Forum Polityka, aktualnościKraj

Miliardy z akcji pracowniczych spółek Skarbu Państwa

Miliardy z akcji pracowniczych spółek Skarbu Państwa

Wyświetlaj:
Lumen111 / 95.160.94.* / 2009-12-13 09:29
"Dzięki temu pracownicy tej spółki mogą odebrać należne im
bezpłatne akcje, warte dziś na giełdzie aż 225 mln zł."

Iluzoryczne to szczęście jest. Pracownicy dostaną akcję sprzedadzą je a za pieniądze
kupią samochód, mieszkanie i może coś jeszcze. A gdy już radość
przeminie duża część z nich obudzi się bez pracy jako kolejni
bezrobotni. Jak będą mieli farta to znajdą nową pracę, jeśli
nie to żeby przeżyć sprzedadzą samochód,
sprzedadzą mieszkanie i zamieszkają pod mostem...
Natomiast zakłady które przynosiły zyski dla budżetu naszego
państwa, przestaną je dawać. W dużej mierze zostaną
wytransferowane na zachód. Budżet zaś powiększy się o kolejną
kilku miliardową dziurę, którą my zwykli obywatele po przez
zwiększone podatki będziemy musieli załatać. A żebyśmy nie mieli
już jako naród żadnej szansy na zmianę jaśnie panujących rządów
w naszej ojczyźnie, zmienią nam konstytucję, parlament wybierze
nam Prezydenta po to by nie przyszło nam do głowy wybranie
człowieka który w przyszłości się może narodzić z charyzmą nie
mniejszą niż Karol Wojtyła. No i oczywiście zmienią sposób
finansowania partii, Partie będą się same finansować. Powiedzą nam poco
marnować kasę na biedne partie które w sondażach mają mniej niż
1% poparcia. By czasem nie przyszło nam do głowy wybranie biednej partii (1%) do parlamentu
Wszak w oczach ichnich mediów było by to marnowanie pieniędzy oraz stanowiło by to zagrożenie dla naszej demokracji. No i w końcu
przyjdzie nam wybierać pomiędzy prawicą a lewicą, czyli PO i
SLD. I raz będzie rządzić prawica raz lewica media w naszym
kraju już się o to postarają by te dwie liberalne (złodziejskie)
partie odpowiednio wykreować. I tak powstanie państwo z wielkim
nadmiarem szczęścia, który to też sprzedamy by i inne państwa
mogły się z nami razem radować...


p.s.
lekka korekta do tekstu wczesniejszego
pitekantrop_10 / 89.73.134.* / 2010-05-07 20:45
No cóż... Mamy taki system, jaki wywalczyły nam miliony z Wałęsą na czele. Komuna była zła, teraz mamy demonkrację i jest super. Mamy wolność; pełne pólki w sklepach; paszporty itd
FD / 85.222.77.* / 2009-12-12 23:36
Zaiste - niezwykle trudne jest kierowanie Państwem . Z fali prywatyzacji w latach 98 - 04 r mieliśmy juz wpływy :
98 r = 6,7 mld ; 99r = 6,9 mld ; 00 r = 20,1 mld ; 01 r = 10,1 mld ; 02 r = 6,8 mld ; 03 r = 9,1 mld ; 04 r = 8,8 mld . Do kupy = 68,5 mld zlotych
I płaciliśmy podatki wg wysokich stawek. I znów czarna dziura .
Lumen111 / 95.160.94.* / 2009-12-12 23:47
Przykro to mówić ale gdy rządzą nami liberałowie wszelkiej maści to ta dziura nie ma dna i cały czas się powiększa.
JX / 91.193.160.* / 2009-12-12 19:13
Mam wrażenie, że pan Grad i szef szefów są coraz bardziej wystraszeni sytuacją w Polsce.
Niedawno czytałem kolejną głupkowatą i kłamliwą wypowiedź Grada w wywiadzie dla Gazety Prawnej:
"Prywatyzacja ma być dla ludzi. To nie przychody są najważniejsze. Prawdziwym skarbem państwa są ludzie".
I to w sytuacji, gdy Skarb Państwa stopniał o ponad 70%, a ok. 2 miliony młodych ludzi wobec bezrobocia zostało zmuszonych do wyjazdu za chlebem, aby pracować dla obcych społeczeństw.

Nie mogę jakoś przebrnąć przez długą listę afer związanych z PO, który to skrót ludzie rozszyfrowują jako Partia Oszustów, bądź P...olić Obywateli:
http://markd.pl/?p=18
dareg / 87.207.65.* / 2009-12-12 13:18
1. sprzedaż tych spółek to łatanie budżetu na krótką metę - aby dociągnąć bez masowych protestów do wyborów prezydenckich i późniejszych parlamentarnych - ale tzw. obiektywni dziennikarze i tzw. autorytety gospodarcze o tym nie napiszą
2. wyprzedaż za wszelką cenę wszystkiego co państwowe to wprowadzanie nieobecnego już nigdzie na świecie liberalnego skansenu w XIX wiecznym wydaniu - docelowo i tak zapłacimy wszyscy za zasiłki dla zwalnianych, opiekę społeczną .......
3. i znowu sie okaże , że mamy najwyższe ceny prądu w Europie jak akcjami Enei, PGE zainteresują sie przyjaciele np. z Gazpromu - a rząd rozłoży ręce

dzialania rządy tuska przypominają zachowanie alkoholika, który sprzedaje bo musi bez względu na cenę wynosząc z domu co popadnie
Lumen111 / 95.160.94.* / 2009-12-12 12:51
Iluzoryczne to szczęście jest. Dostaną akcję sprzedadzą je i kupią samochód, mieszkanie i może coś jeszcze. A gdy już radość przeminie duża część z nich obudzi się bez pracy jako kolejni bezrobotni. Jak będą mieli szczęście to znajdą nową pracę, jeśli nie będą mieli szczęścia to by przeżyć sprzedadzą samochód, sprzedadzą mieszkanie i zamieszkają pod mostem...
Natomiast zakłady które przynosiły zyski dla budżetu naszego państwa, przestaną go dawać. W dużej mierze zostaną wytransferowane na zachód. Budżet zaś powiększy się o kolejną kilku miliardową dziurę, którą my zwykli obywatele po przez zwiększone podatki będziemy musieli załatać. A żebyśmy nie mieli już jako naród żadnej szansy na zmianę jaśnie panujących rządów w naszej ojczyźnie, zmienią nam konstytucję, parlament wybierze nam Prezydenta po to by nie przyszło nam do głowy wybranie człowieka który w przyszłości się może narodzić z charyzmą nie mniejszą niż Karol Wojtyła. No i oczywiście zmienią sposób finansowania partii, Partie będą się same finansować. Bo poco marnować kasę na biedne partie które w sondażach mają mniej niż 1% poparcia. A nawet jeśli jakimś cudem weszli by do parlamentu to by tylko stanowili zagrożenie dla naszej demokracji. I przyjdzie nam wybierać pomiędzy prawicą a lewicą, czyli PO i SLD. I raz będzie rządzić prawica raz lewica media w naszym kraju już się o to postarają by te dwie liberalne (złodziejskie) partie odpowiednio wykreować. I tak powstanie państwo z wielkim nadmiarem szczęścia, który to też sprzedamy by i inne państwa mogły się z nami razem radować...
Lumen111 / 95.160.94.* / 2009-12-12 12:57
"Dzięki temu pracownicy tej spółki mogą odebrać należne im bezpłatne akcje, warte dziś na giełdzie aż 225 mln zł."


P.S
Powyższy tekst do cytatu.l
rysiul20 / 83.19.96.* / 2009-12-12 12:30
Jak masowa wyprzedaz to stracą wszyscy
OFE, TFI ,inwestorzy a Grad pozbedzie sie majątku za cene rocznego zysku a potem znou płacz bo brak wpływów podatkowych
Sprzedajmy,zamykajmy,likwidujmy i emigrujmy za chlebem
bvxcvxcb / 79.110.13.* / 2009-12-12 10:41
To jest normalnie dokarmianie darmozjadów.
Kopalnię się prywatyzuje, a 15% akcji dostają za darmo pracownicy.

Pracują - dostają pensje ( jak każdy w tym kraju ).
Strajkują - dostają podwyżki lub przywileje emerytalne ( jakbym ja zastrajkował - by mnie nie było w 2h).
Prywatyzują - dostają 15% "majątku narodowego" ( ja nic nie dostałem z wyjątkiem VAT, PIT i ZUS do zapłacenia co miesiąc ).

A potem Tusku podniesie reszcie podatki bo mu brakuje - TRZEBA BYŁO NIE ROZDAWAĆ ZA DARMO!!!

Co to kurde jest WOŚP?

Pocieszające jest tylko to że niezależnie ile matoł dostanie za darmo i tak zostanie matołem a pieniądze przepusci na nowy samochód ktorym będzie śmigał do kopali - a po 5 latach wróci do miejsca z którego wyjechał.

A po 10 latach przyjdą fujary żeby z budzetu (podatków) do ich emerytur dołozyć (bo kapitał już dostali i przejedli).
SOLIDARNOŚĆ? / 188.33.241.* / 2009-12-12 10:04
Majątek państwowy rozdaje się tylko wybranym kręgom obywateli (mającym to szczęście wcześniej pracować w danym podmiocie gospodarki narodowej).
Ja także "przyczyniłem się do pomnożenia majątku firmy" wysyłając np. listy lub paczki, albo pozwalając 'Poczcie' przynosić mi emeryturę.
Co za pech. że pracowałem w szpitalu, który jeśli nawet zostanie kiedyś sprywatyzowany, to darmowych akcji dla pracowników na pewno nie będzie.

Najnowsze wpisy