Forum Polityka, aktualnościŚwiat

Miliony Francuzów demonstrują na ulicach

Miliony Francuzów demonstrują na ulicach

Money.pl / 2010-10-16 17:56
Komentarze do wiadomości: Miliony Francuzów demonstrują na ulicach.
Wyświetlaj:
Radon / 2010-10-16 20:27
Mieszkam póki co we Francji, ale brzydzę się socjalem, bo mając własną działalność sam do niego tylko dokładam póki co. Im więcej pracuję tym większe podatki i składki płacę chociaż procentowo i tak mniej niż w Polsce.
Dlaczego praca jest opodatkowana jak dobro luksusowe a nieroby tylko na zasiłkach siedzą. Szydzę z takich ludzi.
Dla mnie jest to niesprawiedliwe, że jeśli pracuję dłużej to jestem za to karany podatkami wyższymi.
Dla mnie już sam przymus deklarowania swoich dochodów jest żenujące. Niby dlaczego mam się spowiadać urzędom z tego ile zarabiam, to moja sprawa.
Jeśli chodzi o strajki Francuzów to oni tym bardzo "grzeszą". Nawet nie wyobrażacie sobie jak wygląda praca we Francji, totalny luz i nie przykładanie się do tego co się robi. Nie dość że pracują 35h w tygodniu to jeszcze w godzinach pracy mają posiłki.
Służba zdrowia z kosmosu. Oczywiście w aptece nawet nie musisz płacić za leki w większości wypadków, choć zaczęli już to redukować. Deficyt ich kasy chorych rośnie z roku na rok i kto ma za to płacić? Banda nierobów. Jeszcze protestują przeciw podniesieniu wieku emerytalnego choć żyją coraz dłużej z roku na rok. Kto ma na nich robić? POLACY i inni emigranci? Mam już tego dość!
Chciałbym żeby wreszcie w PL nastąpiła zmiana ustroju na normalność i do władzy doszła prawica, pozwalając ludziom decydować samemu o własnym losie i wprowadzając liberalną gospodarkę.
Chciałbym bardzo wrócić do takiego kraju, bo póki co w całej Europie jest wielki syf socjalistyczny, a banda Tuska tylko zadłuża kraj nie przejmując się o przyszłe pokolenia. Ludzie młodzi powinni wreszcie sobie zdać sprawę, że na nich nie będzie miał kto pracować jak będą starzy. Trzeba zbuntować się przeciw złodziejskiemu ZUS-owi i zacząć inwestować we własnym zakresie na własną przyszłość.
koplit / 194.0.102.* / 2010-10-19 08:06
Czy da to coś, że pracownik będzie pracował dłużej? Przecież i tak we Francji jest już nadmiar rąk do pracy. ( Co opłaca się produkować w europie?)
To będzie tylko służyło do redukcji pensji za jedną godzinę pracy.

Czy kryzys jest wywołany tym, że ludzie nie pracowali?
Raczej tym, że wyrównujemy swój poziom ze światem.

Wszystkie reformy pracownicze nie dadzą nic bo zaraz się okaże, że emerytura po 80 latach to za duży wydatek dla państwa.
Kryzys wynika z tego, że
1) ograniczono produkcję na rzecz importu z państw rozwijających się
2) państwa rozwijające się potrzebują wielkich ilości surowców, co bardzo podbija ceny do góry ( można zobaczyć to w perspektywie 10 lat )

Państwa w uni europejskiej powoli będą traktować już tylko europejczyków jak zasoby ludzkie.
http://pl.wikipedia.org/wiki/Zarz%C4%85dzanie_zasobami_ludzkimi
koplit / 194.0.102.* / 2010-10-18 18:08
Skąd masz takie proste założenie, że jeżeli państwo będzie "całkowicie nie socjalne" to będziesz miał niższe podatki.
Czy nie bardziej prawdopodobna jest wersja wysokie podatki* a wszystkie pomoce socjalne dla obywateli zlikwidowane?
Globalizacja powoduje, że jakość Twojego życia będzie z dużym prawdopodobieństwem aproksymować średnią jakość życia na świecie.
Chciałbym się zapytać jaką działalnością Pan się zajmuje?

* Niskie podatki można uzyskać nawet w Polsce (zobacz jak to robią właściciele np. telewizji POLSAT lub TVN).
kalamani / 83.26.210.* / 2010-10-17 08:21
ty pochodzisz z kraju niewolniczego i nie rozumiesz spoleczenstwa obywatelskiego-jestes azjata,gdzie Wolnosc,Rownosc,Wlasnosc cos znacza dla garstki ludzi
Radon / 2010-10-17 09:19
Zgodzę się z tym że mamy ustrój niewolniczy w kraju, gdzie rząd mnie zmusza do płacenia horrendalnych podatków i składek. Złodziejski system okradania ludzi przedsiębiorczych i dawania nierobom, gdzie wartość pracy nic nie znaczy i nie opłaca się pracować, bo po co skoro mam wszystko zapewnione żyjąc na koszt ludzi pracowitych i zaradnych?
Azjatą to sam chyba jesteś głosząc swoje pedalskie poglądy, lepiej idź na paradę równości byle nieorganizowaną w Polsce.
Szanuję wolność i własność a co do równości to akurat jest ona niezgodna z naturą, co nie znaczy, że nie należy szanować innych ludzi (wyjątek nieroby żerujące na społeczeństwie i myślące, że im się wszystko należy).
Młody Człowiek / 89.231.97.* / 2010-10-16 19:51
Dobrze, że ludzie nie dają się wykorzystać warstwie d y m a j a c e j.
chwilowa emigrantka / 90.25.126.* / 2010-10-16 19:19
mieszkam we Francji i uważam, że jest to jedno z najbardziej socjalnych państw na świecie...jako przyszła matka marzę o takim systemie w Polsce....(chociaż w 50%), dlatego jestem trochę zdziwiona takim rozmiarem strajków, a rządowi chodzi tylko o 2 lata, może mam po prostu inne podejście, ponieważ nie liczę na polską emeryturę i odkładam sama....a za 8 miesięcy wracam do kraju, mam nadzieję, że zdania nie zmienię....
marexxxx / 95.49.98.* / 2010-10-16 18:09
jakim trzeba być młotem żeby sądzić że za odkładajnie przez 40 lat 700 zeta należy sie emerytura 2500 przez kolejne 25 ?? niby jak ?? jakoś się nie kalkuluje co ??
ijk= / 81.190.70.* / 2010-10-18 00:14
Obyś dożył 65 lat , płacąc przez 40 lat obowiązkowe składki emerytalne ...
yz / 86.163.120.* / 2010-10-16 17:56
I slusznie.CI co spowodowali kryzys-bezkarni,na lukratywnych stolkach,przyznajacy sobie wielomilionowe apanaze.Juz dawno narod powinien zrobic porzadek z tymi cwaniakami i ich kolesiami z rzadow,ktorzy IM pomogli.Powinno byc OSTRO i zdecydowanie i to nie tylko we FRANCJI.Cale te gierki finansowe nie sluza prostemu czlowiekowi-ON ich nie potrzebuje do zycia.To cwaniactwo i spekulanci bawia sie w TYM bagnie i ICH powinno sie rozliczyc.
gfshgffffffffg / 109.74.97.* / 2010-10-16 20:00
WAR !!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Najnowsze wpisy