Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Mordasewicz: Dopłacimy do emerytur ponad 4 miliardy

Mordasewicz: Dopłacimy do emerytur ponad 4 miliardy

Wyświetlaj:
Bernard+ / 83.4.23.* / 2009-03-16 14:41
Stawiam 1000 złotych przciwko czapce śliwek, że w pierwszej kolejności gdy ZUS-owi zacznie brakować pieniędzy na wypąłty emerytur dla 45 latków to przestanie przekazywać należną część składki ubezpieczonych do OFE jak to robiono w przeszłości i do dziś jeszcze nie spałcono całego długu, bo gdy władzy brak pieniędzy to dopuszcza się wszelkiej możliwej niegodziwości.
Bratanek / 83.175.140.* / 2009-03-14 17:15
Mnie nie interesuje dziura w budżecie . Kiedy płaciłem przez 40 lat SKLADKI USTAWOWE nikt nie zapytał mnie czyt to jest adekwatne do moich zarobków , moze jest to bezszczelna wysoka kwota? Potrącano i kniec . A teraz odpie***dolcie się od emerytów. Szukajcie straty tam gdzie Ziobro grzebał , bo tam są miliardy które zostały defraudowane przez polskich Madoff-ów, przez żydo-komunistycznych grabarzy narodu
henieck / 90.141.28.* / 2009-03-10 00:12
jest już niezły harmider a to dopiero pierwszy rok kryzysu. Od 2010 obecny proces przechodzenia na emeryturę wyżu demograficznego zacznie dopiero realnie przybierać na sile. W ciągu kilku tat całkiem odwróci się układ demograficzny z powodu starzenia się społeczeństwa. Wówczas w finansach i w gospodarce będzie prawdziwy kryzys...
rep / 79.184.75.* / 2009-03-09 22:22
Zamiast podnosić koszty zatrudnienia, może tak wzorem pracowników firm produkcyjnych zmniejszyć pensję posłom, wysokim urzędnikom, a dodatkowo część posłów i urzędników wysoko zarabiających zwolnić - min 30 % .
Dla tych ludzi nie dotarł jeszcze kryzys, a jeżeli czują się lekko zgrożeni to żądają wzrostu kosztów ztrudnienia.
Cza najwyższy intensyfikować i podnosić wydajność pracy urzędników i posłów.
oszukana / 2009-03-09 20:32
A co to emeryta obchodzi zahamowanie wzrostu płac i spadek zatrudnienia?jaki rząd taki kraj,sami kombinujecie i ludzi straszycie, czy domagacie się wdzięczności?gdzie są moje pieniądze odkładane na emeryturę, zarabiałam 1500zł,emeryturę liczono mi od 2300zł czyli 1/3 zarobków zabierano przez 30 lat tj.288.000zł,emerytury dostaję 1000zł, czyli odłożyłam na 24 lata,a przecież tyle nie pożyję.Płaciłam składki na rentę, nigdy renty nie miałam,gdzie są te pieniądze?Łaski mi nikt nie robi oddając mi moje wypracowane pieniądze,które przecież procentowały. Kto dopłaci?Mordasewicz nie błaźń się,liczyć nie umiesz?Kampanię wyborczą robisz?Rozlicz się z moich pieniędzy! jak wcześnie umrę i nie zdążę w emeryturze wybrać moich pieniędzy, resztę oddaj moim dzieciom!
Fela / 83.143.138.* / 2009-03-14 15:36
Ty oszukana nic nie zrozumiesz szkoda czasu dla Ciebie.Tyle już razy tłumaczone było w internecie i różnych czasopismach a Ty ciągle myślisz że ktoś schował Twoje pieniądze w skarpetkę i trzyma jak pójdziesz na emeryturę.To przerasta twój umysł daj sobie spokój.
krytyk7 / 83.8.136.* / 2009-03-09 18:32
Emeryci na swoją emeryturę pracują przynajmniej 30 lat a potem są okradani przez polityków i itp. dupków. Jakby to co wpłacili do ZUS - czyli ponad 50% swoich zarobków złożyli w banku toby dopiero żyli a tak na starość wegetują kosztem pasożytów i złodziei - urzędników...
I tak dla informacji jakiegoś przygłupa - to robotnicy i rolnicy utrzymują urzędników ponieważ i tylko oni produkują dobra - KRUS to jałmużna, tylko parę procent z tego co rolnik dokłada do Państwa. On z********* o 5 rano do 20 wieczorem a reszta badziewia tylko prze parę godzin - a więc z czym do ludzi?
Richie / 81.190.140.* / 2009-03-09 17:32
Ludziska! Nie dajcie się wpuścić w kanał. Przecież wystarczy zlikwidować KRUS i zostanie w kasie państwa 20 mld. Tylko że wtedy PO straciłoby koalicjanta, a to przecież dużo ważniejsze od naszej wspólnej kasy.
Jokes / 77.254.57.* / 2009-03-09 16:23
Na emerytury i renty 4 miliardy złotych. A na czarną mafię 7 miliardów. Emeryci pracowali a renciści są chorzy, przynajmnjiej powinni. A czarne nieroby za co biorą?
Bernard+ / 83.4.23.* / 2009-03-16 14:48
Jokes wybaczam Ci bo niewiesz co piszesz!
Pilsener / 2009-03-09 12:05 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
Kiedy w końcu ktoś zlikwiduje te ZUS i ZUS bis, czyli OFE? Jak długo jeszcze mam się dzielić z towarzyszami i ich uprzywilejowanymi poplecznikami swoją emeryturą? Dlaczego każdy nie może oszczędzać na swoją emerytuę BEZ, BEZ i jeszcze raz BEZ pośrednictwa partii?

1. "Składka" (de facto podatek) idzie do ZUS - pobierają niemałą prowizję
2. OFE ją "inwestują" - znów pobierają niemałą prowizję
3. Składka ma teraz trafiać do "zakładów emerytalnych" - podobno mają 3% potrącać
4. Zanim składka do nas wróci w postaci emerytury, należy się polskim złodziejom jeszcze podatek!

Zabierzcie mi najlepiej wszystko co mam - będzie prościej i bez zbędnych kombinacji. I kiedy polska odda to, co zagrabiła po wojnie prywatnym właścicielom? Nawet Niemcy potrafili rozliczyć się z przeszłością, wypłacić odszkodowania za pracę przymusową, a polacy? Pff.. łupią własny kraj i obywateli.
Floyd / 2009-03-09 21:01 / Tysiącznik na forum
"Oddać prywatnym właścicielom?" No, to widzę, że pan hrabia domaga się nowego podatku, na to oddawanie. Oczywiście tym podatkiem powinno byc obarczone pospólstwo i ludzie z gminu, Hrabiowie nigdy nie płacili przecież podatków. Różnymi tam dziesięcinami, podymnym, pogłównym zawsze obarczało się hołotę, a nie jaśnie panów.z błękitną krwią.
Pilsener / 2009-03-09 22:12 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
Jakiego podatku? Ciężko np. wprowadzić przepis, że 10, 20, 30% (bo wiem, że 100% jest nierealne) ze sprzedaży majątku podatników (czyli państwowego) idzie na fundusz zaspokajający roszczenia byłych właścicieli? Moralność Kalego mnie nie interesuje, kto zabrał ma zwrócić bez żadnego ale, chociaż część! Rząd polski najpierw zabrał, a teraz to sprzedaje i się na tym uwłaszcza oraz kupuje za to głosy - to jest ok wg Ciebie? Jak polacy chcą szwabom czy kolaborantom nagwizdać, jak sami mają ciężkie grzechy na sumieniu? Łamią też najwięcej praw człowieka w UE a sami wielcy moraliści i oceniający.
Floyd / 2009-03-09 23:44 / Tysiącznik na forum
Myślę, że zdajesz sobie sprawę jak bardzo upraszczasz kwestię która jest bardzo skomplikowana. Jak wycenić wartość fabryczki z przed 80 lat. Co z ziemią która kiedyś była prywatna w dalszej kolejności przejęta została przez państwo by w ciągu ostatnich 20 latek znaleźć się w całkiem nowych rączkach, już prywatnych. Niektórzy stracili? A, ci co przeżyli w PRL-u swoje życie to nic nie stracili? A może by im też zrekompensować straty. Ostatecznie też można by powiedzieć, że ich okradziono bo nieraz ciężko pracowali całe życie, a płacono im grosze i tym samym nie zarobili nawet na emeryturę.
Zabużanie też mają swoje roszczenia. Zdaje się, że nawet Niemcy nie rekompensują takich strat jak majątki pozostawione na byłych terenach niemieckich. Z tego majątku o którym piszesz, a który jest jeszcze do sprzedania, to chyba już niewiele zostało. Problem czy pieniądze uzyskiwane ze sprzedaży byłego majątku państwowego przeznaczyć na rekompensaty dla byłych właścicieli czy też kupować głosy wyborców ( jak to ładnie nazwałeś)?
Niech będzie to i tak nazwane, a zatem jestem za kupowaniem głosów wyborców. Mamy też widocznie inne pojęcie grzechu w szczególności tego ciężkiego.
Pilsener / 2009-03-10 21:27 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
To, że jest to trudne nikogo nie rozgrzesza - straty moralne czy śmierć też trzeba jakoś wyceniać i odszkodowanie/zadośćuczynienie się należy. Ciągłość państwa musi być zachowana, jeśli kraj ma się choć trochę liczyć na arenie międzynarodowej - za PRL'u też nabrali kredytów, a to znaczy, że nie trzeba ich teraz spłacać?
Floyd / 2009-03-10 22:07 / Tysiącznik na forum
Najzabawniejsze, że gdyby chcieć spełnić wszystkie żądania spadkobierców byłych właścicieli, to pozostała część społeczeństwa musiała by na to pracować przez 10 latek z okładem. Tylko za teren pod budowany stadion na Euro byli spadkobiercy żądają kilka dobrych miliardów, a co, cena rynkowa. A, inni spadkobiercy to od macochy?. :)
;lustro kryształowe / 79.188.238.* / 2009-03-09 14:43
na tym polegał ten numer z II Filarem aby na stałej prowizji, niewzruszalnej od kryzyzsu zbierać kase od milionów Polaków.
Kolesie liberały porozdzielały między siebie te usługi, podobnie jak NFI z lat 90-tych gaże w Radach Nadzorczych.

Dziwne że ludzie już nie raz dostali w dupsko od liberalnej gospodarki i nadal chca aby tak było i wyborają takich Sabałowych gawędziarzy jak tusk.
kozyk / 77.112.82.* / 2009-03-09 11:39
Jak tam górnicy ?! .... PASOŻYTY znowu trzeba na was płacić !!!!!!!!!!
lustrokryształowe / 79.188.238.* / 2009-03-09 14:47
podnisą ceny węgla, energia skoczy 2 krotnie, ceny artykułów rynkowych wzrosną o 30 procent, inflacją poleci górka po bandzie i nie będziesz dopłącał !
weź sobie ołóweczek maleńki i wylicz !
kozyk / 77.113.5.* / 2009-03-09 16:34
Obniżą płace z 7800brutto do 3000 brutto, ceny energii spadną 2 krotnie, ceny artykułów rynkowych spadną o 30 procent, inflacją poleci w dół po bandzie i nie będziesz dopłacał i jeszcze mi oddadzą!

wziąłem sobie ołóweczek i wyliczyłem !
MN4 / 217.96.42.* / 2009-03-09 11:11
Praca w trudnych warunkach.
Praca mundurowych.
Praca nauczyciela.
Praca artysty.
Praca nurka głębinowego.
Praca strażaka.
Szanuję ich, ale niech płacą sobie wyższe składki i wtedy mogą iść na emeryture nawet po 5 latach pracy.

Dlaczego o emerytuyrze decydują urzędnicy, a nie wielkość składki i ubezpieczenia? Po to żeby urzędnicy mieli co robić, hłe, hłe.
dr faust / 79.188.238.* / 2009-03-09 11:03
ubekom dopłacaliśmy przez 20 lat kilkadziesiąt miliardów !
wałesa stał na straży ich emerytur z kwaśniewskim.
to ci nie przeszkadzało człowieku
Taxi-gsm / 195.187.253.* / 2009-03-09 10:58
Mordasiewicz przedstawia fakty, a Polacy bardzo nie lubią takich. Bracia Kaczyńscy jak liczyli i liczą każdy widzi, ale część Rodaków ((na szczęście tylko część) kocha opowiadania i chętnie słucha, że to Ci z PO nie sypią kasy, bo nas nie lubią. Czy dzisiaj możemy przejeść całą naszą przyszłą "pensje". Czy PiS zachowywał się nieodpowiedzialnie? Zbyt daleko idące oskarżenie, to tak jakby kadrę koszykarzy oprzeć na braciach Kaczyńskich, a obrotowym uczynić Gosiewskiego i oczekiwać wyników. Ale czy Tusk grając w polo zna i rozumie jego zasady?
man13 / 2009-03-09 10:57 / Tysiącznik na forum

w Polsce jest taka sytuacja, że kobieta jeszcze młoda, bo w wieku 50 lat może pobierać rentę po mężu do końca życia, czyli średnio przez 30 lat.
kozyk / 77.112.82.* / 2009-03-09 11:41
co z tego ?? Skoro mąż płacił całe życie tą składkę !!!!
pan władek / 85.222.86.* / 2009-03-09 14:44
święte słowa, ale co to p Mordasewicza obchodzi. On uważa, że to jego pieniądze i poczuwa się do obowiązku ich zagospodarowania.
Wniosek stąd, że to kolejny oszust i socjalista
do początku nowsze
1 2

Najnowsze wpisy