Forum Forum prawneKarne

moje nazwisko w telewizji

moje nazwisko w telewizji

blutamina / 2008-05-18 14:21
Co zrobic jesli ktos upublicznia moje imie i nazwisko w telewizji?Bez moje wiedzy i zgody?W dodatku w sprawie ,ktora mnie nie dotyczy?
Wyświetlaj:
Haś. / 79.188.53.* / 2008-05-18 14:49
A pozostałe dane osobowe, też Twoje?
blutamina / 2008-05-18 16:30
Witam.Moze napiszę coś więcej w tej sprawię.Otóż moja siostra sądząc się z osoba z naszej rodziny o lokal mieszkalny, mówi o mnie a za chwilę pojawia sie na ekranie telewizora dokument sądowy,który nakazuje jej zapłate pewnej sumy na moją korzysc.Sumę tą ma zapłacic w zamian za to ,że ja zrzekam się praw do tego lokalu.To jest już uregulowane,sprawa skonczona.Teraz siostra chce z lokalu owego wypędzic rodzinę,ktora jest w nim zameldowana na stałe.To ,o co oni teraz toczą boje juz mnie nie dotyczy więc ,czy ktos w tej sytuacji moze mieszac mnie w swoje historie,pokazywac moje nazwisko?A moze to błąd dziennikarzy, którzy robili ten reportaż?Tak wygląda to ogolnikowo.Dziekuje za zainteresowanie i proszę o dalszą pomoc.
Haś. / 79.188.53.* / 2008-05-18 19:31
Art.23 KC -Dobra osobiste człowieka, jak w szczególności zdrowie, wolność, cześć, swoboda sumienia, nazwisko lub pseudonim, wizerunek, tajemnica korespondencji, nietykalność mieszkania, twórczość naukowa, artystyczna, wynalazcza i racjonalizatorska, pozostają pod ochroną prawa cywilnego niezależnie od ochrony przewidzianej w innych przepisach.
Art.24 KC - § 1. Ten, czyje dobro osobiste zostaje zagrożone cudzym działaniem, może żądać zaniechania tego działania, chyba że nie jest ono bezprawne. W razie dokonanego naruszenia może on także żądać, ażeby osoba, która dopuściła się naruszenia, dopełniła czynności potrzebnych do usunięcia jego skutków, w szczególności ażeby złożyła oświadczenie odpowiedniej treści i w odpowiedniej formie. Na zasadach przewidzianych w kodeksie może on również żądać zadośćuczynienia pieniężnego lub zapłaty odpowiedniej sumy pieniężnej na wskazany cel społeczny.

§ 2. Jeżeli wskutek naruszenia dobra osobistego została wyrządzona szkoda majątkowa, poszkodowany może żądać jej naprawienia na zasadach ogólnych.

Chyba jednak dziennikarze powinni wiedzieć coś na ten temat.
blutamina / 2008-05-19 20:03
Bardzo dziekuje za komentarz i pomoc Haś ,pozdrawiam.
kaarroll / 83.5.227.* / 2008-05-20 02:31
fajna rodzinka, kazdy kazdego sadzi i jeszcze w telewizji sie chwala
pozazdroscic ;-)
Haś. / 79.188.53.* / 2008-05-20 22:08
Jak jest czym to można i w telewizji.

Najnowsze wpisy