Forum Polityka, aktualnościPolityka

Na Bliskim Wschodzie giną dzieci

Na Bliskim Wschodzie giną dzieci

Money.pl / 2006-07-30 10:51
Komentarze do wiadomości: Na Bliskim Wschodzie giną dzieci.
Wyświetlaj:
rozwado / 2006-07-31 05:12 / Tysiącznik na forum
Kazde morderstwo jest tylko i morderstwem i nie ma dla niego usprawiedliwienia. Placic zyciem przeszlo 500 Libanczykow i dziesiatek Zydow za dwu porwanych zolnierzy (dla ktorych
ocalenia nie ma juz teraz szansy po tym co sie stalo w Kanie) to dowod obledu. Najgorze soldateski wywodza sie z ludzi ktorzy nigdy nie sluzyli w wojsku i dekowali sie: Bush, Cheney, Rumsfeld, Olmert. Sa jeszcze glosy wolajace na puszczy - Gideon Levi w haaretz.com, ale ani w Izraelu ani wsrod politykow amerykanskich wszyscy sa za wojna.

Administracja Busha na pewno posluguje sie Izraelem do kolejnego uderzenia w antyamerykanska koalicje na Bliskim Wschodzie. Ale te spiskowe antysemityzmem podszyte teorie nie swiadcza dobrze o ich autorach. Siejecie wokol nienawisc jak Olmert, Bush, Giertych, Kaczynscy,... Skad ta ogolna paranoja. Przecietni Amerykanie sa bardziej otwarci na swiat niz Polacy. A Zydow w Izraelu (i amerykanskie elity polityczne) skorumpowaly wojny.
Zulus / 81.190.74.* / 2006-07-30 21:51
Przeciez w tym konflikcie nie chodzi o Liban i kilka zdezolowanych rakiet, tu chodzi o Iran. USA prowokuje Iran rekami Izraela. US licza na wlaczenie sie Iranu do konfliktu albo chociaz o mozliwosc oskarzenia o dostarczanie broni dla hezbollachu. US szukaja pretekstu do interwencji w Iranie.
janka / 199.253.99.* / 2006-07-30 12:22
Obecnie Izrael to nie tylko kraj pospolitych morderców i zbrodniarzy wojennych, ale także realne zagrożenie dla pokoju na całym świecie. Nienawiść i pogarda do wszystkiego, co nie żydowskie nasuwa nieodparcie analogię do hitlerowskich Niemiec. Taka sama chora logika, hierarchia ważności i taki sam stosunek do życia innych ludzi. Cywilizowana Europa nie może dać się terroryzować barbarzyńskiemu duetowi Izrael - USA, dla którego pojęcia wolności, demokracji czy zwykłej uczciwości są w rzeczywistości zupełną abstrakcją, znają je jedynie z pustych, nic nie znaczących sloganów głoszonych przez tuby propagandowe a la Goebels. Trzeba podjąć zdecydowane kroki polityczne i gospodarcze wobec zbrodniarzy z Izraela, z sankcjami ekonomicznymi włącznie.
prawdziwy kokosz / 213.156.103.* / 2006-07-30 23:38
mordercy?? zbrodniarze??
A 2 miliony zamordowanych przez Islam w Sudanie i cisza.....nawet ONZ milczy , Ty też!!!
prawdziwy kokosz / 213.156.103.* / 2006-07-30 19:45
"Trzeba podjąć zdecydowane kroki polityczne i
gospodarcze wobec zbrodniarzy z Izraela, z sankcjami
ekonomicznymi włącznie.skomentuj"
Nie widziałem Twoich podobnych komentarzy po atakach rakietowych hezbollachu...
janka / 83.27.19.* / 2006-07-30 22:40
"prawdziwy kokosz" mylisz skutek z przyczyną.
prawdziwy kokosz / 213.156.103.* / 2006-07-30 23:30
rozumiem że wg Ciebie skutkiem jest wystrzeliwanie rakiet na Izrael a przyczyną jest istnienie Izraela? gratuluję
janka / 203.150.49.* / 2006-07-31 00:17
Zupełnie źle rozumiesz. W tym konkretnym przypadku przyczyną jest napaść Izraela na suwerenny Liban, bombardowania i nieludzka, niczym nieuzasadniona eksterminacja niewinnej ludności cywilnej, a dopiero stąd wynika skutek w postaci wystrzeliwania rakiet na agresora, czyli na Izrael. Samo istnienie Izraela nie ma u nic do rzeczy, niech sobie istnieje, ale niech da także istnieć innym. Lecz jeśli chcesz znać moją prywatną opinię, nieco rozszerzoną opinię, to postaram się ją pokrótce przedstawić.

Zgadzam się z tym, co pisze nieco powyżej Zulus odnośnie rzeczywistego celu napaści Izraela na Liban. W aspekcie agresywnej i pazernej polityki USA, ewidentnie pragnących rządzić całym światem, ta napaść jest wymierzona głównie w Iran. Ale w aspekcie żydowskim nie tylko w Iran. Dzisiejsza masakra w dawnej Kanie Galilejskiej ma moim zdaniem także swój wymiar religijny, wymiar odwiecznej nienawiści Żydów do Chrystusa, który nie cenił specjalnie egoistycznych osobników, żyjących wyłącznie dla pieniędzy. Bombardowania Kany, miejsca przemiany gorzkiej wody w dobre wino, symbolizującej przemianę duchową człowieka uwięzionego w świecie materialnym, w człowieka uduchowionego, nabierają specjalnego znaczenia, próby walki sił zła z Chrystusem. To nie są pierwsze bombardowania Kany przez Izrael, przed 10 laty były równie zapalczywe. Tylko że Chrystusa nie można zbombardować, o czym nie mogą wiedzieć ludzie ślepi na miłość, opętani wyłącznie światem srebrników, bo jak zbombardować miłość?

Dokonywanie zbrodni wojennych przez Izrael głównie w intencji usprawiedliwienia planowanych przez USA bombardowań Iranu (czego Amerykanie zupełnie nie kryją) potwierdza moją tezę o żydowskim braku szacunku dla ludzkiego życia w ogóle, o ile nie jest to życie Żyda. Dokładnie jak u hitlerowców.

Zbrodnie wojenne są ścigane z mocy prawa międzynarodowego i nawet jeśli Izrael nie poddaje się jurysdykcji międzynarodowej, tak jak i USA, to zawsze można zastosować sankcje ekonomiczne, a jeśli społeczność międzynarodowa jako instytucja jest na to za słaba, to każdy obywatel cywilizowanego świata, któremu nie godzi się z bestialstwem Izraelskim może tu mieć swój skromny wkład, bojkotując towary Izraelskie, może ich nie kupować, oczywiście do tego nie namawiam, każdy postąpi w zgodzie z własnym sumieniem, ale ja do momentu zaprzestania izraelskiej agresji nie zamierzam kupować waszych produktów.
prawdziwy kokosz / 213.156.103.* / 2006-07-31 10:08
Koleżanko -ja myślałem o wcześniejszych atakach rakietowych na Izrael jako przyczynie. Przy czym same ataki rakietowe traktuję symbolicznie -przyczyną jest sama działalność hezbollachu i jej charakter. Powiedziałaś że "niech sobie istnieje Izrael" ale hezbollach i hamas odmawiają tego prawa.

Twoje słowa o miłości są piękne, tylko jak chcesz w ten sposób rozmawiać z terrorystami którzy traktują innowierców jak nieludzi?

O traktowaniu życia.
Przepraszam, a hezbollach to niby szanuje życie? Gdyby tak było to nie kryliby się jak wśród cywili i do tego ubrani po cywilnemu (bez mundurów). Skąd wiesz czy cywile siedzieli w tym budunku z własnej woli? Ponadto przypomnę Ci jakie są ulubione cele dla hezbollachu i organizacji hezbollachopodobnych: restauracja z dziećmi, autobus z cywilami, metro, samolot itd. Więc proszę mi tu nie mówić o szacunku dla życia broniąc terrorystów.

Jestem zaskoczony że nie będziesz kupować polskich produktów:) Ja z swej strony chętnie pobojkotowałbym towary z Syrii i Iranu...

Ponowię pytanie
A 2 miliony zamordowanych przez Islam w Sudanie i
cisza.....nawet ONZ milczy , co Ty na to?
janka / 83.27.6.* / 2006-07-31 16:37
Wywracasz "kota do góry ogonem" , ale to standard w Izraelu i USA, dlatego powiem Ci w ten sposób: "nie chce mi się z Tobą gadać". A taki z Ciebie pewnie Polak, jak z koziej d. trąba.

"2 miliony zamordowanych przez Islam" - na słońce wychodź tylko w czapeczce i więcej cienia.
prawdziwy kokosz / 213.156.103.* / 2006-07-31 17:06
skończyły się argumenty -zaczęły inwektywy, jakże typowe dla rozmowy z smarkaczem.
janka / 213.249.155.* / 2006-07-31 23:19
Sens używania argumentów kończy się, jeśli adwersarz twierdzi, że białe jest czarne a czarne białe. Z faktami się nie dyskutuje, jaka jest rzeczywistość każdy kto ma oczy i nie przeszedł izraelskiego lub amerykańskiego prania mózgu doskonale widzi.
prawdziwy kokosz / 213.156.103.* / 2006-08-01 00:50
Jak do tej pory nie podałaś niepodważalnych argumentów, a Twoja reakcja na fakty to tekst o czapeczce:)
A dlaczego nie słyszałaś o Sudanie, Sri Lance itd? bo tam nie ma ropy i nie ma pieniędzy.
obserwator / 83.20.247.* / 2006-07-30 16:14
Przedostatni numer Naszej Polski podaje nazwiska pretorian hitlera, obywateli niemieckich pochodzenia żydowskiego, którzy jako naziści przygotowywali i realizowali politykę eksterminacji obywateli polskich żydowskiego pochodzenia i obywateli z innych państw pochodzenia żydowskiego a których naziści nazywali obraźliwie żydami. Dzisiaj w granicach państwa izraelskiego sa miliony obywateli z innych krajów pochodzenia żydowskiego. Na zbyt małym terytorium zgromadzono tabuny żądnych krwi i ziemi zaborców którzy nie wyglądają jak semici a mordują z wyrachowaniem swych sasiadów semitów. Jeżeli czara niegodziwości się przeleje to rozpocznie sie wojna , której zwykli obywatele nie chcą i nie akceptują przemocy. Należy na świecie tak głosować, aby żaden głos nie został zmarnowany. Myślę , że komisje wyborcze winny przy kandydatach podawać więcej danych aby każdy miał świadomość czy nie głosuje na człowieka aktalnie mordującego dzieci i kobiety semickie.
koss / 83.15.97.* / 2006-07-30 13:57
Tak, masz rację Janka. Izrael i jego zamorska kolonia USA to największe zagrożenie dla ówczesnego świata. I wcale nie chodzi tu o wojny ale o wprowadzanie marksistowskiego komunizmu na siłę, szczególnie w Europie. W Rosji się nie udało za pomocą krwawej rewolucji ( ciągle zmierzano do świetlanej przyszłości a mrok był coraz gęstszy) więc starsi w wierze fundują USA komunizm za pomocą poprawności politycznej rozwalając chrześcijaństwo, obyczaje i wszelkie wartości. Jak się kończy "droga" do komunizmu ludzkość dobrze wie a jednak jest bezsilna dzięki temu, że merdia są w rękach starszych braci a ludzie ze swojej natury podatni są na ogłupianie.
Floyd / 2006-07-30 14:29 / Tysiącznik na forum
Jeszcze jeden nawiedzony.
prawdziwy kokosz / 213.156.103.* / 2006-07-30 23:32
niekoniecznie -może po prostu dla niego zabrakło cienia???
rytt / 83.15.97.* / 2006-07-30 10:51
Kto mieczem wojuje od miecza zginie.

Najnowsze wpisy