Forum Polityka, aktualnościKraj

Na drogach zginęło 35 osób. 1,5 tysiąca pijanych

Na drogach zginęło 35 osób. 1,5 tysiąca pijanych

Wyświetlaj:
DZIEDZIC123 / 87.114.116.* / 2010-11-01 22:01
POWIEM KROTKO !!! POLSKA TO PLEBEJSKI KRAJ CZYLI INACZEJ 98% SPOLECZENSTWA POCHODZI ZE WSI !! SA TO OSOBY KTORYCH DZIADKOWIE IPRADZIADKOWIE ODRABIALI PANSZCZYZNE!!! A WIADOMO CHLOP W POLSCE BYL PROSTY I CIEMNY !!!Z CHWILA GDY NASTALA DEMOKRACJA POTOMKOWIE TYCH CHLOPOW PRZESIEDLI SIE NA Z WOZOW DRABINIASTYCH NA STARE AUTA NO I ZABIJAJA SIE NA DROGACH BO NIE MA ZADNEGO BATA NAD NIMI,KIEDYS BYL DZIEDZIC A TERAZ NIE MA NIKOGO WIEC POTOMKOWIE CHLOPOW ROZUMU ZAZWYCZAJ NIE MAJA WIEC PIJA I ZABIJAJA SIE NA DROGACH STARYMI AUTAMI!!!ZRESZTA TA PRAWIDLOWOSC ODNOSI SIE W POLSCE DO NEPOTYZMU,KORUPCJI ITD!!!
ździcho / 87.205.242.* / 2010-11-01 22:27
DOBRZE PISZESZ DZIEDZIC. DAĆ CI PIWA!
kixan / 178.42.242.* / 2010-11-01 13:38
A niby drogi coraz lepsze są bo euro sie zbliża...
ździcho / 87.205.35.* / 2010-11-01 15:19

A niby drogi coraz lepsze

To z powodu złych dróg tak giną, a tym bardziej piją?
Janwk W / 89.73.35.* / 2010-11-01 13:09
Definicja państwa totalitarnego z ludzką, nowoczesna, paneuropejską twarzą:

- za 0,5 promila grozi 2 lata nawet jak masz je na tzw. kacu (gdzie indziej 0,8 to nie problem),
-nie wypijesz piwka na rowerze,
- za skrenta grozi odsiadka,
-niedługo nie zapalisz sobie w knajpie, nawet papierosa którego cena to w 70 % podatki,
- itd...

Fajny cyrk na koszt samych uciskanych, gdzie za nic można komuś spier... kawałek życia.
tesa1959 / 2010-11-01 16:31 / Tysiącznik na forum i pełna kultura
Na co Ty się skarżysz? Nie możesz jechać po pijanemu? I bardzo dobrze, bo nie zagrażasz nikomu. Moim zdaniem nasze prawo w tym względzie jest za liberalne: od 0,2 - 0,5 promila powinno być zabrane prawo jazdy na kilka lat (oprócz mandatu) ; O,5 promila i więcej powinno skutkować dożywotnim odebraniem prawa jazdy, a zamiast pozbawienia wolności - przez pół roku robót publicznych w czynie. Może wtedy kierowcy nauczyliby się, że po spożyciu alkoholu (nawet piwa) nie wsiada się za kierownicę.
fylok / 79.186.110.* / 2010-11-01 18:36
Uważam paniusiu że jesteś za łagodna ,po drogach powinna jeździć policja z przenośną szubienicą oraz przenośnym sędzią ,prokuratorem i księdzem za O,5 promila i więcej publiczna egzekucja na parkingu najbliższej stacji benzynowej przy radosnych wrzaskach niekumatej gawiedzi takiej jak ty -a tak na poważnie pijani kierowcy odpowiadają za 4 % wypadków a co z pozostałymi 90% są oni kozłem ofiarnym(szczególnie rowerzyści)dla policji która może się chwalić "wspaniałymi"wynikami -zgadzam się z przedmówcą powyżej polska to totalitarne państwo i tylko ogłupiały od telewizji matoł tego nie widzi
ździcho / 87.205.242.* / 2010-11-01 21:34

Uważam paniusiu

Odrobinkę szacunku panie fylok. Co do reszty Twojego komentarza, to widać na dłoni, że usprawiedliwiasz nim swoje opilstwo (i być może brawurę samochodem na dobrej bani)
tesa1959 / 2010-11-01 19:04 / Tysiącznik na forum i pełna kultura
I po co ta ironia? Widzę, że nie stronisz od kieliszka skoro uważasz, że niezbyt duża liczba wypadków po pijanemu usprawiedliwia taką postawę. Od dawna uważam, że rowerzyści i piesi ( po zmroku szczególnie) powinni poruszać się po drogach publicznych, jeśli nie w kamizelkach odblaskowych, to przynajmniej obowiązkowo mieć takie odblaski, bo są bardzo niewidoczni nawet w dzień w szarych ubraniach.
Polska nie jest pod tym względem krajem totalitarnym, jak to nazwałeś, bo połowa krajów europejskich nie dopuszcza nawet ),))! promila alkoholu we krwi ),0,0 i koniec, nie ma dyskusji. Przy dzisiejszej liczbie pojazdów na nie najlepszych polskich drogach, każdy zakaz jest poprawą bezpieczeństwa. Kulturalna osoba (nie matoł) nie używa takich określeń w stosunku do innych - to tak na marginesie.
ździcho / 87.205.242.* / 2010-11-01 21:43

Widzę, że nie stronisz od kieliszka skoro uważasz, że niezbyt
duża liczba wypadków po pijanemu usprawiedliwia taką postawę.

Tesa, daj spokój. Zobacz to:
pijani
kierowcy odpowiadają za 4 % wypadków a co z pozostałymi 90% są oni kozłem
ofiarnym

Problemy z dodawaniem w zakresie 100. Tracisz czas na odpisywanie.
tesa1959 / 2010-11-01 21:58 / Tysiącznik na forum i pełna kultura
Masz rację, że tracę czas (wiedziałam to odpisując), ale właśnie liczyłam na to, że ktoś inny przeczyta moją wypowiedź i może zastanowi się, zanim usiądzie za kierownicę po spożyciu alkoholu, a także piesi poruszający się po drogach publicznych będą starali się być widzialni. Wiem z własnego doświadczenia, że świadomość pieszych nie jest oczywista. Kiedy jeszcze nie jeździłam samochodem, myślałam, że skoro idę lewą stroną to kierowca jadący z naprzeciwka widzi mnie. Zmieniłam zdanie, kiedy sama stałam się kierowcą. W dodatku zauważyłam, że w dzień też nie jest łatwo zauważyć pieszego czy rowerzystę, szczególnie w pochmurny dzień.Bardzo leży mi na sercu bezpieczeństwo na drogach, bo co z tego, że ja nie piję, że moje dzieci nie piją nawet przed dzień planowanego wyjazdu, kiedy może w nas wjechać ktoś, kto uważa tak jak fylok.Na naszych drogach jeździ coraz więcej samochodów, drogi takie są, jakie są, samochody też często niezbyt sprawne i do tego pijani kierowcy. Przecież to może być samobójstwo, jeśli się wyjedzie na drogę za jakiś czas, kiedy aut jeszcze przybędzie. Mam to szczęście, że nie muszę jeździć tymi najgorszymi drogami, a właściwie nowymi (bo od 5 lat jest kładziony nowy asfalt), ale to nie oznacza, że jestem bezpieczna na tych drogach przy wzmożonym ruchu, a chcę być bezpieczna.
ździcho / 87.205.242.* / 2010-11-01 22:20

może zastanowi się, zanim
usiądzie za kierownicę po spożyciu alkoholu

O nie. Po wypiciu alkoholu już się nie zastanowi, tylko wsiądzie, myśląc, że tym razem upiecze mu się. Przykre jest to, że niejeden będzie pod tym względem szczęściarzem, a to jeszcze go bardziej zachęci. Przy okazji taka ciekawostka: jeżeli nie ma chodnika, tylko pobocze, to dzieci zawsze chodzą lewą stroną i często mają jakiś odblask, natomiast dorośli ZAWSZE LEZĄ jak krowy PRAWĄ i NIGDY nie są oświetleni.
kto uważa tak jak fylok.

Nie sądzę, zeby fylok cokolwiek teraz uważał. On najprawdopodobniej już śpi z głową na klawiaturze (mam nadzieję, że nie na kierownicy).
drogi takie są, jakie są,

Paradoksalnie (ja tak myślę) im gorsza droga, tym mniej wypadków. Jak są dziury albo wąsko, to ludziska trzęsą się o swoje fury, by brońboże nie zadrapać i wtedy jadą wolniej i ostrożniej. Żartuję teraz, aczkolwiek nie do końca.
tesa1959 / 2010-11-01 23:30 / Tysiącznik na forum i pełna kultura

natomiast dorośli ZAWSZE LEZĄ jak krowy PRAWĄ i NIGDY nie są
oświetleni.

Dlatego powinno być nakazane prawnie noszenie odblasków przez pieszych i rowerzystów. Kierowcy muszą mieć kamizelki odblaskowe w samochodach na wypadek awarii i konieczności wyjścia z samochodu. A piesi i rowerzyści to inni obywatele? Nie dosyć, że stwarzają zagrożenie dla siebie, to jeszcze dla innych uczestników ruchu.


Paradoksalnie (ja tak myślę) im gorsza droga, tym mniej wypadków.

Niby tak, ale na ruchliwej, dziurawej drodze nasi kierowcy tracą opanowanie i stają się agresywni, a to też zagraża bezpieczeństwu jazdy. Muszę Ci się przyznać, że lubię szybką jazdę (dlatego, jeśli tylko mam okazję, to jadę autostradą), ale nigdy nie dociskam gazu, kiedy jest ruch, czy też warunki pogodowe temu nie sprzyjają. Ponieważ nic sama nie umiem zrobić przy aucie, zawsze wybierając się w dłuższą trasę jadę do mojego zaufanego mechanika, aby wszystko sprawdził. Jeżdżę bezpiecznie, nigdy nie ryzykuję i staram si,ę przewidzieć poczynania innych kierowców (do tej pory żadne przypuszczalne idiotyczne zachowanie nie uszło mojej uwadze. Zawsze przewidziałam, co zrobi ta sierota jadąca przede mną.


Nie sądzę, zeby fylok cokolwiek teraz uważa

Nie chodziło mi o niego, bo on chyba jest niereformowalny, ale o innych, którzy uważają, że jedno piwo nie zaszkodzi, bo piwo to nie alkohol.
ździcho / 87.205.242.* / 2010-11-01 23:50

Dlatego powinno być nakazane prawnie noszenie odblasków przez
pieszych i rowerzystów. Kierowcy muszą mieć kamizelki odblaskowe

Jestem za od wielu lat. Sam używam kamizelki jako kierowca i jako rowerzysta, a jako pieszy zawsze idę lewa stroną i upominam innych.
Zawsze przewidziałam, co zrobi ta sierota jadąca przede mną.

O wiele trudniej jest przewidzieć, co zrobi sierota jadąca za nami, albo włączająca się do ruchu z podrzędnej.
uważają, że jedno piwo nie zaszkodzi, bo piwo to
nie alkohol.

Są tacy, co uważają, że cztery piwa albo seta to nie alkohol. Myślę, ze tacy jak Janwk W lub fylok spokojnie zmieszczą się w tej grupie. Obyśmy nigdy nie spotkali ich na szosie.
tesa1959 / 2010-11-02 00:06 / Tysiącznik na forum i pełna kultura
Obyśmy takich nie spotkali, ale to chyba jest marzenie ściętej głowy. Im więcej samochodów (co roku ich przybywa) tym więcej niedzielnych kierowców. Wiesz, ja wprowadziłabym jeszcze obowiązek badania zdolności spostrzegawczej, czasu reakcji co 5 lat od np. 50 lat, a po 60 nawet częściej. Niestety z wiekiem człowiek traci te zdolności (ja na szczęście jeszcze nie tracę, chociaż jestem już w tym przedziale - przekonałam się o tym niedawno, gdy z naprzeciwka niespodziewanie kierowca wyprzedzał rower tuż przed moim nosem i wjechał na mój pas). Dobrowolnie poddam się badaniom, jeśli zauważę coś niepokojącego (chyba, że stracę świadomość, ale wtedy o to zadbają moje dzieci, które są bardzo uczulone na takich kierowców).
ździcho / 87.205.35.* / 2010-11-01 15:17
Rozpisujesz się Janwk W. Prościej byłoby: Platforma jest winna śmierci 35 osób oraz pijaństwa 1,5 tys. W ubiegłym roku nie zginął nikt anim nikt nie był pijany. Podobnież w latach 2005-2009.
-nie wypijesz piwka na rowerze,
- za skrenta grozi odsiadka,
-niedługo nie zapalisz sobie w knajpie, nawet papierosa którego cena to w 70 % podatki,
- itd...

Przeprowadź się zatem do Holandii.

Najnowsze wpisy