Forum Polityka, aktualnościPolityka

Milionowe odprawy dla zwolnionych z TVP

Milionowe odprawy dla zwolnionych z TVP

Money.pl / 2007-06-14 06:59
Komentarze do wiadomości: Milionowe odprawy dla zwolnionych z TVP.
Wyświetlaj:
Kero niezwerbowany / 213.238.124.* / 2007-06-14 08:22
A co to za rewelacje? Tak funkcjonują wszyscy krwiopijcy zasiadający na publicznych posadach.
W jednym przyznaję Rydzykowi rację - to jest szambo tyle tylko, że na dużo większą skalę niż on sam ją określił.
Osobiście wstyd mi, że żyję w takim zgniłym państwie.
Piotrrr / 149.156.67.* / 2007-06-14 08:28
Pokaż mi państwo, gdzie nie ma takich odpraw dla tzw. kadry zarządzającej
Kero niezwerbowany / 213.238.124.* / 2007-06-14 08:37
Pokaż Ty gdzie takie są tylko uwiarygodnij to jakoś bo napisać każdy wszystko może. Jednych ocenzurują innych nie:-)
Marek1967 / 83.11.3.* / 2007-06-14 08:09
Niestety nigdy nie zrobi sie porządku z tego typu firmami , jedynie prywatyzacja moze cos zmienic. Pieniądze publiczne to pieniądze niczyje tak niestety jest wszędzie gdzie rządzi państwo.
NA POHYBEL WYKSZTAŁCIUCHOM! / 213.158.197.* / 2007-06-14 09:26
GAZETA WYBORCZA - I WSZYSTKO JASNE
maa / 2007-06-14 09:13 / Tysiącznik na forum
Niekoniecznie tylko tam.

Nie oznacza to, że jestem przeciw prywatyzacji, ale i w prywatnych firmach, a zwłaszcza spółkach akcyjnych, przekręty są spektakularne.
Proszę zwrócić uwagę na choćby Enron.

Z tym trzeba żyć, bo całkowicie zlikwidować się ich nie da. Ale nie należy dawać okazji do przekrętów ( korupcjogenne są np. koncesje wprowadzone A. Glapińskiego z PC) i bezlitośnie, jak Amerykanie karać za przestępstwa gospodarcze.

Inna sprawa, gdy skorumpowania do podszewki partia jak PC zmienia nazwę na PiS i z walki z korupcją robi ideologię...
leszek345 / 89.243.224.* / 2007-06-14 07:48
Polska - to wciaz twor skorumpowany i zepsuty przez pazernosc, kryminal i cyniczna wrecz oblude!!! Panowie dyrektorowie nie powinni otrzymac zadnych pieniedzy ! a co jedynie to srednia krajowa - bo jak to 'ich' telewizja podaje ogolnie dzieje sie lepiej i zadowolenie rosnie. To sa szuje i zwyczajni zlodzieje tylko pod kolniezykami i troszke bardziej inteligentni niz przecietny rozbujnik!!! Hanba tym Polakom
maa / 2007-06-14 09:34 / Tysiącznik na forum
Jak się Panu udało nie zrobić błędu ortograficznego w słowie "hańba'?
Hena / 83.21.127.* / 2007-06-16 12:46
te, " wykształcony", nie czepiaj się ortografii - patrz na sens wypowiedzi, a parafrazując Sthura - "...pisać każdy może.."
a facet generalnie prawdę mówi.

a tak nawiasem, to cała ta dyskusja jak i inne na podobne dyskusje dotyczące kwiatków z ogródka naszych wybrańców nieważne z jakiej opcji politycznej (bo jak mawiał nieodżałowany wielki myśliciel - ks. Tischner ..we wszystkich nas drzemie homosowietikus..) " z głęboko trosko " (za ciążką mamonę) pochylających się nad losem maluczkich, którzy jak stado owieczek posłusznie dążą za swymi pasterzami (a pasterz musi strzyc owce i barany swoje - taka jego rola) zda się psu na budę bo nasi wybrańcy leją na to ciepłym moczem i jak nasz nieodżałowany poprzedni zwierzchnik krk postępują w myśl zasady ..psy szczekają, karawana idzie dalej..
I to by było na tyle....
PS
i nic się nie zmieni, bo kreator UPR J.K.Mikke niestety nie przekona naszego narodu do swych idei.

a jak mawiał pewien amerykański adwokat ..tylko kret ma łapki od siebie..
i to byłby już koniec
chyba, że wybierzemy mądrych przywódców, ale historia uczy, że koniec końcem każdy degeneruje - bo władza zmienia ludzi - stają się raptem nieomylni jak nasi obecni wybrańcy.
I to już naprawdę koniec panie "wykształcony"
wkurzony z rana / 57.66.193.* / 2007-06-14 07:03
no przeciez pi..siory przeglosuja obowiazkowe abonamenty - bedzie z czego wyplacac...
K. Kowalski / 212.76.37.* / 2007-06-14 06:59
Ale dla lekarzy kasy nie ma. Obłuda i dwulicowość. A najciekawsze że na PiS chce jeszcze głosować mnóstwo ludzi. To jest fenomen.
Robert (dawniej zx) / 195.205.11.* / 2007-06-14 07:51
To żaden fenomen. PiS to pierwsza partia, która w sposób profesjonalny podchodzi do zdobywania i utrzymania władzy. Reszta, to póki co amatorszczyzna i dlatego rynek poltyczny jest przechylony w jedną stronę. Co by nie mówił o Kaczyńskich to oni przez czasu od Wojny na Górze do wyborów 2005 nie stracili, podczas gdy reszcie wydawało się, że wystarczy znane nazwisko. PiS zatem póki co może być spokojny bo tak zwana opozycja jeszcze nie odrobiła lekcji i próbuje robić politykę w sposób amatorski co pozwoli im dalej grzać ławy opozycji. Nie IV RP ani walka z korupcją i układem jest osiągnięciem PiS-u. Ich osiągnięciem jest sprofesjonalizowanie polityki i niech tak będzie bo jak ktoś ma coś robić zawodowo to niech to robi dobrze. Należy tylko pamiętać, że jest to biznes jak każdy inny i poglądy oraz pragnienia wyborców nie liczą się bardziej niż na przykład aktualna moda w biznesie tekstylnym.
maa / 2007-06-14 09:19 / Tysiącznik na forum
No, nie wiem, czy partia Kaczyńskich jest profesjonalna. Jeśli bym się z tym zgodził, to musiałbym uznać, że najbardziej profesjonalne były NSDAP i KPZR...

Kaczyńscy przytomnie zauważyli, że najłatwiej manipulować najciemniejszą częścią społeczeństwa.
I jeśli założyć, że jedynym celem partii jest zdobycie i utrzymanie władzy, to są profesjonalni.
Robert (dawniej zx) / 195.205.11.* / 2007-06-14 09:58
Jeżeli chodzi o NSDAP i KPZR moim zdaniem to byli profesjonaliści jeżeli chodzi o zdobycie i utrzymanie władzy. Ich władza poległa z innych przyczyn. W końcu zdobycie i utrzymanie się przy władzy to biznes. Problem polega na tym, że wciąż udaję się utrzymać większość ludzi w przekonaniu, że partie to nie biznes, a organizacje pragnące szczęścia obywateli. Partie są od tego żeby robić dobrze swoim członkom bo to są swego rodzaju akcjonariusze tego biznesu. Jak się tak na to spojrzeć to wtedy staje się zupełnie zrozumiałe to co swego czasu mówił mi znajomy Anglik czyli przedstawiciel społeczeństwa, które z demokracją ma do czynienia od O. Cromwella czyli od dawna. Zwykł on mawiać, że zarówno Partia Konserwatywna jak i Partia Pracy rządzą tak samo kiepsko, uprawiają taką samą prywatę i w gruncie rzeczy jak się temu bliżej przyjrzeć to takie same gówno. Mawiał również, że nie jest ważne jakie dana partia ma poglądy bo to jest tylko marketingowy szajs dla hołoty ktorego zawartość jest sterowana koniunkturą, a szajs ten pozwala zdobyć władzę czyli pieniądze. Istotne jest mawiał żeby gospodarka się kręciła i śmieci były wywiezione na czas. Wtedy w 1996 roku, kiedy pierwszy raz byłem w UK, kompletnie nic nie zrozumiałem z tego co do mnie mówił. Teraz po latach zgadzam się z jego poglądami.
maa / 2007-06-14 11:02 / Tysiącznik na forum
Są jednak zasadnicze różnica między partiami typu PiS i NSDAP a Labour Party i Partią Konserwatywną.
To po pierwsze kultura polityczna.
Proszę zwrócić uwagę, że choć NSDAP powstało w kraju, który nigdy niepodległości nie stracił, to tradycje demokratyczne Niemcy miały nikłe. Dlatego Hitler, tak jak bracia Kaczyńscy mogli łatwo wmówić swoim wyborcom swoją "misję".
Partie angielskie wiedzą, że mają władzę na trochę, że wkrótce ją stracą, potem odzyskają. Mają w pewnym sensie cynicznych członków i elektorat. Partie totalitarne zaś są niepokalane z wielką misją i rządzą w poczuciu, że nigdy władzy nie stracą, a nawet to jasno deklarują. Oczywiście, trzymajmy proporcje, ale PiS już zaczyna manipulować przy ordynacji...

Ja wolę cynizm demokratycznych partii od świętoszkowatej obłudy i ideologii partii totalitarnych, czy zmierzających w stronę totalitaryzmu.
Oba typy partii robią to samo, tylko te "niepokalane" wmawiają , że są czyste.
Dlatego "niepokalanemu" PiSowi niezbędna była, pełna kontrola nad resortami siłowymi.

Poza tym uważam, że demokracja jest właśnie mechanizmem nie pozwalającym, by politycy zbyt się nie upaśli. To jedynie decyduje, że jest lepsza od "inteligentnych" dyktatur, które byłyby idealne, gdyby dyktatorzy byli idealni. To jest jedyna forma władzy, która bierze pod uwagę ludzkie ułomności.

Proszę zwrócić uwagę, że nawet na tym forum widać przepaść intelektualną między zwolennikami a przeciwnikami PiS. Zwolennicy koalicji rządowej robią błędy stylistyczne, interpunkcyjne, ortograficzne dużo częściej niż przeciwnicy Kaczyńskich, Leppera i Giertycha.
Tych lepiej wykształconych retoryka Kaczyńskich za bardzo nie przekonuje.

Reasumując, korupcja WIldsteina jest normalna. Niebezpieczna jest jedynie jego hipokryzja, jego deklarowana, a nie mająca pokrycia w rzeczywistości retoryka.
Robert (dawniej zx) / 195.205.11.* / 2007-06-14 11:57
Co mam Panu odpowiedzieć ? Że ma Pan rację ? Oczywiście, że Pan ma. Jedyne moje zastrzeżenie budzi przyjęcie zupełnie zresztą niesłuszne, że dla mnie Konserwatyści czy Labour Party to w gruncie rzeczy to samo co NSDAP i KPZR. pewnie moja wypowiedź jest nie do końca klarowna ale różnica i dla mnie jest zasadnicza. Na koniec tylko można dodać, że zarówno jakość demokracji jak i partii politycznych, które są tego systemu kluczowym komponentem zależy od stopnia rozwoju społeczeństwa. Pewnie, że PiS-owi jest dużo bliżej do NSDAP czy KPZR niż do brytyjskich Konserwatystów ale takie jest właśnie zapotrzebowanie społeczne bo etap rozwoju społecznego, na którym się znajdujemy jest znacznie bliższy temu gdzie byli Niemcy w latach 30-tych niż dzisiejszemu poziomowi rozwoju społeczeństwa brytyjskiego. Być może uda nam się przejść w miarę suchą nogą przez te kolejne etapy rozwoju co zajmie nam kupę lat i za dwa, trzy pokolenia będziemy nudną demokracją. Tak może być ale nie musi bo równie dobrze możemy się stoczyć w jakąś dyktaturę czy inną demokrację inaczej a'la Putin. W takim miejscu dzisiaj jesteśmy i nic się na to nie poradzi. Jak ktoś nie chce zaakceptować tego ryzyka musi emigrować. Najzabawniejsze jest to, że właśnie teraz zaczynam doceniać niektórych ludzi z przeklętej dzisiaj III RP. To, że zakotwiczyli nas w UE i NATO jest nie do przecenienia bo zwiększa to szanse, że za kilka pokoleń będziemy nudną demokracją. Zwiększa chociaż nie przesądza. Ci ludzie swoje miejsce w historii już mają czy to się komuś podoba czy nie. To, że teraz się ich atakuje to normalna kolej zdarzeń wystarczy tylko poczytać jakie były opinie o Grabskim przed wojną. Jak ktoś nie wierzy proszę wziąć historię Rewolucji Francuskiej, a wtedy się okaże, że w gruncie rzeczy wszystko idzie zgodnie z planem, którego PiS też jest częścią pomimo odżegnywania się od III RP.
Robert (dawniej zx) / 195.205.11.* / 2007-06-14 07:52
"... nie stracili czasu..." oczywiście.
oświecony / 217.99.71.* / 2007-06-14 06:59
...a był taki święty, niemalże wzór uczciwości.
Metyl / 2007-06-14 07:06 / Bywalec forum
dobry chłopak był i mało pił...
mateleo / 2007-06-14 09:38 / Bywalec forum
... i agentów ujawniał :)
lorunia / 87.96.57.* / 2007-06-14 10:21
Partia Kaczyńskich robi dużo złego , ale tylko dla tych co mają sporo na sumieniu ! . Natomiast szczególnie zagrożeni prowadzą widoczną nagonkę , aby wszystko wróciło do dawnych sprawdzonych czasów . Wreszcie spokojny sen ! jakie to piękne ! .............. i bezpieczne ! Póki co , trzeba się obawiać bo można stracić to co się ukradło !
lorunia / 91.94.204.* / 2007-06-14 11:55
Panie Masa ! tu nikt nikomu nie musi nic wmawiać ! Myślę , że dla wszystkich myślących ludzi w Polsce jest oczywistością , zrobienie lustracji , dochodzenie w sprawach gospodarczych , czy słynnych prywatyzacji banków . Dla pana to jest przywara ! Przesiąkł pan spadkobiercami po nieboszczce PZPR . Tego to wysuszyć się chyba nie da !
1 2
na koniec starsze

Najnowsze wpisy