na start

adan76 / 2009-07-17 15:51
Witajcie.
Właściwie jestem nowy na Money.pl więc po pierwsze chcę się z Wami przywitać.
Wcześniej podglądałem ten portal, ale z częstotliwością 6 razy w roku.
Chcę zacząć grać/inwestować na giełdzie. Nie mam wiedzy, znajomości umiejętności i kapitału. To chyba dobry start. Powiedzcie, jak zacząć, jak Wy zaczynaliście, co byście poradzili, jaki kapitał zgromadzić na początek, gdzie zdobyć więdzę, doświadczenie, może nauczyciela, mentora... jakie książki polecacie, strony, ...
Mam nadzieję, że przyjmiecie mnie do swego grona
Wyświetlaj:
vuio / 83.11.58.* / 2009-08-13 09:34
marketbase.pl tam w info sa fajne pouczenia i takie tam ja tam to czytalem pomoglo mi
adan76 / 2009-07-21 19:37 / portfel / Bywalec forum
założyłem blog. na money pl. zapraszam do komentowania
adan76 / 2009-08-04 19:57 / portfel / Bywalec forum
http://adan76.bblog.pl/
Ciułacz / 2009-08-05 01:36 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Witaj !
Odwiedziłem ten blog:
Pod koniec piszesz :Nie mam specjalnie za dużo czasu, ale próbuję czytać.
Ten brak szasu na inwestycje to może być jezyczkiem do twojego opanowania giełdy.
Giełdę to bym widział jak naukę jazdy samochodem.Aby zdobyć ten papierek (prawo jazdy)to teoria + praktyka i ostry egzamin.Wydawało by sie że po takich wyczynach i zabiegach jazda będzie szła jak bułeczka z masłem.Nic mylnego, pierwszy rok jazdy to zawsze pierwszy rok, połowę znaków na ulicy nie widzimy itd. Może troche przesadzam ale ten z 20-sto letnia praktyką to nie to samo co roczniak, albo kierowca Taxi.
Odnośnie twojego portfela to Ci nie powiem wiele, bo te spółki mi są obce.
Generalnie to najważniejsze kiedy kupisz i kiedy sprzedasz.Chyba że trafisz na trupa co go sie wszyscy wyzbywają to masz posprzątane.
Jak koniecznie chcesz inwestować w ciemno to przynajmniej wybierz takie spółki co płacą dywidendy, one zazwyczaj idą zgodnie z indeksem.A z czasem jak będziesz widział małe cykle na twoich spółkach to możesz zacząć w odpowiednich momentach je kupować i sprzedawać.
Aby sie osłuchać to bym Ci radził nabierząco i systematycznie czytć wpisy w kąciku : Portfel Big Lebowski.Jak będziesz czytał codziennie to zrozumiesz oczym mowa, bo jest sporo slangu i odrazu to nie zawsze jest jasne czy to serio czy odnośnik to jakiejś starej histori.W takim portfelu to bym Ci radził sie odzywać jak najczęściej bo zawsze jak Cie znaja to zawsze jest łatwiej o odpowiedz.
Nie bądz zdziwiony że masz brak wpisów, Ty masz wyjść do inwestorów a nie oni do Ciebie, może z czasem role sie zmienią.
Pytasz, cytuję: Kto normalny sprzedaje akcje za 1 grosz a odkupuje za 2 i czeka na spadek, by znowu sprzedać za 1? To nie ma sensu. Logicznie rzecz biorąc taka sytuacja nie powinna mieć miejsca. Koniec cytatu.
Te akcje co kupiłeś to ktoś je też kupił po 1 grosz ale mu sie znudziło tym bawić i odsprzedaje za tyle co kupił.Na takich spółkach sprzedarz po 2 grosze to za zwyczaj jest robiona przez przez specjalistów spekulantów do stymulacji kursu i na fixinku starają sie robić cuda.
Jeszcze jedno jak komus zadajesz pytanie to przypadkiem nie przepraszaj że przeszkadzasz itd , tu wszyscy jesteśmy na tej samej stopie.Powodzenia.
Ciułacz / 2009-08-05 01:38 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Chciałem sie streszczać ale wyszedł tasiemieć i to z błedami.
adan76 / 2009-07-21 14:23 / portfel / Bywalec forum
patrzę na swój portfel i nie wierzę: Tylko Bytom mi rośnie
tradingeducators.pl / 77.222.224.* / 2009-07-20 19:14
Witaj,

Odwiedź stronę www.tradingeducators.pl
Tam otrzymasz odpowiedź zarówno na pytanie co czytać jak i jak sie nauczyć;)

Pozdrawiam Cię serdecznie,
Marcin
adan76 / 2009-07-21 00:30 / portfel / Bywalec forum
Panie Marcinie

zapoznając się z częścią oferty (całej niestety nie znalazłem) doszedłem do wniosku, że nie za bardzo zapoznał się Pan z moim postem i nie bierze Pan pod uwage mojej sytuacji.
Biorąc pod uwagę to, że w przyszłości mogę być zainteresowany ofertą zawartą na tej stronie bardzo proszę o zamieszczenie linka dotyczącego warunków korzystania z serwisu, ponieważ również tego nie znalazłem.
tradingeducators / 2009-08-12 16:25
Witam,

Jeśli chodzi o warunki korzystania z serwisu (myślę że ma Pan na myśli warunek czytania pełnej treści artykułów) wystarczy się zarejestrować. Jest to darmowe.
Zapraszam na http://www.tradingeducators.pl/index.php?cmd=1&p=-104&ip=57

Jeśli chodzi o ofertę, proszę o podanie czego Pan szukał lub czego nie znalazł w ofercie. Być może Pana uwaga będzie przydatna i poprawi nawigację na stronie.

Pozdrawiam,
Marcin Szwejk
adan76 / 2009-07-21 00:14 / portfel / Bywalec forum
"Jeden z inwestorów używa swojej wersji systemu Joe’s Bond Method i skutecznie udało mu się stworzyć 100 milionowe konto. Niestety nie orientuje się jakich zmian dokonał, ale z pewnością są dobre ;). "

to lubię :)
xxxxxl / 83.10.231.* / 2009-07-20 22:23
Co znalazłem na tej stronie
-------------------------------------------------------------
Ryzyko poniesienia strat


Ryzyko poniesienia strat w inwestowaniu, a w szczególności w inwestowaniu w kontrakty terminowe jest duże. Instrumenty pochodne t.j. kontrakty terminowe lub opcje są bardzo skomplikowane i przeznaczone wyłącznie dla doświadczonych inwestorów. Dlatego też powinieneś bardzo dokładnie rozważyć, czy takie inwestowanie w świetle Twojej sytuacji finansowej jest zasadne. Wysoki poziom lewarowania pozycji występujący w przypadku kontraktów terminowych może zadziałać (przeciwko Tobie) na Twoją niekorzyść. Powyższe lewarowanie może przynieść zarówno duże zyski jak i bardzo duże straty. Należy pamiętać, że przeszłe wyniki nie dają żadnej gwarancji na przyszłość. Hipotetyczne rezultaty przedstawione na naszych stronach obarczone są dużym ryzykiem. Jest bardzo prawdopodobne, że rzeczywiste rezultaty będą znacznie odbiegały od tych przedstawionych w naszych analizach. Jednym z podstawowych ograniczeń dotyczących hipotetycznych wyników przedstawionych systemów jest fakt, że wszelkie wyliczenia dokonywane są post fatum.
hs2 / 2009-07-18 17:13 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy

. Nie mam wiedzy, znajomości umiejętności i kapitału.

jak uda ci się zdobyć wszystkie 4 rzeczy zaczniesz zarabiać.

Książek jak najwięcej, poradzę ci tak jak mi kiedyś poradzono - zacznij od akcji, po 2 latach aktywnej gdy wiem że to była słuszna porada, zaczynając od walut, kontraktów terminowych i opcji szybko wtopisz, akcje nauczą cię cierpliwości i pokory wobec rynku, reszta przyjdzie sama.
xxxxl / 83.10.244.* / 2009-07-18 11:11
przypomina mi sie jak byłem młody

kapitał poźyczyłem
reszta przyszła z wiekiem
Ciułacz / 2009-07-18 19:17 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Adan76, witaj,
Jak niemasz kapitału to nie możesz go stracić, ale możesz założyć sobie portfel wirtualny i wybierz sobie np 5 spółek ze stabilnego sektora a 5 ze spekulacyjnych.Ja jestem za spółkami co corocznie przynoszą zyski,a jak płaca dywidendę to jeszcze lepiej.Czytaj wszystkie informacje o spółkach wybranych.W necie jest masa informacji.Zdobycie kapitału ? zacznij np od nadgodzin wpracy , odstawić papierosy itd.Ja carierę Ciułacza rozpocząłem chyba 43 lata temu zakładając książeczke SKO (Szkolna Kasa Oszczędności).Zawsze tak sobie ustawiam budżet że choćby niewiem co by było to mi zawsze zostaje.Przedewszystkim to układaj sobie plan z długopisem w reku i trzymaj sie strategi.Jak potrafisz to zrobić to będzie z Ciebie inwestor. Powodzenia.
judox / 83.3.52.* / 2009-08-25 20:47
Najbardziej trafna odpowiedź jaką można było dać, na te pytania
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy