Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Możliwe że nie przedłużymy kontraktu gazowego z Rosją

Możliwe że nie przedłużymy kontraktu gazowego z Rosją

Wyświetlaj:
m-53 / 83.24.47.* / 2010-09-23 23:53
Pięknie Pawlak manipuluje. Łże krótko mówiąc.
- Nord Stream jest w budowie i powstanie niezależnie od tej umowy.
--Sprawa reeksportu została rozstrzygnięta przez nasze wejście do Unii Europejskiej, ponieważ sprawa sprzedaży gazu na rynku wewnątrzeuropejskim nie stanowi eksportu,
- to coś zupełnie nowego. I dziwnego. Do umowy wpisano klauzulę bezprawną??? Sprzeczną z prawem???

A może w umowie była mowa o zakazie odsprzedaży a nie reeksportu?

Jakoś dziwnie w jamale jest nadwyżka gazu dla Niemiec i nie możemy jej odkupić.
tesa1959 / 2010-09-23 22:12 / Tysiącznik na forum i pełna kultura
A to Polska właśnie"" - każdy Polak jest ekspertem w medycynie, każdy Polak jest ekspertem w gospodarce, każdy w polityce i ekonomii. Sami specjaliści, więc dlaczego nic nie robicie poza krytykowaniem, ale w tych komentarzach chociaż nie "słychać " agresji i nienawiści, jak w innych i za to wielki " szacun".
klucznik / 188.33.234.* / 2010-09-23 23:45

każdy Polak jest ekspertem

Spora część to eksperci od wszystkiego, ale zdecydowana większość to jednak zwolennicy "tańca z gwiazdami" którzy nie tracą czasu na takie bzdury jak umowa gazowa. Ci ostatni co najwyżej ponarzekają później na wysokie ceny gazu, choć wytłumaczą je sobie kryzysem. Z tych dwóch postaw zdecydowanie wolę tę pierwszą, bo do fachowości i rzetelności polityków nie mam zaufania i uważam, że trzeba im patrzeć na ręce.
tesa1959 / 2010-09-24 06:30 / Tysiącznik na forum i pełna kultura
Rozumiem, że zostałam przypisana do grupy zwolenników tańca z gwiazdami. Nie oglądam tego programu, zdecydowanie wolę "Rewolucje kuchenne", bo zmieniają nasz kraj. Nie wypowiadam się jednak jako ekspert w sprawach, w których nie mogę powiedzieć nic budującego, bo się na tym nie znam. Staram się budować przyszłość tak jak umiem i na postawie tego do czego jestem przygotowana merytorycznie
kukariusz / 94.75.84.* / 2010-09-23 19:37
drogi gaz przez 30 lat i 1,5mld USD strat rocznie na opłatach przesyłowych , czy faktycznie az tyle koalicja PO/PSL musi
płacić Putinowi i ciekawe za co ....( domyśl sie koteczku )
Punch idiotofob / 85.222.86.* / 2010-09-23 19:12
Przecież o to Unii chodzi, zniszczyć nas do końca, a idiota do kwadratu
(może nawet do trzeciej) staje się narzędziem w rękach niemieckich (tzn. Unii).
rrererereer45 / 195.117.16.* / 2010-09-23 18:46

odparł, że Rosjanie są zainteresowani tylko rozwiązaniami długoterminowymi

Ciekawe jak to uzasadniają? Przecież Waldek powiedział, że ta umowa jest dla nas korzystna, bo zwiększa nasze bezpieczeństwo gazowe. Skoro wyraźnie nie chcemy tego "bezpieczeństwa" to dlaczego Rosjanie chcą zadbać o nasze interesy wbrew naszej woli? Kontrakt na np. 4 lata ich nie interesuje?

Najnowsze wpisy