Forum Forum inwestycyjneFundusze

My obrońcy skandii protestujemy...

My obrońcy skandii protestujemy...

max1224 / 2009-03-30 17:10
po zmianie wyglądu skandii okazuje się że większość z nas nie ma dostępu do wszystkich dostępnych na platformie funduszy
kilka miesięcy temu pojawiały się głosy że coś w tej sprawie ma się zmienić i zmieniłoa ale dla wybranuych niestety jeśli czujecie jak ja niedosyti dyskomfort z tego tytułu to proponuję przekleić tekst poniżej i wysłać na adres

skandiazycie@skandia.pl

"Witam! Chciałem złożyć protest przeciwko nierównemu traktowaniu
inwestorów. Chodzi o niepełny dostęp do funduszy oferowanych przez
Skandię,a w szczególności o te oznaczone****,jako dostępne przy zawarciu
umowy tylko poprzez wybranych pośredników. Po przewertowaniu dokumentów
jestem pewny,że to ze Skandią zawierałem umowę na 30 lat,a nie z
jakimkolwiek pośrednikiem. A w takim razie powinienem mieć równe prawa.
Takie postępowanie Skandii uważam za niedotrzymanie umowy. A to wiąże się
możliwością jej rozwiązania z winy Skandî, co ma też określone dla Was
konsekwencje" podpis

wystarczy pooglądać ile moich wpisów było poświęconych obronie skandii ale kiedy trzeba to przyłożyć też warto zresztą wiem że nie ja jeden mam takie odczucia
Wyświetlaj:
Zeus52 / 2009-04-02 21:37 / 10-sięciotysiącznik na forum
Też otrzymałem dziś identyczną odpowiedź. Jak już pisałem,wcześniejsza była dość arogancka. Teraz spuścili nieco z tonu i próbują się wytłumaczyć. Myślę,że jest szansa na pozytywne rozwiązanie. A to ich tłumaczenie to raczej próba "zachowania twarzy". Myślę,że należałoby zredagować jakąś odpowiedź na ich maile,żeby wiedzieli,że same zapewnienia o nieokreślonym terminie wprowadzenia fundów nie wystarczą. I że trzymamy rękę na pulsie....
privy / 2009-03-31 14:23 / Tysiącznik na forum
Zawsze dziwiły mnie te różnej maści limitowania. Jaki to ma sens? Dla funkcjonowania firmy nie ma to żadnego wpływu organizacyjnego. Powinni znieść wszystkie limity bo podejrzewam, że dla niektórych tablica wyników gdzie co któryś fundusz jest niedostępny robi się nieczytelna. Ja mam umowę zawartą na tyle dawno, że mam wszystkie fundy oprócz oczywiście tych ostatnich ze stajni HSBC i JB. Skandia przez takie numery robi się aegonowata gdzie podział na lepszych i gorszych klientów istniał od początku. Szkoda. Zależało mi na fundach wybranych krajów azjatyckich, a wykresy same pokazują dlaczego. Teraz i ja dostałem szlaban. Na szczęście jestem w tej dobrej sytuacji, że mogę w każdej chwili zabrać zabawki i podziękować, nic mnie to nie kosztuje.
Zeus52 / 2009-03-31 11:29 / 10-sięciotysiącznik na forum
Jeszcze jedno. Wiem,że dostęp do nowych fundów wiąże się z kosztami. Jednak Skandia pobiera od wszystkich opłaty. A więc to my wszyscy płacimy teraz za to,żeby tylko NIEKTÓRZY mieli dostep do "zastrzeżonych"fundów. Ta amoralność w ich postępowaniu po prostu powala.
max1224 / 2009-04-02 13:16 / Tysiącznik na forum
głowy do góry otrzymałem odpowiedź ze skandii
najważniejsza konkluzja jest taka że te mają szanse trafić o ogólnej oferty jak ktoś chce poczytać całość prześlę mailem
jerzy3711 / 2009-04-02 14:39 / portfel / Bywalec forum
ups. do mnie tez to wysłali
tomasz_skandia / 194.17.229.* / 2009-04-02 19:06
Też to dostałem - widocznie standartowy tekścik. Ciekawe tylko, co to za firmy pośredniczące z tym "bogatym doświadczeniem inwestycyjnym"? Bo mBank-u ze swoim SFI raczej nie można do grona pośredników Skandii zaliczyć :), a fundusze HSBC bez łaski są tam dostępne.
max1224 / 2009-04-02 19:34 / Tysiącznik na forum
dzwonił moj doradca ze szkolenia problem sprzedany kierownictwu i otrzymali instrukcję co robić ale kierownictwo w sparwie zorientowane jest duża szansa ale musimy trochę poczekać
tomasz_skandia / 194.17.229.* / 2009-04-02 19:46
Ponoć cierpliwość jest nagradzana, więc czekamy :)
privy / 2009-03-31 23:22 / Tysiącznik na forum

Jeszcze jedno. Wiem,że dostęp do nowych fundów wiąże się z kosztami.


Nie sądzę, w mBanku jest ich więcej a problemów poza minimalną pierwszą wpłatą nie robią. Normalnie Borubar jest u nich na etacie marketingowca :))
max1224 / 2009-03-31 12:21 / Tysiącznik na forum
też rozmawiałem ze swoim w piątek ma zaproszenie na szkolenie z kierownictwem więc będzie doskonała okazja poruszyć problem tym bardziej że On sam ma polisę swoją żony i dziecka a więc jest jakby potrójnym klientem niue licząc że dodatkowo pośrednikiem i doradcą do ktorego przekazują przypadki beznadziejne coś się ruszy w tej sprawie jestem pewien
jerzy3711 / 2009-03-31 12:48 / portfel / Bywalec forum
To chyba ten gość nam to załatwił :
2009-01-07

Od stycznia do zespołu Skandia Życie TU S.A. dołączył Michał Janik, który objął stanowisko doradcy inwestycyjnego, odpowiedzialnego za strategię inwestycyjną Spółki. Michał Janik będzie również odpowiadał za współpracę z towarzystwami funduszy inwestycyjnych i kształtowanie oferty inwestycyjnej Skandii.
Zeus52 / 2009-03-31 13:28 / 10-sięciotysiącznik na forum
Gość musi być baaa...ardzo inteligentny....inaczej!
Zeus52 / 2009-03-31 13:09 / 10-sięciotysiącznik na forum
Tak. Pisałem już niżej,że Skandia to poważna firma,tylko nie wiem,czy firma-matka wie o tym,co wyczyniają,aby odstręczyć od Skandii klientów,nasi"bracia rodący"w siedzibie warszawskiej?
jerzy3711 / 2009-03-31 13:27 / portfel / Bywalec forum
Było dobrze chwaliłem, polecałem jako (stabilną, bezpieczną ,UCZCIWĄ ) teraz naderwali zaufanie, spieprzyli stronę notowań funduszy (nieczytelna) ,doprowadzili do podziałów na lepszych i gorszych. Tak masz rację, to są właśnie nasi ,,bracia rodacy" w siedzibie warszawskiej !!!
Zeus52 / 2009-03-31 13:52 / 10-sięciotysiącznik na forum
Też jestem zawiedzony. Cały czas uważałem Skandię za solidną firmę,której zależy na tym,aby ich klienci byli zadowoleni...ale to chyba było tylko chwilowe zauroczenie. Widocznie myślałem o jakiejś innej Skandii? Tej właściwej...z tradycjami. Widocznie prawdą jest,że idiotów nie sieją...sami się rodzą! Zwłaszcza u nas. Czy ja też do nich się zaliczam,bo dałem się nabrać? Może należało poczekać? Może należy odradzać Skandię każdemu chętnemu! Po co ma teraz w to wchodzić? Niech lepiej poczeka,aż z funduszy znów wszyscy zaczną uciekać. Za pół roku,gdy wszystko się zwali Skandia będzie pewnie jeszcze dopłacała za wejście...oczywiście z naszej kasy...lepiej poczekać. Pół roku...rok. Będą dużo lepsze oferty. Po co wchodzić teraz? Mam nadzieję,że skumałeś,o co mi chodzi?
jerzy3711 / 2009-03-31 15:25 / portfel / Bywalec forum
Każdy sposób jest dobry, który prowadzi do celu a cel mamy wspólny
Pzdr.
Zeus52 / 2009-03-31 11:02 / 10-sięciotysiącznik na forum
Już to zrobiłem. Dostałem doś arogancką odpowiedź,którą streścić można tak,że podpisując umowę,wiedziałem jakie fundusze są dostępne i że oni zastrzegli sobie prawo do zmian dortępności. Tylko,że zapomnieli o czymś takim,jak równe prawa klientów. Jeśli piszą o dostępności,to powinno to dotyczyć wszystkich w jednakowym stopniu. A to,co odpisali,to już szczyt arogancji. Mógłbym to jeszcze bardziej skrócić:"podpisałeś,to teraz płać,bo tylko do tego byłeś nam potrzebny. A my będziemy robili co chcemy...nic ci do tego". Też obrońca Skandii...ale zastanawiam się,czy już nie były !?
tomasz_skandia / 194.17.229.* / 2009-03-30 19:18
W pełni popieram!!! Wysmarowałem do nich e-mail w trzech sprawach: ograniczony dostęp do funduszy, ograniczenia w składaniu dyspozycji konwersji/sprzedaży, własna subiektywna opinia na temat spartaczenia strony internetowej. Teraz czekam na odpowiedź.
myfa / 2009-03-30 21:23 / Bywalec forum
widzicie gdzies wykresy funduszy bo nie moge sie doszukac jakos :((((((((
Gucioo / 2009-03-30 21:24 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
tez nie moge moze w kalkulator funduszy wczesniej bylo cos takiego
TDI / 78.131.137.* / 2009-03-30 21:29
tylko w kalkulatorze teraz jest wykres, gdzie indziej nie odnalazlem. A z tym dostepem do HSBC to naprawde paranoja!
Zeus52 / 2009-03-31 11:36 / 10-sięciotysiącznik na forum
Zobacz wpis wyżej.Zrozumiesz,dlaczego tak ważny jest dla mnie i jak sądzę,powinien być dla nas wszystkich problem z nierównym prawem dostępu do funduszy.. Staliśmy się klientami gorszej kategorii,a mimo(a może właśnie dlatego)że już jesteśmy ich płatnikami. I nic nie możemy zrobić,więc mogą nas olać...tak przynajmniej im się wydaje.
jerzy3711 / 2009-03-31 12:41 / portfel / Bywalec forum
Jutro w firmie będzie runda dyrektorów i na pewno będą poruszać ten skandaliczny temat.
Nie jesteśmy sami
Zeus52 / 2009-03-31 13:01 / 10-sięciotysiącznik na forum
Wiem. To samo z agencji "Profit". Wiesz,że oni dopiero od nas dowiedzieli się o tym przekręcie...bo tylko tak można to nazwać!
tomasz_skandia / 194.17.229.* / 2009-03-30 21:36
Nie wiem, jak było dzisiaj, ale druga połowa ubiegłego tygodnia w godzinach wieczornych ok. 20.30 - 21.30 - brak możliwości składania zleceń transferu/odkupienia.
_maciejk / 2009-03-30 21:39
Dzisiaj sprawdzałem ok. 21.15 dostęp do konwersji był :)
myfa / 2009-03-30 21:41 / Bywalec forum
dzis dziala ale ten kalkulator to kompletna porażka, nie mozna porownac kilku funduszy albo nie doszedlem do tego jeszcze
tomasz_skandia / 194.17.229.* / 2009-04-01 00:02
Można - musisz tylko w kalkulatorze zaznaczyć "stopy zwrotu", a nie "notowania jednostek".
pozdr
wwalkowski / 2009-03-30 18:59
Popieram, mi dodatkowo w tym miesiącu pobrali opłatę administracyjną i zryczałtowaną z konta dodatkowego zamiast z podstawowego. Z konta podstawowego pobrali tak jak za konto dodatkowe. Jutro muszę do nich dzwonić. Z tymi funduszami to przesada ciekawe na jakiej podstawie przyznawali niektórym dystrybutorom dostęp do innych funduszy.
Zeus52 / 2009-03-31 11:10 / 10-sięciotysiącznik na forum
Na prostej. Giełdy spadają. Ludzie uciekają z funduszy. Więc,aby ściągnąć ludzi i kasę dali atrakcyjniejszy zestaw fundów. Ale po co się wysilać i załatwić to dla wszystkich? Przecież nie będą robić nic dla tych,co już w Skandii siedzą. Chodziło o nowe umowy. Tych,którzy już wcześniej podpisali mają w dupie. Nie ma potrzeby nimi się przejmować.
mietek84 / 93.179.216.* / 2009-03-30 18:37
przyłączam się do protestu, Skandia zawiodła po całości, jest nieczytelna, brzydka kolorystyka, domyślam się że zielony ma symbolizować wzrosty ale ten zielony jest przydupiony, przejrzystości kompletnie niema na tej stronie, funkcjonalności brak, wszystko na minus no może prócz przeliczania wyników funduszy na PLN, reszta jest totalnie badziewiarska
myfa / 2009-03-30 17:18 / Bywalec forum
popieram , dosc ze ograniczenia robia to ta nowa strona jest mega do bani , tak wszystko zakrecone i szurniety zeby przecietny kowalski nic sie nie dowiedzial. To celowe dzialanie !!! Skandal wrecz
tominen / 195.205.215.* / 2009-03-31 08:36
Przecież ta nowa strona Skandii jest totalnie nieczytelna !!!!!!!!!!

Jak można było tak spaprać prezentacje wyników funduszy - to przełączanie się pomiędzy zakresami czasowymi - przecież to jest totalny idiotyzm !!!!!!!!!! Teraz to strona Aegonu z wynikami notowań wygląda nieporównywalnie lepiej !!!!!!!! OK przełączanie pomiędzy walutami jest w porządku ale pytam dlaczego nie ma teraz możliwości (po wejściu w opis danego funduszu) prześledzenia na wykresie danych historii notowań danego funduszu oraz porównanie jej do notowań innego funda ????? Pobierają comiesięczną opłatę i dlaczego na stronie nie było ankiety jak ta zmiana może być przyjęta przez ich klientów ?????? Niech sobie zmieniają kolory do woli może być nawet wściekły różowy ale niech nie pogarszają funkcjonalności strony z której korzystają ich klienci !!!!!!!!!!!!!!!!
jerzy3711 / 2009-03-30 17:45 / portfel / Bywalec forum
Popieram , dzwoniłem już do Skandii i protestowałem, dzwoniłem też do firmy pośredniczącej w rozprowadzaniu Skandii .Na razie bez efektu, ale wierze że jeśli wszyscy zaczniemy głośno protestować to wspólny głos wpłynie na postawę firmy.
Dzwońcie do Skandii oraz do firm które rozprowadzają jej produkty, niech będzie o nas głośno !!!
Zeus52 / 2009-03-31 11:17 / 10-sięciotysiącznik na forum
Babka z firmy za pośrednictwem której zawierałem umowę jest równie oburzona! Mam z nią cały czas kontakt,mimo upływu czasu. Kiedyś rozmawiałem z nią na temat fundów Indie,Chiny...dlaczego ich nie mamy? Bo Skandia tego nie rozprowadza w Polsce. Taką dostała odpowiedź! Teraz okazało się coś innego.
jerzy3711 / 2009-03-31 11:48 / portfel / Bywalec forum
Nie spodziewałem się takiego traktowania, zwłaszcza po firmie z 150 letnią tradycją.
To jakiś absurd !!!. Jak można tak nie równo traktować swoich klientów, dzielić ich na tych co są CACY ,bo mieli szczęście akurat trafić na tą firme i na tych co są BE bo podpisali program za pośrednictwem innej firmy
Zeus52 / 2009-03-31 12:22 / 10-sięciotysiącznik na forum
To są po prostu nasi"bracia rodacy"w siedzibie w Warszawie. Właśnie jestem bardzo ciekaw,co na to ich firma-matka ze 150 letnią tradycją!?
Zeus52 / 2009-03-31 12:09 / 10-sięciotysiącznik na forum
Przed chwilą rozmawiałem ponownie z babeczką z "mojej"firmy. Ona dzwoniła do swojego szefa w Warszawie. Okazuje się,że dopiero od nas dowiadują się o czymś takim. To bije nie tylko w nas,ale też w nich. Nie muszę wspominać chyba o reakcji na tę wiadomość. Dlatego,oprócz interwencji w Skandii należałoby poinformować firmy pośredniczące...myślę,że też będą z nami. To ich interes! A poza tym oni mają prawników!
jerzy3711 / 2009-03-31 12:17 / portfel / Bywalec forum
Ja też dzwoniłem do Swojej firmy w Bielsku już wczoraj, oni o niczym nie wiedzieli, też byli zaskoczeni i z tego co wiem na pewno będą interweniować.
jerzy3711 / 2009-03-31 12:03 / portfel / Bywalec forum
W Ogólnych Warunkach nigdzie nie jest napisane, że mogą i będą ograniczenia z dostępem do niektórych fund. uzależnione od firmy pośrednika.
Hańba !!!!!!!
Zeus52 / 2009-03-31 12:16 / 10-sięciotysiącznik na forum
Tym bardziej,że pośrednik,to pośrednik. Wszystkie formularze były wysyłane do siedziby Skandii w Warszawie i to z nimi mam umowę. Teraz się okazało,że z moich opłat załatwili tylko dla niektórych dostęp do nowych fundów. A ja mam za to płacić i siedzieć cicho! Nie tak się umawialiśmy. Jeśli Skandia załatwia coś za nasze pieniądze,to chcę mieć w tym udział poprzez możliwość dostępu. Inaczej będę uważał,że mnie po prostu rolują.
jerzy3711 / 2009-03-31 12:28 / portfel / Bywalec forum
Byłbym w stanie zaakceptować te ograniczenia z dostępem do tych fundów gdyby te fundy były dostępne tylko dla nowych programów np.( Złoty Wiek , Dobry Plan ) zgoda miałem pecha, mam inny program, ale jeśli mam mieć ograniczenia z dostępem tylko ze względu na pośrednika to mnie trafia. Prawo nie działa wstecz a w chwili podpisania ,nic nie było o tym mowy
Zeus52 / 2009-03-31 12:44 / 10-sięciotysiącznik na forum
Dokładnie o to chodzi. Mogę zaakceptować coś,o czym wiem z góry. Np.także dostępność niektórych fundów dla wcześniejszych umów.. Bo to było już wiadome podczas zawierania umowy. Także to,o czym napisałeś. Ale nie wprowadzanie nowych fundów tylko w celu przyciągnięcia nowego kapitału."Zobaczcie jaka Skandia jest wspaniała! Jaki ma dostęp do różnych fundów!" A tymczasem to nieprawda. To tylko dla niektórych,na pokaz. I to za pieniądze wszystkich. Żeby zwabić następnych. To zakrawa na piramidę finansową! Jeśli Skandia jest taka wspaniała,to niech będzie dla nas wszystkich. Nie z dobrego serca,ale dlatego,bo za to płacimy ! Pzdr.
jerzy3711 / 2009-03-31 13:04 / portfel / Bywalec forum
Powinni bardzo wyraźnie napisać i zaznaczyć w ogólnych warunkach że tylko za pośrednictwem ( X ) firmy będziemy mieli dostęp do pełnej oferty fundów, w innym przypadku sami skazujemy się na ograniczenia. Tego tam nigdzie nie było i nie ma !!!
Pzdr.
Zeus52 / 2009-03-31 13:24 / 10-sięciotysiącznik na forum
To też nie byłoby w porządku. Wtedy promowali by tylko firmę X. I właściwie tńdm zrobili. Stąd to oburzenie w firmach...z tego,co wiem,poruszyliśmy właśnie mały kamyk,który...
jerzy3711 / 2009-03-31 13:30 / portfel / Bywalec forum
Wiem, ale było by uczciwe w stosunku do klientów
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy