE DYSKUTOWAć W TELEWIZJI O CUDZIE GOSPODARCZYM OKRADł LUDZI UCZCIWIE CZEKAJąCYCH NA MIESZKANIE ,KRóRZY W CZASACH PRL CIężKO NA NIE ZAPRACOWALI -TO DALEJ PONIEśLI SKUTKI KOMUNIZMU DO DZIś . WSZYSCY POWINNI DZIś STANąć- PRZED SąDEM - BO DLA WIELU RODZIN TO BYłA TRAGEDIA RODZINNA -UDWRZAJąCA NAWET DZIECI -żERO NA żYCIE MIMO - że dwie osoby pracowały ,TERAZ ZNOWU DAJE SIE PREZENT TYM CO MIESZKANIA DOSTALI ZA łAPóWKE -a nas znowu ta ustawa nie obowiązuje! SPRAWIEDLIWOść!!! dla złodzieji i nierobów!
ZEMSTA / 80.48.247.* / 2008-07-06 10:52
spłaciłam odsetki 70%-dla budżetu pństwa po 16 latach i dalej mieszkanie lokatorskie -to kredyty zaciągnięte w bankach w latach 1988-2001-mamy dalej cud irlandzki , bo rządzą dalej kolesie pod inną zmianą partii -paria bogatych nie dbająca o losy wszystkich POLAKóW-TYLKO O SWOJE KORYTA!






5
Jarosław Donald / 89.228.214.* / 2007-11-08 23:26
Sprawiedliwosci musisz szukać u Balcerowicza i u jeszcze kilku Panów, którzy zadecydowali o Twoim zadłuzeniu.

zapłacili 60% ?! Aby wykupić mieszkanie, zlikwidowałam książeczkę mieszkaniową syna
(dostałam po tyłku, bo nie zrewaloryzowano mi pełnego wkładu na M2) i musiałam
jeszcze wziąć kredyt z banku na uzupełnienie wkładu M3. Do tego splacałam odsetki z
kredytu, które wzięła spółdzielnia na budowę bloku. Teraz ktoś dostaje za darmo
mieszkanie! gdzie ta sprawiedliwość,żygać się chce.............
podatnik / 77.252.48.* / 2007-07-29 23:49
Jeśli ciebie okradli dlaczego mają innych okradać
sabatina / 217.153.164.* / 2007-01-14 19:24
ludzie już zapłacili 60% wartości więc nie jest to żadne rozdawnictwo.Na tych zasadach wykupywało się mieszkania lokatorskie w 1989/1990.
Apel o myślenie :) / 62.111.137.* / 2007-01-08 08:27
Może pan jesteś nie tylko wkurzony ale , jak mawiał T. Kofta. i wku.wiony, ale nestety na własną prośbę. Nie czytałeś Pan nawet tego, komunistycznego prawa spółdzielczeg, które, w uproszczeniu, przewiduje, że część czynszu z lokalu spółdzielczego przeznaczona jest na zwrot kosztu budowy mieszkania lokatorskiego. Próba zblokowania własnościowych praw do lokalu tym, którzy przez lata płacą czynsz za mieszkanie lokatorskie jest próbą okradzenia dzieci i wnuków spółdzielców. Pozdrawiam i proszę sie douczyć :)
popierający / 212.76.37.* / 2007-01-08 20:50
Większośc lokatorów, którzy z przydziału dostalo mieszkania w latach 70 i 80-tych XX wieku juz spłaciła swoje zobowiązania kredytowe wobec Spóldzielni i Banków. Więc mieszkania z "automatu" powinny przejść na ich własność. KREDYT SPŁACONY - MIESZKANIE WŁASNOŚCIOWE DLA TYCH OSÓB. A każe się tym ludziom ponownie płacić za coś co juz powinno byc ICH. Sam zreszta ostatnio taka operacje przechodziłem tzw. wykupu. Wszystkie koszta za mieszkanie 48m kw. w Warszawie to ok. 25.000 złotych. Nie licząc notariusza.
Tylko się dziwię tym, którzy piszą, że kiedyś powpłacali, a inni moga dostać za symboliczna złotówkę. A niech dostaną, dlaczego im tego żałować? I tak prawie całe Społeczeństwo zostało okradzione w różny mozliwy sposób.
Nie bądźmy zawistni !!!! A zresztą są to tylko plany i nie wiadomo co z tego wyjdzie. A my Polacy już podnosimy wielkie larum. JA zapłaciłem to niech i inny płaci. Ci inni równiez zapłacili, natomiast osoby , które wykupiły formalnie niech nie będą zawistni. I te osoby w imieniu prawa zostały okradzione dwukrotnie. Pamiętacie, jak Krzaklewski obiecywał wykup mieszkań za 3 procent? I co z tego wyszło?
Pozdrawiam
Ninabo / 83.31.12.* / 2007-01-08 16:06
Większość lokatorów wyłożyła taką kasę na spłatę kredytu i odsetek, że za tą kwotę z pewnością kupiliby takie same mieszkanie na wolnym rynku. Więc co do diabła mają jeszcze płacić. Uwłaszczenie na mieszkaniach lokatorskich to jest wręcz obowiązek państwa. I nie ma na co się obużać. Jakoś nikt nie miał za złe, że tak ogromny majątek Skarbu Państwa trafia do "wybranych". np. akcje pracacownikow NBP.
MR30 / 83.7.31.* / 2007-01-06 01:06
hehe bedziecie widziec jak wam dadza mieszkanie za darmo jak swinia gwiazdy ;) bez obrazy..
SOB / 194.204.140.* / 2007-01-06 02:14
Nie za darmo, płacę ciągle za to, że w naszym państwie było tak, jak było. Koszt budowy mojego metra wtedy wyniósł 570 PLN (5mln700tyś. starych złotych), a ja ciągle spłacam te odsetki, które wtedy tak szybko rosły w państwowym przecież banku. Odsetkowiczka to ja, Państwo umarza częściowo - przejściowo moje odsetki, a ja ciągle spłacam i nie wiem kiedy będzie koniec.
GG31 / 83.7.10.* / 2007-01-07 00:40
Mimo wszystko, chcąc oddac mieszkania za grosze ktoś bedzie musiał zrezygnowac z duzych wpływów poczynajac od SM konczac na bankach ?. Ale jesli sie juz tak stanie że dadza ludziom te mieszkania to ja postuluje równiez za zlikwidowaniem SM. ja nie rozumiem tego tworu po co to jest potrzebne cały czas mam wrazenie że SM mnie okrada i napewno tak jest. Nieprzyjemni i niekompetentni ludzie tam pracują to raz a dwa czy ten twór wogole ktos kontroluje co oni tam z kasa robia ?
slonko / 83.24.129.* / 2007-01-08 15:25
odsylam do prawa spoldzielczego....ja pracuje w spoldzielni mieszkaniowej. Na co dzien mam do czynienia z naszymi czlonkami, ktorzy jak 20,30 lat temu przyzwyczaili sie, ze zarzad musi ich okradac, to mimo, ze maja zarzad wybrany sposrod swoich mieszkancow i czlonkow, ze absolutorium zarządowi udzielono jednoglosnie - to i tak beda uwazac ze sie ich okrada. Że potrafi jeden z drugim zadzownic do prezesa-sąsiada o 2 w nocy, ze pies u sąsiada szczeka zamiast do strazy miejskiej...I ze czynsze nie wzrosy od 3 lat...Ale dzieki Bogu sa tez normalni czlonkowie, ktorzy jesli widza, ze spoldzielnia dziala jak trzeba, wykonuje sie remonty zgodnie z planami nie wywala ich pieniedzy w błoto potrafia tych krzykaczy i oszolomów sprowadzic na ziemie...A najlepszy sposob na sprawdzenie, co sie w waszych spoldzielniach dzieje, to zainteresowanie: udzial w zebraniach, znajomosc regulaminow i zwykla rozmowa z pracownikami albo zarzadem i rozwianie watpliwosci...a nie rzucanie haselek typu: "niesympatyczni i niekompetentni ludzie i " co oni tam z kasa robia" Jak masz watpliwosci to wiedz, ze i zarzady i rady nadzorcze teraz maja ustawowa odpowiedzialnosc karna za zle dzialania, wiec akurat w mojej spoldzielni nie ma nawet chetnych do kandydowania do rady nadzorczej.. ale moja spoldzielnia na warszawskim Zoliborzu to chyba wyjatek...
Kaczor Donald / 89.228.214.* / 2007-11-08 23:46
Chyba tak.Twoja sóldzielnia to wyjatek, bo ja i moja rodzina użeramy się ciagle o coś co powinno funkcjonować normalnie.
Poszedłem z sasiadami na zebranie to najważniejsze ale nie wiedziałem co sie dzieje bo wygrywali w wyborach tylko podstawieni ludzie, zwiazani z Czapą Spółdzielni.
Powiem wiecej, reklamy pokazywane ostatnio w TVP o wyrzucaniu z pracy kobiet po 45 roku życia nie są potrzebne.U nas w spółdzielni pracują nawet starsze panie, powiazane rodzinnie i nie tylko z GŁOWĄ spółdzielni.
Zazdroszczę Ci SŁONECZKO takiej spółdzielni.
Może zdradzisz mi jak i co mamy zrobić aby to całe nieomylne i nienaruszalne Towarzystwo Wzajemnej Adoracji posłać na zasłuzona emeryturę.
Ja myslę, ze jeszcze długo nie bedzie tak rózowo jak to opisujesz, choć przyznaję nowelizacja ustawy o spółdzielniach mieszkaniowych z tego roku oraz bat jaki zawisł nad Zarządami dodał im troche paliwa i trochę szybciej pozoruja działania.
Jednak a to zmienia paragraf, a to nr uchwały w podpisywanych aktach notarialnych a ufni członkowie podpisują prawie w ciemno te papiery.
Ogólnie po przegranych przez PiS wyborach zapał Zarządów znacznie zmalał.
Tylko patrzeć jak TK zakwestionuje pewnie zapisy ustawy i wszystko wróci do dawnego.
Obym sie mylił! pozdrawiam i gratuluję wzorcowej spółdzielni.
cougar / 85.237.175.* / 2007-01-18 12:54
Nie wiem o czym tu piszesz człowieku. Nie słyszałeś o nagminnych praktykach ustawiania głosowań na zebraniach lokatorów, o ustawianych przetargach, traktowaniu spółdzielców jak natrętów itp.? Przecież w Radach Nadzorczych zasiadają wciąż ci sami ludzie. Zarząd teoretycznie jest kontrolowany przez radę, a w praktyce wygląda to w sposób bardzo prosty: prezes członkom rady, członkowie prezesowi, a kto nie z nami ten przeciwko. Lokatorzy traktowani są jako bezwolne pionki w grze, która dla wąskiego grona osób stała się wielce intratnym narzędziem do osiągania zysków. Jedyne rozsądne rozwiązanie palącego problemu to likwidacja jednego z ostatnich reliktów systemu socjalistycznego czyli PRYWATYZACJA. Oddać ludziom własność, którą przez wiele lat zdążyli spłacić. Rozwiązać spółdzielnie mieszkaniowe i stworzyć wspólnoty zarządzane przez lokatorów, administrowane przez prywatne wyspecjalizowane firmy, wybierane przez samych zainteresowanych. W przeciwnym razie nigdy nie zbudujemy w RP systemu demokratyczno-kapitalistycznego, w którym prawo własności odgrywa najistotniejszą rolę. Jeśli ktoś twierdzi inaczej - zapraszam na wschodnią stronę rzeki Bug. W przeciwieństwie do ustroju socjalistycznego, w demokracji nikt nikogo na siłę zatrzymywać nie będzie.
Ninabo / 83.31.12.* / 2007-01-08 15:58
Może na Żolibożu jest Ok. Ale w mojej SM Zarząd i Rada N. to wielka klika. Członkowie są traktowani jak natręci. Przetargi na wszelkie inwestycje prowadzone przez spóldzielnie wygrywają"swoi", nie mowiąc już o innych intratnych dla zarządu machlojkach. Brak słów.
SOB / 194.204.140.* / 2007-01-05 22:53
Czy ktoś z Was mieszka w takim mieszkaniu? W "moim imieniu" moja spółdzielnia zaciągnęła kredyt w 1989 roku, budynek lokatorom oddała w marcu 92-go. Pamiętacie odsetki od kredytów w wysokości 800-900%? Wpłaciłam 30% kosztów budowy jako wkład budowlany pod koniec 91-go, nie odliczyłam od podatku ani złotówki (nie było jeszcze PIT), 15 lat spłacam co miesiąc kredyt i odsetki. Moja spółdzielnia w każdym roku przysyła mi informację ile powinnam wpłacić, aby spłacić ten kredyt i te odsetki, a później będę mogła wystąpić do spółdzielni o wykup 60 m2 mieszkania za nie wiem jaki % (2-3) wartości rynkowej (ile dziś jest warte?). Ostatnia informacja mówiła +- 48 tyś. PLN kredytu z odsetkami do spłaty - dla mnie to dużo. Pozdrawiam.
111 / 212.122.215.* / 2007-01-08 20:32
przykro mi ale muszę Panią rozczarować i niestety sprowadzić na ziemię - nie będzie to 2-3 % wartości rynkowej. W zeszłym roku dokonałem wykupu lokalu w jednej z łódzkich spółdzielni. Najpierw musiałem łaskawie poczekać na pozytywną decyzję Zarządu Spółdzielni zezwalającą mi na przystąpienie do procedury wykupu prawa własnościowego do lokalu, pózniej rzeczoznawca wskazany przez Spółdzielnię dokonał mi wyceny m2 mieszkania - w tym przypadku najlepiej mieć zdewastowane mieszkanie bo wszelkie tapety, kafelki, boazerie itp upiększenia podnoszą wartość rynkową Pani mieszkania. Po ustaleniu ceny po raz kolejny Zarząd Spółdzielni wydał decyzję, że mimo że kredyt dawno spłaciłem mogę mieszkanie wykupić za dużo więcej niż oczekiwane przez Panią 2-3 %. W ten sposób dowiedziałem się, że prawo spółdzielcze stoi ponad innymi prawami bo mimo że w Spółdzielni moje konkretne mieszkanie miało swoją wartość księgową to ja mogłem je wykupić po wolnorynkowych cenach ustalanych przez kogoś tam z sufitu. Ot cała procedura nabijania nas w butelkę zgodnie z obowiązującym prawem a raczej bezprawiem.
Olga1 / 83.23.176.* / 2007-01-05 15:51
A ja obawiam się, że te lokatorskie mieszkania zaraz znajdą się na rynku wtórnym i to nie za grosze a właścicielami okażą się babcie jakiś posłów.
Rozdawnictwo, miałam nadzieję, że wraz z komuną się skończyło!!!!!
cougar / 85.237.175.* / 2007-01-18 13:06
Witam Pani Olgo. Jeżeli lokator - członek spółdzielni przez lata spłacił koszty związane z wybudowanie mieszkania to powinien, w myśl zdrowych zasad ekonomii, stać sie jego właścicielem. W związku z tym o żadnym rozdawnictwie mowy być nie może. A to, co prawowity właściciel zrobi ze swoją własnością, to jego prywatna sprawa. Pozdrawiam
Ob-Server / 83.5.238.* / 2007-01-05 21:12
Ja spłaciłem w całości kredyt w Banku PKO jaki w moim imieniu zaciągnęła moja SM. Moja SM nie dołożyła do mojego M-3 ani złotówki. Więc zgodnie ze wszystkimi zasadami logiki, nie mam już żadnych zobowiązań w stosunku do Banku PKO, a tym bardziej w stosunku do SM. Tak więc nie jest to w żadnym stopniu rozdawnictwo.
orka7 / 83.5.244.* / 2007-01-05 16:21
Oj naiwna naiwna naiwna
sedno sprawy / 217.153.72.* / 2007-01-05 13:30
"(...)Ponadto działacze zwracają uwagę, że ponad 2,6 mln rodzin poniosło znaczne koszty związane z przekształceniem mieszkań lokatorskich we własnościowe. Ludzie ci mieliby więc prawo czuć się oszukani.(...)".

A przepraszam, czy jak zapłaciłem za wpis do księgo 2 tys., a teraz kosztuje to 300zł, to jest to w porządku???
mariusz500 / 195.69.80.* / 2007-01-06 01:15
Zazdrośniku opanuj się
anna katarina / 81.210.87.* / 2007-01-05 15:50
dokładnie - w grę wchodzę tu znacznie wyższe kwoty niż 1700 zł różnicy; kolejny błyskotliwy pomysł rządzących :(
Pasikonic / 194.235.127.* / 2007-01-05 15:20
W porzadku bo ja wykupilem lokatorskie mieszkanie za 40.000. Mowimy troche o innych kwotach...
martinero / 2007-01-05 17:33
czyli równowartość 5m kw. po cenie rynkowej w Warszawie
Kero niezwerbowany / 83.238.147.* / 2007-01-05 12:52
Sieroty nieporadne zawsze mają w Polsce lepiej niż ludzie cięzko i ucziwie pracujący.
Pomocdzieciom / 195.69.80.* / 2007-01-06 07:39
Szanowny Panie , nie wie Pan sam o czym pisze. Pomagam biednym od lat, bo tak mnie nauczyli rodzice. Są różni ludzie i uszanujmy ich.
niuta / 217.97.87.* / 2007-01-18 13:37
Mam dość pochylania głowy nad nieudacznikami, leniami i roszczenowcami! Wszystko dostają za darmo! Dostaną mieszkanie, a kto później będzie remontował klatki schodowe itd. przecież oni tylko dewastują, nie dołożą się do niczego, nawet klatki schodowej nie zamiotą na swoim piętrze. Cały miesiąc dyżuru należy do mnie.
www.InformatorKredytowy.pl / 2007-07-30 18:42
Bez przesady. Czemu od razu ten kto nie wykupil wczesniej mieszkania od spoldzielni to "niudacznik" i "len"?
SOB / 194.204.140.* / 2007-01-06 02:31
"sieroty nieporadne" - zaskoczyła je galopująca inflacja i Balcerowicz, który chciał ja zatrzymać.
q2 / 87.206.167.* / 2007-01-14 20:02
snastepna sierota umysłowa.
fefka / 81.210.9.* / 2007-01-05 15:44
Zgadzam się. Dokładnie tak jest. Co gorsza większość mieszkańców takich mieszkań to środowisko "niewyraźne". mówię tak bo jestem pracownikiem socjalnym od 6 lat i znam te środowisko.
RENATA.1968 / 212.106.21.* / 2007-05-24 19:08
jestem takim wlasnie mieszkancem i nie uwazam sie za jakies specjalnie niewyrazne srodowisko.sprawa tanszego wykupu mieszkan ciagnie sie juz od dluzszego czasu i za niudacznikow uwazam raczej tych ktorzy na leb na szyje wykupowali mieszkania za olbrzymie kwoty.logicznie myslacy homo sapiens nie wywala pieniedzy w bloto jesli go cos nie pili.Ja czekam i to nie ja jestem nieudacznikiem i to nie ja bede plula sobie w brode.A jesli nawet cos nie wypali to i tak bede mieszkac,miec wypchana skarpete potem beda mieszkac moje dzieci a potem blok sie zawali.I KTO NA TYM WYJDZIE LEPIEJ???????????
lanc / 217.173.161.* / 2007-01-05 22:49
niewyrazne ? to znaczy że niewykupiłem na własnośc mieszkania to jestem niewyrażny znam polskie żady wiedziałem że tak będzi
niuta / 217.97.87.* / 2007-01-18 13:39
aha, i cierpliwie czekałeś, że znów ci dadzą; ajednak jesteście przebiegli, to potraficie
Ob-Server / 83.5.238.* / 2007-01-05 21:17
Droga Fefko,
Nie ubliżaj milionom uczciwych członków SM. Ja naprawdę nie należę do twojego "szemranego " środowiska. Pracuję ciężko, non-stop od ponad 30 lat, urodziłem się ponad 50 lat temu w Warszawie i w przeciwieństwie do tysięcy napływowych nie nazywam tego miasta "Warszawką"
KA / 213.17.145.* / 2007-01-05 17:35
większość?! sam jesteś niewyraźny - Ty i twoje "spostrzeżenia"
Tomist / 193.67.127.* / 2007-01-05 16:10
"Pracownik socjalny" to dopiero jest "środowisko". Jak ci nie wstyd pijawko tu wypowiadać się na forum. Wielu ludzi takich, jak ja ma ciężko i nie każdamu w czasie przekształcen w Polske na przełamie 80 i 90 lat udało się nakraść....
kamieniarczyk / 217.76.116.* / 2007-01-05 20:18
Piękną wizytówkę przedstawiasz.
Żal Ci, że nie możesz kraść-a feeee.
Ja mam mieszkanie lokatorskie, bo nie miałem pieniędzy, żeby je przekształcić na własnościowe. Czy to kwalifikuje mnie jako złodzieja?
orka7 / 83.5.244.* / 2007-01-05 16:16
A co rybenko zabraklo czasu? czy byles za maly
Poniatowski1222 / 195.69.80.* / 2007-01-06 01:20
Wstyd Polacy, kłócicie się między sobą i dlatego tak mamy.
bozyszczetlumu / 195.69.80.* / 2007-01-06 01:24
Co jeden to mądrzejszy, to cecha Lacha od dawien dawna. Ludzie opanujcie się, czas najwyższy, aby każdy Polak miał swoją właśność, za lata swojej pracy w PRL-u.
bozyszczetlumu / 195.69.80.* / 2007-01-06 01:23
Co jeden to mądrzejszy, to cecha Lacha od dawien dawna. Ludzie opanujcie się, czas najwyższy, aby każdy Polak miał swoją właśność, za lata swojej pracy w PRL-u.
niuta / 217.97.87.* / 2007-01-18 13:48
jaka własność? jedni kupują, drudzy dostają i jak sie okazuje dostają także od tego kupującego! A kto mnie pytał, czy sie na to godzę, czy mnie na to stać. Dlaczego to ja mam ciągle tonąć w długach, pracować ponad siły na spłatę zaciągniętego kredytu, przecież mnie się także nie przelewa, moje dzieci chodzą w skromnych ubraniach, a na wakacjach nie były od lat. Za to tam gdzie rodziców stać na wódkę, dzieci maja markowe ubrania, jeżdżą co roku na kolonie i obozy, a mojemu synowi powiedziały."Wyglądasz jak wsiok" bo miał zwykłe adidasy...
niuta / 217.97.87.* / 2007-01-18 13:48
jaka własność? jedni kupują, drudzy dostają i jak sie okazuje dostają także od tego kupującego! A kto mnie pytał, czy sie na to godzę, czy mnie na to stać. Dlaczego to ja mam ciągle tonąć w długach, pracować ponad siły na spłatę zaciągniętego kredytu, przecież mnie się także nie przelewa, moje dzieci chodzą w skromnych ubraniach, a na wakacjach nie były od lat. Za to tam gdzie rodziców stać na wódkę, dzieci maja markowe ubrania, jeżdżą co roku na kolonie i obozy, a mojemu synowi powiedziały."Wyglądasz jak wsiok" bo miał zwykłe adidasy...
wielkopolanka / 83.12.80.* / 2007-05-03 13:47
a kto ci kazał ? czy do czegosc to było potrzebne? Mnie jest stać , ale nie wykupowałam bo po co , zadnych korzyści z tego tutułu.Jestesmy w Uni i trzeba prawo dostosowac, a jak państwo dopłacało do samochodów to było dobrze? Mieszkanie jest ważniejsze i bardzo dobrze ze tak sie stanie.
Krystyna z Wrocławia / 158.52.254.* / 2007-05-19 13:11
Trochę historii ! W 1966 gdy miałam 12 lat moi rodzice założyli mi książeczkę mieszaniową z pełnym wkładem ma M3-była to kwota 26 tys. zł.Lecz nie miałam szans na mieszkanie przez całe lata 70, 80-dopiero w 1994 r.doczekałam się M1, majac rodzinę z trójka dzieci, oczywiście było to mieszaknie już po kimś /z drugiej ręki/.
Przez 28 lat s-pnie obracały moim wkładem, inni korzystali z moich pieniędzy. W latach 90 tych po dewaluacji okazało się, że stac mnie jedynie tylko na M1 i to lokatorskie.
Nie należałam do żadnych organizacji, nikt mnie nie wspierał.Więć uważam, że to obecne uwłaszczenie nie jest
jakąś łaską państwa, a Spółdzielnie, no cóż można rozumieć ich postawę, że chcą zawetować ustawę do Trybunału,bo należy za wczasu zadbac o swoje koryta, a nóz sie uda przynajmniej namieszać. Jeszcze raz podkreślam, że uwłaszczenie nie jest darowaniem, lecz sprawiedliwością i wyrównaniem finansowym za lata oczekiwań.
niuta / 217.97.87.* / 2007-01-18 13:47
jaka własność? jedni kupują, drudzy dostają i jak sie okazuje dostają także od tego kupującego! A kto mnie pytał, czy sie na to godzę, czy mnie na to stać. Dlaczego to ja mam ciągle tonąć w długach, pracować ponad siły na spłatę zaciągniętego kredytu, przecież mnie się także nie przelewa, moje dzieci chodzą w skromnych ubraniach, a na wakacjach nie były od lat. Za to tam gdzie rodziców stać na wódkę, dzieci maja markowe ubrania, jeżdżą co roku na kolonie i obozy, a mojemu synowi powiedziały."Wyglądasz jak wsiok" bo miał zwykłe adidasy...
olka / 83.23.221.* / 2007-01-20 10:23
Cholera mnie bierze jak to wszystko czytam dokladnie w grudniu wzielismy kredyt i wykupilismy mieszkanie mamy 2 corki w tym jedna niepelnosprawna ktora wedlug lekarzy powinna miec swoj pokoj a nie ma maz ciezko zapieprza ja nie pracuje zajmuje sie dziecmi kredyt bede splacac a inni maja dostac mieszkania za friko czuje sie oszukana .
zibol / 83.20.59.* / 2007-01-20 11:26
Rozumiem pania , dlaczego spoldzielnia nie poinformowala ludzi o tym ze moga takie zmiany nastapic , powinni zwrocic ludziom pieniadze bo ja na pani miejscu bym sie odwolal nawet do Sztrasburga.
natalia 23 / 93.105.174.* / 2010-05-20 14:43
Witam,

Uprzejmię proszę o wypełnienie ankiety o tematyce związanej z nieruchomościami.

Ankieta ta jest ściśle związana z pisaniem przezemnie pracy licencjackiej na temat

preferencji mieszkaniowych Polaków.Oczywiście ankieta jest anonimowa i nie będzie

udostępnaiana innym osobą.Jej głównym celem jest przedstawienie preferencj mieszkańców.

link do ankiety:

http://www.moje-ankiety.pl/wypelnij/kwestionariusz/16524/sec-23wrlLHL



Z Góry Dziękuje za poświęcony czas !
fsdfsdsf / 193.109.225.* / 2010-05-21 16:21

nie będzie
udostępnaiana innym osobą

No ładnie - praca licencjacka za pasem, a tu braki w ortografii.

Najnowsze wpisy