Forum Forum dla firmZakładanie firmy

Myjnia samochodowa w małej miejscowości?

Myjnia samochodowa w małej miejscowości?

bieta01 / 2008-05-20 14:01
Myślę o myjni samochodowej w miasteczku gdzie jest ok. 15 tyś mieszkańców plus okolica. Jestem zielona, jeśli chodzi od czego powinnam zacząć, ile trzeba mieć pieniędzy żeby myśleć o takim biznesie, jak zdobyć dotacje na działalność, ile trzeba umyć samochodów żeby nie było strat i jakie są wymogi sanepidu co do myjni oraz terenu pod myjnię, orientacyjna wielkość terenu, na której powstanie średnia myjnia. Może jeszcze jakieś inne podpowiedzi, wskazówki co do profilu działalności. Będę wdzięczna za każdą nawet najdrobniejszą informację, która da mi odpowiedź czy na pewno warto wejść w taką działalność, a jeśli tak to oby nie skończyło się to fiaskiem. Z góry dzięki za każdą info. :)
Wyświetlaj:
natalia12377633 / 46.149.218.* / 2021-02-06 11:58
Myślę, że warto pomyśleć o mobilnej myjni parowej takiej jak https://www.greensteam.pl.
Pilarczyk999 / 178.36.205.* / 2020-05-13 09:01
Jadę zawsze do http://moto-gadzety.pl/polecana-myjnia-samochodowa/ auto jakby dopiero co z salonu wyjechało.
combi1 / 194.63.133.* / 2018-11-02 14:54
Doskonałym rozwiązaniem jest mobilna myjnia parowa. Myjesz nie tylko samochody, ale posesje, zakłady przemysłowe, szpitale, kuchnie, hotele i wiele innych zastosowań. Zainteresowanych odsyłam na www.greensteam.pl. Znajdziecie tam wszystkie istotne szczegóły.
kamiszel / 2018-09-04 21:10
No mi się wydaje, że zależy to od tego jaka miałaby być to myjnia. Teraz jest ich wiele, w tym te automatyczne, ręczne, parowe no i bezdotykowe. Widzę, że to rzeczywiście mała miejscowość, więc może taka bezdotykowa byłaby dobra? Najlepiej z jednym czy maksymalnie dwoma stanowiskami. Bo też w takiej myjni nie musisz nikogo zatrudniać, a tylko samej wymieniasz te wszystkie płyny czyszczące itp. co jakiś czas. Dostępna przez 24h, więc dzięki temu też możesz więcej zarobić. No i taka myjnia sama na siebie zarabia, a ty i tak coś z tego masz. Może skontaktuj się z firmą Aspera, bo oni właśnie takie budują.
fezren / 178.183.6.* / 2023-05-18 10:03
Zawsze jadę do http://promocje-ganinex.com.pl/rodzaje-myjni-samochodowych/ małe koszty.
Kasia Kowalska / 94.254.147.* / 2017-03-03 16:51
Ja jestem na etapie otwierania takiego biznesu, a raczej mój mąż. Mamy dobrą działkę (tj. fajną lokalizacje) w miejscowości obok Krakowa, więc niby konkurencją jest duże miasto, ale jednak są też miejscowi mieszkańcy i wielu nowobogackich osiedlających się na obrzeżach miasta. Mamy też kolegę, który parę miesięcy temu wystartował z taką myjnią na Śląsku. Prawdą jest to, co tutaj piszą, że lokalizacja jest bardzo ważna, ale nie tylko. Z doświadczenia kolegi i innych uzyskanych informacji wiemy, że najważniejszy jest dobry wykonawca. My bierzemy myjnie bezdotykowe z Aspera. Nasz kolega też u nich robił. Myjnie są porządne, nowoczesne, bardzo dobrze myją samochody (dokładnie, szybko i oszczędnie) oraz się nie psują, więc odpadają kwestie związane z opłacaniem serwisu. Co do przychodów z takiego biznesu. Oczywiście, że są i to spore. Nasz kolega ze Śląska to biznesmen z doświadczeniem. Myjnia to jego któryś z kolei biznes. Otworzył go bo jest przede wszystkim rentowny i praktycznie bezobsługowy, więc myjnia sama zarabia na siebie i generuje zyski, a kumpel zajmuję się innymi firmami. My z mężem też nie zamierzamy rezygnować z dotychczasowej pracy zawodowej. Ja polecam.
Kacper972 / 188.146.102.* / 2020-01-16 23:42
też myślałem zeby otworzyć swoją własna myjnie bezdotykową ale zastanawiam się czy to jest w ogóle dobry sposób na biznes
tomixxxx / 94.254.131.* / 2017-01-19 06:42
wedłgu mnie slaby temat.
melbek / 46.229.158.* / 2017-01-17 14:13
Ponawiam temat. Warto nadal inwestowac w myjnie samochodową?
rafik1985@wp.pl / 212.244.167.* / 2008-05-21 15:42
Po pierwsze i tak już sporo wiesz co trzeba zrobić. Polecam program Firma na TVN24 oni chyba robili odcinek o myjni samochodowej jakieś 2lata temu, poszukaj w internecie, może na YOUTUBE. Co do samego pomysłu to wszystko zależy od lokalizacji. Mój ojciec prowadził myjnię w jeszcze mniejszym miasteczku bo 7 tysięcznym plus okolice i dawała ona zarobić, jednak to było 7-8 lat temu i była to jedyna myjnia w mieście. Ważne jest czy będzie to jedyny taki obiekt w okolicy. Powinnaś mieć raczej swój plac bo wynajem to spory koszt i nie wyobrażam sobie żeby ktoś ci pozwolił stawiać takie obiekty u siebie. Trzeba mieć chyba zamknięty obieg wody ale sprowadza się to do studni z jakimś tam niby filtrem i częstymi odwiedzinami szambiarki która ją opróżnia. Miejsce musi być przy ruchliwej drodze najlepiej w okolicach głównej drogi wjazdowej do miasta. Zwróć uwagę żeby przyjezdni np. działkowicze którzy nie znają świetnie miasta mogli tam łatwo trafić. Nie zdziw się jeśli bedą dni z 2-3 klientami. Bo w święta przed np wielkanocą będą stały kolejki. Nowa maszyna jest bardzo droga strzelam że to będzie z 200-300tysięcy ale są firmy które zajmują się sprowadzaniem używanych z zachodu. 8 lat temu to był wydatek rzędu 60tyś. Im droższa maszyna tym mniejsze wydatki na serwis, a wież mi że bedzie się psuła:). Mam nadzieje że pomogłem. Pozdrawiam.
bieta01 / 2008-05-21 16:49
Serdeczne dzięki za informacje, są naprawdę przydatne, wszelkie doświadczenia w prowadzeniu takiego interesu dla osoby, która dopiero ma zamiar rozkręcić taką działalność. W mojej miejscowości jest tylko jedna myjnia ręczna, tak więc myślę, że są duże szanse na powodzenie jeśli wszystko uda mi się sfinalizować. Na razie zbieram informacje, robię przymiarki do biznes planu i być może uda mi się załatwić dotację na działalność, choć wiem, że nie będzie to łatwe. Może wiesz gdzie mogę szukać maszyn używanych w dobrym stanie. Jeżeli będziesz miał jeszcze jakieś podpowiedzi to będę wdzięczna za każdą informację. Pozdrawiam. bieta01

Najnowsze wpisy