Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Minister Bieńkowska ma dreszcze. I pretensje do ponuraków

Minister Bieńkowska ma dreszcze. I pretensje do ponuraków

Wyświetlaj:
rozbiegane oczy rudego / 78.131.154.* / 2014-04-23 14:59
Na kanale Ruchu Narodowego na YouTube pojawił się film, jak zapewniają narodowcy, przygotowany przez fachowca z branży reklamowej, który oszacował, ile taki spot powinien kosztować. Okazuje się – i nie ma powodów mu nie wierzyć, nasze ostrożne szacunki wskazują podobną kwotę – że rząd przepłacił za tę produkcję przynajmniej 500 tys. zł!

Dokładnie wyliczono, ile powinny kosztować archiwa TVP, a ile dni zdjęciowe potrzebne do nakręcenia kilku ujęć inwestycji infrastrukturalnych.

Całość okraszono pasującym jak ulał cytatem z „Misia” Stanisława Barei, który idealnie komponuje się z obrazkami ze spotu władzy.
wrtwrtwrtwrtwrt / 83.12.121.* / 2014-04-23 10:14
kto nakręcił to cudo za 7 milionów? I ile z tej kwoty wróci po cichu zasilając fundusz wyborczy PO? Normalnie staje mi przed oczyma scena z "Misia"
m-53 / 95.49.180.* / 2014-04-23 13:34
Z tych siedmiu baniek sześć dostała telewizja - bez wątpienia się odwdzięczą.
marooo / 91.231.45.* / 2014-04-23 09:19
Panie redaktorze, ma pan racje w swoich przypuszczeniach. 70% polakow to ponuracy i malkontenci. Do tego mozna dodac pseudospecjalisci, ktorzy wszystko wiedza i sie wymadrzaja.

Fakt ze 95% narzeka na forach to tez nie dziwne bo Ci ktorzy sie ciesza maja w d**** pisanie na forach.

Filmik bardzo przyjemny, nie widze tutaj ani premiera, ani jego osiagniec. Stadion? Czemu nie pokazac jednego z bardziej rozpoznawalnych budynkwo w polsce, centrum kopernika? Tez powod do dumy. Reszta to obrazki rozwoju pl a nie wlladu PO. Poza tym PO rzadzi 80% czasu jak jestesmy w UE, wiec trudno ominac te rzeczy.

7mln, tez bylem w szoku az nie podali ze to tez za emisje, ktora kosztuje kilka razy wiecej niz tworzenie spotu. UE wymaga zeby bylo te emitowane nie w tv puls tylko glownych tv bo to ma byc promocja UE. Dostajemy miliardy ale tez cos musimy wydac w ramach umowy.

Co w tym takiego szokujacego? Moim zdaniem tylko to ze bezmyslny narod ponownie sie podnieca po doniesieniach medialnych o 7mln a nawet nie pomysli czy to duzo, jakie sa wymogi, tylko wchodzi na internet i smaruje. Zalosne
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
kbx / 193.239.124.* / 2014-04-23 09:51
Jęczenie, zawodzenie i narzekanie jeszcze nikomu nie przyniosło efektów i tu się z Tobą zgadzam. Ale żałosne to jest wydawanie takich pieniędzy na takie g..., nie ma zanczenia czy to pieniądze z zewnątrz czy nasze. Co właściwie mamy z tego filmiku, który bardzo szybko zakończy swój medialny żywot? Każdy żyje w UE i wie jak wygląda rzeczywistość. Jak coś funkcjonuje to nie wymaga reklamy, a jak nie funkcjonuje to wtedy trzeba tworzyć takie zasłony dymne i teatrzyk. Stadionem się chwalić? To jeden z rekwizytów w tym teatrze, z gospodarczego punktu widzenia totalna wtopa.
marooo / 91.231.45.* / 2014-04-23 10:45
Unia wymaga, żeby reklamować to że połowa rzeczy jest UE, że w niej jesteśmy, że wspierają naszą gospodarkę i budowę infrastruktury. Gdyby podali kwoty jakie muszą wydać rocznie na takie wymagane reklamy to myślę że 7mln byłoby śmieszną kwotą.

Jeżeli będą wymagać, żeby rolnicy, którzy dostaną z Uni bezzwrotną dotację mają sobie przemalować swoje traktory na niebiesko z flagą uni, to tak mają zrobić.

Teoretycznie jest to kretyński pomysł, bo niby wszyscy z tego sobie zdają sprawę gdzie żyjemy, ale tak nie jest. Dziwiłem się ostatnio po co reklamują np oszczędzanie na starość, albo to że można wejść na konto banku lub sklepu przez komórkę. Myślę, po co wydają kasę, przecież każdy to wie.... okazało się że połowa moich znajomych tego nie robi, bo nie wie jak. To są młodzi ludzie, z miasta, pracujący.

Jak widać to co nam się wydaje, nie zawsze jest prawdą.

Czemu stadion jest porażką? Jeżeli patrzysz na bilans stadionu podawany w mediach to może się tak wydawać, ale jeżeli weźmiesz ogół danych jak: sama organizacja imprezy i korzyści, promocja miasta i Polski, turystyka, ciekawe imprezy na stadionie i zarobki ludzi z nimi związane to nagle się okazuje że to dobry pomysł.

Nie wszystko musi przynosić zysk samo w sobie.
57uit7i78969 / 83.12.121.* / 2014-04-23 11:02

zarobki ludzi z nimi związane to nagle się okazuje że to dobry pomysł.

buhahahaha. leming, prawdziwy leming. Pokolenie WSI24 i GW to pokolenie stracone dla Polski
46y46y44y46 / 83.12.121.* / 2014-04-23 10:59
unia wymaga? to może podaj konkretny przepis albo dyrektywe? Piep.... jak typowy peowiec. Unia wymaga tego albo tamtego. "Unia" to dobra wymówka dla naszych nieudaczników do podnoszenia podatków albo krecenia wałków. Przy śmieciach też tak było - podobno Unia wymagała więc odpi... ustawe-bubel. A Unia tylko zaleciła wzmożenie wysiłków w celu.....
tiaa / 194.99.117.* / 2014-04-23 12:11
czy zatem według ciebie nie ma wymogu nakazującego przeprowadzanie 1 maja akcji promującej UE?
H Szatkowski / 2014-04-23 12:32
Na pewno obowiązki 'dziękczynne' dla beneficjentów wynikają np. z art. 8 Rozporządzenia Komisji nr 1828/2006 z dnia 8 grudnia 2006 roku ustanawiającego szczegółowe zasady wykonania rozporządzenia Rady (WE) nr 1083/2006 ustanawiającego przepisy ogólne dotyczące Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego, Europejskiego Funduszu Społecznego oraz Funduszu Spójności oraz rozporządzenia (WE) nr 1080/2006 Parlamentu Europejskiego i Rady w sprawie Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego.

Chodzi o tablice informacyjne, pamiątkowe, loga, komunikaty w mediach itd.

Czy pada też konkretna data, poza terminem 5 lat np. bytu tablicy informacyjnej- nie wiem.
maroooo / 83.27.150.* / 2014-04-23 14:46
Nie wiem co to jest WSI24 i GW i tak szczerze mówiąc mało mnie to interesuje. Nie oglądam wiadomości, więc myślę że 99% polaków bardziej sekunduje polityce niż ja.

Tym bardziej łatwiej mi jest wyrażać własną opinię nie skażoną wypowiedziami polityków.

Wiem tylko tyle, że wszyscy uwielbiają się wypowiadać na tematy na które nie mają pojęcia. Jak jest artykuł o pracodawcach to 99% komentarzy negatywnych to są pracownicy, którzy nie mają pojęcia o prowadzeniu firmy i o realiach.

Jak jest artykuł o wydatkach rządu to 99% negatywnych komentarzy jest od ludzi którzy swoich 3000zł nie potrafią nawet rozporządzić, a krytykują rząd o niegospodarność i tłumaczą jak i gdzie powinni wydać pieniądze.

Prowadzę małą firmę i to jest 30 razy bardziej skomplikowane od 95% prac na etacie. A rząd to taka firma x 10000, więc mam szacunek za ogarnianie tego burdlu. Czy da się lepiej? Na pewno, ale nie byłem w rządzie, w administracji na wyższym szczeblu, więc nie mogę się wypowiadać co robią dobrze a co źle.

Dla mnie 7mln to też chora kwota, ale niestety takie są realia. Firmy marketingowe za kretyński logotyp biorą 50tys zł. TV za 30sek relkamy bierze średnio 10-100tys zł. Wystarczy że po najniższej cenie puszczą 500 razy (to nie jest bardzo dużo) i już robi się 5mln zł.
jkui / 89.171.105.* / 2014-04-23 09:07
ale ta nasza władza potrafi wyprać pieniądze i jeszcze zrobić z ludzi idiotów, że nie potrafią się bawić, żenada...
bsf / 46.45.103.* / 2014-04-23 08:51
Czegoś tak BEZNADZIEJNEGO za 7 000 000 ZŁOTYCH jeszcze w zyciu nie widziałem !
cywilizacja bizantyjska / 178.37.240.* / 2014-04-23 07:51
Syty głodnego nie zrozumie.
rozbiegane oczy rudego / 78.131.154.* / 2014-04-23 07:49
Być może i na plecach dziennikarze poczuliby to samo, gdyby wcześniej wiedzieli, ile rzeczony spot kosztował. Za jego przygotowanie i emisję w telewizji rząd wyda bagatela 7,1 miliona złotych! Rzeczywiście ciarki przechodzą. Minutowy filmik za takie pieniądze? Zdaje się, że rząd ceni obecność w Unii znacznie bardziej niż Polacy.

Najnowsze wpisy