Forum Forum dla firmDotacje

Nie będzie referendum w Grecji

Nie będzie referendum w Grecji

Money.pl / 2011-11-04 13:18
Komentarze do wiadomości: Nie będzie referendum w Grecji.
Wyświetlaj:
Leh / 2011-11-04 18:07 / Bywalec forum
Jaki ten Piotr Kalisz jest mądry:

Można się spodziewać, że nastroje będą się pogarszać lub poprawiać w najbliszych dniach, w zależności od tego jakie dane będą napływały ze strefy euro - mówi Piotr Kalisz.
mlody, wyksztalcony, z duzego miasta / 149.156.96.* / 2011-11-04 16:34
nie będzie pisiak wkładał kija w szprychy i odmawiał POmocy!

brawo!!!
xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx / 89.25.186.* / 2011-11-04 16:01

Te wiadomości idą w parze z dobrymi informacjami z Grecji. Nie będzie referendum w sprawie przyjęcia przez Grecję drugiej transzy pakietu pomocowego.

A co w tym dobrego? Że znów decyduje sie za ludzi, bo ci kórzy ten kryzys wywołali, teraz też "wiedzą lepiej" jak zrobic z niego mega kryzys?
tysko / 77.254.255.* / 2011-11-04 15:53
bez wojny, bez armii Niemcy spacyfikowali pół Europy.Oczywiście naocznie zauważyli to Grecy. My jeszcze o tym nie wiemy
Monika 89 / 77.254.116.* / 2011-11-05 18:01
Ciesz się, że to Niemcy spacyfikowali, jak piszesz, a nie np. południowi sjestowicze. Jak nie będą nas kontrolować to też lada moment kredytami przebijemy sufit.
pajchiw / 2011-11-04 14:03 / Tysiącznik na forum
No to Grecji już nie ma - niniejszym pozwoliła na kulturowe wchłonięcie i całkowita zależność od Niemców/Francji. W dodatku na dobre i na złe, a że to rozwiązanie niczego długoterminowo nie daje UE, to nie wiem po co oni to zrobili. Wiem, że ceną była kwestia spokoju greckich zwolenników bezkarnego dojenia państwa, ale to tak patologiczny oportunizm, że aż głupio o tym myśleć...
I Robot / 91.198.15.* / 2011-11-04 13:50
Co to za okropne napisy na transparentach - "GERMANY PAY US YOUR WWII DEBTS"? W tej Grecji to same PiS'iory i mohery mieszkają, którym nie zależy na "Solidahnej, suwehennej Euhopie".
Tołdi / 199.67.203.* / 2011-11-04 13:55
Nie wiem czy plakac czy sie smiac po przeczytaniu Twojej wypowiedzi
pajchiw / 2011-11-04 13:59 / Tysiącznik na forum
heh - mam to samo :)
I Robot / 91.198.15.* / 2011-11-04 14:08
Śmiejcie się przez łzy chłopaki, tylko to nam pozostało.
Idziemy w ślady Grecji z naszymi długami i całym naszym rozbuchanym aparatem urzędniczo-aministracyjnym. Warunki w Unii dyktują Niemcy i Francja, a jedyne co może zrobić nasz Busk i Tuzek, to pocałować Angelę w... rękę. Tyle w tym temacie.
Monika 89 / 77.254.116.* / 2011-11-05 18:19
Nam też przydałoby się wzięcie nas pod lupę. Kominy płacowe dla "genialnych" menadżerów, niepłacenie podatków przez prawników, lekarzy, zarobki zasiadaczy rad nadzorczych, emerytury mundurowych itd. Jak to jest, że komuna pozostawiła kraj bez zadłużenia z majątkiem narodowym. Teraz majątek rozsprzedany, dług niebosiężny przy czym jeszcze idą dotacje z unii i unia odciążyła kilkoma milionami bezrobotnych, a bezrobocie dalej wysokie.
pajchiw / 2011-11-04 14:36 / Tysiącznik na forum
To się zgadza.
Niemniej dopiero teraz widać, że użyłeś sarkazmu i Twój post był przez to trochę sprzeczny, że tak powiem wewnętrznie.
Co do samego "nowego" sensu, to nawet dodał bym, że patologia grecka nie jest nam faktycznie obca. Nadal państwo uważamy, za coś co należy wykorzystać, okradanie dóbr publicznych nie jest u nas postrzegane jako kradzież, a pieniądze z unii u nas się "dostaje".
Polityk, to u nas zawód, brak merytorycznego przygotowania i doświadczenia nie stanowi u nas przeszkody do zajmowania stanowiska wymagającego tych cech, a ucieczka od rzeczywistości gospodarczej jest jedynym trwałym społecznym zjawiskiem jakie u nas da się zauważyć...
Reasumując - jesteśmy bliżej Grecji niż nam się, na co dzień wydaje.
I Robot / 91.198.15.* / 2011-11-04 15:07
Użyłem sarkazmu, bo pełno go u mnie jak widzę Sarkozę i Merkozę.
Myślałem, że był on oczywisty, bo w celu uwidocznienia go użyłem na koniec charakterystycznego stylu wypowiedzi naszego lwa salonowego Tuska. Zgodzę się z Twoimi opiniami co do naszej mentalności. Tusk w dniu rozpoczęcia naszej Prezydentury, wygłasza slogany o solidarności, zacieśnieniu stosunków w Unii, a w kampanii mami Polaków miliardami Euro, które dla nas wydrze jego świta. Później partia takich ludzi wygrywa w wyborach, na doczepkę ma zgraję niekompetentnych, wątpliwych moralnie ludzi od Palikota.
Straszenie PiS'em, miliardy z Euro, emerytury z łupków i masa głupków się nabrała. A teraz rząd zaszył się w dziurze i ani widu ani słychu. Czekamy na Tuskowe expose 6 grudnia - usłyszymy bajki z okazji Mikołaja na kolejne 4 lata. Jest super :)
Tołdi / 199.67.203.* / 2011-11-04 15:21

Użyłem sarkazmu, bo pełno go u mnie jak widzę
Sarkozę i Merkozę.
Myślałem, że był on oczywisty


Własnie nie do konca oczywisty. Nie obrazajac nikogo rozne dziwaki odwiedzaja te forum :)
Ewelina J. / 2011-11-04 14:25
Oczywiste że Grecja straszy całą Unię!!
Todi / 199.67.203.* / 2011-11-04 14:22
Analizując Twoje obie wypowiedzi dochodze do wniosku że ta 1 to był sarkazm.
Jesli nie to gadasz od rzeczy. I oba komentarze nie 3mają się kupy.
Kapitan AS / 212.160.87.* / 2011-11-04 13:54
wyje...ana
essi / 217.153.72.* / 2011-11-04 13:22
Taka zabawa przy piątku:
Dokończ zdanie -

Giełda lekko w...

Moja propozycja:

... dupie.
I Robot / 91.198.15.* / 2011-11-04 15:22
Giełda lekko w bessie, Grecję Unia wessie.
sssss / 195.14.4.* / 2011-11-04 13:37
...gównie po uszy
xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx / 89.25.186.* / 2011-11-04 13:18
Przez chwile, 2-3 dni, grecy mieli realną szanase na rozwiąznie swojego problemu. Od razu jednak politycy wzniślioi sie do roboty i im to odebrali. szkoda graków, szkoda reszty Europy, spirala długu, biurokracji i socjalizmu bedzie trwać nadal, aż do moentu, kiedy juz nie będzie nic do "ratowania".
m clasic / 80.5.42.* / 2011-11-04 16:01
No tak. Dla nas Polakow wszystko zawsze jest czarne lub biale. Niemiec - zly, biedny ucisniony grecki narod - dobry.
Oczywiscie, ze Grecy powinni wrocic do swojej waluty, ale nie z dnia na dzien przeciez. Wprowadzanie Grecji do strefy euro bylo bledem i nikt nie chce poniesc teraz za to zaplacic (doslownie i w przenosni).
Grecy mieli szanse na rozwiazanie swego problemu? Wycofanie euro z Grecji oznaczaloby jej szybki i niekontrolowany upadek. Owszem przywrocenie greckiej monety spowodowaloby ze ich produkcja odzykalaby konkurencyjnosc, ale co z wszystkimi Grekami, ktorzy splacaja kredyty w euro? co z importem, co niemieckimi, francuskimi i angielskimi bankami, ktore stanowia jeden z glownych filarow europejskiej gospodarki? Moim zdaniem Grecki rzad w calosci powinien podac sie do dymisji, bo nie panuje nad sytuacja, powolac nalerzy tymczasowa komisje powolana z ramienia unii, ktora sprawowala by rzady tymczasowo, w tym czasie nalezaloby zredukowac jak najbardziej Grecki dlog poprzez jego czesciowe umorzenie nie ryzykujac jednoczesnie destabilizacji setora bankowego i dopiero wowczas mozna rozmawiac o planach stopniowego wyprowadzania Grecji ze strefy euro.
Grecy wymyslili tego demona - demokracje, wiec teraz powinni winic tylko sami siebie. Sami "demokratycznie" wybrali swoj rzad, sami "demokratycznie" opowiedzieli sie w referendum za czlonkostwem w unii i wprowadzeniem euro.
pozdrawiam
Snerg Wiśniewski wielki był / 81.219.160.* / 2011-11-04 17:17
Los Sokratesa pouczający jest .Kiedy kupujący wprowadzony jest w błąd to transakcja od kiedy jest unieważniona?

Najnowsze wpisy