Forum Forum inwestycyjneFundusze

Najstarsze fundusze.

Najstarsze fundusze.

Przemon! / 193.239.36.* / 2007-09-18 19:22
Witajcie!

Mam pewną prośbę, mianowicie chciałbym się dowiedzieć gdzie mogę dostać/znaleźć wykresy pioniera czy innych funduszy amerykańskich.
Zaznaczam jednak że chodzi mi o wykresy przedstawiające jak kształtowała się cena jednostki od pierwszych lat istnienia funduszy najlepiej do dnia dzisiejszego, jednak najbardziej zależy mi na tym aby uwidocznić, że nawet wielkie załamania, krachy i bessy nic nie znaczą w długim okresie czasu.
Pozdrawiam serdecznie i z góry dziękuję!
Przemek
Wyświetlaj:
miki3d / 83.16.54.* / 2007-09-19 11:22
Najstarszym polskim funduszem jest Pioneer Zrównoważony - powstały w 1992 roku jako Pierwszy Polski Fundusz Powierniczy Pioneer. Jego wykresy są dostepne na kartach produktu oraz w generatorach wykresu (powinny istnieć na stronach TFI). Ten fundusz przeżył wszystkie polskie kryzysy (1994, 2000-01) i korekty. Wykres tego funduszu znakomicie obroni Twoją tezę.
TaS / 2007-09-18 22:16 / Tysiącznik na forum
przemo radze szukac na stronach tych tfi...

UI ma nawet możliwość eksportu tabelki.

a co do:

ależy mi na tym aby uwidocznić, że nawet wielkie załamania, krachy i bessy nic nie znaczą w
długim okresie czasu.

popatrz na UniGlobal...
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy