Forum Forum emerytalneZUS

1,6 miliarda złotych dla emerytów?

1,6 miliarda złotych dla emerytów?

Money.pl / 2008-07-17 15:07
Komentarze do wiadomości: 1,6 miliarda złotych dla emerytów?.
Wyświetlaj:
szpicbar / 83.19.149.* / 2008-07-19 10:52
Jestem przeciwna temu chociaz jestem emerytka i dostaje na ręke niecałe 1200zł. Jednorazówka dot. emerytur BRUTTO do 1300zl. a więc ja juz nie otrzymam tego ochłapu. Uważam,że wszyscy emeryci zarabiający poniżej 1800 netto powinni dostac stałą dopłatę czyli podwyzkę. Należy im sie godnie żyć po przepracowanych 30-40 latach.Nieważne,że w komunie większość lat..Nie oni są temu winni./maria
Teresa51 / 85.221.238.* / 2008-07-20 23:59
ja dostaję 627 zł netto mam emeryture po 20 latach na niepełnosprawnego syna 23 letniego obecnie samodzielnie nie funkcjonujacego/tatus odszedł nie wytrzymał/jest mi brak bardzo każdej złotówki , ale palanty nie pomyślą , że należy nam sie dołożyć żebym co miesiąc miała więcej.Jednorazowa zapomoga to dla tych co maja malutko posłów senatorów itd itd CHAMSTWO jesteśmy w UNI i minimum socjalne musi byc takie jak w UNI pewnie skieruje sprawę do STRASBURGA za okradanie mnie i wykańczanie psychiczne
Jerzylan / 88.156.171.* / 2008-07-18 18:24
Ja emeryt mam 1700 złotych ,ale stawiam veto takiej propozycji.Przepracowałem ciężko i nieprzerwanie 40 lat i teraz bardzo odczuwam podwyżki cen ,bo muszę pomagać rodzinie młodszego pokolenia w kryzysie zatrudnienia i pazernych,kłótliwych rządów. Jak rząd ma pomagać emerytom, to powinien za inflację dać wszystkim po 500 zł. ten co się opieprzał kiedyś zamiast pracować, będzie miał do swoich 1000, a ja do swoich1700 więcej o 5oo.Tak jak lekarze,politycy,i nne grupy społeczne.
o s a / 79.186.38.* / 2008-07-18 08:06
Panie Wenderlich - dobrze pan prawi, tylko to mowa-trawa, bo skąd wziąć te 1,6 mld co miesiąc, skoro nie stać naszego państwa na jednorazowy taki wydatek? Emerytury i renty powinny być sukcesywnie rewaloryzowane. Obecny system waloryzacji jest krzywdzący. Ludzie potrzebują na bieżące wydatki. Co kwartał powinna być waloryzacja, aby ludzie czuli, że coś dobrego się dzieje, i że inflacja nie zżera ich skromnych uposażeń.
maggistr / 77.114.112.* / 2008-07-18 00:24
Wszyscy emeryci pracowali i takimi, jakie mają emerytury obdarzył ich ZUS według rządowych przeliczników ustawowych. Teraz dobrzy wujkowie poszli po rozum do głowy, że oszukali emerytów i chcą jednorazowo wynagrodzić za swoją głupotę, wcześniej wiedząc, że za 600 czy 800 zł nie da się przeżyć, niemniej jednak dali takie emerytury. Dla inteligencji pracującej przyznano NIECO wyższe emerytury, lecz też do przeżycia poniżej godności człowieka i kolejne oszustwo się zapowiada, tym, którzy się nie uczyli dostaną więcej, ci po studiach mniej, to jest rzeczywiście bodziec dla młodzieży, studiuj synu, na starość państwo sklasyfikuje Cię gorzej niż po zawodówce-ten dostanie nagrody 600, a ty 200. Tak się nazywa DEMOKRACJA w wolnej amerykance, dostaniesz zapomogę na pisuar.
Miś koralgol / 83.30.82.* / 2008-07-17 21:59
SUPER - PiS spada w sondażach więc chwytem marketingowym poniżej pasa chce "kupić" sobie wyborców i jak to trafnie określili "nagradzać nierobów" (najłatwiej przekupnych imo - najbardziej niezadowolonych ze swojej emerytury). Ehhh widzę że z populizmu się nie wyrasta ... No ale czego dobry polityk (ty raczej jako obelga) nie zrobi dla swojego wyborcy :)

Ale racja że ZUS to rak na funduszach państwa- z czasem tylko rośnie (ilość pożeranych przez niego pieniędzy). Patrząc na demografie to nie będzie jeszcze duuuużo gorzej :( Jestem ciekawe co z tym zrobią/wymyślą - takie coś to jak becikowe dla rozwiązania ujemnego przyrostu - daremne (imho)
patriotaa / 83.9.77.* / 2008-07-17 23:17
jesteś zwykłym z k**** synem nazywając emerytów nierobami. To oni pracowali byś ty mógł chodzić do szkoły byś ty miał co żreć.To oni ci starzy emeryci walczyli z Niemcami w czasie wojny byś ty mógł żyć, To oni walczyli z komuną byś ty chamie mógł żyć. Jesteś nic nie wart brak w tobie zwykłego człowieczeństwa, a nawet trudno określić kim jesteś bo zwierzęta tak by nie powiedziały jak ty. Jesteś najgorszą nacją chodzącą po tej świętej ziemi i tacy jak ty powinni być wykluczeni ze społeczeństwa na zawsze
aneri / 88.220.144.* / 2009-07-10 23:40
skandal jak taki koralgol smie wypisywac takie rzeczy gowniaz jakis ,niech by za 822 zł musial utrzymac rodzine i zrobic opłat ,ja ciezko pracowałam ,aż zżarła mnie choroba ,teraz nie wim czy ta jałmużne zostawic w aptece i sie nie meczyc ,czy zrobic opłaty ,zreszta to wszystko nie ma konca ,jestesmy skazani na wegetacje do konca im zalezy zeby nas jak najszybciej wykonczyc,,niech by tak jeden czy drugi pasorzyt z rzadu sprobowalprzezyc kilka miesiecy tak jak my ,zobaczylibysmy czy im te rumianne geby by sie tak wesoło smiały ,bo mi smiac ani cieszyc sie juz nie chce
magda1985 / 80.52.233.* / 2008-07-21 12:43
zgadzam się z tą wypowiedzią w 10000%. "Miś koralgol" to jakiś prosty tempak i coś gorszego od zwierzęcia!!! emeryci i renciści kiedyś pracowali, a teraz państwo daje im jałmużnę w postaci rent i emerytur! oni pracowali całe zycie aby wychować swoje rodziny i godnie zyć. teraz kiedy są już na emeryturze/rencie powinni mieć godne warunki aby odpocząć i czerpać z życia to co dobre, bo przecież praca tak wiele czasu nam zabiera z życia...
Miś koralgol / 83.18.30.* / 2008-07-18 09:25
źle mnie zrozumiałeś. Więcej dostaną ci którzy mają mniejszą emeryturę - czyt mniejsze składki/krócej płacone - czyt nieroby.

A widzę że patriota musi uzewnętrznić swój patriotyzm - tym samym - rugając innych którzy akurat mają inne poglądy - super.

Jak coś nie musisz mnie przepraszać - nie wziąłem twoich zmyślnych i tych mniej finezyjnych obelg do siebie.
danawu / 2011-08-01 12:01
Zgadzam się w pełni z koralgolem - znam bowiem wielu "emerytów" którzy emerytury dostali po osiągnięcia odpowiedniego wieku i przeszli na nie po 5 lub 6 latach pracy w całym swoim życiu, a wcześniej mieli renty ."Załatwili" te renty sobie w wiadomy sposób.
Mają teraz 800 zł i wrzeszczą, że im się należy!!!!! Uważam, że dodatki powinny być, ale dla każdego... i wg stażu pracy.
Natomiast ci co go nie posiadają powinni być traktowani indywidualnie i weryfikowani, dlaczego tego stażu nie posiadają(bo może nie mogli - jakieś niepełnosprawne dziecko it.p...).
I dla tych osób np. duże zniżki na leki.....
Ale wtedy jest sprawiedliwie - bo jak ktoś dawał w zawodzie siebie na maxa, zarabiał przez to więcej niż inni, to nie może w konsekwencji dołączyć do tych co się "ślizgali".
magda1985 / 80.52.233.* / 2008-07-21 12:51
ależ z Ciebie chory stwór ;p
masakra!!! takich powinno się leczyć już od urodzenia!!! albo całkiem eliminować!!!!!!!!!!

pustaku zrozum, że niektórzy pracują dużo więcej i mają inne zarobki, ale w tym chorym systemie wszelkie składki mają odciągane od najniższej krajowej... bo tak się opłaca pracodawcom!!!
z pustego to nawet Salomon nie naleje..
no chyba, że Ty to potrafisz geniuszu??
aha ... z nierobów to chyba Ty powstałeś!!!
Emeryt 46 l. skladek / 83.21.213.* / 2008-07-17 20:54
Jakim prawem, jakaś palanteria decyduje komu dać tę jałmużną. Jedynym kryterium decydującym o wysokości emerytury są płacone składki w czasie pracy. Takim sposobem pozyskiwania sobie, bardzo często nierobów, krzywdzi się ludzi pracujących uczciwie przez wiele lat i przez te lata płacąc składki większe niż bumelanci z izb wytrzeźwień. TAK RÓZNICOWAĆ LUDZI I KRZWDZIĆ LEPIEJ, KIEDYŚ, PRACUJACYCH. WARA RZĄDOWI I PISOWI OD MOICH SKŁADEK.
o s a / 79.186.38.* / 2008-07-18 08:16
Nie zgodzę się do końca z twoją teorią. Wg ciebie jedynym kryterium powinny być płącone składki. Wiadomo, jak za socjalizmu wyglądało z tymi składkami. Niby wszyscy zarabiali "równo", a teraz proszę jedni mają więcej, drudzy mniej. Jak to się stało? Po drugie - co z kobietami, które z powodu urodzenia 3,4 czy 5 dzieci i ich wychowywania mają okresy bezskładkowe. Dlaczego mają być za to karane na emeryturze? Tak nie powinno być! Skoro dzieci to przyszłość narodu, to kobiety wychowyjące 3 i więcej dzieci, powinny normalnie otrzymywać pensję od państwa.
cerawi / 2008-07-18 21:27 / Bywalec forum
Fajnie, ale piszesz bzdury, rowno to byly dzielone wysokosc Twoich zarobkow i ilosc przepracowanych lat, i stad Twoja wysokosc emerytury. Zapytam Cie co z kobietami ktore wychowywaLY DWOJE DZIECI I JEDNOCZESNIE PRACOWALY, korzystajac ze zlobka i przedszkola.One pracowaly podwojnie a nie dano im podwojnego stazu do emerytury. EHHHH.
cerawi / 2008-07-18 21:31 / Bywalec forum
nawet okresow bezskladkowych o,7
czytelnik / 83.9.164.* / 2008-07-17 20:43
emeryci zapracowali sobie na dużo więcej - teraz dostają grosze a kombinatorzy i aferzyści mają kasę kosztem pracującego społeczeństwa.
antypijar / 79.185.111.* / 2008-07-18 19:44
Pieniaze dla emerytów byłyby gdyby nie wydawać społecznych funduszy na utrzymanie czarnej pijawki opcego państwa
fred / 2008-07-17 18:39 / Bywalec forum
Bojkot TWN, teraz to. - na II-gie ratowanie stoczni ?
Swoją drogą przydałby się drugi p. Palikot do porządkowania sfery społecznej - bo pomysły niebezpieczne stają się.
beatasz50 / 79.188.250.* / 2008-07-17 18:18
ktos sobie jaja z Polakow robi!mam 30 lat pracy,brutto zarobkow 2700 i przechodzac na emeryture bede brac 480zl!!!!!!(185zl z ZUS reszta z II filaru)...na kogo ja w takim razie palce?nie na siebie?KOMUS funduje emeryturki i rentki a sama bede brac za 10 lat kwote rownowazna mojemu czynszowi????!!!!!złodzieje!!!!
blondynka wieczorowa pora / 86.136.224.* / 2008-07-17 21:40
pomysl o tych co zarabiaj 8 tys i dostana 1200 zl emeryturki, na kogo oni placa...
antyPiSior / 213.192.87.* / 2008-07-17 17:19
czyli ci co zapracowali na godziwą emeryturę to frajerzy bo teraz obibokom będą wyrównywać :(
PiS zawsze wspierał obiboków a nie ludzi pracy i biznesu
władzio / 83.68.95.* / 2008-07-17 22:21
W dyskusji całkowity brak rozeznania a może wynik ciągłego mydlenia oczu przez kolejne ekipy rządowe.Ludzie opamiętajcie się rząd się zawsze wyżywi .Nie widzicie co się robi z aferami.Jakie ogromne kwoty giną jak żyją sobie ludzie na świecznikach.Jakie ogromne fundusze wydaje się na nikomu nie potrzebne różne fundacje stowarzyszenia w imię wąsko pojętych koalicji układów i układzików politycznych byle zadowolić króliczka i jego klikę.Tysiące ludzi pracowało po 30--40lat i dzisiaj brakuje im na godne życie.W imię celów politycznych skazuje się emerytów na wegetację.Wydaje mi się że moherowe berety nie zdają sobie sprawy ze swojej siły,i mogą też powiedzieć dość.PO musi dokonać reformy KRUS .Wszyscy mamy prawo być traktowani równo.Renty i emerytury rolnicze muszą być powiązane ze składkami.Wstyd żeby emeryt mający niską emeryturę dokładał do gospodarstwa rolnego ipoprawiał jego status,a rolnik płacił minimalną składkę raz na kwartał.
Agit / 2008-07-17 17:46 / Bywalec forum
No właśnie! Czy to nie podłość? Idziesz na wcześniejszą emeryturę będąc świadomym że dostanie Ci się mniej kasy (ale coś za coś), a potem taki PiS robi Ci prezent i wyrównuje Ci emeryturę do tych którzy poszli na normalną emeryturę a zarabiali tyle samo?!? Gdzie tu sprawiedliwość społeczna?!?
Będą zasilać kasą emerytów i rencistów aby Ci mogli te pieniądze wysłać Rydzykowi, a w efekcie żeby te pieniądze wróciły do PiSu... To się dopiero nazywa pranie brudnych pieniędzy na masową skalę...
EMERYTKA 56 / 83.30.219.* / 2008-07-17 19:16
Jestem na wczesniejszej emeryturze i co z tego.Przepracowałam ogółem 40 lat. I mam emeryture 1000 zł, a zarobki miałam wysokie, mam dwoje dzieci i nie korzystałam z urlopów wychowawczych. Czy też uważasz że liczyłam sie z tym że będę miała mniej. A czy ja dożyje 65 lat. Przecież za 10 lat moja emerytura byłaby niewiele większa.A moherowym beretom nic nie wysyłam. EMERYTKA
jot / 83.30.10.* / 2008-07-17 17:42
Czyli ciągle tracę i będę tracić.Kiedyś płaciło się składki od całości a nie tylko do 30-krotności. Podstawa emerytury też " obcięta " do 250 %. PiS zamierza dalej nagradzać tych , którzy płacili małe składki.Po co w takim razie reforma ZUS?
Naprawdę coraz bardziej żałuję , że nie jestem młoda i nie mogę wyjechać z tego kraju.
andowc / 83.30.116.* / 2008-07-17 17:15
Ale się "PiS" popisał.
"Szkada gadać, itd..".
rysiul20 / 83.19.96.* / 2008-07-17 17:09
to niecałe 10% tego co straciły OFE OD POCZĄTKU ROKU
MSP 7 / 2008-07-17 17:33 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
OFE wcześniej zyskały w wyniku wzrostu indeksów giełdowych - teraz tracą - później zyskają......

Na emerytury dodatkowe ktoś musi dodatkowo zapłacić; rozumiem, że PIS zbiera poparcie......
Dlaczego nie zaoferowali emerytom tego w czasie rządów (deficyt budżetowy mieli korzystny - z 30mld planowanych było podobno po 2006 17mld)
zadowolony emeryt / 83.26.63.* / 2008-07-17 15:50
a może by spojrzeć na sprawę z innej strony: otóż biedujący emeryt po otrzymaniu jednorazowej zapomogi 600zł albo przeznaczy ją na lekarstwa, ktorych nie byl w stanie wykupić, albo na badanie usg, na ktore go nie było stać, albo naprawi sobie np. sztuczną szczekę i będzie lepiej gryzł jedzenie, albo ..... - i ZAOSZCZĘDZI WYDATKÓW NFZ NA LECZENIE. Ewentualnie kupi sobie książkę, pójdzie do kina, da wnukowi na wino, zażyje Viagry, kupi sobie dvd, albo 20 butelek mołdawskiego merlota, albo ....... - i poprawi sobie nastrój i swoim pracującym bliźnim, w ten sposób motywując ich do wydajniejszej pracy na chwałę pracodawców i innych liberałów, których perspektywa zmarnowania miliarda złotych zamiast wydania go na wysłanie polskich żołnierzy do Afganistanu przeraża bardziej niż wizja porannej pobudki przez CBA
MSP 7 / 2008-07-17 17:34 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Część z tych "biedujących, młody emerytów (poniżej 60 tki) to wstyd, że są emerytami.........
typer7 / 2008-07-19 09:04
MSP 7 -wyobraz sobie , ze idziesz droga i ktos ci wyrwal torbe , kilka krokow dalej stoi policjant - podbiegasz wiec do niego i krzyczysz "ZLODZIEEEEEEEEJ". No ale cuz , okazuje sie , ze policjant ma 61 lat i jak Twoim zdaniem ma Ci pomoc ? Z nielogiki Twojego rozumowania zakladam , ze powinien go gonic :D:D. Pewne zawody po prostu musza przechodzic wczesniej na emeryture i tyle , zegara biologicznego nie da sie zmienic.
MSP 7 / 2008-07-22 07:47 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Nie zyczę sobie płacić na mlodych - po bieganiu za złodziejem są inne prace, nie wymagające sprintu - jak ktoś jest "nygusem" - to zostanie do końca i jeszcze będzie marudzić, że mu źle....
scorpion1 / 195.38.12.* / 2008-07-17 15:07
Za czasów rządów LSD Hausner reformował finanse państwa no i przyszedł ichniejszy Mninister Skarbu i stwierdził, że "hipermarkety nie płacą podatków bo wykazują straty ale nic z tym się nie da zrobić bo zatrudniają lepszych prawników niż rząd". Więc aby uzdrowić finanse należy "wstrzymać rewaloryzacje rent i emerytur" w wysokości ok. 25 zeta na łebka powiedział. Więc Wenderliht nie strugaj głupa teraz! A tak wogóle to wykształciuchów mi nie żal niech wyjeżdżają za chlebem gdzie chcą. Żal mi właśnie biednych emerytów i rencistów bo te łajzy tuskowe nic im nie dorzucą. Nie powiedzą dokładnie że mają ich w d.....
Max01 / 83.6.92.* / 2008-07-19 12:53
Gdzie zginęło pojęcie STARE PORTFELE . Gdy przyjmniemy kwotę bazową zgodnie z decyzją,jako wynagrodzenie miesięczne za ubiegły kw. wg.ZUS razy podstawa wymiaru otrzymamy kw.bazową pomnorzoną przez wskażnik wysokości świadczenia otrzymamy wartość należną bez łaski PO. 3200x148%=4736
4736x90%=4262x34,12%=1454zł-WARTOŚĆ ŚWIADCZENIA.-KWOTA DO WYPŁATY-691,26ZŁ
Gdzie reszta pieniędzy? KTO W TYM KRAJU KRADNIE PO.
Floyd / 2008-07-17 15:38 / Tysiącznik na forum
No i jeszcze należało by chyba dodać, że te pieniądze nie chowają emeryci do siennika, ale prędko trafiają one do takich czy innych firm w tym także do tych którzy tak zawistnym okiem patrzą na te emeryturki. Zbyt ubogi emeryt nie płacącyy za wodę, gaz czy inne usługi to w brew pozorom także strata dla biznesu. A, może nie?
caray / 2008-07-17 17:48 / Bywalec forum
generalnie masz racje.. keynes by sie z toba zgodzil ale..
troche upraszczajac: 1 osoba dotowana przez rzad i 1 sklepikarz (prywaciarz, paskudny kapitalista). dajmy na to iz rzad mial 10 zl i dal na dotacje myslac wlasnie tak jak Ty czy keynes. jasne emeryt szybko wydaje kase w sklepie i z tego zyski ma sklepikarz.. ale rzad nie ma juz tych 10 zl wiec musi nalozyc podatek na spoleczenstwo, w tym wypadku jedynym platnikiem bedzie sklepikarz.. zakladajac ze sklepikarz jest tez producentem i jego koszty produkcji to np 5. ma on tylko 5 zysku wiec bez podatku jest on na zero (bo wszystk oco zarobil przeznacza na odtworzenie tego co przejadla osoba dotowana i potem znow moze dostac 10 z ktorych zostanie mu 5 i tak ad infinitum) jednakze sa 2 problemy. po pierwsze sklepikarz produkowal a skonsumowal ktos inny, a po drugie rzad musi odzyskac swoje 10 ktore wrzucil do systemu niestety nawet od sklepikarza 10 nie dostanie bo 5 po prostu zostalo przejdzonych... a przyklad nie uwzglednia nawet kosztow redystrybucji ktore siegaja nawet okolo 20% jej wartosci....
Piotr 3 / 82.160.127.* / 2008-07-17 16:49
Po co mi ich jednorazowa jałmużna. Może by tak powrócić do dawnych czasów PRL. Każdy emeryt i rencista otrzymuje leki za darmo. Na pewno byłoby to lepsze rozwiązanie.
MSP 7 / 2008-07-17 17:28 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Nawet szczur ucieka z płonącego domu - część była tak "ślepa", że nie dostrzegała, że to wszystko waliło się...

Najnowsze wpisy