Forum Polityka, aktualnościKraj

Monumentalny pomnik Chrystusa. Dziś poświęcenie

Monumentalny pomnik Chrystusa. Dziś poświęcenie

Wyświetlaj:
X.X.X. / 195.238.227.* / 2010-11-22 14:11
Kuźwa, co nam po posągu jak i tak ciągle nas okradają na każdym korku tak samo księża jak i nasi wspaniali politycy. Nie wiem ludzie z czego tak sie cieszycie.
baj900 / 89.231.106.* / 2010-11-21 09:17
Moi znajomi z Warszawy pojechali a co niektórzy jadą na tę uroczystość
pizarro / 89.167.16.* / 2010-11-21 09:15
Jezusowi Chrystusowi w 2010 rocznicę urodzin - Polacy.
Anonim z manufaktury / 95.41.236.* / 2010-11-21 12:11
" Duchowość

STANISŁAW ŁUCARZ SJ

Jezus Chrystus Król


Kiedy Jezus żył na ziemi, nikt nie uważał Go za króla.

Nikt też nie podejrzewał, że może być królem.

On sam, gdy kilkakrotnie próbowano obwołać Go królem, nie zgodził się na to.

Nigdy też za czasów swej publicznej działalności nie powiedział o sobie, że jest królem.

Tak więc oskarżenie ze strony faryzeuszów, że Jezus czyni siebie królem, było równie kłamliwe jak wszystkie inne.

Owszem, Jezus bardzo wiele mówił o Królestwie Bożym, ale zawsze podkreślał, że jest to zupełnie inne królestwo niż to, o którym myśleli Jego słuchacze.

Kiedy zaś matka synów Zebedeusza prosiła, aby jej synów umieścił w swym królestwie po swej prawie i lewej stronie, odpowiedział jej bardzo ostro: „Nie wiecie, o co prosicie...” podkreślając po raz kolejny, że nawet Jego najbliżsi nie rozumieli natury Królestwa, które głosił.

Tak zresztą jest i do dziś.

Nikt nie zna natury tego Królestwa, jeśli go nie oświeci Duch Prawdy."

Pozdrawiam
tesa1959 / 2010-11-22 00:07 / Tysiącznik na forum i pełna kultura

Nigdy też za czasów swej publicznej działalności nie powiedział o sobie, że jest królem.

Powiedział. Odpowiedział Piłatowi: Tak, jestem Królem, ale moje królestwo nie jest z tego świata. Gdyby moje królestwo było z tego świata, moi słudzy biliby się o mnie.
Anonim z manufaktury / 95.41.236.* / 2010-11-22 04:20
...

Po prostu, Pani "teso" , nie wnikając w zawiłości przekazów historycznych i ich interpretacje, monument w złotej koronie jakoś stoi mi w opozycji do duchowego przesłania nauki Jezusa.

To przesłanie powinniśmy realizować myślą, uczynkiem zgodnym z Jego nauką.

W naszej wielowiekowej tradycji jest poświęcone Mu miejsce : świątynia, gdzie spotykamy się z Nim w duchowym misterium .
ździcho / 87.205.192.* / 2010-11-22 09:58

W naszej wielowiekowej tradycji jest poświęcone Mu miejsce : świątynia, gdzie spotykamy się
z Nim w duchowym misterium .

Tak, tyle że ta tradycja została jednak wypaczona. Dziś fundamentalną praktyką katolicyzmu w Polsce jest czczenie posągów, obrazów, krzyży itp. i oczywiście agitowanie prawicowych partii politycznych. Załozę się, że większość ludzi przed trzydziestą nawet nie wie, kto to był Chrystus. Ale do Świebodzina jadą.
tesa1959 / 2010-11-22 09:38 / Tysiącznik na forum i pełna kultura
Całkowicie się z Tobą zgadzam.
Anonim z manufaktury / 95.41.236.* / 2010-11-22 02:05
..

Tak, ale to było powiedziane przez Jezusa w szczególnych okolicznościach : w czasie przesłuchania.
tesa1959 / 2010-11-22 09:40 / Tysiącznik na forum i pełna kultura
Oczywiście, ale przez całą działalność publiczną nauczał i to było Jego naczelne zadanie. Czy musiał na każdym kroku powtarzać Kim jest? Przecież on służył ludziom, a sługa w rozumieniu ludu nie może być królem.

Najnowsze wpisy