Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Kutz: Z TVP zwolnić zbędnych ludzi, nie pozwalać na żebranie

Kutz: Z TVP zwolnić zbędnych ludzi, nie pozwalać na żebranie

Wyświetlaj:
TWARDY56 / 2009-11-14 07:48 / Bywalec forum
Kutz czerwony komuch dba o tych co lubią czosnek
prawiezaratralalala / 77.254.143.* / 2009-11-13 23:14

Jak oglądam te ugrzecznione wywiady z Kaczyńskimi, to odnoszę wrażenie, że to ich prywatna telewizja. Oni tam są traktowani tam jak włodarze, a nie jak goście.

Jedni na starość mądrzeją inni na starość chamieją.
man13 / 2009-11-14 00:46 / Tysiącznik na forum
Hamienie, w/g PiSuariatu, to objaw wyrażania własnych, niczym nie zmąconych przemyśleń opartych na wnikliwej obserwacji i dogłębnej analizie idiotycznych zachowań PiStacji.
sceptyk / 2009-11-13 21:56 / Tysiącznik na forum
Biedny, nieszczęśliwy stary komuchu,
jak ciebie zapraszali do reżymowej telewizji i płacili gigantyczne pieniądze za każdy wydech gazu cieplarnianego, to wszystko było cacy.
Jak przestali, to teraz telewizja stała się nagle pisiorska i należy ją zniszczyć, żeby różne waltery i inne solorze przestały miec konkurencję w męceniu ludziom w głowach.
man13 / 2009-11-14 00:47 / Tysiącznik na forum
Boli, oj boli brak widowni dla TVP?
Hans aus ... / 83.1.217.* / 2009-11-13 19:45
Panie Kutz masz Pan Ausweis taki żółty?
sceptyk / 2009-11-13 21:47 / Tysiącznik na forum
Po to, żeby dostać Ausweiss Kuc zmienił nazwisko na Kutz.
Jan54 / 83.30.72.* / 2009-11-13 17:56
Zważywszy czas reklam dużo większy niż w bezpłatnych telewizjach komercyjnych warto sie zastanowić na co pieniadze z abonamentu idą? Co do misji publicznej - jej realizacja ogranicza sie do narzekania i promocji zsowietyzowanej postawy: mi się należy. Programów edukacyjnych tyle co w komercyjnych telewizjach - tylko pora dobrana bardziej niedostępnie. Abonament to wyrzucony pioeniadz.
WANDA-i-19_1 / 78.8.145.* / 2009-11-13 15:04
inteligencji ... a coraz kutz-like w polityce: palikot, niesiołowski, karpiniuk, chlebowski, ... nie tylko lepper i beger!
JX / 91.193.160.* / 2009-11-13 14:55
Ja też mam postulat. Zwolnić pana Kutza vel Kuca z wszelkich wywiadów i nie pozwalać na jego dalsze kompromitowanie. Wypowiedzi godne serialowego Mariana Paździocha nie przystoją reżyserowi i senatorowi!
To wyjaśnia, dlaczego "nie jest wtajemniczany w żadne tajemne strategie partyjne".
I ten pan, dawny senator, wiodący w kampanii wyborczej Cimoszewicza, mówi o partyjniactwie! Wydaje mu się, że iluzje stwarzane podczas reżyserowania spektakli, można przenosić na realną politykę...
A już szczytem obłudy, a nawet swego rodzaju tupetu, jest rada, aby:
"Radzili sobie z pieniędzmi z budżetu i z tym, co sami sobie zorganizują".

Longinus Podbipięta mawiał w takich przypadkach: "Hadko słuchać", ale bardziej odpowiednie są chyba określenia Ferdka Kiepskiego wobec Paździocha: "Czy zasadził panu ktoś kiedyś..." oraz: "Pan to jesteś taka..."
man13 / 2009-11-14 00:54 / Tysiącznik na forum
Jak Ci mało płacą to przejdź do ekipy z większym budżetem i nie narzekaj. Przy okazji i pisać będziesz mógł takie rzeczy po których nie będzie Ci wstyd. Pewnego dnia, zrozumiesz że tak nie można żyć.
Albo coś w tym rodzaju.........
JX / 91.193.160.* / 2009-11-14 10:41
Man13 - misiu Kolabor, do czego Ty mnie namawiasz?
Czy mam brać wzorce z Niesiołowskiego, który przeszedł do Platformy po tym, jak stwierdził:
"Platforma Obywatelska to zbieranina gorsza od Samoobrony"?
Czy chodzi o to, aby być w "większej bandzie" i postępować wg zasady z satyry Mleczki:
"Oczywiście, że pamiętam stary. Podstawą naszego biznesu jest oszustwo, oszustwo i jeszcze raz oszustwo”?

Można i tak, ale wtedy do golenia trzeba mieć małe lusterko, aby nie patrzeć sobie w oczy i wyłączać radio, kiedy śpiewają: "Ten w lustrze to niestety ja..."
Przykład Niesiołowskiego pokazuje, że można przywyknąć, zwłaszcza, jeśli znajdzie się admiratorów, którzy niczym pani Danuta Hubner Kwaśniewskiemu mówią: "Olku, żebyś ty wiedział, jak ja cię podziwiam"...

Man13, nie zawsze pieniądze stanowią rekompensatę. Judaszowi do dziś pamiętają 30 srebrników, a w czasie Insurekcji zdrajców powieszono, nie bacząc na ich wysokie godności.
issael / 188.33.45.* / 2009-11-13 17:38
A cóż takiego nieprawdziwego powiedział Kutz?
Czy zatrudnienie w publicznych TVP i PR nie bile rekordów przerostu?
Jak to jest ze TVP zbiera z reklam nawet wiecej niz konkurencyjne TV prywatne i wciaz brakuje kasy?
A TV prywatne , przynosza swoim włascicielom spore dywidendy.
Czy przypadkiem nie jest tego przyczyna przerost zatrudnienia, oraz tzw partyjniactwo?
Dla wiekszosci wypowiadajacych się publiczna znaczy tyle samo co nasza (naszej opcji) czyli partyjna.
Jezeli jest w Polsce taki poziom rozumienia tego co oznacza okreslenie publiczny, to nie dziwie sie temu co jest, nie tylko na waszym niby publicznym medialnym podworcu.
A najsmieszniejsze jest to , ze tej misji prawie nie widać. Jezeli jest to w czasie mniej atrakcyjnym komercyjnie.
Juz kiedyś proponowałem proste i skuteczne rozwiazanie waszego polskiego medialnego wezła gordyjskiego.
Do misji wystarczy z powodzeniem jeden kanał TVP ogolnopolski, oraz jeden ogólnopolski kanał radiowy.
Propozycja wydzielic te 'kanały" z cała infrastrukturą, zapewnic im funkcjonowanie z budzetu przy adekwatnym / niezbednym zatrudnieniu, oraz zapewnieniu niepolitycznego kierownictwa (wzorów mozna poszykac na swiecie lub stworzyc własny).
Jestem przekonany że taki publiczny organizm medialny bardzo dobrze dałby sobie rade, a co najwazniejsze naprawde byłby misyjny, bez reklam i komercyjnego badziewia.
Pozostałe programy (anteny) razem z infrastrukturą/zatrudnieniem sprywatyzowac. Niech konkuruja z nadawcami innymi, niech zarabiaja na reklamach.
Szybko okarze sie , ze takiego przerostu zatrudnienia, ani partyjniactwa nie da sie utrzymac w przedsiewzieciu rynkowym, nie zasilanym z pieniedzy podatnika (abonament to tez podatek).
Ale takie najprostze , najefektywniejsze i najoczywistze rozwiazanie, nikomu z "działaczy" partjniaków, zwolenników , pozytecznych idiotów czy zwykłych idiotów jest nie do przyjecia. Prawda?
JX / 91.193.160.* / 2009-11-13 19:20
Issael, w tym co napisałeś, jest jeszcze więcej obłudy, aniżeli w wypowiedziach Kutza.
Dlaczego partyjnictwo przeszkadza w TVP, a nie przeszkadza w rządzeniu całym krajem? Efekty są przecież wręcz tragiczne tak dla kraju, jak i dla tubylczego narodu. Co potrafią media pokazał Goebbels…
Napisałeś m.in.:
„Już kiedyś proponowałem proste i skuteczne rozwiązanie waszego polskiego medialnego węzła gordyjskiego”.
O takich obcych „cywilizatorach” pisze w „Czarnej legendzie dziejów Polski Prof. dr hab. Jerzy Robert Nowak:
„Odeszli w mrok tak wybitni znawcy naszych dziejów, jak: Kieniewicz, Gieysztor, Czapliński, Skowronek, Łojek, Łepkowski. Za to tym bardziej nasiliło się w mediach bezkarne hulanie publicystycznych "odbrązowiaczy" historii, zajętych oczernianiem dziejów, bo to najwyraźniej jest popierane, odpowiednio forytowane i nagradzane. Niewiele osób zdaje sobie sprawę, jak bardzo usilnie kreuje się na naszych oczach odpowiednio ponurą, czarną legendę dziejów Polski. Tym szkicem chciałbym obudzić i zaalarmować tych wszystkich, którzy jeszcze nie dostrzegają rozmiarów sączonych w mediach działań dla ukazania bezsensu i beznadziejności polskich dziejów, działań dążących do zakompleksienia Polaków. Niech do końca stracą wiarę w siebie, i wierzą tylko w mądrych zagranicznych "cywilizatorów"!
„Już lekarz króla Jana III Sobieskiego Bernard O'Connor zauważył, że Polacy zawsze łatwiej dadzą się oszukać niż oszukają innych”.

To tylko niektóre z powodów, dla których powinny być u nas wyjątkowo silne media publiczne, dopuszczające do głosu wszystkich.
Kierunek wskazywany przez Kutza i Ciebie, jest odwrotny.
issael / 94.254.217.* / 2009-11-13 20:45
JX, tyle pisania o niczym?
Nie odniosłeś sie merytorycznie ani do wypowiedzi Kutza ani mojej.
Proponuje abys zapoznał sie z przypowieścią o zdźbełku i belce.
Zarzucasz mi obłudę, podczas kiedy toja wylewa sie strumieniem.
Na jakiej podstawie imputujesz mi, ze partyjniactwo w rządzie mi nie przeszkadza?
Albo moja propozycja prostego i uczciwego rozwiazania, dla podatnika , sytuacji w Polskich mediach, spowodowała twój wwód i porównania odnoszace sie do niczego.
Co takiego złego, w rozwiazaniu , prostym, przejzystym które zaproponowałem. Czy to ze media misyjne beda naprawde misyjne to źle? Czy to ze media publiczne beda naprawde publiczne , to źle? Czy wyeliminowanie partyjniactwa z mediów misyjnych , to żle? Czy wyjecie zarzadzania mediami publicznymi, spod potrzeb do manipulowania przez aktualnie (w danym czasie) rzadzacych , to zle?JX, tyle pisania o niczym?
Czy Rozdzielenie Państwowego ("publicznego") medilalnego miłocha, na częśc misyjno-publiczną finansowana przez budzet lub abonament, oraz na cześc komercyjna, która sama utzrymuje sie z reklam (moze to dalej byc spółka skarbu państwa) to żle?
Ile masz teraz misji w mediach "publicznych" starczy na jedną antenę? obawiam się ze nie.
A moze boisz sie ze po podziale na cześc misyjną i komercyjną, komercyjna częśc mediów państwowych padnie? Mozliwe ze padnie, jak nie zlikwiduja złego zarządzania, przerostu zatrudnienia, moga pasc.
Częśc misyjna, poradzi sobie znakomicie, utrzymywana z budzetu, bedzie mogła poswięcic sie misji, wolnosci słowa, dostepnosci dla wszystkich.
To co napisałem to moja propozycja, a nie przymus, ale jestem zdania ze jest to rozsadna propozycha.
Ale nie do przyjecia dla "sępów" zadowolonych z tego co jest teraz.
no i to zakończenie .. To tylko niektóre z powodów, dla których powinny być u nas wyjątkowo silne media publiczne, dopuszczające do głosu wszystkich. Kierunek wskazywany przez Kutza i Ciebie, jest odwrotny.
Cytat ten swiadczy o kompletnym niezrozumieniu mojej wypowiedzi.
zachowanie tego co jest, zawłaszczanie PUBLICZNYCH mediów przez polityczne interesy/opcje oraz komercje, jest niebezpieczne.
JX / 91.193.160.* / 2009-11-13 21:52
Issael, z szukaniem logiki w Twojej wypowiedzi jest tak, jak z próbą tłumaczenia niektórych, słynnych przemówień Lecha Wałęsy.
Co mówił?
Nie powiedział.
Po ponownym przeczytaniu całości zwróciłem jednak uwagę na wstęp Kutza:
"Z TVP zwolnić zbędnych ludzi". Zdaje się, że tutaj tkwi tzw. ziarenko prawdy. Kto ma decydować, o tym, kto jest zbędny?
Czy to właśnie Kutz jako "starszy" i Ty, jako "mądrzejszy"?
issael / 94.254.179.* / 2009-11-13 22:11
JX i znowu piswzesz nie na temat i o niczym.
Odnosisz się nie do tematu ale do swoich wydumań.
Jezeli chodzi o logikę to oceniłes trafnie . Chociaz jestes autorem tej wypowiedzi (o logice) , to ednoczesnie jestes jej adresatem.
Jeszcze raz, wypowiadasz sie nie na temat, ale wypowiadasz się do tego czego nie ma w mojich wypowiedziach, ale zapewne jest w twoim wydumaniu.
Co takiego złego aby zwolnic zbednych?

"Z TVP zwolnić zbędnych ludzi". Zdaje się, że tutaj
tkwi tzw. ziarenko prawdy. Kto ma decydować, o tym,
kto jest zbędny?

To co odpowiedziałes to politykierstwo i partyjniactwo czystej wody.
Niewazne kogo zwolnic ani kto jest zbedny, wazne aby nie zwalniac naszych .. prawda?
Jeszcze jedna smutna konkluzja .. z Twoich wypowiedzi wynika ze tak naprawdę nie wierzysz ze TVP moga byc misyjne, ze moga byc publiczne nie tylko z nazwy ale i z meritum.
sc / 99.232.233.* / 2009-11-14 05:08
Issael, gratuluję bardzo logicznej oceny. Tak to właśnie powinno być. Jeden kanał wystarczy w zupełności zważywszy, że publiczna TV nie jest i tak w stanie dostarczyć nic godziwego. Ten twój twardogłowy oponent był już kilkakrotnie usuwany z forum za szydzenie z innych i rozmaite kontrowersje. A co z twoim bardzo dobrym kolegą? Dawno już go nie słyszałem.
issael / 94.254.214.* / 2009-11-14 23:45
Tanx za miłe słowa :)
O ktorego kolege pytasz?
absurd juz na stałe jest w Szanghaju a axel wrócił do kraju.
Natomiast axxel , nie wiem dlaczego nie wypowiada sie.
Moze szkoda mu czasu, faktem jest ze obecnie jest mocno zajęty.
franciszkanin z Wadowic / 94.231.6.* / 2009-11-13 14:26
Całkowicie się zgadzam z panem Kutzem.To PIS doprowadził do upadku TVP i Radia
Smutny / 195.235.15.* / 2009-11-13 13:58
i z tym, co sami sobie zorganizują.

znaczy: ukradna?
płacącyipłaczący / 83.238.128.* / 2009-11-13 13:20
Jeśli abonament to obowiązkowo płacą wszyscy bez wyjątku. Nie płacisz idziesz do
więzienia. A najlepiej to finansowanie z budżetu i po problemie, alepo pierwsze należy
wyczyścić tą stajnię Augiasza na Woronicza, bo nigdy nie bedzie dobrze.
man13 / 2009-11-13 13:47 / Tysiącznik na forum
To tak jak z nauczaniem religii w RP?
sceptyk / 2009-11-13 21:50 / Tysiącznik na forum
ty nie tylko jesteś diesel wydzielający gazy cieplarniane, ale do tego chory.
Cspostrzegawczy / 2009-11-13 12:29 / Tysiącznik na forum
TVP się obroni, ale PO zniszczy male regionalne stacje Polskiego Radia i Telewizji, ktore nie mają tyle reklam , by zarobic na swoja misję.
TVP pójdzie w komercję i zostaną jak u prywatnych marne filmy i teleturnieje.
Bolchar / 87.205.240.* / 2009-11-13 20:27
Obecna dyskusja już zrobiła wiele dla widzów. Uprzednio jak nagrywałem programy w telewizji n do oglądania, to tylko śladowe były programy pobierane z TVP. Obecnie w wyniku dyskusji prowadzonych w mediach na temat jakości programów w TVP, ich jakość poprawiła się i jest ich więcej. Tylko jest inna sprawa. Widzowie mają obecnie do wyboru często po kilkaset programów w więc nawet najlepsze misyjne kanały utoną w tej powodzi. Czy więc nie szkoda tej całej dyskusji i pieniędzy. Zresztą obecna technologia pozwala wprowadzić takie rozwiązania, aby widzowie płacili tylko za to co oglądają.
MN4 / 217.96.42.* / 2009-11-13 13:02
Na prywatnych są lepsze firmy niż na TVP.
xxons / 188.33.113.* / 2009-11-13 16:33
Posiekane reklamami. Nigdy nie mogę ich obejrzeć w całości. Brak mi chyba nietzscheańskiej woli mocy, by dotrwać do końca - film mi się kończy koło Totolotka.
man13 / 2009-11-13 11:55 / Tysiącznik na forum
Prywatyzować, to jedyne rozsądne wyjście dla dobra społeczeństwa.
ewakuacja / 77.253.90.* / 2009-11-13 12:08
do wyjścia - na lewo, proszę o spokój!
man13 / 2009-11-13 13:45 / Tysiącznik na forum
... a gdyby ktoś zabłądził to nic strasznego, zlikwiduje się go.
proste / 77.253.90.* / 2009-11-13 11:50
wysłać kutza na łono Abrahama, nie pozwalać na dalsze ośmieszanie!
EDiS / 2009-11-13 11:41 / Tysiącznik na forum
Tusk rozwalił na zawsze obowiązek płacenia abonamentu na RTV, a teraz Jego załosny poplecznik ubolewa, że nie ma pieniędzy publiczną telewizję i publiczne radio. Kiedy Kutz sam się zwolni z bełkotu wygłaszanego na różnych publicznych forach?
do początku nowsze
1 2

Najnowsze wpisy