Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Nauczyciele ofiarą zmowy rządu i księgarzy

Nauczyciele ofiarą zmowy rządu i księgarzy

Money.pl / 2006-07-04 12:09
Komentarze do wiadomości: Nauczyciele ofiarą zmowy rządu i księgarzy.
Wyświetlaj:
stan11 / 212.160.131.* / 2006-07-10 10:46
Do Joli i Nauczycieli.
Byłem nauczycielem - ; zostałem księgarzem - dziś żałuję że nie pracuję w szkole - nie, nie ze względu na prowizje a te nadal skromne zarobki miesięczne, wolne soboty , wakacje. Bardzo żałuję iż zostałem księgarzem. Nie mam już księgarń. A przecież Jolu mogłaś przyjść do księgarni i zamówić te ksiazki w ksiegarni - nawet z dobrym rabatem dla szkoły. Dzis ta mała miejscowość nie ma już księgarni. Jest 50 km dalej . A dzieci w księgarni zawsze było pełno - nawet prowadziłem w ksiegarni dla nich lekcje o ksiazkach.
Smutne. Tamta księgarnia w małej miejscowości by istniała do dziś , gdyby nie działania wydawnictw skierowanych bezposrednio do szkół . Ja się poddałem 5 lat temu - problem pozostał, narasta i wcalę się nie dziwię - księgarze walczą o swoje rodziny. Drogi nauczycielu - Ty masz pensje co miesiąc - ksiegarz ma tylko tyle ile sprzeda często teraz na granicy opłacalności. Wzajemnego zrozumienia.
Romek / 83.22.144.* / 2006-07-06 12:37
Płace podatek od każdego dochodu ( w tym i od prowizji) i fiskus nie pyta mnie na co potem te pieniadze przeznaczam. Czyli to ze przekażę je na dom dziecka nie zwalnia mnie z zapłacenia podatku. Dlaczego inni mają byc traktowani inaczej? Jeśli jednak nauczyciele przekazują te pieniadze na cel szkoły to albo trzeba sie dogadać z dostawcą by kupującym i pobierającym prowizje był beneficjent ostateczny , a więc np szkoła, rada rodziców itp. Generalnie potrzeba poprostu dobrego doradcy podatkowego który znajdzie najlepsze rozwiązanie
DA / 195.225.71.* / 2006-07-05 08:40
Przepraszam Bardzo, ale nikt, kto podatki płacic powinien nie jest OFIARĄ!! Chyba, że gazeta prawna w miejsce kultury porawnej proponuje anarchię. A od kilku miesięcy jakoś bardzo skręciła w kierunku "liberałów". Cóż, papugę można kupić zawsze... Kwestia kaski oczywiście jest nie bez znaczenia...
profesor z Krakowa / 83.28.203.* / 2006-07-07 19:07
DA od dłuższego czasu obserwuje Twoje reakcje , czas na wizytę psychiatry
@ / 81.219.215.* / 2006-07-04 21:25
do Kero:
sam piszesz nie na temat, ograniczone horyzonty to inny temat i dotyczy nie tylko nauczycieli( czego jestes dowodem), tak mi się wydaje ze sam nalezysz do tej zlodziejskiej szajki)))a urzedy skarbowe niech się lepiej zajmą złodziejami którzy kradną tak duzo ze sie o tym nie mówi))) chory kraj, chore społeczenstwo, Ty tez jestes chory- na głowe
monbak / 2006-07-04 19:09
Słuchajta dzięcioły.
ja też pracowałam w szkole. z hurtowni z 15% zniżką taszczylam jak idiotka książki do szkoły i zadnej cholernej prowizji nie mialam. ae moje dzieciaki miały o te 15% tańsze książki - bez prowizji księgarni. Więc zanim bez zastanowienia powiesicie psy na ludziach którzy nierzadko użerają się z wami lub waszymi dziećmi - puknijcie się w czoło i sumienie. Owszem, pewnie są wśród nauczycieli tacy, ktorzy te 15-25% zechcą zatrzymać dla siebie. ALE wam oszczedzają w ten sposob latania po księgarniach. Często SAMI jeżdzą po te ksiażki w rózne punkty miast - a kto im odda za benzynę/bilety/za tachanie towaru w siatach??? Czy wieszajac psy zastanawiacie sie nad tym?
Kero / 2006-07-05 11:30 / -
Do buraków
Nikt wam nie każe biegać po księgarniach bo nie taka jest wasza rola. Jeśli jednak jakiś interes w tym macie to wasz zas...ny interes płacić od tego podatki. Handel na gębę to przestepstwo podatkowe i obojętne czy potrraficie to zakumać czy też w dalszym ciągu horyzonty pozostają ogranioczone do 45 minut jednej lekcji.
monbak / 2006-07-05 11:35
obyś cudze dzieci uczył Kero... od razu widac ile wiesz o pracy w szkole. Nie wiem czy masz dzieci, ale życzę powodzenia w zbieraniu owoców swojego podejścia. naprawdę.
Kero / 2006-07-05 11:52 / -
Właśnie dlatego, że mam czworo dzieci to zdążyłem wam się przyjżeć jak pracujecie i daruj sobie dyskusje ze mną.
Jak Ci tak źle w tej szkole to zawsze możesz z niej odejść. NIektórym to nawet powinno być nakazane.
Jola II / 83.27.31.* / 2006-07-05 23:16
Twój poziom prezentujesz swoją wypowiedzią. Powinieneś częściej zaglądać do słowniczka ortograficznego. Widać zawsze miałeś negatywny stosunek do szkoły. Nie przekazuj go jednak swoim dzieciom, szkoda ich. Pozdrawiam
Kero / 2006-07-05 11:54 / -
Dodam jeszcze by nie trzeba było trudzić muzgu, że moja opinia nie dotyczy wszystkich nauczycieli ale w myśl porzekadła "Udeż w stół a nożyce się odezwą"....
Pa
Krzysztof / 82.210.143.* / 2006-07-08 09:05
Kero, bardzo żałosne są twoje anty-otrograficzne insynuacje zamiast dyskusji mertyorycznej....
@ / 83.18.172.* / 2006-07-04 13:51
tak wielki zysk- darmowy podręcznik nauczyciela, pomoc dydaktyczna którą normalnie powinna zapewnic szkoła ale ponieważ szkoła nie ma pieniedzy nauczyciel sam musi o nia zadbac- albo kupic za własne pieniadze albo dostac jako gratis od wydawnictwa, naprawde wielki zysk))) wiecie co ?? rzygać mi sie chcę na to co niektóre osoby tutaj wypisują np. LP- naucz się pisać a potem zabieraj głos w jakichkolwiek dyskusjach na forum))) rzygać mi sie chcę na ten kraj i ciemnotę która w nim panuje ))))
Kero / 2006-07-04 14:02 / -
Nauczycielu mówisz jak to często bywa nie na temat. Ja rozumiem, że Twoje horyzonty są ograniczone tylko do jednego przedmiotu np. WF dlatego nie zabieraj głosu na forum publicznym bo ośmieszasz pozostałych kolegów i koleżanki, którzy także zajmują się tym samym nielegalnym procederem. A że zarabiacie na tym marne grosze to tylko Wasza wina, że nie potraficie zarabiać na handlu więc dajcie sobie z tym luz.
OCIEC / 195.212.29.* / 2006-07-04 12:34
TO MOZE DLATEGO W SZKOLE MOJEJ CORKI WYBRANO PODRECZNIK DO MATEMATYKI GDZIE BYLO 30% BŁĘDÓW W ODPOWIEDZIACH. NO ALE PROWIZJA BYC MOZE DLA SZKOLY BYLA POWALAJACA.
BRAWO GIERTYCH MĄDRT Z CIEBIE FACET
k / 212.191.162.* / 2006-07-05 10:50
Czy przeglądał pan reszte podręczników, a może pan powie że wszystkie zamówił u nauczycieli?
Niestety z przykrością stwierdzam że obecne podręczniki bez wlględu na to gdzie zastały zamówione to wielki chłam.
Jeśli mogę proszę wrócić do czasów kiedy pan się uczył, wszystkie potrzebne wiadomości zawieraly się w podręczniku. Niestety i one nie były bez błędów.
pen / 83.14.121.* / 2006-07-05 11:17
Nie wszystkie podręczniki to chłam!
Polska Akademia Umiejętności ma specjalną komisję oceniającą podręczniki - te, które dostają wyróżnienia są rzeczywiście najlepsze:
http://149.156.51.41/nagrody.htm
k / 212.191.162.* / 2006-07-05 15:14
Zgadzam się z tym tylko ile z nich trafiło do szkół.
Kero / 2006-07-04 12:13 / -
Przyznaję uczciwie, że nie doczytałem do końca tego artykułu jednak CZARNĄ DZIAŁANOŚĆ GOSPODARCZĄ w szkołach obserwuję od dawna i aż dziw bierze, że tak to dotychczas funkcjonowało.

"To, komu nie podoba się taka działalność, łatwo ustalić. "
Mnie się nie podoba niezgodna z prawem działalność.
Nauczyciele zwykle nie mają czasu wstawiać ocen do dziennika ale na handel czym tylko się da w szkołach mają zawsze czas.
Proponuję zainteresować się szkołą fryzjerską w Bydgoszczy przy ul Nakielskiej a zobaczycie w jaki sposób nielegalnie wyprowadza się piniądze (rodziców pieniądze) na przybory do nauki zawodu.
Jak potrzeba to naświetlę problem dokładnie wraz z podaniem nazwy i adresu hurtowni przy współudziale, której ten przestępczy proceder działa.
Tak więc to nie tylko podręczki a nauczyciele jak tak bardzo chcą handlować to niech odejdą ze szkół i otworzą sobie księgarnie na przyjkład. Tylko tyle, że to już nielegalnie nie da się pociągnąć.
H / 83.18.92.* / 2006-07-04 16:02
Ja tam kupiłem w szkole podręczniki bo dużo taniej i tak robi wiele rodziców.Co do urzędów skarbowych to zwykłe złodziejstwo,nie będą mi mówić gdzie mam kupić a co do ksiegarzy to mam ich głeboko w D! mną sie też nikt nie przejmuje
LP / 83.135.136.* / 2006-07-04 12:49
Ma Pani racje -"Nauczyciele zwykle nie mają czasu wstawiać ocen do dziennika ale na handel czym tylko się da w szkołach mają zawsze czas." to jest ta PRAWDA którą niektórzy przeobrażają na "czyn społeczny".
Wiele żeczy powinno być organizowane w szkołach INACZEJ z zachowaniem STATUSóW zadań i odpowiedzialności. Dyrektor szkoły to powinien być menadżer-organizator a nie ktoś pośredni między nauczycielem a "organizatorem" systemu funkcjonowania administracji .
ja-va / 194.242.62.* / 2006-07-04 12:09
Chory kraj, chorzy ludzie. O jakie tu sumy chodzi? 30 książek * 50 zł = 1500 zł, prowizja dla nauczyciela- darmowy podręcznik + plakat
Nauczyciel / 83.18.60.* / 2006-07-04 21:44
Jakie 50 zł? Srednio podrecznik kosztuje 20 zł x 30 uczniów to 600 zł . Powalajaca kwota z prowizji dla szkoły . Moge tylko powtórzyć "Chory kraj, chorzy ludzie!!!"
Jola II / 83.27.13.* / 2006-07-04 19:11
Widzę tu pomyłkę, albo nie rozumiem. 30 książek * 0,5 zł = 15 zł - prowizja dla nauczyciela, za którą otrzymuje "gratisowy" podręcznik. W naszym kraju można mówić o niewątpliwym sukcesie. Jest nim opluwanie nauczycieli. Proponuję zamknąć wszystkie szkoły. W końcu nie będzie problemu z tymi fatalnymi postaciami, budżet będzie pękał w szwach, dzieci będą zadowolone itd. Głupim narodem łatwiej jest rządzić. Zamykamy szkoły??????????????? Pozdrawiam wszystkich przemądrzałych
Kero / 2006-07-04 12:15 / -
Jaką księgarnię prowadzisz albo, w której szkole uczysz?
Jola II / 83.27.31.* / 2006-07-05 23:29
Nie prowadzę księgarni. Pomagałam i będę pomagać uczniom czy słuchaczom pozyskiwać książki. Nie otrzymuję z tego tytułu żadnej prowizji. Wyobraź sobie, że stać mnie na kupno książek dla siebie. Nie będę tłumaczyć swojego zachowania, bo wnioskuję z Twoich wypowiedzi, że i tak nie zrozumiesz. Brak Ci podstawowej edukacji. Za dużo opuszczałeś godzin dydaktycznych! Może czas na naukę? Nie wstyd Ci przed dziećmi, że nawet pisać nie umiesz? Pozdrawiam, mimo wszystko

Najnowsze wpisy