Forum Forum podatkoweInne

Minister Gilowska szykuje zmiany w podatkach

Minister Gilowska szykuje zmiany w podatkach

Money.pl / 2006-05-23 11:17
Komentarze do wiadomości: Minister Gilowska szykuje zmiany w podatkach.
Wyświetlaj:
anty PiS-uar / 198.155.189.* / 2006-05-29 16:57
Kołowrotek z obietnicami idzie w ruch. Już , już łykam każde wasze durne obietnice... Niedoszli ojcowie IV RP... U mnie macie kredytu zaufania 0% i idziecie w debet zaufania :-). Cóż sami na to zapracowaliście.
andy_pandy / 83.16.86.* / 2006-05-27 17:45
Najlepsze jest tłumaczenie rezygnacji z 50% kosztów uzyskania przychodów, że większość podatników nie wie nawet jak wiele osób z tego korzysta i że p. Zyta nie może dyskryminować pozostałych grup... No nie wiadomo smiac się czy płakać...
Profesor / 80.55.67.* / 2006-06-05 13:26
Trzeba znalezc pieniadze na doplaty dla rolnikow, na becikowe, na wydluzone urlopy macierzynskie, na zasilki dla bezrobotnych itd. Sprawe bezrobocia znam ja i znaja moi znajomi poszukujacy tzw. fachowcow do prostych robot budowlanych. Nie moge znalezc chetnych. Moze Pani Gilowska, Panowie Kaczynscy, Pan Lepper powiedza mi jak ich znalezc. Dlaczego jest tak duze bezrobocie w zachodniopomorskim i lubuskich? I znowu rzad udaje, ze to przyczyna slabego rozwoju gospodarczego. Nie szanowni Panstwo, pracuje sie w Niemczech, a w Polsce jest sie bezrobotnym. Naukowcom chce Pani premier zabrac. Niech zabiera, ale ciekawe z czego oni dofinansuja swoje badania.
Na duzy projekt badawczy otrzymalem 6 000 PLN, wiecej nie dostane. Musze wiec dofinansowac z wlasnych funduszy. Dofinansowac trzeba zakup ksiaek, wyjazdy do zagranicznych osrodkow, wyjazdy na konferencje naukowe itd. Jestem jednak tylko humanista, a co ma zrobic ktos, kto potrzebuje odczynniki, aparature itd. Uczelnie pieniedzy dla humanistow prawie nie maja, wiec trzeba udawac, ze sie uprawia nauke lub pisac prace pseudonaukowe. Mam na cale szczescie drugi etat i z niego finansuje badania. Kosztuje mnie to przynajmniej 50% moich dochodow.
Zreszta lekarze, naukowcy i inteligencja sa chyba w tym kraju niemile widziani. Niech sobie emigruja, jak powiedzial Pan Lepper. Robia to masowo mlodzi naukowcy, mlodzi lekarze, dobrzy rzemieslnicy, pielegniarki, nawet kierowcy. W miescie liczacym prawie 400 000 mieszkancow nie ma bardzo dobrego posadzkarza. Sa zmienialem cztery ekipy, wszystkie ukladaly plytki tak krzywo, ze sam polozylbym lepiej.
Panowei i Szanowna Pani Premier tak trzymac dalej. Zobaczymy, kto bedzie na Was pracowal za kilka lat.
Nie mozna karac ludzi za to, ze sa zaradni, ze chca i potrafia pracowac wiecej i wydajniej niz inni, gdyz oni moga sie zniechecic, a wtedy bedzie nowa wielka reolucja tych, ktory nie bedzie z czego dawac.
Moze jeszcze odpowiedz na jedno pytanie. Skad ten wzrost popytu?
Odpowiedz:
To skutek :
- obnizek oprocentowania kredytoew budowlanych (hipotecznych),
- korzystnych kredytow konsumpcyjnych,
- wplywu pieniedzy od ludzi pracujacych za granica.
Kredyty nizsze juz nie beda. Dalszych ludzi nie bedzie na nie stac. A co bedzie, gdy ludzie pracujacy za granica stwierdza, ze tam sie da zyc i zostana (znam wielu takich) czyli njie beda przysylac pieniedzy do kraju.
Nalzy wiec zniechecic Polakow pracujacych do leniuchowania, a emigracje zarobkowa do pozostania za granica.
Prosze mi nie opowiadac, ze podatku za granica nie sa mniejsze. Otoz stoppy byc moze tak, ale progi sa wielokrotnie wyzsze. Tak, gdzie w Irlandii zaczynam dopiero placic podatek, w Polsce przechodze do drugiej stawki. O ZUS-ie w tym kontekscie nie wspominam.
Zycze wszastkim zdrowia (strajki), ciepla (strajki) itd.
lecher / 81.190.143.* / 2006-05-23 15:08
Może p. Gilowska przekaże swoją firmę p.n. Min.Fin. komuś, kto z praktyki zna zagadnienia finansowe gospodarki, może t o byc p. Wilczek, Krauze, Gudzowaty a nawet Kulczyk. To są wszyscy praktycy w gospodarce, a nie teoretrycy po KUL-u.
to jest "baba" z j..... / 81.210.19.* / 2006-05-24 08:45
A jaką praktykę miał nasz geniusz ekonomiczny? W czym teoretyk z SGH jest lepszy od teoretyka z KUL? Gdyby p. Gilowska pozostała w PO to byłaby ok.? Nie marudź!
jk_14 / 213.158.197.* / 2006-05-23 11:17
18/32 Kaczyńscy obiecali od 2006 roku. A oni przecież "dotrzymują obietnic"
no comments
romek / 217.116.100.* / 2006-05-28 21:07
Dlaczego dopiero od 2009? To do niczego! dla mnie za późno. jak by napoisała ze od 2110 też tyle samo mi to da !
nn / 195.205.207.* / 2006-05-23 14:44
Nawet mówili, że dotrzymują słowa.

Najnowsze wpisy