Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Żołnierz kosztuje ponad 183 tys. złotych

Żołnierz kosztuje ponad 183 tys. złotych

Money.pl / 2008-08-15 11:19
Komentarze do wiadomości: Żołnierz kosztuje ponad 183 tys. złotych.
Wyświetlaj:
Tmalcher / 41.208.116.* / 2009-12-25 20:05
wlasnie wyczytalem ze polacy na swiateczne zakupy wydali w tym (2009 )roku 20 miliardow zlotych, porownujac to z wydatkami na armie jestesmy smieszni . Potwornier smieszni i prosimy sie o kolejne lanie. wydatki na armie powinny wzrosnac trzykrotnie nawet kosztem zwiekszenia podatkow
TM / 83.31.231.* / 2010-02-12 21:36
Dwa najszybciej rozwijające się kraje po II wojnie światowej to kraje , które wogóle nie posiadały armii - Niemcy i Japonia.
andowc / 83.30.81.* / 2008-12-03 17:20
Myśmy są wojsko, -Daniel Kłosek.

http://www.money.pl/forum/temat,1,1178645,1178645,40,0,zolnierz;kosztuje;ponad;183;tys;zlotych.html
andowc / 83.30.81.* / 2008-12-03 17:38
p.s.
powinno być:

http://www.wrzuta.pl/audio/9hRb5CTfoB/daniel_klosek-mysmy_sa_wojsko
Warwolf / 195.20.110.* / 2008-08-20 11:45
A po co Nam wojsko?? Kosztuje to pieniądze a do niczego się nadaje. W przypadku jakiejkolwiek wojny ośmieszy się tylko jak w II wojnie i wszystkich wcześniejszych. Nasza armia powstzrma wojska Rosji? Więc po co wydawać szmal na wojsko?Aby politycy mogli się chwalic jakimiś wątpliwymi misjami na końcu Świata?
Hakala / 188.146.141.* / 2010-04-26 23:15
DO Warwolf: Masz dobrze z głową?? Wojsko potrzebne jest w każdym kraju, bez względu na to czy jest zagrożenie wybuchu wojny, czy nie. Polacy nigdy się nie ośmieszyli, a tym bardziej pokazali, że umieją o swoje zadbać! Jestem zbulwersowana twoją postawą...
Mam też pytanie do "st .szeregowy" - trudno jest się dostać do armii? Obecnie mam 17 lat, ale to jest moje nadrzędne marzenie. Obawiam się jednak, że jest po części niemożliwe do zrealizowania. Proszę o odpowiedź i z góry dzięki... Marta ;D
domek12 / 83.23.251.* / 2009-02-03 19:16
bez komentarza. szkoda mi ciebie
Wrocławianin / 83.23.98.* / 2008-12-03 16:51
Warwolf, z loginu wnioskuje że jesteś folksdojczem, więc w/w fakt wszystko wyjaśnia. Spadaj do faterlandu
st .szeregowy / 83.20.38.* / 2008-11-24 19:10
Ty nadęty bucu mój pradziadek zginoł pod Monte cassino ,a wcale sie nieosmieszylismy wiesz ile osób musiało poswiecic swoje życie żebys teraz mieszkał wolnej Polsce i mógł muwic w naszym ojczystym języku, Pewnie tak piszesz bo sam niebyłes w wojsku ja mam 22lata a służyłem jak miałem lat 19 i służe do tej pory. Wiec ochłon szlamie
astrolog / 2008-08-19 12:31 / Bywalec forum
Nie podobały się wierszyki?
astrolog / 2008-08-19 12:49 / Bywalec forum
Ideały ideałami ale Pani Agnieszka Zawadzka ma racje. Mocarstwani rządzą przestępcy. Chińczycy, Rosjanie pozabijali carów. O USA nie wpomnę. Ostatnio Nepalczycy wypędzili swoją rodzinę królewską a ludzie pokoju dostają po dupie.
astrolog / 2008-08-19 12:58 / Bywalec forum
"będzie wojna, będzie wojna, będzie krwawa rzeź"
Ale ja mimo wszystko nie zamierzam walczyć w 2012tym.
lamkofaty / 83.9.20.* / 2008-08-16 21:13
Taak za mało wydajemy na armię, już w historii znano polską wielką armię w czasie II wojny światowej, to nie żołnierz jest panem pola bitwy w tych czasach ale technologia.

Jeżeli wiemy że skutecznie nigdy nie będziemy mogli atakować to wtedy przygotujmy się na skuteczną obronę, po co nam F16 ? Jak zamiast tego mogli byśmy zakupić o wiele lepszy system obrony przeciwlotniczej, po co nam jakieś rupiecia nazywane czołgami jak w dzisiejszych czasach możemy wyposażyć żołnierza w bardzo skuteczną broń przeciw czołgom itd.

Dla przykładu Iran, kupił jeszcze od ZSSR system obrony przeciwlotniczej gdzie całe wybrzeże jest tym naszpikowane, do dzisiaj nikt rozsądny nawet nie myśli aby tamtędy latać, pomimo tego że samoloty od tamtego czasu się zmieniły to system dalej spełnia świetnie swoją rolę.

A co nam da kilka F16 ? Staną się kupą złomu w pierwszym dniu wojny.
zoriana / 78.31.159.* / 2008-08-16 12:23
a chcielibyscie zeby zolnierz byl chorym biednym slabeuszem? chcielibyscie zeby taki ktos bronil pokoju na swiecie?!?!?!?!
astrolog / 2008-08-19 12:33 / Bywalec forum
Żołnierz nie broni pokoju. Żołnierz zabija. Białe nie jest czarne a czarne nie jest białe.
Tomek1967 / 87.199.22.* / 2009-11-06 11:07
Do wojska nie idzie sie z myślą o mordowaniu ale po to by bronić wartości najwyższej jaką jest wolność i ojczyzna. Żołnierz jest po to by właśnie bronić pokoju i bezpieczeństwa rodaków.
Larwa / 89.101.183.* / 2008-08-16 03:24
Powinnismy raczej zainwestowac w Robotyke i rozwoj bronii zdalnie sterowanej. Uniknie to strat ludzkich a komputery juz i tak sa na tak wysokim poziomie, ze opcja autopilota jest tak rozbudowana, ze sie w glowie nie miesci. Tak czy inaczej wojna zbrojen byla od czasow wiecznych i bedzie zawsze. "Bez wojen nie ma pokoju". Kto ma najwieksza armie trzyma wladze swiata. Kaczynski szuka zaczepki ewidentnie u Rosji co moze doprowadzic do sporego w koncowym efekcie grzybka... Glowny zawor i rurociagi gazowe biegna przez gruzie niestety dlatego Rosjanie postanowili powiekszyc sobie granice i nikt ich nie powtrzyma. Jak skoncza swoja misje to wtedy opuszcza. Stany Zjednoczone zajely Irak i Afganistan... Maja tam swoje bazy wojskowe... Zimna wojna... widac po kursie dolara, ze Amerykanie zwiekszaja produkcje zbrojeniowa... mam nadzieje tylko, ze wybryki Kaczynskiego sk.... nie skacza sie zle dla naszego kraju.
Pajchiwo / 2008-08-16 12:36 / Tysiącznik na forum
Wydaje mi się, że raczej realista - "mięsa armatniego" mamy mniej niż ruscy i w konwencjonalnej wojnie lepiej w zasadzie od razu iść do partyzantki niż narażać się na niepotrzebne straty (o niekonwencjonalnej nie wspominając). O pomocy krajów zachodnich i NATO (biorąc przykład z Gruzji i IIWŚ) możemy zapomnieć, więc nie ma po co tracić bezproduktywnie ludzi. Najlepiej zresztą było by szkolić w tym właśnie kierunku wojskowych - same grupy specjalne. Naszym atutem może być automatyka i robotyka - pod warunkiem, ze będziemy ją robić na światowym chociażby poziomie (i tu się faktycznie zaczyna fantastyka, bo na takim poziomie to my nie jesteśmy i daleko nam do niego). Zresztą kto by miał dać na to pieniądze? Inwestycje Rządowe w WP to koszty co najmniej trzykrotnie większe niż kupienie takiego samego sprzętu zagranicą, a informacja o kupieniu go zagranicą od razu znajdzie się u naszych "przyjaciół" ze wschodu...
Niemniej kontrakty Rządowe na takie sprzęty dl instytucji pozarządowych - to już inna bajka. Ale na to nie zezwala Polskie prawo (trzeba przecież chronić swoich przyjaciół, którzy mają to minimum 300% przebicie) oraz pozorny interes niektórych pracodawców (mówię o dużych zakładach naszej zbrojeniówki, które zatrudniają masę osób i pompują z budżetu corocznie kupę kasy w zamian utrzymując tylko pozory)...
astrolog_ / 82.4.30.* / 2008-08-17 22:51
ja do rozwoju broni nie przyłożę ręki. To właśnie wojna daje im władzę. Produkując broń stajesz się demonem. Najbardziej nieznoszę tego żałosnego gadania o wyżywieniu rodziny.
Hades / 2008-08-15 17:28 / Zamiast bajek: Misja specjalna, Sprawa dla reportera
zamiast tych miliardów wyrzucanych w błoto poligonów, upokarzania i traktowania jak mięso armatnie tysięcy młodych ludzi ...
wystarczyła by mała głowica jądrowa z rakietą kupiona od ruskich albo której z dawnych republik ZSRR w cenie luksusowego BMW

do technologii trzeba dojrzeć ...
Hades / 2008-08-15 17:34 / Zamiast bajek: Misja specjalna, Sprawa dla reportera
... rosja ba broń atomową i robi co chce na świecie .. w gruzji

u nas panuje jeszcze kult szabelki i ułana
czyli sponiewieranego szeregowego biegnącego na nadlatującą rakietą balistyczną z pistoletem
po[ / 77.95.48.* / 2008-08-15 14:59
gdyby nie koszty reprezetacyje [kluby garnizonowe ,bale myśliwskie ,domy wpoczynkowe] to armia kosztowała by o połowe mniej
astrolog / 2008-08-15 16:30 / Bywalec forum
Tak, powinni zarabiać na siebie procując w rzeźniach po godzinach. Poznali by kolegów po fachu...
po[ / 77.95.48.* / 2008-08-15 18:31
a tak chleją gorzałe po godzinachza państwowe pieniądze
Pajchiwo / 2008-08-16 12:42 / Tysiącznik na forum
I to niemałe - znam przypadek pana porucznika, który dostał 2 letni urlop na naukę języka angielskiego (nikt oczywiście go potem nie sprawdził czy go opanował). W tym czasie dostawał pełne wynagrodzenie i wszystkie dodatki + opłatę za pobieranie lekcji + samochód + benzyna do niego.
Po 2 latach dostał przedłużenie na kolejne 2 lata...
Tak się właśnie pracuje w naszym sztabie.
Marienburg / 195.117.137.* / 2008-08-19 10:23
I opowiedział Ci to przy piwie, a ty uwierzyłeś? A ja mam w garażu BMW tylko mi się nie chce go wyciągać :) Jacy ludzie są naiwni... A porucznik - nie ma co - gawędziarz :P
Pajchiwo / 2008-08-21 21:14 / Tysiącznik na forum
Przy piwie też :)
Zresztą co dziennie był przez te dwa lata o 150km od swojej jednostki - albo był tam kimś więcej niż mówił, albo... No właśnie albo co? Może jednak tak było?
Mietek23 / 83.25.59.* / 2008-08-18 11:53
Bzdura, nie ma 2 letnich kursów językowych. Najdłuższe są 5 miesięczne.
Pajchiwo / 2008-08-21 21:15 / Tysiącznik na forum
Nie wiem jak jest teraz, pisze o sytuacji sprzed 7-8 lat.
astrolog / 2008-08-15 13:41 / Bywalec forum
Żołnierze to ludzie kompletnie pozbawieni honoru. Służą demonom. Pobyt w armii oznacza dla człowieka pozbycie się godności i w zasadzie sprzedanie duszy diabłu.

To dodawanie mocy rządzenia kilku ludziom na świecie, którzy mają ochotę na decyzje kto ma żyć a kto ma umrzeć: przykłady zbrodniarzy: Saakashvili, Ahmadinedżad, Bush, Putin, Kaczyński - sprzedając duszę tym debilom i zabijając na ich widzimisie pozbawiasz ten świat nadzei na lepszą przyszłość.
OLO2 / 82.160.238.* / 2009-02-07 12:45
JESTEŚ KRETYNEM...
adam28 / 83.6.249.* / 2008-08-19 12:04
Misiu to o czym piszesz to po prostu decyzje lepsze lub gorsze ale nie takie same jak to jest według Ciebie. Zgodnie z takim myśleniem trzeba się zabić samemu bo żyjąc zabiera się miejsce (żarcie / tlen/ kasę) innym. Krótko:
Rosja Ci płaci za te texty czy USA? Może sam chcesz się wykazać....
JX / 212.191.170.* / 2008-08-15 12:43
A może sprywatyzować tę część armii? Zacznie zarabiać na siebie, a jednocześnie zdejmie z naszego kraju odium po takich sławnych rajdach jak w Iraku i Afganistanie. Do obrony naszego kraju, pod warunkiem, że nie będziemy nadal szukali guza, wystarczyłby system poboru, jak w Szwajcarii.
Zorro123 / 2008-08-15 12:32 / -
Ciekawe czy tenże sowicie opłacany żołnierz jest w stanie obronić Polskę? Czy nie jest to czasem armia darmozjadów? A co z żołnierzami w razie konfliktu atomowego? Też znikną razem z nami. :-)
astrolog / 2008-08-15 13:46 / Bywalec forum
Żołnierz to człowiek dla którego honor i duma się nie liczy. TYLKO KASA - ciekawe ilu by do własnej matki strzeliło? 1%, 10% a może 60%??? Zależy pewnie w jakiej armii. Myślę że u Polaków to byłby mniejszy procent niż u Chińczyków czy Gruzinów...
Zorro123 / 2008-08-15 14:08 / -
Po pierwsze żołnierz nie strzela do własnej matki. On strzela do cudzych matek. ;-) Po drugie we współczesnym świecie prawie (!) nie widzi przeciwnika np. zrzucając bomby, wystrzeliwując rakiety międzykontynentalne lub strzelając z czołgu .
astrolog_ / 82.4.30.* / 2008-08-16 09:45
nie? A ci w Chinach? Synowie ojców zabijali publicznie, a córki matki. To są ludzie pozbawieni honoru i służą demonom - każda istota na świecie była kiedyś czyjąś matką.
Gercio / 90.156.99.* / 2008-08-15 12:13
No i bardzo dobrze, kiedy w końcu na ziemi zapanuje pokój i nie będą potrzebne niemalże żadne wojska?

Mam nadzieje że jak najszybciej. Wojny toczą politycy a nie obywatele!
g / 78.8.137.* / 2008-08-15 12:48
Politycy dzialaja w imieniu naszym, to nie oni wstrzynaja wojny wojny sa rezutlatem nadetyego ego pseudodemokreatycznych monarchow vidi putin,bush itd.
astrolog_ / 82.4.30.* / 2008-08-16 09:51
a Hu , a morderca:
http://wiadomosci.onet.pl/1806556,12,saakaszwili_w_moim_kraju_dokonuje_sie_zbrodni_przeciwko_ludnosci
a prezydent Iranu?

Wszystki te patologiczne jednostki którym służa zastępy demonów uzbrojonych po zęby żeby Was zniszczyć?
arturozx / 79.162.129.* / 2009-07-30 17:29
astrolog ty wez sie nie udzielaj juz nie naprawisz swiata idz może lepiej do kosciola sie pomodlic a nie siejesz tu teorie rodem z dnie ostatecznego
polak 2 / 89.78.29.* / 2008-08-15 12:12
ILE ZA GRANICĄ A ILE W POLSCE takie samo porównanie ,jak zarobki,tam zarabiają 5 razytyle co wpolsce
Cala prawda / 89.78.7.* / 2008-08-15 11:19
A czy ktos zadal sobie trudu i poczynil obliczenia wskazujace koszty takiego darmozjada i nieudacznika jak Tusk?
astrolog / 2008-08-15 13:51 / Bywalec forum
Daj spokój co się pultasz. Wszyscy są siebie warci. Demoniczne pomioty Szatana. Mają władzę dzięki obywatelom, a w zasadzie dzięki młodym gnojom nieznającym jeszcze siebie, a powoływanym do wojska. I dzięki producentom broni, którzy zagłuszają w sobie jakiekolwiek rozważania moralne - myślą tylko o swojej rodzince pochodzącej w lini prostej od Kaina.
Howard Webb / 2008-08-15 11:33 / Bywalec forum
Tusk to najlepszy premier polski po II wojnie światowej
Lepap / 81.190.107.* / 2008-08-15 15:21
Może i najlepszy ale cienki jak żołd polskiego żołnierza.
mac 78 / 79.97.90.* / 2008-08-15 12:01
W państwie jak w wojsku Niedługo też będzie więcej urzędników niż podatników
astrolog_ / 82.4.30.* / 2008-08-16 09:56
przynajmniej nie będą nas zabijać swoją 'obroną kraju'. Czesi jakoś nie walczyli z Niemcami i mieli mniejsze straty w ludziach.

Przemoc rodzi przemoc - ja żołnierzom dziękuję - sam sobie poradzę OK? Nie walczycie za mnie demony - działacie wszyscy przeciwko nam. Jesteście zdrajcami przez samo wstąpienie do wojska i udzielanie siły demonom. Idzcie do kapelana - może wam to wytłumaczy - ale on też nie wie co to bóg. Myli Diabła z bogiem.
japanus / 83.13.164.* / 2008-08-16 11:09
Gdyby nie wojny to wszyscy byśmy jeszcze żyli w epoce kamienia. Wojna napędza rozwój cywilizacji od początku ludzkości. Nikt nikomu nie każe wojska lubić ale ludzi którzy służą należy szanować bo wykonują równie ciężką prace jak wy wszyscy, a może i cięższą ryzykując własnym życiem. Te gatki o szatanie i matkach co to w ogóle jest, jakiś kompletne bzdury plecione przez kompletnie niezorientowanych w rzeczywistości ludzi. Skąd wy sie bierzecie????? Matko
astrolog_ / 82.4.30.* / 2008-08-17 23:06
gdyby nie było wojen dawno mielibyśmy bazy na księżycu i technologię pozwalającą na dotarcie do najbliższych planet poza układem słonecznym. Wojna to chaos, a takie chore teorie to skutek demonicznej propagandy jakim karmione są zniewolone umysły.
Żołnierze służą do zabijania ludzi na rozkaz polityków. Ich ciężka praca plugawi matkę Ziemię, a ich dusze TRACI!
Wojna nie ma NIC wspólnego z 'napędzaniem' - rozwój cywilizacyjny jest intensywniejszy w czasach pokoju.
Jak powiedział pewien ważny duchowny nieuleczalnie chory: "jestem w znacznie lepszym stanie fizycznym niż ich stan psychiczny"
I to prawda wojacy - nie jesteście w pełni istotami ludzkimi
Quomar / 86.134.177.* / 2009-06-02 14:55
To zimna wojna napędzała wyścig w kosmos, więc całkowicie się z Tobą nie zgadzam. Jak nie masz armii to jesteś bezbronny. Jak jesteś bezbronny, to jesteś łakomym kąskiem dla innych. Zawsze znajdą się ludzie rządni władzy, posłuchu i krwi.
dx / 83.21.0.* / 2008-08-18 10:24
do atrolaga:
jestem ciekaw jak czesto uczeszczasz do klosciola raz w roku ?? moze zadziej?? jesli jest inaczej, jesli faktycznie jestes taka osoba wierzaca i uwarzasz ze wojsko to darmozjady i demony w rekach politykow, to powiedz mi prosze, a raczej napisz, jak widzisz swiat bez wojska?!

Zauwaz ze gdyby wojska niebylo niebylo sil zbrojnych polski by nie bylo juz dawno na mapie. Ktos musi zginac by ktos inny mogl zyc. Uratowanie jak najwiecej istnien ludzkich jestm celem zolnierzy kotrzy pelniac sluzbe to maja za cel. Jesli Panstwo placim im tak duzo, ja uwazam ze i tak za malo jeszcze, wiedza ze sa im do czegos potrzebni.

Proste porównanie na twoim przykladzie praca jak praca. w jednej jest wieksze ryzyko zawodowe w drugej mniejsze. Jesli twoj pracodawca nie daje ci podwyzkszki a jeszcze obniza place co robisz szukasz sobie innej pracy tam gdzie docenia twoj trud. A ze armia jest jedna to lepiej jest dolozyc troche kasy i mniec chociaz kogos do obrony kraju niz zabrac i nie miec nikogo.

I porownywanie do demonow czy diablow choc to jedno i to samo, jest bezsensowne i uparcie dazy do tego aby poraz kolejny sklocic rzad z kosciolem zamiast zyc w zgodzie i pomagac sobie nawzajem.

A urzedy panstwowe to juz inna bajka wiec tez nie mozna porownywac wojska z urzedami. Bo w urzedach dupki grzeja popijaca kawke a na polu bitwy narazaja zycie. choc o ryzyku zawodowym juz wspomnialam.
pozdrawiam
astrolog / 2008-08-18 14:27 / Bywalec forum
Nie chodzę do kościoła. Nie mam do niego szacunku. Księża to ignoranci, nie dbają o człowieka i jego rozwój. Nie lubię ignorantów. Kościół stał się żałosny. Religia katolicka to coraz bardziej plugawa maszkara nie mająca w sobie żadnej miłości do Wszechrzeczy ani jakiegokolwiek pojęcia.
Szanuję Buddyzm Bon, Zen, Diamentową Drogę, transcendentalizm, gnostycyzm, kundalini jogę, Brahma jogę, Hinduizm, wszelkie religie tantryczne i pogańskie.
Tao Te Ching też jest ok jeżeli nie ograniczasz się tylko do tej doktryny - musi być uzupełniona - sama zasada nie wystarczy, Jing i Jang to za mało - to karta Maga w Tarocie.

Tak się składa że jestem religioznawcą.
astrolog / 2008-08-18 14:37 / Bywalec forum
Moi obaj dziadkowie walczyli. Jeden ma nawet pomnik. Drugi zmarł zanim spisano jego historię. Ratował ludzi z getta Żydowskiego. Poczytaj na wikipedii :
"W trakcie walki 27 kwietnia na pl. Muranowskim żołnierze AK spalili czołg niemiecki, rozbili kompanię Łotyszy oraz zatrzymali Niemców przed domem na Muranowskiej 7. Tunelem ewakuowano 34 uzbrojonych bojowników ŻOB. Wśród nich było także dowództwo Żydowskiej Organizacji Bojowej: H. Berliński, M. Edelman, M. Rojzenfeld i A. Szwarcfus."
To była robota mojego dziadka - tego co nie ma pomnika.

Takich ludzi szanuję. Co do mojej moralności - to gdy będzie trzeba - nie będę miał żadnej.

Żaden nie służył w regularnej armii - to poniżej honoru ludzkiego - sprzedawanie dusz demonom robiącym interesy na broni. Dla mnie białe jest białe, a czarne jet czarne.

Jak ktoś mówi o wojsku "obrońcy pokoju" to znaczy że już go nie ma wśród Wolnych Ludzi.
arturozx1 / 79.162.129.* / 2009-07-30 17:36
wiesz dlaczego twój dziadek tak robił ? bo był patyiotom nie chcesz wojska oki - wyobraz sobie poleske bez armi widzisz ją? bo ja nie nie ma armi nie ma polski od razu zmietli by nas z powierzchni ziemi i byłbys w połowie niemcem w polowie rosjanem a polski twoj dziadek by sie w grobie przewrócil jakby slyszal co ty piszesz aa wlasnie i spytaj sie w domku gdzie byla regularna armia w czasie kiedy twoj dziadek uwalnial żydów najlepiej babci wytłumaczy ci ze kazdy miał jakies zadania jedni walczyli koło domu inni na froncie pozdrawiam
pmachalica / 83.19.56.* / 2008-08-20 17:10
TYLE KOSZTUJE GENERAŁ-ASPYTAJCIE TYCH KTÓRZY SŁUŻA W LINII A NIE WSZTABACH-TAM SIEDZA DARMOAJADY, ONI BIORA PREMIE KWARTALNE , DZIELA SIĘ AWANSAMI MEDALAMI I ORDERAMI-TYM CO SŁUŻA NA DOLE OD CZASU DO CZASU SPADNA JAKIEŚ OCHŁAPY,. NIE MASZKOLEGI W SZTABIE OKRĘGU, RODZAJU WOJSK ZAPOMNIJ ONAGRODACH I AWANSACH.BYLEM ŻOLNIERZEM ZAWODOWYM I WIEM JAK JEDEN Z NASZYCH GENERALÓW ZAŁATWIAŁ SONIE AWANSE-IMPREZKI DLA PRZEŁOŻONYCH ITP

Najnowsze wpisy