Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Najważniejsza jest jak najwyższa emerytura

Najważniejsza jest jak najwyższa emerytura

Money.pl / 2013-10-12 07:57
Komentarze do wiadomości: Najważniejsza jest jak najwyższa emerytura.
Wyświetlaj:
rywert / 83.22.121.* / 2013-10-13 21:13
Czy to prawda ze Buzek i jego ekipa sie na tym pomysle bardzo obłowili. ?
bsf / 159.205.235.* / 2013-10-13 19:45
Szykują kolejny przekręt ...tym razem jak okraść wszystkich tych z długoletnim stażem pracy
karokrk / 82.145.221.* / 2013-10-13 10:24
a ja jak najbardziej rozumiem taka decyzje i od poczatku mowilem, ze ofe to kretynski, utopijny pomysl dla rozwijajacego sie kraju i ze sila rzeczy musi upasc...

wiecie czemu ja rozumiem a wy nie, bo ja analizuje wy tylko umiecie szczekac. zabrali nam?? to trzeba wyjsc na ulice i palic gumy. a juz czemu zabrali, po co, i czy faktycznie zabieraja to juz inna sprawa... was nie interesuje, bo tak slyszeliscie w tv.

wytlumacze wam w prymitywny sposob. na emerytury zus /rzad musi wydac 100mld zl, dostawal skladek zalozmy 100mld. nagle wymyslil ktos ze 1/3 idzie na ofe. piekny pomysl, tylko ze nadal zus musi wyplacac 100mld a dostaje 66mld. wiecie skad idzie reszta? z waszych podatkow obciazajac budzet i robiac dziure. gdybsmy byli bogatym krajem i z dodatnim przyrostem naturalnym non stop to ok, ale w innym przypadku to nie mialo szans funkcjonowac dluzej.

inna sprawa jest to czy Po dobrze wydaje pieniadze z podatkow. na pewno daloby sie znacznie lepiej, ale i tak ofe by nie uciagneli.

co do klamst po to uwazam ze niestety polityk musi klamac bo wiekszosc dobrych reform dla panstwa jest uwazana za karygodne przez spoleczenstwo, wiec musza sklamac zeby przepchnac cos dobrego dla polski i ciemny narod podjudzany przez opozycje tego nie zablokowal. uwierzcie mi gdyby reformy robilo centrum adama smitha czyli rzad technokratow ktory tylko kieruje sie dlugoterminowym rozwojen pl i maja gdzies poparcie i sondaze to byscie co drugi dzien wychodzili strajkowac.
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
rk852 / 31.182.64.* / 2013-10-13 18:08
Gdyby nie przywileje emerytalne rolników, górników, mundurowych, sędziów, prokuratorów, ubeków itp to rocznie oszczędzalibyśmy 40mld PLN, nie mielibyśmy żadnego długu, zamiast tego mielibyśmy nadwyżkę. Można by obniżyć składki, podatki. Ludzie więcej by zarabiali, mniej osób wyjechałoby za granicę i rodziłoby się więcej dzieci. Polska była by w tej chwili w zupełnie innym punkcie.
Ale rząd zamiast przeprowadzić reformy i ukrócić niczym nie uzasodnione przywileje emerytalne pewnych grup społecznych, woli odebrać nam pieniądzie z OFE
prezydęt / 178.37.106.* / 2013-10-13 19:01

pieniądzie z OFE

dodajmy: pieniądze wzmacniające rodzinę, bo dziedziczone. Kwoty z OFE po przedwcześnie zmarłym członku rodziny pozostają w rodzinie.
To się może nie podobać lewakom dążącym do zatomizowania społeczeństwa. Rozbicia rodziny. Stąd ta cała promocja dewiantów.
ryszardw / 37.108.165.* / 2013-10-12 12:08
zaczyn aja oddzialywac na finanse prywatne i publiczne. za wprowadzanie w bład jest odpowiedzialny rzad i liberalna partia polityczna jaką jest Platforma Obywatelska . Oszustwa medialne wprowadziły wiele osob w błąd i zle zadysponowali swymi zasobami.
bsf / 213.238.72.* / 2013-10-12 11:02
Szkoda słów na takie bzdury...Wystarczy aby każdy pracownik zobaczył swoje konto w ZUS i "wirtualną kwotę swojej emerytury" PO 30 latach pracy a komentarz dla POlitycznych cwaniaków ciśnie się sam na usta w języku łaciny POdwórkowej.
Waniek / 2013-10-12 07:57 / Bywalec forum
Najważniejsza jest jak najwyższa emerytura dla politykierów, którzy nie płacą składek reszta emerytów jest nie ważna!!!!
młoda402 / 83.4.228.* / 2013-10-12 08:53
A co jeśli znowu ludzie się zdecydują na ofe naodkładają sobie pieniążków a później państwo stwierdzi że ma mało w budżecie zlikwiduje ofe i przejmie ich pieniądze? Przeliczy emerytury wg swoich wzorów i siup! Resztę dla siebie weźmie...
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
Waniek / 2013-10-12 12:14 / Bywalec forum
Pierwszą rzeczą jaką ja radzę to wyprowadzić ofe poza granicę polski jako spółkę nie zależną od polityków!!! Następnie dopiero myśleć o sposobie inwestowania tak ja sam zrobiłem i obecnie nie mam problemów. Kasę płacę co miesiąc do banku, który inwestuje w moje pomysły prowizji bank nie pobiera, a jedynie bierze kasę od zarobionych pieniędzy!!!!
ona23 / 86.28.151.* / 2013-10-12 12:11
no właśnie, tak też może być.. nie można już ufać i czućsiębezpiecznie w tym kraju, tylko wyjeżdzać pozostało .

Najnowsze wpisy