Forum Forum emerytalneOFE

Money.pl sprawdził jak działa ZUS po zmianach. Wszystko pożera inflacja

Money.pl sprawdził jak działa ZUS po zmianach. Wszystko pożera inflacja

Wyświetlaj:
ccc141 / 81.210.116.* / 2014-07-15 12:47
Ale ściema i naganianie na ZUS. Ja mam w OFE ING wzrost ceny jednostki w ciągu 10 lat pracy o ponad 120%. Dziękuję za ZUS. Pozdrawiam
wiwan / 2014-07-15 18:06
Artykuł pochodzi sprzed ponad TRZECH lat, a więc z okresu, gdy wyboru ubezpieczeni urodzeni po 1968 r. żadnego NIE mieli i gdy radykalnie zmniejszono udział składki odprowadzanej do OFE, na rzecz powstania subkont w ZUS.

Zarzut ściemy/naganiania w tym kontekście jest bezprzedmiotowy.
wolna emerytka / 77.254.192.* / 2011-06-14 17:57
Ja skorzystałam z usług bezus.pl i mnie to już na szczęście nie dotyczy. Zero zusu,zero stresu.
aada / 195.22.98.* / 2011-05-16 21:05
a to niespodzianka, kto by pomyslal hehe, ci ktorzy nie oszczedzaja a licza na ofe, mocno sie na tym przejada
cerytwq / 83.4.245.* / 2011-05-16 11:18
WYNIKI WYBORÓW (zachować i sprawdzić) : PIS-43%,PO-27%,SLD-6%,PSL-4%,PNJ- 0.5 %,nie pójdzie-19% - UPARTYJNIONY PRZEZ PO? -wszyscy z posłowie z PO mówili ,że podpisze-czy partyjny namiestnik?- chociaż mógł posłuchać 3/4 przeciwnego społeczeństwa i odesłać ustawę do trybunału ,aby zachować twarz? - ustawa NIEKONSTYTUCYJNA-DOŚĆ KŁAMSTW?-prezydent -prezydentem tylko (NIE)rządu: PO,PSL -nie słuchał ponad 10 ml. ludzi ,którzy na niego nie głosowalioraz opini mądrych ludzi - 3/4 społeczeństwa domaga się ujawnienia przez prezydenta RZEKOMYCH opini o OFE? - jedyne GODNE rozwiązanie to POMNIK,jeżeli nie KRZYŻ - czy tak samo jak: UMORZENIE wątku zamachu KATASTROFY SMOLEŃSKIEJ (protest 119 naukowców w Poznaniu AKO -" "stawia pod wielkim znakiem zapytania zarówno ich profesjonalizm, jak i determinację w dochodzeniu do prawdy". - Wyrażamy sprzeciw wobec takiego postępowania i oczekujemy od niezależnej prokuratury respektowania wysokich standardów badawczych, kultury prawnej i nieuczestniczenia w doraźnych rozgrywkach politycznych" ) - rozpatrywano aferę hazardowa? przez prokuraturę? -następne cuda -wg.Tuska: AFERA BYŁA,ale DWA TRUPY AFERY HAZARDOWEJ UTOPIONE W ROSOLE wypadły z szafy i PRZEMÓWIŁY- jesteśmy niewinni-kompromitacja prokuratury?-społeczeństwo domaga się upoblicznienia wszystkich dokumentów z prokuratury o AFERZE HAZARDOWEJ-dziennikarze powinni się domagać ujawnienia wszystkich materiałów .Następny cud-Tusk,który zauważył ZBYT PÓŻNO,że jego i prezydenta" przyjaciele Rosji" po raz drugi "WYKIWALI ICH w sprawie katasrofy Smoleńskiej"-poszedł następny sygnał w ŚWIAT "opluwający" POLSKĘ,że to nie Rosja,ale POLSKA opóżnia dostarczanie dokumentów-tym samym UNIEMOŻLIWIA dochodzenie-czy to normalne??? - Panie premierze z całym szacunkiem ale to pan i pana partia przy pomocy pseudo-mediów prowadzicie właśnie do skłócania Polaków i rozbicia państwa na dzielnice, żeby było słabe. Trudno zgadnąć jaki cel panu przyświeca, czy jest to tylko wynik wyznawanej przez pana ideologii neoliberalizmu po polsku , czy coś jeszcze. Postawa pana Kaczyńskiego jest tu jak najbardziej na miejscu, to dobrze , że hamuje wasze zapędy, bo wy sami nie macie żadnego umiaru i opamiętania. Wam trzeba koniecznie władzę odebrać raz na zawsze .Najważniejsze dla Polski jest żeby was przy władzy nie było. Tylko KACVZYŃSKI i jego wyborcy mogą to ZAPEWNIĆ. Kuc :"prezydent popisał się niewiedzą...,państwo polskie trzeba ujarzmić...,w spisie narodowym wpisałem ślązak...,Kalisz staje się zaprzeczeniem wiedzy...,chce wydzielenia narodowości Ślązaków,a oni sami zdecydują czy chcą być POLAKAMI czy NIEMCAMI -czy dąży do kolejnego rozbioru POLSKI? -wtyka pseudo-mediów,PJN poza sejmem-zdrajcy wyborców PIS,kłamcy,hipokryci,cynicy,złodzieje-TO PJN ZNIKNIE ZE SCENY POLITYCZNEJ -jak samoobrona i LPR - mówią,piszą,plotkują, dyskutują nie tylko w mediach: TOTALNA NAGONKA na Kaczyńskiego i około 9 MILIONÓW wyborców PIS-u trwa prawie we wszystkich mediach.10 kwietnia sie zbliza,Polska sie odradza.Tchorze i zdrajcy trzesa POrtkami!!!! POmyslec,ile jeszcze badziewia i klamstw uslyszyszą od PObolszewi,pseudo-mediów,Sld,Pnj,Psl? oraz ich kłakierów?teraz zapomnieli o:OFE,(NIE)rządzie,bublach i braku ustaw, NAJWIĘKSZEJ i NIESPOTYKANEJ dotąd drożyżnie,braku możliwości leczenia,postępującym ubustwie 90% POLAKÓW Dubienieckim,...,a MANIPULUJĄ NARODOWOŚCIĄ "Ślązak"(takiej nie ma) i UŻYWAJĄ jej do WALKI z KACZYŃSKIM i PIS- ludzie dyskutują -czy postradali rozum?-co z etyką pseudo-dziennikarzy,posłów,ludzi zapraszanych do mediów,...? -choć większość mówi,że nie przeczytała 116 stron "Raportu o stanie państwa" ,bo dla nich za OBSZERNY -zatem WYRAŻA o nim JEDYNIE PLOTKI,więc NIC dziwnego, że NIC Z NIEGO NIE ROZUMIEJĄ ,a paranoją? jest podanie KACZYŃSKIEGO do prokuratury-POLACY tej manipulacji i GŁUPOTY POligłupów? nie KUPIĄ. czy Blida popełniła samobójstwo,aby nie sypać KOLESI?- WYNIKI WYBORÓW (zachować i sprawdzić) : PIS-43%,PO-27%,SLD-6%,PSL-4%,PNJ-1%,nie pójdzie-19% - czy PObolszewia i PSL będą przynosić narkotyki do sejmu?- Jeden senator UCZCIWY w całej Pobolszewi? odszedł z parti PO ponieważ uważa,że ZMIANY W OFE są NIEKORZYSTNE dla POLAKÓW. -jeżeli prezydent jest prezydentem wszystkich POLAKÓW to powinien skierować ustawę do trybunału bo tak chce 4/5 społeczeństwa ,nie powinien jej podpisać-bo jeżeli okaże się w przyszłości w trybunale ,że ustawa jest niezgodna z konstytucją- to będzie POWAŻNA WPADKA PREZYDENTA i nie będzie mógł się zasłaniać EKSPERTYZAMI ludzmi wiernych PO przed czym ostrzegało wielu NIEZALEZNYCH doskonałych prawników,profesorów , konstytucjonalistów,... -czy za zadłużanie DŁUGU:poprzez "rozrzutność " orłami białymi i dodatkami do emerytur,powiększaniu zarobków prezydentóe o 2000zł. tj. DWA RAZY WIĘCEJ NIŻ WYNOSI "NAJNIŻSZA PŁACA"?.,nagroda dla Komorowskiego 22000zł,nagrody marzsałków prawdopodobnie po około 30000zł.,nagrody prezydentów miast,radnych,...czemu prezydent nie słucha 4/5 sp
niepolityczny / 80.50.142.* / 2011-05-16 08:21
No to wyborcy rudego cieszcie się i głosujcie nadal na niego, to w następnych wyborach zap..... wam resztę składki z OFE.
Niestety, stara prawda mówi "umiesz liczyć, licz na siebie".
yubidubidu / 82.44.26.* / 2011-05-14 20:37
te wykresy nijak sie maja do wartosci liczbowych, tendencyjnie pokazuja w dobrym swietle zusowski aparat
Pilsener / 2011-05-14 17:13 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
Najlepszym wyjściem jest likwidacja ZUS i OFE oraz uproszczenie systemu tak, by nasze pensje nie składały się z kilkunastu części, lecz z dwóch - netto i podatek.
Ja bym wprowadził zasiłek starczy wypłacany przez MOPS a o emeryturę niech każdy dba sam.
Obecny system to nic innego jak klasyczne wyłudzenie albo piramida finansowa - przez całe życie oddaje niemal pół pensji i g... z tego mam, pieniądze te idą na tych, którzy są na szczycie piramidy - polityków, urzędników i różne grupy uprzywilejowane, dla tych na samym dole zostały ochłapy.
wolny emeryt / 178.37.87.* / 2011-05-14 01:17
Ja korzystam z usług Bezus.pl i jestem zadowolony. Cała reszta jest nic nie warta.
lolek oportunista / 213.17.175.* / 2011-05-13 15:22
ok 84000zł. Teraz będę gromadził tam zdecydowanie mniej, co oznacza, że skoro po 12 latach mam 84 tys, to za 20 lat moge liczyć na jakieś ok. 200 tys zł. Jak to podzielę na świadczenie miesięczne rzędu 1500 zł tzn że wystarczy tej śmiesznej kasy zaledwie na jakieś 10 lat! Dochodzi coś z I filara i może z tych bzdurnych subkont. A gdzie tu relacaj do 3 średnich? Oczywiście nie spodziewam się stopy zastąpienia 100%, ale tu nawet o 30 nie będzie mowy!
wtg / 2011-05-13 15:07 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Ludzie obecnie w wieku 35-45 lat niech zapomną o emeryturze z ZUS-u. Każda złotówka, którą w tej chwili wpłacają jest złotówką bezpowrotnie straconą. Za kilka lat w naszym kraju zostaną tylko starzy, chorzy i emeryci bez emerytur.
Nick Nith / 95.49.172.* / 2011-05-13 15:04
Biorąc pod uwagę, że OFE praktycznie wszystko co zarobiły to zabierały dla siebie, po zmianach różnica jest niewielka.
esu / 78.8.240.* / 2011-05-13 14:58
"Brakujące pięć procent trafi na subkonto"

JAKIE SUBKONTO???!!! Dziennikarze bezmyślnie kopiują kłamliwe słowa polityków, przecież te pieniądze trafią do kieszeni emerytów na których emerytury nie starcza ZUSowi wpłat z ubezpieczeń, a rządowi dopłat z podatków, dlatego przecież zlikwidowano półreformę w potaci OFE. Konto to jest coś takiego co istnieje, a nie coś takiego co zapisane jest w ustawie.

"Nasze środki zgromadzone na nowym subkoncie"

JAKIE ŚRODKI???!!!. Przecież ZUS nie ma żadnych banknotów w skarbcu, ani złota, ani diamentów. To wszystko to tylko papierowy zapis, który można zmienić tak jak obecny rząd zmienia zapisy poprzednich rządów. Jak zmienia wiek emerytalny ludzi, którzy dawno temu rozpoczęli pracę, daje jednym przywileje, odbiera innym. To zwykły przelew zamiast do OFE na konto jakiejś emerytki albo emeryta. Dziś jest jakiś zapis jutro rządowi się odwidzi i te "środki" nigdy nie zaczną nawet istnieć.

Owe środki i owe subkonta to nic inne jak obietnica - "ZUS wam jakoś te pieniądze przeliczy, tu pomnoży, tam podzieli i jak będzie miał pieniądze to wypłaci", a jak nie to zrobimy nową reformę i przekształcimy subkonta na wspólne konto, czytaj odwołamy obietnicę.
dgen / 2011-05-13 14:52 / Tysiącznik na forum
trzeba być debilem albo pisać takie bzdury na konkretne zlecenie.........
jak można porównywać ZUS - państwowy urząd , którego rolą nie jest pomnażanie kasy, tylko zbiórka daniny poblicznej i jej redystrybucję z prywatnymi podmiotami inwestującymi na rynkach finansowych !?
xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx / 82.177.194.* / 2011-05-13 15:03
i jedne i drugi jest powołnyw tym samym celu, aby zapenić nam emerytury. Jeszce nie tak dawno Huragan Vincent włsnie takim porónaniemi się zjamował, więc o co ci chodzi? Liczy się to, ze z mojej kasy przenzaczonej docelow na MOJĄ emryture tyko nieiwlka częsc idze faktycznie na MOJĄ emeryture a reszta jest kradziona przez tzw Państwo na cele zupenie z tym nie związane.
grau_42 / 83.13.107.* / 2011-05-13 14:04
"Wszystkie pieniądze, ktore wpałcimy do ZUS sa
bezpowrotnie tracone i powinny byc nazywane prawidłwo -
podatkiem. "

Podpisuję się pod tym cytatem obiema rękami! Z tego powodu każdy mężczyzna w Polsce w ciągu swojego życia zawodowego jest ograbiany przez ZUS z kwoty ok. 500 tys. zł.

Ten system powoduje, że pracuję na niego od stycznia do sierpnia (podatki i ZUS) a od września do grudnia dopiero dla mojej rodziny i siebie. Czas skończyć z tą zarazą ,albo zrobią to Chiny.
xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx / 89.25.186.* / 2011-05-13 13:29
trzeba byc niewirygodnie naiwnym, aby wierzyć ze intytyucja, która dziś ma 50mld dług i perspektywy na ciągły wzrost tego załużenia, za lat trzydzieci, czy nawet 10 jeszcze bedzie isnieć. bankructwo ZUS jest nieuniknione, bo ten system jest chory od samego poczatku, założnia są zle i nie ma prawa przetrwac. Wszystkei pieniądze , ktore wpałcymy do ZUS sa bezpowroteni tracone i powinny byc nazywane prawidłwo - podatkiem.
do początku nowsze
1 2

Najnowsze wpisy