Forum Forum emerytalneZUS

Na emerytów czeka dodatkowe pół miliarda złotych

Na emerytów czeka dodatkowe pół miliarda złotych

Wyświetlaj:
Wykształciucha / 79.184.88.* / 2010-02-10 16:41
A co drogi Rządzie z osobami, które były tak naiwne i studiowały, ku chwale Ojczyzny. Okres studiów, to okres bezskladkowy i otrzymujemy za ten czas grosze. Może tym ludziom, którzy uczyli się, a potem za pensje znacznie niższe osób po zawodowej szkole pracowali dać wyrównanie i te 5 lat przeliczyć jak średnią pensję. Bo za karę za naukę już wyjściową mieli mniejszą
A / 89.231.108.* / 2010-04-15 13:59
Osobom która 5 lat studiowały i zarabiają mniej niż osoby po zawodówce to znaczy że zmarnowały 5 lat.Nie wystarczy skończyć studia ale jeszcze trzeba się wykazać i pracować.
www.legeo.pl / 79.110.194.* / 2010-01-13 17:08
Ustawy ciągle się zmieniają, o emeryturach - zawsze aktualnie - przeczytasz tu http://www.legeo.pl/prawo/dziennik-ustaw-2004/39/353/?on=2009-09-17
nawidesterac / 87.204.155.* / 2009-12-10 20:57
Tusk,bieda,nędza a naiwny Naród wali słupki w górę,gdzie tu logika.
squun / 77.115.39.* / 2009-12-07 07:34
Emeryci są przyszłością narodu !!! Oddajmy im wszystko w wkrótce....... zjedzą nas żywcem !!!
KL-D_UW_AWS_PO / 87.205.255.* / 2009-12-08 11:09
Gdyby nie oni to dzisiaj pasał byś jak ojce krowy na pańskich łąkach a że jest coś takiego jak czytanie i pisanie nawet byś nie wiedział. No chyba, że pochodzisz z tak zamożnego rodu, że rodzice wysłaliby cię po nauki na Oxford. Ale wątpię, bo fragment 'oddajmy im wszystko' świadczy, że nestorzy twego rodu jeszcze są poniżej wieku emerytalnego lub pracą i odkładaniem przez całe życie znacznej części swojego dochodu nigdy się nie parali.
A fragment "oddajmy im" jest rzetelny. Wybraliśmy Tuska a to jego partia pierwsza ograbiła emerytów (tzw. reforma Boniego) więc skoro ich tak kochamy to powinniśmy emerytom "oddać" zagrabione oszczędności złożone na kontach emerytalnych przez naszych idoli.
polak 2 / 87.207.116.* / 2009-12-07 09:29
Ty chyba pracujesz na czarno,tak wynika z Twojej wypowiedzi?
St. / 77.252.247.* / 2009-12-07 09:13
Chyba coś Ci się pomyliło?! Każdy człowiek w Polsce jest okradany przez rząd pod pretekstem zapewnienia mu środków do życia na emeryturze. Z chwila odejścia na emeryturę banda złodziei z ZUS kombinuje jak zrobić żeby udowodnić (na nieszczęście dla rządu żyjącemu jeszcze człowiekowi), że nic musię nie należy z takich czy innych przyczyn - w tym przypadku likwidacji państwowego.zakładu pracy.
rtsh / 83.11.138.* / 2009-12-07 11:15
likwidacja służby zdrowia i tak doprowadzi że nie dożyjesz emerytury bo cię wykończą przed pójściem na nią
squun / 95.40.169.* / 2009-12-07 10:04
ja to widzę tak:

emeryci przejadają 20% mojej pensji a że ciągle im mało to państwo zaciąga długi. Zatem dodatkowo z naszych podatków trzeba będzie jeszcze spłacić te długi i ciągle rosnące odsetki !
BA / 83.24.58.* / 2009-12-11 19:24
Jak emeryci pracowali to ty dupku przejadałeś ich kasę.To teraz możesz oddać to co zjadłeś do tej pory.
polak 2 / 87.207.116.* / 2009-12-07 13:17
Za pieniądze emerytów jak pracowali to Ty się uczyłeś ,a jeszcze Ci zostawili zakłady pracy byś teraz miał gdzie pracować. Ja to widzę tak:
squun / 77.113.205.* / 2009-12-07 13:38
w Polsce wydatki budżetu rosną głównie za sprawą niewydolnego systemu emerytalnego, do którego co roku trzeba dopłacać około 50 miliardów złotych. Z roku na rok kwota ta jest coraz wyższa, bo na uprzywilejowanych zasadach po świadczenia z ZUS-u i KRUS-u zgłasza się coraz większa liczba Polaków.

Zatem emeryci zjadają mnie, moje dzieci i wnuki. A Ja to widzę tak
Wykształciuch / 79.184.88.* / 2010-02-10 16:48
Nie kochany. Odkładaliśmy kupę kasy na nasze emerytury. To Ty jako dziecko je zjadałeś, uczyłeś się za nie i leczyłeś. I nie tylko Ty. Bo tak gospodarowano naszymi odkladanymi, ciężko zarobionymi pieniędzmi. A szczególnie karani są Ci, co 5 lat studiowali i tworzyli inteligencję. Po podstawówce już w zawodowej liczono lata pracy
JESZCZE PRACUJĄCY / 83.28.56.* / 2010-01-15 11:27
CHYBA COŚ CI SIĘ POMYLIŁO .MUSISZ BARDZIEJ SIĘ DOUCZYĆ, BO NIE ZNASZ
PODSTAWOWYCH SPRAW.NA EMERYTURĘ TO KAŻDY SOBIE ZAROBIŁ KTO JĄ POBIERA.NIE ZAWSZE BĘDZIESZ MŁODYM ,JEŻELI MASZ TAKIE ROZUMOWANIE
I UCZYSZ POSTĘPOWANIA TAKIEGO SWOICH DZIECI TO MAŻESZ LICZYĆ TYLKO
W WIEKU EMERYTALNYM NA EUTANAZJĘ
BA / 83.24.58.* / 2009-12-11 19:29
Jeśli nie chcesz żeby emeryci zjadali czyjeś dzieci to się powieś za młodu bo też będziesz emerytem.
gsgfsgh / 195.140.236.* / 2009-12-07 14:19
squun.

Wszystko prawda...

Ale to nie wina emerytów że odkładali całe życie (tak jak ty teraz) i gdzieś kasę wywiało do prywatnych kieszeni w postaci prywatyzacji.
Ich składek już nie ma bo poszły na budowę hut za czasów socjalizmu, huty sprzedano po 89r. i teraz ani hut ani emerytur.
Wypłaty emerytur teraz są z Twoich składek, a twoja emerytura będzie ze składek twoich dzieci.

Krótko mówiąc ktoś ukradł składki całego pokolenia. Kto?
Zobacz kto ma majątek który zbudowała komuna ze składek twoich rodziców i dziadków.

Ale to nie powód rzeby utylizować emerytów.....

To powód żeby utylizowac rządzących, urzędasów i ich kolegów złodziejaszków.
BA / 83.24.58.* / 2009-12-11 19:36
Bardzo mądra wypowiedź. Moja firma odprowadza składki za mnie które wynoszą ok 2800zł. Gdyby te pieniądze odkładali na moje konto to nie robiłby mi nikt łaski jak pójdę na emeryturę. Na swoją emeryturę już zapracowałam a dostanę jakieś zasrane parę groszy które na nic nie wystarczy.
wdyrk35 / 193.111.166.* / 2009-12-07 14:49
Jeden z niewielu mądrych inteligentnych wpisów.
Większość piszących t g.wniarze na utrzymaniu rodziców.
Dostają papu i łózko i się mądrzą. Ciekawe co powiedzą gdy będą w wieku emerytalnym. Kto im da wtedy jeść bo przecież ZUS oni zlikwidują.
squun / 77.112.220.* / 2009-12-07 14:43
Ja nie mówię że wina i niech sobie moje składki "zjedzą" ale ile jeszcze będziemy im dokładać ?!
W tym roku 50mld (do ZUS i KRUS ) co powiększy dług a dalej 36mld na obsługę tego długu, a pamiętaj że jeszcze nawet nie zaczęliśmy spłacać tego długu!
emerbaska / 89.228.75.* / 2010-04-08 12:05
za chwile palancie bedziesz stary (bo zycie, to chwila), ciekawe, czy twoich skladek starczy na emeryture dla ciebie. Ty nie dokladasz emerytom - ty zbierasz na swoja emeryture - tyle, ze przy tak gownianym systemie nigdy nie uzbierasz.
jamik / 83.19.92.* / 2009-12-07 15:42
Głupi ty głupi. Należy zabrać emerytury mundurowe gdyż oni po 15-20 latach nie mając 40 lat życia! (a takim jest co 4 emeryt mundurowy) mają więcej emerytury niż np. nadal pracujący nauczyciel po 40 latach pracy (a musi pracować co najmniej 30 lat!) czy inny pracownik po 35-40 latach pracy poborów i co najważniejsze mundórówka NIE PŁACI ZUS a ma emerytury. Z czego? Z budżetu państwa czyli od nas wszystkich. A górnik? Rozumie tego pod ziemią a ten co pracował na powierzchni, nigdy pod ziemią nie był ma także kolosalną emeryturę w stosunku do lat pracy. Pieniądze by były gdyby nie te głupoty. Albo teraz. Mozna pracować nie rozwiązując umowy o pracę brać pensje i emeryturę a inni, młodzi nie mają pracy. Wystarczyło urodzić się 31 grudnia 1953 przed północą!!!!
matx / 89.25.159.* / 2009-12-23 12:24
Prawda jest taka, że wszystkich nie można zadowolić. Nie zazdroszczę górnikom, mundurowym też nie wszystkim.
Czy musisz na co dzień oglądać zwłoki, narażać się na "kulkę" i opluwanie oraz zwaloną po 20-latach psychę? Nie sądzę...wszyscy potrafią tylko opluwać i krytykować.
Fakt , niektórzy mają lżej a inni nie ale tym powinni zająć się rządzący.
Może zacznijcie czepiać się rządu i zus a nie emerytów!
racjonalista_asdasd / 79.191.37.* / 2009-12-11 21:55
Jestem zarówno żołnierzem zawodowym jak i wykładowcą na uczelni i powiem Wam jedno, gdyby nie to, że muszę służyć jeszcze parę latek, żeby za wojskowe studia pieniędzy nie zwracać to juz dawno bylbym w cywilu i trzepał porządną kasę. Za dwa weekendy na uczelni zarabiam tyle co przez miesiąc użerania się z wojskiem, nielimitowany czas pracy itd. itp., kto był w wojsku to wie :D
PAWEŁ SZOZDA / 93.176.221.* / 2009-12-18 19:14
Konstytucja Rzeczypospolitej Polskiej art.14 zapewnia wolność prasy i innych środków przekazu, dlatego pozwolę sobie na odniesienie się do średniej emerytury wojskowej , która w/g MON ma wynosić 3000zł.
Ja to nazywam średnią niedopłatą do starego portfela w zależności od stopnia wojskowego dla byłych żołnierzy zawodowych, bo na tyle rżnie nas Państwo z MON na czele.
Jestem młodszym oficerem , który przyjmował się do wojska na zdrowych zasadach jak również zwalniał się na tych samych zasadach, kiedy obowiązywała mnie ustawa, że emerytury i renty podlegają waloryzacji w takim samym stopniu i terminie w jakim następuje zwrost uposażenia zasadniczego żołnierzy zawodowych pozostających w służbie i zajmujących analogiczne stanowiska.
W konsekwencji potraktowano mnie i emerytów ze starego portfela z obcasa i wprowadzono 01.01.1999r. waloryzację cenową, która nie powinna nas dotyczyć,ponieważ byliśmy po za służbą. W ten sposób pozbawiono nas praw nabytych.
Obecne jak również poprzednie ekipy rządzące nic nie zrobiły w sprawie emerytur wojskowych, co w konsekwencji doprowadziło do złych nastrojów i podziału
emerytów wojskowych na biednych i średnio uposażonych.
Dla przykładu emerytura sierżanta obecnie odchodzącego z wojska jest wyższa od emerytury st. oficera ze starego portfela.
Moja podstawa wymiaru/młodszego oficera/ jest na poziomie wynagrodzenia st. szeregowego obecnie służącego, co w rezultacie po potrąceniach wszystkich składek z 75% podstawy wymiaru daje mi na rękę 1800zł.
Dowódca pułku w stopniu pułkownika ma emeryturę na poziomie dowócy plutonu w stopniu chorążego.
Chcąc mieć emeryturę na poziomie 1800zł to nie musiałem służyć w wojsku, bo po 38 latach pracy/nadal czynny zawodowo/ będąc na stanowiskach kierowniczych, miałbym bez problemu na tym samym poziomie, a nawet wyższą.
Dzisiaj taką emeryturę o wiele za małą ma co drugi Polak.
Szkoda, bo straciłem czas/ na poligonach,ćwiczeniach ,służbach,dyżurach/, a mogłem poświęcić rodzinie,zdrowie, najpiekniejsze lata w zamian dostałem od Państwa stary portfel.
Śpiewkę o braku pieniędzy słyszę od ponad 40 lat.
Skoro dotknął nas kryzys to proponuję,aby ekipy rządzące z posłami i senatorami na czele zredukowali swoje wydatki o 50%, a napewno będą lepiej żyć niż my emeryci ze strego portfela.
Szkoda, że lekceważy się tak dużą armię emerytów wojskowych /trepów w brązowych butach/, a historia lubi się powtarzać, oby na czele tej armii nie stanął przypadkowy Wernyhora,który pokieruje naszymi sprawami i losem.
Pozdrawiam wszystkich emerytów wojskowych jak również milczących kandydatów na emerytów z nadzieją, że emerytury ze starego portfela zostaną w Państwie praworządnym załatwione w sposób sprawiedliwy.

Oficer rezerwy
/w czarnych butach/
PAWEŁ SZOZDA / 93.176.221.* / 2009-12-07 19:17
Konstytucja Rzeczypospolitej Polskiej art.14 zapewnia wolność prasy i
innych środków przekazu, dlatego pozwolę sobie na odniesienie się do
średniej emerytury wojskowej , która w/g MON ma wynosić 3000zł.
Ja to nazywam średnią niedopłatą do starego portfela w zależności od
stopnia wojskowego dla byłych żołnierzy zawodowych, bo na tyle rżnie
nas Państwo z MON na czele.
Jestem młodszym oficerem , który przyjmował się do wojska na zdrowych
zasadach jak również zwalniał się na tych samych zasadach, kiedy
obowiązywała mnie ustawa, że emerytury i renty podlegają waloryzacji w
takim samym stopniu i terminie w jakim następuje zwrost uposażenia
zasadniczego żołnierzy zawodowych pozostających w służbie i
zajmujących analogiczne stanowiska.
W konsekwencji potraktowano mnie i emerytów ze starego portfela z obcasa
i wprowadzono 01.01.1999r. waloryzację cenową, która nie powinna nas
dotyczyć,ponieważ byliśmy poza służbą. W ten sposób pozbawiono nas
praw nabytych.
Obecne jak również poprzednie ekipy rządzące nic nie zrobiły w
sprawie emerytur wojskowych, co w konsekwencji doprowadziło do złych
nastrojów i podziału
emerytów wojskowych na biednych i średnio uposażonych.
Dla przykładu emerytura sierżanta obecnie odchodzącego z wojska jest
wyższa od emerytury st. oficera ze starego portfela.
Moja podstawa wymiaru/młodszego oficera/ jest na poziomie wynagrodzenia
st. szeregowego obecnie służącego, co w rezultacie po potrąceniach
wszystkich składek z 75% podstawy wymiaru daje mi na rękę 1800zł.
Dowódca pułku w stopniu pułkownika ma emeryturę na poziomie dowócy
plutonu w stopniu chorążego.
Chcąc mieć emeryturę na poziomie 1800zł to nie musiałem służyć w
wojsku, bo po 38 latach pracy/nadal czynny zawodowo/ będąc na
stanowiskach kierowniczych, miałbym bez problemu na tym samym poziomie, a
nawet wyższą.
Dzisiaj taką emeryturę o wiele za małą ma co drugi Polak.
Szkoda, bo straciłem czas/ na poligonach,ćwiczeniach
,służbach,dyżurach/, a mogłem go poświęcić rodzinie,zdrowie,
najpiekniejsze lata w zamian dostałem od Państwa stary portfel.
Śpiewkę o braku pieniędzy słyszę od ponad 40 lat.
Skoro dotknął nas kryzys to proponuję,aby ekipy rządzące z posłami i
senatorami na czele zredukowali swoje wydatki o 50%, a napewno będą
lepiej żyć niż my emeryci ze strego portfela.
Szkoda, że lekceważy się tak dużą armię emerytów wojskowych
/trepów w brązowych butach/, a historia lubi się powtarzać, oby na
czele tej armii nie stanął przypadkowy Wernyhora,który pokieruje naszymi
sprawami i losem.
Pozdrawiam wszystkich emerytów wojskowych jak również milczących
kandydatów na emerytów z nadzieją, że emerytury ze starego portfela
zostaną w Państwie praworządnym załatwione w sposób sprawiedliwy.

Oficer rezerwy
/w czarnych butach/


Konstytucja Rzeczypospolitej Polskiej art.14 zapewnia wolność prasy i
innych środków przekazu, dlatego pozwolę sobie na odniesienie się do
średniej emerytury wojskowej , która w/g MON ma wynosić 3000zł.
Ja to nazywam średnią niedopłatą do starego portfela w zależności od
stopnia wojskowego dla byłych żołnierzy zawodowych, bo na tyle rżnie
nas Państwo z MON na czele.
Jestem młodszym oficerem , który przyjmował się do wojska na zdrowych
zasadach jak również zwalniał się na tych samych zasadach, kiedy
obowiązywała mnie ustawa, że emerytury i renty podlegają waloryzacji w
takim samym stopniu i terminie w jakim następuje zwrost uposażenia
zasadniczego żołnierzy zawodowych pozostających w służbie i
zajmujących analogiczne stanowiska.
W konsekwencji potraktowano mnie i emerytów ze starego portfela z obcasa
i wprowadzono 01.01.1999r. waloryzację cenową, która nie powinna nas
dotyczyć,ponieważ byliśmy poza służbą. W ten sposób pozbawiono nas
praw nabytych.
Obecne jak również poprzednie ekipy rządzące nic nie zrobiły w
sprawie emerytur wojskowych, co w konsekwencji doprowadziło do złych
nastrojów i podziału
emerytów wojskowych na biednych i średnio uposażonych.
Dla przykładu emerytura sierżanta obecnie odchodzącego z wojska jest
wyższa od emerytury st. oficera ze starego portfela.
Moja podstawa wymiaru/młodszego oficera/ jest na poziomie wynagrodzenia
st. szeregowego obecnie służącego, co w rezultacie po potrąceniach
wszystkich składek z 75% podstawy wymiaru daje mi na rękę 1800zł.
Dowódca pułku w stopniu pułkownika ma emeryturę na poziomie dowócy
plutonu w stopniu chorążego.
Chcąc mieć emeryturę na poziomie 1800zł to nie musiałem służyć w
wojsku, bo po 38 latach pracy/nadal czynny zawodowo/ będąc na
stanowiskach kierowniczych, miałbym bez problemu na tym samym poziomie, a
nawet wyższą.
Dzisiaj taką emeryturę o wiele za małą ma co drugi Polak.
Szkoda, bo straciłem czas/ na poligonach,ćwiczeniach
,służbach,dyżurach/, a mogłem go poświęcić rodzinie,zdrowie,
najpiekniejsze lata w zamian dostałem od Państwa stary portfel.
Śpiewkę o braku pieniędzy słyszę od ponad 40 lat.
Skoro dotknął nas kryzys to proponuję,aby ekipy rządzące z posłami i
senat
marynarz-albatros / 83.25.38.* / 2009-12-09 23:17
Co można powiedzieć na temat emerytur ludzi morza- mundurowych. Stawki głodowe. Kapitanowie mają emerytury 1000 zł,a pozostali którzy odeszli w wieku 60 lat w latach90-siątych nieraz tego nie mają. Jaka odpowiedzielność i praca w ekstremalnych warunkach, bez porównania z niektórą pracą na lądzie. Dzisiaj nie jednego nie stać jest żeby utrzymać rodzinę, nie mówiąc ,że nie wystarcza na bieżące opłaty leczenie i lekarstwa.Rządzący zrobili nas dziadami za długoletnią pracę 40 letnią na morzu.
szopeniknjih / 79.189.46.* / 2009-12-15 10:28
Oficer rezerwy
/w czarnych butach/

- DO OFICER

Przyjacielu bardzo mi miło że jako żywo waliłeś wódę z kolegami w kamaszach , a przy tym śpieszę poinforować że stanowisko kierownicze w tym Państwie nie gwarantuje emerytury na poziomie twojego niezachwianego wynagrodzenia.
służyłeś 40 lat - a mogłeś odejsć ze służby już po 15 latach służby i dorabiać w cywilu.

nikt nie kpi z polskich wojskowych - bo nieporównywalnie więcej się od nich wymaga niż im płaci

ale moja matka przepracowała w gospodarstwie rolnym (własnym) 40 lat i ma 580 zł emerytury rolniczej
- taplając się w błocie , trzęsąc gnój i sprzedając mleko do mleczarni za 48 gr za litr (zapytaj pani ekspedientki ile kosztuje w sklepie), wychowała przy tym 10 dziecie (nie żartuje) z których ja jestem najstarszy

kilka dni temu zapłaciłem podatek dochodowy -prowadzę firme od roku
15 000 zł.

po to by mieć emeryturą na poziomie 1200 zł. miesięcznie i przez całe swoje życie pracujące utzymywać 7 osób płacić im rosnące pensje zusy i dać fajne prezenty na święta, dać im urlop macierzyński, szkolić na własny koszt bo edukacją uczy mało przydatnych rzeczy- brak szkół zawodowych,

nie twierdze że nie zarabiam
twierdze że za taka odpowiedzialność za kilka rodzin pracodawcy - jest niedowartościowana.

a wy żołnieże - miejcie wakacje
my zarobimy na :
- nowe mp4
-noktowizory
- kamizelki
i inne perdoły- pod warunkiem że zanim te pieniądze nie trafią do armii - waszę emerytury ich nie pochłoną

i poskarż się jeszcze na drogi że dziórawe

wszystkie plagi egipskie tego świata są cedowane na barki małych i średnich przedsiębiorców a to one ciągna ta gospodarkę w górę puki co.

pozdrawiam.
antares43 / 79.163.140.* / 2010-01-13 12:31
Te szopeniknijh czy jak ci tam, wypisałeś tu całę litanię, ale nie na temat i z takimi błędami, że strach czytać. Szozda przedstawił problem starego portfela wśród emerytów wojskowych. Obecnie odchodzący na emeryturę podoficer otrzymuje świadczenie wyższe od oficera starszego, który służbę zakończył kilka lat temu. Nie wiem czy takie absurdy mają miejsce w innych krajach. I teraz wnioski: trzeba zmienić zasady obliczania emerytur mundurowych, bo świadczenia nowych emerytów np w wojsku wcale nie muszą być aż tak wysokie. Ich pełna emerytura wynosi 81% ostatniego wynagrodzenia /w ustawie mają 75%, ale doliczana jest 1/12 nagrody rocznej/. Tak duże różnice w świadczeniach między starymi a nowymi emerytami spowodował duży wzrost wynagrodzeń w 2004 i kolejnych latach. Sądzę, że zupełnie przyzwoitą byłaby emerytura w wysokości 60% ostatniego wynagrodzenia. I tak mieliby więcej od starszych roczników, nie mówiąc już o cywilach. Niestety jest to chyba niemożliwe. Rząd, MON, MSWiA udaje, że problemu starego portfela wśród emerytów mundurowych nie ma, mało tego, coraz bardziej go powiększają. Prasa jakoś niechętnie o tym informuje i pakuje wszystkich do jednej średniej, która w wojsku wynosić ma 3000 zł/ emerytura oczywiście/.

Najnowsze wpisy