Forum Forum nieruchomościRynek nieruchomości

Mieszkania spółdzielcze na własność za grosze

Mieszkania spółdzielcze na własność za grosze

Wyświetlaj:
laikoo / 83.3.64.* / 2009-06-23 15:54
Wydając pieniądze warto być świadomym co się kupuje. Niewiedza kosztuje i nie zwalnia od odpowiedzialności. Gdzieś umknęła ludziom informacja, że mieszkanie lokatorskie jest związane z większym czynszem. Czynsz jest powiększony o spłatę kredytu, który spółdzielnia wzięła na to by wybudować ten budynek.
gogus / 62.233.172.* / 2007-06-15 12:32
Jak naprawde wygądać ma równoprawność czlonkow SM skoro kolejno coraz taniej można wykupić mieszkania lokatorskie, a ci którzy w ubiegłych latach wykupili je za ciężkie pieniądze , spłacając wieloletnie pożyczki musieli świadczyć takie same opłaty na rzecz SM oraz to co wewn. mieszkania załatwiac na własny koszt np. pierwsze wymiany okien etc., nie mówiąc o pokrywaniu zalegających ze strony uzytkowników czynszów, przez co gosp. finansowa SM zawzse dotowanba ze strony uczciwyych i td.
Wykupiłam mieszkanie w 1989r i co dalej ,czyżbym okazała się "frajerką", ktorej wpłata współfinansowała dzialalność gosp. SM a dziś pożytki dzielone są wśród tych , którzy nic nie wniesli poza wkladem spódzielczym i do tegfo otrztmuja BONUS w postaci darmowego mieszkania.
My sle że wszyscy , którzy podobnie jak ja wykupili drogie mieszkabia winni DOMAGAĆ SIE RÓWNOPRAWNOŚCI i zwrotu poniesionych nakład ow z odsetkami, gdyz ktoś korzystał z naszych pieniędzy przez lata, a dziś premnia dla "wygodnych i nidbających o swą przyszłość spółdzielców" to skandal.
lello / 83.21.50.* / 2008-03-15 23:00
Za jakie grosze - co to za brednie.Czy ktoś zmuszał do tzw.wykupywania.Jeżeli ktoś się dał nabrać na kłamstwo komuchów to jego sprawa.
A może by tak wspomnieć o ludziach w spółdzielniach ,którzy posiadali własność mieszkań
przed 1961 rokiem kiedy to komuna drobnym drukiem na końcu ustawy odebrała im te mieszkania.
Ludzie do dzisiaj sądzą , że wymyślone przez komunę "spółdzielcze własnościowe prawo do lokalu " to własność !!!!!! Nie odróżniają bierutowskiego "prawa własnościowego" od prawa własności !!!
GOGUS idż do prezesa i wykup mieszkanie za złotówkę.Ja kiedyś za komuny chciałem kupić strych do adaptacji to kazano mi najpierw wnieść pełny wkład przynajmniej na kawalerkę do komuszego kołchozu jakim jest wielka spółdzielnia.Ani kasy ani chaty.TY też pewnie skorzystałeś z moich pieniędzy.
Trochę życzliwości i mniej zawiści.Uważam że gdyby ci ludzie mieli pieniądze też by je wydali na komusze kłamstwo.
tekwoj / 193.33.42.* / 2009-09-02 12:21
Teraz możesz sobie co najwyżej kupić kontener, albo Państwo ci samo zafunduje. Mamy przecież wolnosc, czy nie?
djaniulaa / 83.15.36.* / 2007-04-14 18:12
co postanowił Trybunał w sprawie mieszkan?? nigdzie nie moge sie dopatrzec
www.InformatorKredytowy.pl / 2007-07-30 18:43
Jeszcze nic nie postanowil, bo jeszcze sie ta sprawa nie zajmowal
Henryk Mościbrodzki / 83.17.159.* / 2007-03-19 19:03
Życzę każdemu wykupienia mieszkania "za parę złotych", chociaż sam wykupiłem - w latach dziewięćdziesiątych - swoje mieszkanie na tzw. "niekorzystnych warunkach''. Aby wykupić mieszkanie musiałem wrząc w PKZP aż dwie pożyczki.
Pozdrawiam serdecznie i zapraszam na Forum animatorów autentycznej spółdzielczości mieszkaniowej w Polsce.
K.Z. / 83.142.180.* / 2008-12-12 14:00
A kto Panu kazał wykupywać drogo i na niekorzystnych warunkach?a teraz życzenia przekazywać "każdemu" niby takie dobre,ale w ukryciu pretensje.Trzeba było kupić wtedy,kiedy mieszkanie kosztowało tyle ile jeden sweterek na bazarze.też pozdrawiam serdecznie.
hipotecznekredyty.co / 84.10.38.* / 2007-03-06 21:11
Ponieważ coraz więcej pytań pojawia się co do kredytów mieszkaniowych dla mieszkań wygranych w przetargu organizowanym przez spółdzielnie mieszkaniowe chciałbym obalić teorie którą stawia wiele osób łącznie z pracownikami spółdzielni sprzedającej mieszkania lub pracownikami niektórych banków. Otóż mimo panującego przekonania, że takie mieszkanie można kupić jedynie za gotówkę chciałbym podkreślić że nie jest to prawda. Taki kredyt można uzyskać bez problemu w kilku bankach. Kilku zwycięzców przetargów śpi już spokojnie dzięki niezależnym doradcą kredytowym z hipotecznekredyty.com

Chętnie pomożemy dokonać trafnego wyboru
strycho / 217.116.110.* / 2007-02-19 18:52
witam. przed kilkoma miesiacami zaupilem mieszkanie na przetargu spoldzielczym za okolo 20 000 jako lokatorskie prawo do lokalu. mialem je przekwalifikowywac na wlasnosciowe doplacajac 50% roznicy pomiedzy ta kwota a jego wartoscia rynkowa ale spoldzielnia narazie zablokowala te mozliwosc czekajac na zmiane prawa. czy w mysl planowanej zmiany przepisow mieszkanie zostanie przekwalifikowane za wlasnosciowe za kilka zlotych? czy tyczy sie to rowniez lokatorow wchodzacych w posiadanie lokatorskiego mieszkania z przetargu? dziekuje za odpowiedzi.
werty / 87.99.33.* / 2007-07-26 21:46
nie rozumiem tyle zawisci w tych ludziach
jerzy gulwer / 80.54.74.* / 2008-01-05 11:54
Spółdzielcy nie odzyskają opłat za przekształcenie mieszkań lokatorskich
Uważam, że co się stało, to już koniec. Nie należy już mówić o tych co dostali mieszkania za friko. niech mają. Obecni rządzący powinni natomiast wymyślić coś takiego, aby w jakieś formie zrekompensować tym wszystkim, którzy wykupili wcześniej mieszkania zadośćuczynienie. Naprawdę można o tym pomyśleć. Ja natomiast śledzę Internet i szukam informacji odnośnie zaskarżenia spółdzielni , bądź Państwa, a może posłów, którzy przygotowali ustawę. Tymczasem przesyłam numery telefonów do biur Posłów PiS, którzy opracowywali tę ustawę w poprzedniej kadencji Sejmu RP i nadal są Posłami.
Pan Grzegorz Tobiszowski, tel. (32) 240-40-10
ul. Niedurnego 6941-709 Ruda Śląska
Pani Gabriela Masłowska,
ul. Al.Racławickie 9 m. 40, 20-056 Lublin
Ja napisałem 460 maili do posłów nowej kadencji o interwencję. Wielu odpisało i uważa że ustawa była niesprawiedliwa i będą próbowali rozmawiać z innymi na ten temat.
KTO MOŻE TO NIECH WYSYŁA MAILE DO POSŁÓW
Adres http://www.sejm.gov.pl/poslowie/lista6.htm
emerytka lt / 80.51.84.* / 2008-01-27 02:00
Popieram pana w tej wypowiedzi.Wykupiłam mieszkanie w listopadzie 2006r. zapłaciłam ponad 32 tys.i zostałam potraktowana przez Posłów w sejmie jako obywatel niższej kategorii.Dla emeryta tosą naprawdę b.duże pieniądze.Wzięłam kredyt i jeszcze przez 3 lata będziemy spłacać.Jak ktoś coś jak można ubiegać się o jakieś odszkodowanie, lub w sądzie prosę napisać.
.K.Z. / 83.142.180.* / 2008-12-12 14:12
No to współczuję naprawdę i ciekawa jestem jaki to bank dał 32 tys.kredytu dla biednej emerytki.Ja jako emerytka jakoś nie mogłam dostać 32 tys.Aż ciekawa jestem ile ta biedna emerytura wynosi,skoro taka skarga z tego.Pewnie gdzieś około 700-800 zł.,bo takie są w przewadze.Poza tym kto kazał wykupywać drogo,trzeba było wykupić za złotówkę,a nie teraz mieć pretensje do garbatego,że ma proste dzieci.Pozdrawiam.
--- / 83.8.112.* / 2009-01-02 13:14
A dlaczego pania interesuje ile pani ma emerytury i kto dal kredyt!!Pani ma chyba tu odpowiadac na pytania!Wogole dlaczego tak chamsko sie pani odnosi do ludzi!Przeciez ludzie tylko pytaja!!!
Karena / 83.142.175.* / 2008-03-10 20:25
A po co emeryci wykupują mieszkania? Chyba nie dla siebie ,raczej dla wnuków, którzy za nowe musieliby zapłacić kilka razy tyle więc i tak są do przodu. No ale u nas emeryci umieją tylko narzekać i nic więcej, chociaż znaczna część ma większą emeryturę niż młodzi na dorobku z małym dzieckiem ehhh te nasze polskie narzekania. Jak kogoś nie stać niech nie wykupuje i tak go nie wyrzucą z lokalu dopóki płaci czynsz.
harka / 82.160.202.* / 2008-05-07 22:18
I Ty bdziesz kiedyś emerytem więc pomyśl co piszesz.
Tediusz K / 87.105.84.* / 2008-01-28 21:16
Te mieszkania tzw. "lokatorskie" to zwykły wymysł komuny,ponieważ były wybudowane za nasze pieniądze od początku do końca. Kolejnym pomysłem było nabijanie kieszeni prezesom sp-ni,czyli kup mieszkanie bez gruntu.
Nikt nikogo nie zmuszał do wyrzucania pieniędzy w błoto i dziwię się biadolącym obecnie nad swoją "krzywdą".
Jeżeli realizacja tej Ustawy nadal będzie się ślimaczyć to wystąpię do Trybunału Międzynarodowego przecież już niektórzy "wykupili" swoje mieszkania za 6zł.
Tediusz K

Najnowsze wpisy