Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Najtańsze papierosy będą kosztować ponad 8 złotych

Najtańsze papierosy będą kosztować ponad 8 złotych

Wyświetlaj:
studenciakkk / 83.15.106.* / 2009-11-15 15:41
Wielu mówi że podwyżka rodzi podwyżki, to prawda. Paląca księgowa zażąda podwyżki, szewc podwyższy ceny butów i odbije się to na osobach niepalących ale zauważcie cenną uwagę, że osoba niepaląca zobaczywszy podwyżkę ceny butów również może zażądać podwyżki !!!
Gdybyśmy żyli w normalnym kraju to na podwyżce akcyzy za fajki powinni zyskać na tym niepalący, ponieważ swojej podwyżki nie musieliby wydawać na papierosy.

Co do służby zdrowia to myślę jednak że to palący dokładają do niepalących, ponieważ nie wszyscy muszą chorować a jak już chorują to umierają szybciej i krócej pobierają emeryturę.
chowbaka / 88.199.35.* / 2008-11-22 09:17
przecież to jest skandal i po ta cała unia żeby wszystko drożało to jest poprostu śmieszne juz nie mówiąc o papierosach ale paliwo żywność gaz co to ma wogóle byc
łupaszko / 79.163.156.* / 2009-11-13 18:25
nie palić ja 20 lat jarałem i rzuciłem z dnia na dzień i święty spokój
jooojo / 83.28.217.* / 2008-07-16 19:09
a gdzie alternatywy ? cala holandia pali skrety, palmy i my.ekonomia,koszt wyprodukowania 20 szt. "domowych" fajek to mniej wiecej 3-3,5 zl. i nazywamy je tak jak chcemy i babcia ma zajecie . tyton i gilza do wyboru do koloru. zeby nam tego tylko nie zabrali jak to chca polozyc lape na LPG. palacze wszystkich krajow laczmy sie !!!
p****** / 78.149.60.* / 2008-06-16 23:29
"Powodem podwyzek jest Unia"
Najlepiej zwalic na Unie :)
Z tego wynika, ze my w jakiejs innej Uni jestesmy !!!
JAW / 84.10.239.* / 2008-06-16 22:46
Na używki, czemu nie. Sam palę, jestem uzależniony, więc wzrost cen to dla mnie bodziec by rzucić. Pech w tym, że od roku w górę idą wszystkie ceny, akcyzy itp., a płace jakoś stoją w miejscu. Realnie bowiem ci, którzy wywalczyli sobie podwyżki, nie zyskali nic. A włądza tylko gra na przeczekanie. Teraz było Euro, będzie zaraz olimpiada, więc gawiedź się nie będzie awanturować.
Agita / 80.238.110.* / 2008-06-16 22:38
Nie mogę zrozumieć części waszych komentarzy. "Dla mnie papierosy mogą kosztować i 15 zł. Przynajmniej nie będą więcej smrodzić".
Ludzie, przecież to że państwo uderza w tych którzy mają jakieś swoje upodobania to nie jest fajna rzecz. Dziś uderzy w palaczy, jutro w kogoś innego. Co by było jakby rząd pomyślał np o kierowcach tak jak myśli teraz o palaczach część z was?
"Dla mnie benzyna może być i po 15zł za litr. I tak nie mamy samochodów, a ci co mają będą mniej jeździć, mniej zatruwać środowisko i niszczyć drogi". Będziecie szczęśliwi? Dziś na celu są palacze, jutro będą kierowcy potem może właściciele domów...
Atak na konkretną grupę mieszkańców tego kraju jest wystarczającym sygnałem że coś jest nie tak.
femmefatalexDD / 83.29.99.* / 2009-09-10 17:27
Według mnie osoby nie palące nie powinny się wypowiadać ..
nie ich kasa i nie ich zdrowie więc niech się walą że tak brzydko powiem ..
Osoby które są uzależnione nawet jak papierosy będą kosztowały 20 zł będą kupować .. wiadomo że nie wszyscy ale Ci na których stać na to .. ,
nic na siłę .. nie powinno się zmuszać do przestania palenia ..
i tak z tego co zauważyłam nikt nie pali już w towarzystwie niepalących więc nawet ich nie narażają na ten dym ...
Jak ktoś chce niech pali . a z tym ciągłym podnoszeniem cen to już przesada ..
nie każdy ma miliony . ^^
MisterWU / 83.2.166.* / 2009-12-04 20:57
i do tego dojdzie ze papierosy bedą po 15zł i kto palil bedzie palil nadal ale zarabiac będa głownie przemytnicy i to wielokrotnie wiecej a nasz budżet zobaczy zarobi o wiele mniej mimo iż akcyza bedzie duzo wyzsza. Juz raz przekonali sie ze wiecej zarobili na akcyzie na alkohol mimo iz obnizyli ją o 30% i wtedy kazdy wybierał najtanszą nawet legalna polską wódke a nie jakis rozrabiany spiryt od ruskow po którym ludzie wzrok tracili...
jan2008 / 195.116.242.* / 2008-06-16 17:33
Jesli ktos mowi ze paczka fajek moze kosztowac 15 zł albo nawet 200 zł,.......

to ja mu życze aby:
chleb kosztował 15 zł/ szt,
masło 20 zł,
ziemniaki 100 zł/kg
prąd + gaz = 2500 zł/miesiac
pampersy 1000 zł/paczka

.....albo nawet wiecej - dla mnie to obojętne bo tego nie używam ....:)))))))
adam czerwinski / 83.10.198.* / 2008-09-01 19:22
ja i tak pale trawke to mnie to wali
jaaaaaa / 86.63.92.* / 2008-08-12 09:53
a ty myslisz ze co ,byłam w niemczech chleb kosztuje 12 zł ! wiec jak mamy zobowiązania do unii europejskiej to nie tylko pety podrazeja ale wszystko ! do oromnych cen !!!
?! / 2008-06-16 17:26 / Tysiącznik na forum
Money.pl - do boju!!! Kolejny idiotyczny apelik w kolejce o obniżkę akcyzy na papierosy i inne śmierdzące świństwa. Hasło juz mam: "Pozwólcie nam taniej palić!".
Czarna Chmura / 2008-06-17 12:39 / Bywalec forum
wzrośnie przemyt papierosów ze Wschodu.
Każda tego rodzaju podwyżka sprawia, że przemytnicy mają więcej pieniędzy na przekupywanie urzędników.
Ostatni raz prof. Balcerowicz podwyższał akcyzę na takie towary, co skończyło się wzrostem przemytu, czyli przestępczości.
?! / 2008-06-17 16:03 / Tysiącznik na forum

wzrośnie przemyt papierosów ze Wschodu

Tak samo, jak Polacy zaczna "masowo" tankować na Białorusi!!! Juz to widzę.
Czarna Chmura / 2008-06-17 12:43 / Bywalec forum
np. gdy wódka kosztowała w Polsce ponad 20 zł. za 0,5 l, przemyt zza Wschodu kwitł. Gdy doszli do władzy czerwoni obniżyli akcyzę na wódkę, a dochody do budżetu z akcyzy wzrosły, a nie spadły. Co na pewno nie było spowodowane wzrstem spożycia.
arch / 2008-06-16 17:30 / Tysiącznik na forum
"Oszczędzaj papierosy - pal z przyjaciółką ! ! "
niepalacy / 85.219.135.* / 2008-06-16 17:11
BARDZO dobrze - pwoinny kosztować po 15 zł/paczkę. Jak matołki nie chcą rzucić palenia z rozsądku (dla zdrowia) - to może zrobią to z oszczedności. BRAWO!
absurd / 81.190.10.* / 2008-06-16 17:52
ooo jaki owaty komentaz

niepalacy .. naprawde mysli .. ze .. państwo z troski o palacych obywateli .. z troski o ich zdrowie .. podniesc chce .. podatki .. na papierosy?

a podatki na paliwo .. to z jakiej troski ?

a inne wzrosty podatków .. to z jakiej troski?
asto / 83.24.150.* / 2008-06-16 15:38
Szkoda gadać, proszę szanownych państwa.
ja84 / 83.25.49.* / 2008-06-16 15:13
po co mam kupowac chleb u piekarza palacza jak bede mógł u niepalącego piekarza? Wniosek prosty, odbije sie to na palaczach i tyle. Ja tylko mam nadzieje ze bede zmuszony do wachania mniejszej ilosci dymu
Pilsener / 2008-06-16 15:06 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
Socjalizm kosztuje - nie oszukujmy się, z czegoś trzeba sfinansować sektor publiczny i górniczo-hutniczo-rolnicze przywileje. Z czego to sfinansować, jak nie z podatków?
Racjonalista123 / 87.205.192.* / 2008-06-16 14:58
Chciałbym przytoczyć tutaj przykład Rosji, w której alkohol jakiśczas temu obłożono dużą akcyzą. Jak wiemy "od tamtej pory Rosjanie alkoholu nie piją wcale". To dobitnie pokazuje skuteczność urzędniczo-biurokratyczno-faszystkowskich obostrzeń. W III Rzeszy bodaj też zabroniono pić alko i palić papierosów, bo tak państwo troszczyło się o zdrowie obywateli.
Żeby naprawdę zachęcić ludzi do zdrowego trybu życia(do niewielu do na pewno by dotarło, ale kto pwoiedział, że w społeczeństwie jest więcej mądrych niż głupich - chyba raczej na odwrót) trzeba by było opiekę zdrowotną uczynić domeną kapitału prywatnego. Jak palacz musiałby wybulić 3 x więcej na ubezpieczenie to by wtedy oduczył się palić, ci palacze coby nie chcieli rzucić pomarliby, a reszta normalnego spoleczenstwa zylaby sobie nie musząc bulić na drogie ubezp. dla palaczy jak muszą to czynić obecnie.
palacz / 80.54.241.* / 2009-04-25 17:20
Ty oswiecony czlowieczku napewno nie ze swego portfela dajesz na palaczy kazdy placi stawki ubezpieczeniowe i nalezy mu sie opieka jak choruje, a takich mądro -głupich jak Ty w tym kraju jest tysiące.Gowno powinno Cie obchodzic kto pali i ile pali za Twoje nie pali.Stac to palą i piją a Tobie figa do tego, nie chcesz wdychac to jedz do lasu na lono natury i tam sie wykrzycz.
mądra-głupia? / 79.139.91.* / 2009-01-07 09:57
no nieżle taki mądry że aż głupi i pewnie myśli ze tylko od papierosów ludzie umierają i sie leczą ,jak mozna takie bzdury wypisywac.Nie zycze nikomu ale jak pan, pani zachoruje na raka no to prosze umierac bo to choroba palących co by reszta NORMALNEGO spoleczenstwa nie musiala bulic na drogie ubezpieczenia.
absurd / 81.190.10.* / 2008-06-16 18:07
jakie ładne .. zyczeniowe .. widzenie .. swiata

podatki na wyroby tytoniowe sa tak wysokie .. ze z powodzeniem .. finansuja .. wiekszą chorowalnośc palaczy .. ale zdaniem racjonalisty123 .. palacze powinni jeszcze płacic extra .. zaiste .. racjonalne podejscie

inny przykład .. gdyby w polsce .. podatki zawarte w paliwie .. szły na drogi .. to .. polska opleciona byłaby autostradami wszesz i wzdłuz .. a jak jest kazdy widzi

czy na tym .. polega .. system .. podatkowy w tym kraju (ba nie tylko w tym kraju) .. aby jakas grupa społeczna .. np posiadaczy samochodów .. czy palaczy .. była zmuszana do płacenia wiekszych podatków?

czasami .. słyszę .. opinie .. jakie to społeczeństwo jest głupie .. i najczesciej te opinie wypowiadaja .. nie mniej głupi, tyle ze przekonani o swej wyzszosci , z racji posiadania jakiejs cechy , albo z tytułu ukończenia jakiejś szkoły .. lub po prostu z wysokiego mniemania o sobie
warto .. aby ferrujacy takie .. wyroki .. przeczytali .. potem kilka razy .. swój komentarz .. i jeżeli dojdą .. do wniosku .. ze niewiele madrego napisali .. to mój szacunek i gratulacje

oczywiscie .. rade dla innych zastosuje tez dla siebie .. ale co napisałem to napisałem ..

dobrego dnia
dfsxc / 83.26.157.* / 2008-06-16 15:36
przeciez tu chodzi o zarabianie na palaczach,a nie ogranicznie palenia czy zdrowie
Sankcja / 2008-06-16 14:45
Zachęcam do zkozystania z ofert innych krajów. Np Ukraina gdzie paczka L&M kosztuje ok 2 zł, Litwa 5 zł .
I to mają byc liberałowie?? Wiekszej stawki akcyzy niż min. dla UE nie mozna usprawiedliwic niczym. Tanie państwo niskie podatki i takie tam jeszcze inne slagany. Zapamietam na przyszłe wybary.
..-ood4 / 83.17.193.* / 2008-06-16 14:06
Wiadomo, "liberalna" Plandeka Obywatelska OBNIŻA podatki. obniżka przez podwyzkę - Orwell się kłania, co za łajdaki i złodzieje. A zapłąci za te podwyzki kazdy czlowiek, nie tylko palacz, bo szewc palacz i hydraulik palacz i piekarz palacz WLICZĄ sobie to w cene usług. Pozdr dla socjalistycznych matołów.
cvb / 217.28.149.* / 2008-06-16 14:23
Jeśli szewc palacz, hydraulik palacz i piekarz palacz wliczą sobie podwyżkę w cenę usług to skorzystam z usług niepalących i po kłopocie. Nie będę płacił więcej zakopconemu śmierdziuchowi tylko dlatego, że chce mu się palić.
lciesiel / 2008-06-16 16:12 / Bywalec forum
Juz to widzę, jak obwąchujesz chleb w markecie i stwierdzasz, że ten jest od piekarza - palacza i jedziesz do kolejnego marketu po chleb o 5 groszy tańszy. A może węgiel na grilla też od nie palącego sobie znajdziesz? Może o zapachu lawendy lub wody morskiej?
..-oo3d / 83.17.193.* / 2008-06-16 14:38
i to jest dowód, ze nie masz pojęcia o ekonomii.... KAZDY podatek jest przerzucalny. Zakopcony szewc przerzuca podaatek w cenie uslug na lekarza , ktory nie pali. ten lekarz kupujac buty za 200 zamiast za 180 opodniesie ceny swoich uslug o te pare złotych. ZAWSZE na koncu płąci klient, a czy kupisz cos u szewca palacza czy klekarza nie palacza - nie ma to zadnego znaczenia, predzej czy pozniej to sie wyrowna do poziomu z cenami fajek wliczonymi w cene usług.

Poza tym mowienie o palaczach per asmierdziuch to nieladnie. Moze Ci sie to nie podobac, ale ciagle 1/3 ludzi pali, postaraj sie ich polubic. Faszystkowskie walczenie z paleniem NIC nie da, co najwyzej zarobi mafia i przemytnicy, na kontrabandzie. Ale jełopy rządzące tym krajem zdają się tego nie widziec.
niepalący / 85.219.135.* / 2008-06-16 17:13

Poza tym mowienie o palaczach per asmierdziuch to
nieladnie. Moze Ci sie to nie podobac, ale ciagle 1/3
ludzi pali,

więc 1/3 to śmierdziuchy!!!!
cvb / 217.28.149.* / 2008-06-16 15:12
oczywiście, że każdy podatek jest przerzucalny co nie jest równoznaczne z tym, że zawsze można go bez konsekwencji przerzucić na klienta. ekonomia opiera się na prawie popytu i podaży i może okazać się, że nawet jeśli niepalący wezmą przykład z palaczy i również podniosą ceny to ludzie zamiast 4 par rocznie będą kupowali 3 pary i okaże się to na tyle dotkliwe, że szewcy albo obniżą ceny albo zwiną swoje interesy.
osobiście bardzo lubię palaczy. jednak często odnoszę wrażenie, że palacze nie lubią niepalących, wrażenie to nasila się zwłaszcza gdy ktoś nie zdaje sobie sprawy, że nie każdy chce oddychać dymem papierosowym. zaznaczam, że nie należę do grupy ludzi, którzy chcą aby paczka kosztowała 15-20zł. jeśli ktoś chce palić jego sprawa, wolny kraj, trzeba tylko liczyć się z drugim człowiekiem i będzie ok. pozdrawiam
abm / 83.29.143.* / 2008-06-16 14:37
hehe dobrze powiedziane

wszyscy chyba jeszcze zapominają że palacze zazwyczaj chorują częściej, a jak zachorują to do kogo wyciągają łapkę po pomoc... do państwowej służby zdrowia

ludzie którzy palą papierosy w mojej obecności doprowadzają mnie do szału....

mniejsza o to jak dla mnie papierosy mogą kosztować i 15 zł może wtedy jeden z drugim zastanowiłby sie nad tym co robi

"Jeremi Mordasewicz z PKPP Lewiatan jest zdania, że wyższa stawka procentowa akcyzy spowoduje walkę cenową na polskim rynku, a to z kolei doprowadzi do spadku jakości papierosów. "
no tak ten to oczywiście musiał sie oczywiście odezwać bo 'byzness' mógłby stracić troszkę kasy

to niesamowite że w XXI wieku pozwala się działać legalnie przemysłowi tytoniowemu a już handlarze narkotyków są be, i chociaż może jest wiele różnic między tymi dwoma branżami to maja jedną wspólną cechę - korzystają z głupoty, nieświadomości, otępienia, uzależnienia czy też po prostu słabości ludzkiej
Agita / 80.238.110.* / 2008-06-16 22:28
Idąc za twoim tokiem myślenia to spokojnie mogę powiedzieć:
"dla mnie benzyna może kosztować i 15zł za 1 litr. I tak nie mam samochodu".

Zastanów się co piszesz.
..-oo3d / 83.17.193.* / 2008-06-16 14:43
no wlasnie, kolejny nawiedzony. - "jak dla mnie papierosy mogą kosztowac i 15 zł" - a moze 200 zł co? A moze 1000 za paczkę? Zastanowiłes sie moze ile wtedy kosztowałyby buty u szewca palacza? Bo ze cena zmusi do rzucenia nałogu, to chyba nie liczysz na to?? WSZYSTKIE podwyzki cen papierosów zaplacisz na koncu TY. W cenie drozszych butów, naprawy kranu, itd. Nie ma od tego odwrotu, i mozesz sie zaklinac ze nie, ale i tak kazdy wyzszy podatek zaplacisz Ty. Nawet w cenie chrupek kukurydzianych to bedzie, bo kierowca ktory pali zaarząda podwyzjki, ksiegowa ktora pali drozej wyceni swoje uslugi a magazynier ktory byc moze pali, tez zarobic musi wiecej. TY za to zaplacisz. Uswiadom to sobie. moze nie jutro ani nie pojutrze, bo te podwyzki w uslugach nie nastąpią jutro, ale za miesiac dwa... wszystko musi sie wyrownac a ekonomii NIGDY nie oszukasz.
ytuk / 83.29.159.* / 2008-06-16 18:28
ah i jeszcze jedno

palac jestes narazony na rozne choroby i generalnie gorszy stan zdrowia a co za tym idzie istnieje wieksze prawdopodobienstwo ze kiedystam wyciagniesz roczke po kase/ pomoc od panstwa a wtedy to tak jakbys chcial siegnac do mojej kieszeni

wolnosc wolnoscia tylko czemu na koncu za twoje widzimisie mam placi ja/podatnicy, pomyslalem moze o tym kiedys ?
leiho / 2008-06-16 19:21 / "Tu Ne Cede Malis"
ty chory jestes - ja na kazdej paczce oddaje panstwu 2 złote, a teraz oddam 5 zł (50 % ceny to podatki) - co roku oddaje SETKI zlotych. Wiec martw sie o swoją emeryturkę, ja sie na mojego raka zrzucam od wielu lat, a tobie nic do tego.
dasgre / 83.29.162.* / 2008-06-16 20:21
heh nic do tego to bede mial jak nie bede za to placil,
nawet jak pomnozysz te swoje 5 zl razy setki paczek to pozniej moze nie wystarczyc na np. operacje, przeszczepy i bog wie co jeszcze,

jest duza roznica jak moje miedzy innymi podatki ida na np. dzieci ktore sie z jakas choroba urodzily a nie na ciebie z powodu twoich fanaberii
sadf / 83.29.159.* / 2008-06-16 18:22
no tak idac twoim tokiem rozumowania jak szewc stwierdzi ze bedzie pil johny walkera, to podniesie mi cene butow,
jezeli piekarz zacznie wciagac kokaine ktora w polsce jest dosc droga to bede placil za chleb z 500 zl zeby mu na dzialke wystarczylo itd ??

wkur****** mnie osoby palce i tyle, oczywiscie nie zabraniam im palic byle robily tego w mojej obecnosci

nie obchodzi mnie to ile beda kosztowac papierosu gosciu i tyle, moga i te 15 zl, mam to gdzies - ZROZUMIALES PRZEKAZ??
@@@ / 195.90.107.* / 2008-06-16 17:42
Twoje argumenty sa bez sensu.
Wiecej pracy bedzie mial niepalacy szewc, niepalaca ksiegowa czy niepalacy piekarz.
..-oo3d / 83.17.193.* / 2008-06-16 14:40
musisz sie z tym pogodzic , i skonczyc z faszystowskimi haselkami o zakazie palenia - Hitler tez chcial zakazac palenia, na szczescie mu sięto nie udało.
Jolka_M / 87.105.184.* / 2008-06-16 21:36
Zwracam uwage ze w tym naszym dziwnym kraiku zawsze strzyc nas musza przy skorze, zadnego umiaru! zarobia przemytnicy i tyle. A ze chytry traci dwa razy pokazaly juz akcyza na autka, itd,

a w temacie wojne palacych z niepalacymi w powyzszych postach, Dajcie sobie spokoj! pomyslcie lepiej ILE kosztuje nas wszystkich leczenie grubasow, wielbicieli golonek, gorzaly, itd, Ale to nie znaczy ze zaraz mamy stanąć na barykadach i wystrzeać się nawzajem? KTO wtedy zaplaci podatki :) pozdrawiam
palacz / 80.54.241.* / 2009-04-25 17:36
Co tam palacze ,pijacy i inni i tak wszyscy wzbogacamy tepokow z rzadu, to przeciez do ich kasy wplynie na delegacje,pensje,fikcyjne odprawy połroczne no i trzeba jeszcze wybory zasponsorowac zeby nastepnych zasrańcow wybrac. Jak znam zycie to zadne grabie nie grabią od siebie tylko zawsze do siebie. A kto za to zaplaci ot reszta narodu i bedzie jak w bajce.
evik / 212.59.251.* / 2009-08-13 22:52
SKORO WSZYSTKO MUSIMY DOSTOSOWAĆ DO UNII TO DLACZEGO WYPŁATY SĄ TAKIE MARNE :( NIECH POWIEDZĄ LEPIEJ KIEDY DOSTOSUJA PENSJE(CHOCIAŻBY DO NIEMIECKICH)!!!!!!

Najnowsze wpisy