Forum Spółki giełdowe Netia SA

Nadchodzi dzień dynamicznego wzrostu ?

Nadchodzi dzień dynamicznego wzrostu ?

PanXXX / 83.242.92.* / 2018-10-15 02:19
Premier o ratingu. "To dla mnie znak drogowy, że idziemy w dobrym kierunku". Zdaniem Mateusza Morawieckiego taka decyzja oznacza "więcej inwestorów w naszym kraju, bezpieczeństwo rynków finansowych i niższe koszty obsługi długu". - To daje nam więcej pieniędzy na nasze programy rozwojowe - twierdzi premier. - Jakbyśmy mieli oceniać takich ekspertów jak Rostowski, Balcerowicz czy Schetyna, to w terminologii ratingów powinniśmy im wystawić C-. Więc szału nie ma - ocenił Morawiecki. - Ja podchodzę do tego w ten sposób: psy szczekają, karawana idzie dalej - spuentował szef polskiego rządu. - Cieszę się, że potwierdzają to instytucje, które nigdy nie były i nie są sprzyjające naszemu rządowi. My naruszyliśmy tyle interesów, że zagraniczne instytucje też za nami nie przepadają. S&P de facto przyznała się do błędu sprzed dwóch lat (wtedy agencja obniżyła rating Polski - red.) - oceniał szef rządu.- Dla mnie to "A" to znak drogowy, że idziemy w dobrym kierunku, przede wszystkim z perspektywy polskich rodzin i obywateli - cieszył się Morawiecki. I jak przyznawał, wcale nie był zaskoczony decyzją agencji. - Ja wiem, w jakim stanie jest polska gospodarka, więc taka decyzja zupełnie mnie nie dziwi. Perspektywy wzrostu również są bardzo dobre - podkreślił.
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy