Forum Forum podatkoweInterpretacje

Mieszkanie jak uniknac podatkow?

Mieszkanie jak uniknac podatkow?

soros / 2006-12-12 00:32
Chce kupic kilka mieszkan (na wynajem), 2pok max. 44m2.
Pytanie mam nastepujace jak moge uniknac podatku od kupna i od najmu tych, ze mieszkan. Np. (Poprzez zagraniczna firme zarejestrowana np.Luxembourg'u lub wys. Jersey) nalezacej w 100% do mojej osoby lub prostszy sposob na rodzicow (mniej oplacalne poniewaz wynajecie mieszkan stanowiloby problem i wszystkimi restrykcjami wobec rodzicow z urzedem skarbowym jako prowadzenie dzialalnosci sa zameldowani w polsce.

Druga sprawa jest: Poniewaz pieniadze zarobilem siedzac dluzzszy czas na wyspie polska skarbowka moglaby sie przyczepic do unikania podatkow zaleglych.
Wyświetlaj:
soros / 2006-12-12 23:21
Mieszkanie jak uniknac podatkow? [0]
Chce kupic kilka mieszkan (na wynajem), 2pok max. 44m2.
Pytanie mam nastepujace jak moge uniknac podatku od kupna i od najmu tych, ze mieszkan. Np.
(Poprzez zagraniczna firme zarejestrowana np.Luxembourg'u lub wys. Jersey) nalezacej w 100%
do mojej osoby lub prostszy sposob na rodzicow (mniej oplacalne poniewaz wynajecie mieszkan
stanowiloby problem i wszystkimi restrykcjami wobec rodzicow z urzedem skarbowym jako
prowadzenie dzialalnosci sa zameldowani w polsce.

Druga sprawa jest: Poniewaz pieniadze zarobilem siedzac dluzzszy czas na wyspie polska
skarbowka moglaby sie przyczepic do unikania podatkow zaleglych
mario_vg / 2007-01-02 22:14
Ja na twoim miejscu wrzucil bym kase w fundusz inwestycyjny przynosza lepsze zyski niz mieszkania i co lepsze urzad ci sie nie dokrzani bo jest zapis. mario-vg@op.pl jak chcesz wiecej info. wiele problemow znika wlasnie tekich jak mowisz a w dodatku kase masz zawsze pod reka 2 tyg i kasa na rzadanie na wskazanym koncie. dodam ze nie mowie o funduszach ktorych jednostki wykupujesz typowo w banku,

Najnowsze wpisy