Forum Forum prawneKarne

Na zdjęciu z fotoradaru jest obcy,którego nie znam.

Na zdjęciu z fotoradaru jest obcy,którego nie znam.

głupia / 87.96.10.* / 2008-05-06 19:42
W połowie października wracałam do domu ze studiów swoim samochodem(jestem współwłaścicielem).Jechałam z dwiema koleżankami i chłopakiem, którego poznałam w klubie dzień wcześniej(chciał się zabrać do miejscowości niedaleko mojej).On prowadził, bo się źle czułam.Po ok 2-3tygodniach do moich rodziców zapukał policjant(ja byłam na studiach)pokazał zdjęcie z fotoradaru i kazał komuś zgłosić się po mandat.Poszłam na komende i przyjełam mandat,bo kompletnie nie znam chłopaka(wiem jak ma na imię).Zapłaciłam go(8pkt i 300zł).Kilka dni temu dostałam wezwanie do sądu jako świadek w tej sprawie.
Po co oni mnie wzywają.,Nigdy nie miałam nic wspólnego z policją i sądami i nie wiem czemu to wezwanie.
taka jedna / 83.14.4.* / 2008-06-13 14:44
Nie powinnaś przyjmować tego mandatu jeżeli to nie ty byłas na zdjęciu! A za niewskazanie - bo nie wiesz kto to jechał, albo nie znasz danych - powinnaś dostać jedynie kwotę (do 500 zł i bez pkt karnych!!!!). Może sprawdzili albo coś i jesteś wzywana jako świadek albo po prostu za składanie fałszywych zeznań masz wniocha. Zgłoś sie na Policję i zapytaj.

Najnowsze wpisy