Forum Forum podatkoweVAT

na kogo faktury vat by skorzystać z ulg za zakup materiałów budowlanych?

na kogo faktury vat by skorzystać z ulg za zakup materiałów budowlanych?

sylwika19 / 2010-03-06 20:23
Otrzymałam mieszkanie do kapitalnego remontu, chciałabym po zakończonym remoncie skorzystac z ulgi vat za materiały budowlane. Głównym najemca mieszkania będę ja ( bo ja się o nie starałam) narzeczony zadeklarował pomóc w remoncie, dopiero po remoncie stanę się głownym najemcą mieszkania i dopiero wtedy będę mogła zameldować tam chłopaka.

1 w przypadku zakupu materiałów budowlanych na kogo spisywać faktury? Na mnie czy na chłopaka, który i tak zaraz po zakończeniu remontu zostanie zameldowany.
2 Czy w sytuacji gdy faktury będą na niego będzie nam przysługiwał zwrot w. w podatku? Czy moze faktury muszą być na moje nazwisko? Czy jakieś oświadczenie pisemne wystarczy spisać by Skarbówka się nie czepiała:)
3 Narzeczony zarabia więcej więc moglibyśmy liczyć na wyższy zwrot podatku. Czy z prawnego pktu widzenia będzie mu ten podatek zwrócony mimo że to ja będę głównym najemcą mieszania?

Dla jasności: zameldować go mogę wtedy, gdy wykonam remont bo wtedy prawnie ten lokal będzie mi przysługiwał


Bardzo ale to bardzo proszę o pomoc w wyjaśnieniu moich wątpliwości. Niebawem zaczynamy remont dlatego proszę o jak najszybszą odpowiedź byśmy nie popełnili błędu :) dziękuję z góry wszystkim
belladonna / 2010-03-10 08:18 / Tysiącznik profesjonalny
Do zwrotu VAT potrzebny tytuł prawny, a nie meldunek na pobyt stały. Skoro Ty jesteś najemcą, to tylko Ty masz prawo do zwrotu (oprócz właściciela), czyli wszystkie FV mają być na Ciebie :-)
Do VZM-1 dołączysz kserokopię umowy najmu :-)

Najnowsze wpisy