Start

czesiek / 83.29.230.* / 2007-11-19 19:41
Jak zaczac inwestowanie ? Slyszalem ze najlepiej na poczatku znalezc znizkowa spolke z niskim C/Z. Co dalej ? Na co warto patrzec w statystykach, przeciez tam jest tyle informacji ze nie wiadomo co jest wazne a co mniej wazne... I wreszcie czym sie rozni fundusz akcji od samych akcji ? (wiem ze to glupie pytanie)
Wyświetlaj:
czesiek / 83.29.250.* / 2007-11-20 17:00
Dzieki za rady. Pozdrawiam =]
bagrus / 2007-11-19 20:57
Witaj
Ja też zaczynałem nie tak dawno i uważam, że najważniesza jest wiedza, także musisz dużo czytać na temat akcji, inwestowania itp. W obecnej sytuacji więkzość spółek z segmentu małych i średnich znajduję się w fazie zniżkowej bo mamy korektę a wspłczynnik C/Z jest tylko jednym z kilku elementów, które należy brać pod uwagę przy wyborze spółki. Radzę trochę poczekać z inwestowaniem aż rynek troszkę się wyklaruje.
A twoje pytanie wcale nie jest głupie!
Fundusz akcji (agresywny) w swoim porfelu posiada ok 90% akcji a pozostała część jest lokowana w inne instrumenty finansowe. Krótko mówiąc fundusze są kierowane do osób, które nie zanją się na inwestowaniu lub nie mają czasu i w ten sposób swoje pieniądze powieżają "specjalistom". W tym przypadku nie masz możliwości wyboru akcji spólek, które dany fundusz kupuje. Natomiast, gdy chcesz mieć wpływ kiedy i jakie akcje kupujesz i sprzedajesz zakładasz rachunek maklerski i bawisz się w to osobiście.
Życzę samych udanych inwestycji
Pozdrawiam
kuzynx / 2007-11-19 20:03 / Tysiącznik na forum
przeczytaj kilka ksiazek ze 3 razy
tresor / 2007-11-21 10:44
Witam , też chciałbym troche poinwestować , jakie ksiązki polecacie lub starony internetowe do poczytania na temat giełdy papierów wartościowych ?
bagrus / 2007-11-21 23:04
Witaj
Na oficjalnej stronie GPW jest Wirtualna Akademia Giełdowa jak na począek to parę przydatnych info.
Pozdrawiam
Marta333 / 83.238.175.* / 2007-11-22 13:03
tutaj też masz kilka książek http://pakiet-inwestowanie.zlotemysli.pl/mcl.php
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy