Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Ministerstwo finansów naprawia błędy resortu gospodarki

Ministerstwo finansów naprawia błędy resortu gospodarki

Wyświetlaj:
rencista / .* / 2005-03-16 08:54
Re: Fiskus nie zgwałci bezrobotnych, ale nigdy nic nie wiadomoNie ma co wierzyć fiskusowi, to może być pułapka podatkowa dla bezrobotnych. Nasz Fiskus się w tym "lubuje". Ja w 1999 roku otrzymałem po ciężkich trudach kredyt na rozpoczęcie działalności gospodarczej z PFRON dla osób niepełnosprawnych. Po 2 latach zgodnie z umową pożyczkę spłaciłem w 50%. Pozostałą część umorzono mi wraz z odsetkami. Po kilku miesiącach dowiedziałem się zresztą przypadkowo, że od umorzonej części winienem zapłacić podatek, ponieważ premier Buzek zmienił nastawienie do pomocy niepełnosprawnym.Oczywiście podatek zapłaciłem wraz z odsetkami. Poniewaz podatek był wysoki i w dodatku trzeba było go zapłacić jednorazowo musiałem w tym celu zlikwidować nawet nieżle już proserującą firmę.Także chciałem przestrzec bezrobotnych przed wielką pazernością fiskusa. Przepisy podatkowe w Polsce są bardzo chwiejne i raczej z góry nastawione na wprowadzenie podatników w maliny.
gniewek / .* / 2005-03-15 13:04
Chcesz założyć firme? Nic łatwiejszego. Idź do Biura Pracy po poradę psychologa. Dzięki niej zakupisz potrzebne maszyny, komputery, oprogramowanie itp.Kluczem do skucesu dla młodej firmy - wg p. Mordasewicza - jest generowanie zobowiązań finansowych juz na samym starcie. To świetny sposób na wyzbycie się lęków, czy obaw o wynik finansowy firmy w jej pierwszych 2-3 miesiącach działalności.Jakie to szczęście, że p. Mordasewicz nie ma najmniejszego wpływu na decyzje kluczowych ministerstw...
darmozjad / .* / 2005-03-15 13:58
Chyba czytałeś inny artykuł - sprawdź lepiej swój monitor czy dobre znaki wyświetla. Może przydałby się nowy? 10 tys jest do wzięcia... i jeszcze na parę flaszek zostanie.

Najnowsze wpisy