Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Nie będzie końca protestu lekarzy. Chcą odwołać Arłukowicza

Nie będzie końca protestu lekarzy. Chcą odwołać Arłukowicza

Wyświetlaj:
jakub2 / 31.60.230.* / 2012-01-07 15:11
Jacy lekarze taki i minister zdrowia i cała służba zdrowia, a do tego ten wspaniały ZUS i NFZ , cały ten komplet bardzo pasuje do siebie
heniek14 / 83.238.126.* / 2012-01-07 08:07
A może wprowadzić ustawę o karaniu polityków za trwonienie pieniędzy POdatnika.Np.leci sobie samolocikiem do domciu za podatnika kasę,kara 10 tys.i zwrot kosztów.Jak karać to wszystkich.Za bublowatą ustawę,POzbawienie majątku.Zaręczam,kryzys się natychmiast skączy.Na leczenie też pieniądze sie znajdą.Tylko jedna ustawa.Publiczne pieniądze,Publicznie wydane.
mrwd18 / 46.76.7.* / 2012-01-06 13:31
Niech te całe lekarze wezmą się wreszcie do roboty. Ta cała afera z tymi receptami i tą ustawą refundacyjną jest totalną klęską. totalną kompromitacją tego Rządu, tego Państwa i niestety również tego Narodu. Debilland, a nie Poland.
Profilaktyka / 188.33.168.* / 2012-01-06 11:50
O JAKIE i KOGO leczenie chodzi?????????????!
UŚCISKI DLA DOBRYCH, wykształconych, LUDZKICH LEKARZY, pielęgniarzy i pacjentów!!!***
*@@@*
Aby zachodził proces leczenia wymagany jest:
a.) chory (dobrze, by płacił składki),
b.) DOBRZE WYKSZTAŁCONY i LUDZKI LEKARZ.
A reszta? Od zamieszania??????????? (Po co komu ta CIEMNOTA i ściema!? )
*@@@*
Kto zabiera szansę na ZDROWIE i ŻYCIE ludziom, którzy sami - lub ich rodzice - latami płacili na ZDROWIE ??? Dla kogo ten toast?

PS
Aby” nie przyznawać” lub „dawać zezwolenie” na słabsze, gorsze leki np. na onkologii dziecięcej KIM TRZEBA BYĆ ? I gdzie pracować?
Ściema? A leczenia, gdy fundusz nie pozwoli – NIE ma! Tylko czy to jeszcze „narodowy”? O jaki naród chodzi?
{zdrowy lub chory}
normalny / 87.99.119.* / 2012-01-06 00:59
Przepraszam za brak polskich znaków w mojej ostatniej wypowiedzi ale pisałem na szybko.
Jak lekarze tak strasznie protestują, bo wymaga się od nich prostych decyzji, to niech przeczytają np. ustawę o VAT.
Ustawa powyższa, która obowiązuje wielu obywateli, osiągających o wiele mniejsze przychody/dochody niż większość lekarzy,
( którzy z racji tego, że nie mają obowiązku ewidencjonować swoich wszystkich przychodów)nakłada sankcje o wiele bardziej restrykcyjne, niż "lekowa".
Przeczytaj więc sobie, leniu lekarzu, 178 artykułów tej ustawy + załączniki, by się przekonać, że to co ci przygotował Arłukowicz to bajka.
Ciesz się, że jeszcze do tej pory pod nią nie podlegasz, chociaż większość z was powinna już pod nią podlegać od dawna !!!!
Pl€ / 93.200.41.* / 2012-01-08 11:36
A jak myślisz sztuczny inteligencjie kto by ten VAT płacił!! Ta cała ustawa nie ma z VAT nic wspólnego, chodzi o leki i o ograniczenie coraz szybciej rosnących wydatków. Ale to jest dla większości tutaj za trudne do pojęcia. Lekarze nie maja z tymi decyzjami nic wspólnego.
ktoś inny / 95.108.117.* / 2012-01-07 11:50
Z ogromną. Przyjemnością podlegał będę ustawie o VAT!! Nareszcie ktoś taki jak Ty nie bedzie mi mógł zarzucać działań w szarej strefie, a ja będę uprawniony do odliczeń. Ja znam ustawę o VAT, ale Ty nawet nie wiesz o co chodzi lekarzowi w związku z nieprawidłowym prawem. Nie będę martwił się tym czy Tobie przysługuje zniżka, czy nie. Nie będę też odpowiadał za nią. Ja mam leczyć a nie decydować o finansach. A Ty idź do NFZ.
ktoś inny / 95.108.117.* / 2012-01-07 11:50
Z ogromną. Przyjemnością podlegał będę ustawie o VAT!! Nareszcie ktoś taki jak Ty nie bedzie mi mógł zarzucać działań w szarej strefie, a ja będę uprawniony do odliczeń. Ja znam ustawę o VAT, ale Ty nawet nie wiesz o co chodzi lekarzowi w związku z nieprawidłowym prawem. Nie będę martwił się tym czy Tobie przysługuje zniżka, czy nie. Nie będę też odpowiadał za nią. Ja mam leczyć a nie decydować o finansach. A Ty idź do NFZ.
normalny / 87.99.119.* / 2012-01-06 00:28
1.
Jestesce leniami i wasze badania pacjenta to fikcja. Nie chce wam nawet się jego osłuchac. Wiecej dodatkowej pracy przy waszym tragicznym podejściu do chorego człowieka, to będą mniejsze straty dla lewych recept , które wystawiacie i tych za które macie szkolenia przynajmniej na Kanarach.

2.
Zarabiacie już teraz na tyle dużo ( nie mówie o lewych dochodach, bez kasy fiskalnej,którą musi mieć np. babcia klozetowa,), by sobie kupić netbooka a'la 1500-2000 tys. pln i prostego oprogramowania, gdzie wyszukanie leku, spośród tysiąca/cy trwa 0,15 sek. Wystarczy wprowadzić tylko trzy pierwsze litery.

3.
Wasze lenistwo i to , że macie w d... każdego pacjenta nie zna granic. W tym samym miejscu macie przysięgę Hipokratesa i walicie dalej wasze zas... pieczątki dla dzieci, emerytów,nając w d.. zas... pasibrzuchy, przewlekle chorych i to , że mając dochody 1/10-1/100 mniejsze od waszych, muszą płacić kilkaset procent więcej za leki , które są dla nich niezbędne.

4.
Macie zawsze wysokie wymagania ale zamiast na plaże Kanarów, pojedźcie na szkolenie do nawet gównianych osrodków zdrowia w Belgii, Holandii, Niemiec by sie nauczyć jak się traktuje pacjenta.

5. Przepraszam ca. 10% lekarzy, którzy traktują swoją pracę i powołanie na poważnie.
jmll / 178.73.49.* / 2012-01-05 23:01
Protestujemy od lutego 2011, wskazując na te nieprawidłowości:

1/ nie ustalono jasnych wskazań do stosowania leków w związku z tym niedoprecyzowane są stopnie refundacji - powstrzymujemy się od wpisywania B, R, 30%, 50%, 100%

2/ nie ma możliwości udokumentowania ubezpieczenia zdrowotnego - nie wypełniamy tej rubryki

3/ za wystawienie recepty grozi nam zwrot kwoty refundacji, w przypadku onkologów, transplantologów, psychiatrów to sumy rzędu 100tysięcy złotych miesięcznie ( to nie są zarobki, tyle dopłaca państwo pacjentom do recept!)

4/ pieczątka "refundacja do decyzji NFZ" jest jedynie formą protestu


"Komunikaty" płynace z ust urzędników są sprzeczne ze sobą, a od 01/01/2012 obowiązuje nowa ustawa.
Gdy na skrzyżowaniu zmienia się co chwilę czerwone i zielone światło, wiadomo, że dojdzie do kraksy.
Dlaczego lekarze mają za to płacić, w nieograniczonej niczym kwocie?

I dalej, ustawa przewiduje możliwość kontroli do 5 lat wstecz.
To tak, jakby wprowadzić system kontroli jazdy i po 5 latach przysłać zbiorczy mandat za wszystkie wykroczenia, powiedzmy 5 mln złotych. Komuś to pasuje?

więcej: https://konsylium24.pl/petycjarecepty

P.S. Wiemy, jak się leczy choroby. Ale leczyć polityki nie zamierzamy. Nie ma znaczenia, czy w MZ bedzie Arłukowicz, czy kto inny. Jednak nie damy się zgnoić.
WHATEVER1 / 64.228.141.* / 2012-01-05 21:03
W socjalizmie nawet pomarancze nie rosna na Kubie wiec dlaczego polskie przyglupy z PO maja miec lepsze wyniki.
Kazuar / 79.186.231.* / 2012-01-05 23:24
To nie jest problem partii, to problem realnego wykształcenia.
PiS też robił poważne błędy, a o SLD czy Lid lepiej nie mówić !
ZBIAL / 79.186.231.* / 2012-01-05 20:13
Lekarze maja całkowitą rację.
Ministerstwo jest skompromitowane, ponieważ powinna być stworzona prosta baza pacjentów ubezpieczonych dostępna online w każdej aptece.
Brak takiej bazy mnie sugeruje, że mamy w ministerstwie zdrowia, albo ludzi "nierozumnych",
albo baza ta nie istnieje, by nie można było kontrolować funduszy - podejrzenie przestępstwa.
----
Co robi ministerstwo cyfryzacji ???
Dlaczego Boni nie jest na tyle kompetentny, by przejąć inicjatywę w tak poważnej sprawie ??
Czy to właściwy człowiek na właściwym stanowisku ????

Problem jest prosty do rozwiązania !

Nasz naród potrzebuje fachowców, a nie osób piastujących stanowiska.

A tak nawiasem, 31 danego miesiąca lekarz wystawia receptę, która pacjent realizuje w następnym miesiącu.
W trakcie wizyty u lekarza pacjent był ubezpieczony, a w trakcie wizyty w aptece ubezpieczenie już wygasło :-) i co teraz ??
askot / 83.20.72.* / 2012-01-05 17:23
To Kopacz i Tusk firmowali te zmiany to ich głów należy żądać.
dgen / 2012-01-05 16:52 / Tysiącznik na forum
wydaje się, że żaden uczciwy obywatel nie powinien się mieszać do walki politycznej pomiędzy premierem a jego żelaznym elektoratem (lekarze) - dlaczego jednak na tej walce o wpływy (czyt. koryto) maja cierpieć chore dzieci, przewlekle chorzy czy przymierający głodem renciści ?
dlaczego nie widać oburzenia pani środy, posła biedronia czy kąśliwych ripost niejakiego wojewódzkiego ? - czyżby dzielenie tabletek na trzy części (dotychczas było dzielenie na dwie polówki) było tematem tabu na zielonej europejskiej wyspie ?
dlaczego (POwolne media zmieniły ton i zachłystują się koleją żebraczą zbiórką niejakiego owsiaka zamiast pytać premiera co z naprawą służby zdrowia ?
na marginesie - w całej europie sikają w majtki ze śmiechu jak polactwo składa się na sprzęt , który po 3-ch kwartałach każdego roku stoi bezużyteczny , przykryty folią i płachtami z powodu "braku limitów" a na którym już niedługo będą zarabiać towarzysze pani sawickiej, przejmując go razem z upadłymi zoz-ami za symboliczą złotówkę
burak2 / 84.10.25.* / 2012-01-05 16:21
Lekarze jedni tą ustawę napisali a drudzy oprotestowali bo chcą byc ministrami i wejśc do koryta.Sami sie pozagryzają psełdo lekarze.Lekarzami musi rządzić ekonomista już to dawno pisałem.
Pl€ / 93.200.41.* / 2012-01-08 12:11
Tak ty najmadrzejszy, wtedy by faktycznie obowiązywało, opłaci sie tego kogoś leczyć czy nie? Jak myślisz jak byś wtedy wyglądał? Już teraz tobie współczuje.
burak2 / 84.10.25.* / 2012-01-05 16:13
Byłem u lekarza na recepcie dała pieczątkę.Zadzwoniłem na policję w gabinecie a lekarka szybko przepisała receptę chacha.I odwołałem wezwanie.
Pl€ / 93.200.41.* / 2012-01-08 12:17
Ales madry. Ciekawe masz już innego lekarza? Ja na twoim miejscu już bym szukał. Nie lekarz ponosi tu winę, ale tego nie jesteś w stanie zrozumieć.
Grrabarz / 83.7.184.* / 2012-01-05 16:18
Ha, ha, ha -- a policja przyłoży ci pałą --ha, ha, ha
ramzez / 46.112.86.* / 2012-01-05 15:57
Ale to nie rzad w 100% jest winny,tylko Ci pseudo lekarze,ktorzy przysiegali ratowac i leczyc a jak narazie to doprowadzaja ludzi do zawałów i rozpaczy.DO SADU Z NIMI I TYLE!!!!Jest ustawa i sa kary to dlaczego nikt ich nie egzekwuje?!Przeciez lekarze to nie swiete krowy i prawo tez ich obowiazuje
Grrabarz / 83.7.184.* / 2012-01-05 16:12
darmo Ćie też nie pochowam, bo już chybaś sztywny, na mózgu na pewno
chirug / 95.48.168.* / 2012-01-05 14:43
to są lewacko-liberalne sq-rwesyny
do początku nowsze
1 2

Najnowsze wpisy