Forum Polityka, aktualnościKraj

MPiPS oraz MS planują zmiany dotyczące egzekwowania alimentów

MPiPS oraz MS planują zmiany dotyczące egzekwowania alimentów

Wyświetlaj:
zzzzzzz / 83.27.233.* / 2015-03-23 13:03
przecież można takich dłuzników do p******, a tam na przymusowe roboty i część niech oddają Dzieciom, a część państwu za to że mają gdzie spać, a jak nie to z wolności ale na prace interwencyjne.
ewaaaaaa / 88.156.136.* / 2015-03-23 12:52
oby nowela nie skruszyc dobrego mocnego prawa alimentacujnego które obecnie funkcjonuje, chyba ze jest ono za mocne dla innych praw?????
mama853 / 115.118.105.* / 2015-03-23 12:20
Są kraje w których za niepłacenie alimentów idzie się do p******. I to już od pierwszego niezaplaconego miesiąca. Powinni to wprowadzić w Polsce
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
MAREK104 / 178.215.203.* / 2015-03-23 12:14
komornicy to tlko egzekwują traktory--KASA!!!!
c166 / 85.193.248.* / 2015-03-23 11:56
Tatusiów ma za co pić i utrzymuje to chore państwo przy życiu
hfgjgj / 83.25.58.* / 2015-03-23 11:47
i czy ktos sie zastanowił jak te dzieci zyją ?wazne sa muzea ,dzieci ?Polskie dziecko juz nikogo nie obchodzi
czes781 / 185.26.182.* / 2015-03-23 11:37
za wypłacanie elimetów powinno być odpowjedzalne państwo polskie,dla karzdego dziecka w polsce.,a scigania dłurzników to sprawa sadów.i odpowjednich organów.,tak jest w karzdym cywilizowanym kraju EU
czes781 / 185.26.182.* / 2015-03-23 11:34
za wypłacanie elimetów powinno być odpowjedzalne państwo polskie,dla karzdego dziecka w polsce.,a scigania dłurzników to sprawa sadów.i odpowjednich organów.,tak jest w karzdym cywilizowanym kraju EU
Gosia210 / 89.25.186.* / 2015-03-23 11:31
każdy przypadek jest inny, ja np. wychowuję córkę odkąd skończyła 6 miesięcy sama, bo ojciec ćpał i nie interesował sie, zarabiałam po 1500zł (wiec na fundusz nie miałam co liczyc, bo dochód mi przekraczał) z czego musiałam symbolicznie opłacać znajomych za pomoc przy dziecku (bo na szczęscie mam na tyle pomocnych znajomych, że nie wołali jak opiekunki po 10zł za godzine tylko sama symbolicznie proponowałam, bo też nikt za darmo nie bedzie nawet przyjacielowi całymi dniami dziecka bawił) do tego utrzymać wynajmowane mieszkanie, wpadłam w długi (u rodziny na szczęście), ale to było dla mnie motywacją do jeszcze cięższej pracy, awansowałam, teraz zarabiam po kilka tys złotych, z ojca nikt nie jest w stanie niczego ściągnąć, bo robi na czarno, albo po 3 miesiacach zmienia prace jak tylko komornik go znajdzie, najgorsze jest to, że wymaga widzeń z dzieckiem, za zgode na dowód czy paszport musiałam mu płacić, bo w sądzie trzeba czekac po kilka miesiecy na rozprawę, a wakacje sie zbliżały i chciałam z nia wyjechać, czuje się bez karny, bo przecież stać mnie na utrzymanie bez jego pomocy i nikt mu nic nie zrobi (prokuratura umorzyła sprawę o niealimentację z powodu niskiej szkodliwości czynu - dziecku nic nie brakuje), zaproponowałam mu, żeby zrzekł sie praw, a ja nie bede wymagac od niego alimentów tylko nie chce sie prosic o wszystkie ważniejsze sprawy w jej życiu, ale on twierdzi, że nie bo ją kocha, nie dzwoni co u niej nie zabiera jej nigdzie, ale kocha... takie mamy chore prawo w polsce, nic nie zrobimy, a złośliwi i tak będą twierdzić, że po co ściągam z biednego ojca skoro mam pieniądze - po to, że to jego obowiązek i jak znam gnoja to nie zdziwi mnie jak kiedys on od niej bedzie wołał alimenty jak nie wypracuje emerytury ani renty, bo robiąc na czarno składek nie nazbiera
andrzej35 / 217.92.163.* / 2015-03-23 11:00
Należy skończyć z patologią o nazwie Fundusz Alimentacyjny. Obecne prawo zmusza wszystkich podatników, aby utrzymywali nie swoje dzieci, które mają rodziców.
wkurzna 4012 / 95.51.13.* / 2015-03-23 10:18
ludzie dzieci są obojga rodzicow.to dlaczego jak facet opuszcza zone dla młodszej zapomina o dzieciach.zaczyna prace na czarno bo mu zal 600 zł na 3 dzieci uczących sie.ja pracuje na 2 etaty i nie mam co liczyć na fundusz alimentacyjny bo dochód mi przekracza 0 200 zł.na 4 osoby.a wiec warto by było 1 etat rzucić i wtedy mi państwo pomoże.nie warto być uczciwym i zaradnym bo facetowi sie to opłaca.nawet komornikowi podałam gdzie były maż pracyje na czarno i nic nie można zrobić.bo w obliczu prawa jest berobotny. oczywiście moge podać na policji ze uchyla sie od alimentow, ale jak go przymkną to i tak bedzie miał wikt i opirunek a ja nadal sama z utrzymaniem dzieci.a poza tym od dzieci sie odsunął bo nie daj boże ktoś by o prace zapytał i alimenty
misiu555 / 83.28.87.* / 2015-03-23 09:54
Sądzę, że spowoduje to odpływ za granicę (są na szczęście państwa gdzie będą bezpieczni) ludzi nie mogących płacić astronomicznych alimentów bo nie mogą znaleźć pracy. Niech państwo da im zatrudnienie a potem ściąga alimenty i to nie w wysokości 70% ich dochodu (przy najniższej płacy, jedyny taki kraj na świecie) bo prędzej umrą z głodu i nie będą w stanie pracować.
Bron / 188.252.26.* / 2015-03-23 09:54
Czy te "MATKI" co tak sycza o "DOBRU DZIECKA" zdaja sobie sprawe ze na dziecko ma lozyc ZAROWNO ojciec jak i MATKA?? Niech Te same matki tez nie mowia o tym iz poswiecaja dziecku wiecej czasu i dlatego powinni ojcowie placic wiecej, prawda jest taka ze same utrudniacie kontakty i to z tego wynika iz spedzacie z dzieckiem wiecej czasu, to wy biegacie po sadach o pozbawienie praw rodzicielskich a wiec do kogo macie pretensje?? ..... wam zalezy tylko na pieniadzach z maciezynstwa zalozylyscie sobie "spolke z bardzo ograniczona odpowiedzialnoscia"
Bron / 188.252.26.* / 2015-03-23 09:54
Czy te "MATKI" co tak sycza o "DOBRU DZIECKA" zdaja sobie sprawe ze na dziecko ma lozyc ZAROWNO ojciec jak i MATKA?? Niech Te same matki tez nie mowia o tym iz poswiecaja dziecku wiecej czasu i dlatego powinni ojcowie placic wiecej, prawda jest taka ze same utrudniacie kontakty i to z tego wynika iz spedzacie z dzieckiem wiecej czasu, to wy biegacie po sadach o pozbawienie praw rodzicielskich a wiec do kogo macie pretensje?? ..... wam zalezy tylko na pieniadzach z maciezynstwa zalozylyscie sobie "spolke z bardzo ograniczona odpowiedzialnoscia"
maro276 / 95.48.108.* / 2015-03-23 09:45
W naszym Kraju to najważniejsze żeby rodzić dzieci nawet chore .Państwo nie opiekuje się samotnymi matkami.Ojcowie nie płacą i maja gdzieś wyroki nieudolnych sądów.

Najnowsze wpisy