Forum Forum finansoweInne

Miliardy oszczędności marnują się i tracą na wartości

Miliardy oszczędności marnują się i tracą na wartości

Wyświetlaj:
marioNIET / 89.200.210.* / 2010-07-16 16:55
Uwaga, przymiarka do nowego podatku, skoro liczą nasze pieniądze!!! Jak mam w planie jakiś zakup w danym miesiącu,to nie wkładam pieniędzy na oprocentowanie, a Oni w tym czasie mnie sprawdzają, ile mam kasy. Nie wierzę, że Polacy trzymają długo większe kwoty bez oprocentowania. Może by się wytłumaczyli, dlaczego RORy nie mają procentu? Dlaczego saldo,czyli pieniądze po sprzedaż akcji a przed ich wydaniem, czasem czeka się 5 dni przez weekend w biurach maklerskich jest nieoprocentowane? Dlaczego banki obracają naszymi pieniędzmi nie oprocentowując ich i jeszcze każą nam płacić za prowadzenie konta?
Janusz47 / 77.255.23.* / 2010-07-16 15:37
Wszystko to przez nadmierną chciwość Banków. Założyłem lokatę antybelkową do 2011 r w Banku Pocztowym 10 lat temu przy oprocentowaniu zmiennym wtedy ok 10 %. Zgadnijcie Państwo jakie jest od ok 3lat oprocentowanie tej lokaty. O,01 %. Niewiarygodne ale prawdziwe. odsetki na lokacie 11letniej 0,01 %,gdy Bank dostaje od NBP ponad 4 %. Brak na takie postępowanie słów.Jest tu pewien przymus ,gdyż jeśli wycofam lokatę to podatek Belki za poprzednie lata byłby wyższy niż aktualne normalne odsetki. I ten Bank w bezczelny sposób to wykorzystuje. A kiedyś się mówiło,że Banki są Instytucją zaufania publicznego
lokj / 83.25.26.* / 2010-07-16 15:57
czyto prawda ze gdzies tam(usa?) % od lokaty liczy sie ponad inflacje?czyli % inflacji nalezy mi sie jak psu zupa czyli cos jak ofe gdy sie jakis nie wyrabia to doplaca albo hello z rynku?
squun / 78.133.227.* / 2010-07-16 13:30
nawet jak utracę kartę płatniczą to nikt się do tych pieniędzy nie dobierze a z RORu bardzo łatwo coś ukraść
sceptyk / 2010-07-16 12:25 / Tysiącznik na forum
Co za bezsensowna informacja.
Przecież banki sobie nieźle na overnightach zarabiają.
A to że nie dzielą się z klientami?
Co za problem, skoro klienci się tego nie domagają, to po co się dzielić?

Najnowsze wpisy

Kredyty gotówkowe - najlepsza oferta: