Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Nie pozwólmy na wyższe składki na ZUS!

Nie pozwólmy na wyższe składki na ZUS!

Adam Turowski / .* / 2004-09-06 10:23
Komentarze do wiadomości: Nie pozwólmy na wyższe składki na ZUS!.
Wyświetlaj:
greg / .* / 2004-11-19 17:44
gdybym powiedzial ze jasiowi kowalskiemu zatrudnionemu w danym urzedzie urwe noge to byloby wygrazanie a to co pisalem to prawda a nie wygrazanie to ze mam dosyc bycia grabionym przez roznych "Janosikow" i o tym pisze?? mam do tego prawo a tacy XX mogo sobie siedziec cicho i podwijac ogon pod siebie twierdzac ze i tak nie da sie z tym nic zrobic. Taplanie sie w szambie to nie powod do satysfakcji ale twierdzenie ze woda w nim jest ciepla i czysta to bezdenna glupotaPowiedzenie " za widly i pogonmy to chamstwo" to metafora panie XX urzedniku czegos tam ... slowo to mozna znalezc w wiekszosci slownikow a w niektorych nawet wyjasnienie jego znaczenia
xx / .* / 2004-11-20 21:03
Nie jestem żadnym urzędnikiem. Raczej petentem. Niestety taka jest dzisiejsza nasza polska rzeczywistość. Jeśli nie będzie się pokornym, nic się w żadnym urzędzie nie załatwi. To wszystko dzieje przez złe prawodawstwo, które daje możliwość różnej interpretacji przepisów przez urzędników. Urzędnik może w ramach tego samego przepisu wyrazić na coś zgodę lub zupełnie przeciwnie. Nawet zupełnie prostą sprawę może przewlekać w nieskończoność. Nawet w czasach PRLu tak nie było. Z tą bezpieką to może za bardzo przesadziłem, ale nie jednego przedsiębiorcę panowie w kominiarkach niesłusznie aresztowali. W urzędach pracują sami znajomi znajomych i wzajemnie się popierają. Nie ma komu się poskarżyć. To państwo narzuciło nam zasadę "pokorne cielę dwie matki sie". A co do składek ZUSu potępiam wszystkich posłów - osłów głosujących za podniesieniem sładek. A także ustawa o VAT ma duzo do życzenia i sprzyja matactwu. Nie daj Boże odezwać się w Skarbóce. To już koniec z Tobą. Jesteś przegrany, jeśli nie stać cię na sądy.
greg / .* / 2004-11-22 13:05
tu sie musze zgodzic z XX ale prawda tez jest taka ze urzednikow mamy takich jakimi pozwalamy im byc wchodznie im w tylek i pokorne ssanie nic nie zmienia a raczej utwierdza w przekonaniu ze ich postawa jest wlasciwa kazdy urzednik ma szefa i nieprawda jest ze nic z tym nie mozna zrobic wiem z doswiadczenia bo walcze z chamstwem jak sie da panie i panowie za biurkami ktorzy nie wywiazuja sie ze swoich obowiazkow maja ze mna przechlapane zwlaszcza ze maja obowiazek niejednoznaczne przepisy interpretowac no korzysc petenta ustawodawswo w polsce przypomina loterie tyle ze na loterii mozna wygrac
xx / .* / 2004-11-16 23:00
Nie wygrażajcie tak urzędnikom bo jutro możecie mieć bezpiekę na karku. A oni są mściwi.
greg / .* / 2004-11-19 17:48
to dopiero jest wygrazanie!!!! siedz Jasiu na tylku cicho i nic nie mow bo rzyjdzie pan z bezpieki i zrobi ci kuku:)))
baba / .* / 2004-11-17 21:18
czyżby to niejaki xx był bezpieką??? zachowaj czujność czekisty, czytaj między wierszami, sprawdzaj każdy przecinek i kropkę, być może ktoś nadaje alfabetem Morse'a
baba / .* / 2004-11-22 09:37
oj xx, zjadłeś wszystkie rozumki? uważaj na klawisz Alt w swojej klawiaturce, ile razy go używasz, tyle razy włącza się specjalny czujniczek, wszystkie twoje strumienie literek są konrtolowane, zapis wszystkich twoich kliknięć, ile razy, na jakiej stronie i temacie, baa! nawet na jakim wierszu zatrzymałeś wzrok... te wszystkie twoje bity i bajty są nieustannie przetwarzane na twoją niekorzyść... memento urzędnici.. lepiej jednak poprzestań na gazetach, tam jeszcze z powodu zbyt wysokich kosztów nie dołącza sie kamer i podsłuchów
xx / .* / 2004-11-21 19:10
Głupiś! Od razu widać, że nie czytasz gazet i nie oglądasz telewizji.
greg / .* / 2004-11-16 08:25
nie wiecie na co preznaczane sa nasze skladki? W pile wybudowano za nie piekny budynek a pani urzedniczka wozi dokumenty do zusu w chodziezy (30 km) golfem IV DCI za 80 tys. jakby qrfq nie mogla dego robic cikolem. I jeszcze do tego to auto bez kratki homologacyjnej sa po prostu rowni i rowniejsi tak bylo i bedzie. Szara strefa bedzie rozkwitala bo jak ktos ma kupic dziecku kurtke na zime i buty albo oddac 800 zł zlodziejom to wybor jest prosty. Jak dlugo mozna dobijac spoleczenstwo? nie tylko malych przedsiebiorcow bo przecierz szczesliwy urzedas z 1500 zl miesiecznie tez robi zakupy w osiedlowym sklepiku i chodzi do szewca z butami.moze po prostu zapominaja ze to oni amn maja sluzyc a nie my im.Spoleczenstwo moze istniec bez panstwa w jakiejkolwiek formie ale pansta bez spoleczenstwa po prostu nie ma. Tak wiec za widly i pogonmy to chamstwo ...
ENDI / .* / 2004-11-08 21:08
YO! W NASZYM RZĄDZIE TYLKO SIĘ KRADNIE I OSZUKUJE SZARE SPOŁECZEŃSTWO. POLITYCY KRADNĄ, CZAS TO UKRÓCIĆ, CZAS ŻEBYŚMY WSZYSCY WZIĘLI SIĘ ZA NASZ WŁASNY LOS. CZAS ZAKOŃCZYĆ TEN PROCEDER JEDNEGO WIELKIEGO OSZUSTWA. PROPONUJE ZAŁOŻYĆ WŁASNĄ PARTIE.... MOŻE TO BRZMI ŚMIESZNIE ALE CZAS DZIAŁAĆ... NIE LUBIE PATRZEĆ JAK MI ROZKRADAJĄ CHLEB. ODZWIERCIEDLENIEM POLSKIEGO SPOŁECZEŃSTWA JEST SYTUACJA : KRADNIE KTOŚ MÓJ WŁASNY CHLEB A JA NA TO: CI ZŁODZIEJE SOBIE JAJA ROBIĄ NIEDŁUGO PRZYJDZIE PO SAMOCHÓD. - I TAK BĘDZIE. ZAINTERESOWANI NIECH PISZOM NA MAILA czasdzialac@vp.pl Jestem młody i mam ochotę dokopać tym złodziejom... to jest realne wystarczą chęci i trochę poświęcenia. Politycy patrzą na nas i się śmieją - kurcze dokopaliśmy im już na max a oni nadal jakoś żyjom. No to kradnijmy dalej a co nam szkodzi i tak nic nam nie zrobią.WIĘC PISZCIE, ZGŁASZAJCIE SIĘ. KAŻDY KOMENTARZ MILE WIDZIANY... !!! BRAK SPRZECIWU TO AKCEPTACJA - WIĘC 99% LUDZI AKCEPTUJE WYBRYKI NASZYCH POLITYKÓW
Eugeniusz / .* / 2004-11-11 11:00
Przekonałeś się ENDI. Minęły już 3 dni i nikt nie skomentował twojego apelu o utworzenie partii drobnych przedsiębiorców. I nie skomentuje, ponieważ 90% tych przedsiębiorców nic o tym nie wie. Po pierwsze: części społeczeństwa po prostu niestać na luksus jakim jest w Polsce internet. Po drugie: A ci co posiadają internet, to z przepracowania nie mają ochoty go przeglądać . Po trzecie: są jeszcze i tacy, którzy myślą o przejściu do szarej strefy, czy też w jakiś inny sposób obejść te głupie przepisy i nie dać się zgodnie z zasadą: "przeżyliśmy wojnę. potem czasy stalinowskie, to z odrobiną cierpliwości przeżyjemy i dzisiejszy okres nagonki władz na polskich przedsiębiorców. Tym optymistycznym akcentem pozdrawiam Pana i cała rzeszę dzielnych drobnych polskich przedsiębiorców.
greg / .* / 2004-11-22 13:10
hehehe a moze by tak wypowiedziec wojne stanom zjednoczonym a kiedy wkrocza wojska poddac sie i poprosic zeby chcieli zostac okupantem... zobaczcie co dzieje sie w iraku inwestycje, miejsca pracy hihihihi zasilki w dolarach i ropa po 1,45 ale byla by jazda
ccccc / .* / 2004-10-01 22:55
Te czerwone s********* będą nas zawsze okradać. Zmieńmy w końcu nasz parlament
a / .* / 2004-10-01 22:51
Te s-syny niech sie od na odpi-dola
weronika / .* / 2004-09-23 23:02
Zgadzam się całkowicie z przedmówcami- wyższe składki ZUS to NAJGORSZE co może spotkać małych przedsiębiorców, niezaleznie od tego jaki 'dochód' generują na papierku. Usługobiorcami mojej firmy są mikropodmioty- jestem PEWNA, że podwyższenie i tak już morderczych Zusów wybije je do nogi. Jako ostatnia ja 'zgasze swiatło' i ustawie sie po zasiłek, choc do tej pory raz lepiej, raz gorzej udawało mi sie utrzymac na powierzchni. NIE MAM SZANS na zaplacenie wyzszego ZUSu- coraz wieksze są poslizgi w platnosciach, coraz drozsze materialy, a rynek dyktuje poprzez coraz chudsza kieszen nabywców redukcje cen. SKAD WZIAC NA ZUS???? PROTESTUJE!! NIE ZGADZAM SIE! Nastepna kwestia- co da nam ZUS za te horrendalne skladki? Lepsza opiekę zdrowotną? wyzsze emerytury? Lepsze ksztalcenie dzieci? To bajki i mamidło dla maluczkich. Ja sie na to nie dam nabrac!
jurek / .* / 2004-09-22 17:58
Jestem przeciwny podwyższaniu składek ZUS. wysłałam już e-maila. Ale bulwersuje mnie najbardziej sprawa obowiązku płacenia składek ZUS, gdy nie ma dochodu, to skąd wziąć pieniądze na zapłacenie. Nie wypłacic wynagrodzenia pracownikowi? nie zapłacic czynszu? nie uregulowac zobowiązań wobec dostawców?. a może nie zapłacic podatku VAt? Takie dylematy mam co miesiąc, co zapłacić najpierw. Interesuje mnie czy takie rozwiązanie obowiązek zapłaty składek ZUS , gdy nie ma dochodu, jest zgodny z aktami prawnymi wyższego rzędu, może wnieść skarge na takie ustalenie do trybunału, niestety, nie wiem który byłby właściwy. Protest trzeba bardziej nagłośnić w mediach. A przede wszystkim przedsiebiorcy winni się nawzajem informować. 26.800 głosów to bardzo, bardzo mało, więcej aktywności, to przecież nasza sprawa, nasze być albo nie być.Skopiowałem od Barbary, Nic dodać nic ująć.Zaczynam po trochu rozumieć przyczyny terroryzmu. Bezradność ludzi wobec "bezandziejnego prawa" oraz "tumiwisizm' rządzacych doprowadza ludzi do ostatecznych desperackich kroków.
Paterfool / .* / 2004-09-21 10:27
Proponuję wyjazd do Warszawy, celem obrzucenia jajami Hausnera i Patera albo wykopania ich z tego rządu. Skoro działają na naszą niekorzyść tylko pod dyktando Francuzów i Niemców żeby zwiększyć nasze koszty działalności, to trzeba się tych ludzi pozbyć, bo to nie są Polacy tylko agenci.APELUJĘ TO RESZTY POSŁÓW: JAK TO PRZEGŁOSUJECIE MACIE PRZECHLAPANE!!!!!!
Eugeniusz / .* / 2004-09-20 15:30
Czekałem na zdrowy rozsądek naszych władz tj.na obniżkę b. wysokich skłdek ZUS, a tu nagle słyszę o podwyżce i to jakiej(!). To jawne kpiny z zapracowanych Polaków utrzymujących ten kraj. A może powracamy do czasów wczesnego PRL, kiedy to walczono z prywatnym rzemiosłem, handlem czy z rolnikami. Ta danina ponad normę i na dodatek niezależna od aktualnych dochodów podatnika spowoduje upadek polskich firm (a może nawet Polski).Jedni zrezygnują z prowadzenia firm, żeby ustrzec się przed komornikiem, inni nie będą mogli rozwijać się, ponieważ na inwestycje niestety braknie pieniądzy. Takie postępowanie rządu polskiego jest wodą na młyn dla gospodarek Francji i Niemiec. A moze to ich sprawka, precież niedawno gościli w Polsce domagając się podwyżek podatków.
Niestety Polak / .* / 2004-09-19 13:16
Polski rząd to bnda kretynów i debili. Dopiero co założyłem firmę, dostałem super wiadomość o likwidacji ulg dla absolwentów, co byłop dla mnie ogromnym ciosem. Nie Ci frajerze zastanowią się, skąd początkujący mają wziąść pieniądze. IO tak pracuję już 48 godz/ dobę, a oni chcą wycisnąć ze mnie jeszcze więcej. Jak ta ustawa wejdzie to zwijiam się z tego kraju rządzonego przez kretynów i jadę do Niemiec, którzy chyba mieli rację, że Polacy nie umią sami sobą rządzić. Przykładem tego jest kolejny debilny pomysł. WIELKIE DZIĘKI SZANOWNY PORĄBANY PREZYDENCIE, PREMIERZE I INNE ŚWINIE, KTÓRE DBAJĄ TYLKO O SWOJE KORYTO pod hasłem "sprawiedliwości społecznej" !!!
ZUS_to_SMIERC / .* / 2004-09-19 14:02
Chyba lepiej byłoby dla wszystkich gryby Polskę zlikwidować - podzielić między czechy, niemców i ruskich. Chyba byłoby to lepsze niż czerwona okupacja tych sld-owskich kretynów z warszawy. Naród odetchnąłby z ulgą.
Barbara / .* / 2004-09-15 11:11
Jestem przeciwna podwyższaniu składek ZUS. wysłałam już e-maila. Ale bulwersuje mnie najbardziej sprawa obowiązku płacenia składek ZUS, gdy nie ma dochodu, to skąd wziąć pieniądze na zapłacenie. Nie wypłacic wynagrodzenia pracownikowi? nie zapłacic czynszu? nie uregulowac zobowiązań wobec dostawców?. a może nie zapłacic podatku VAt? Takie dylematy mam co miesiąc, co zapłacić najpierw. Interesuje mnie czy takie rozwiązanie obowiązek zapłaty składek ZUS , gdy nie ma dochodu, jest zgodny z aktami prawnymi wyższego rzędu, może wnieść skarge na takie ustalenie do trybunału, niestety, nie wiem który byłby właściwy. Protest trzeba bardziej nagłośnić w mediach. A przede wszystkim przedsiebiorcy winni się nawzajem informować. 26.800 głosów to bardzo, bardzo mało, więcej aktywności, to przecież nasza sprawa, nasze być albo nie być
dobromir / .* / 2004-09-13 15:47
To ja zaproponuję PODATEK OD GŁUPOTY.Kasa Skarbu Państwa była by pełna. W Sejmie już ma 460 chętnych do płacenia. A pomysły osła(nki) Filek to jeszcze w drugim pokoleniu były by spłacane. Niejaki Pol to chyba też już do końca swoich dni by się nie wypłacił.A teraz Propozycja:Wpisujcie swoje typy politycznej głupoty do opodatkowania :)pozdrawiam wszystkich i niech ZUS Nam się rozleci.
mmm / .* / 2004-09-11 22:01
Załóżymy, że w poprzednim roku osiągnąłęm super dochód i w następnym mam płacić ZUS 2000zł. Ale niestety nie osiągam już takich super dochodó, a nawet ciągnę na pogłębiającej się stracie. Ale oczywiście 2 tysiaki co miesiąć do ZUS muszę płacić, czy ktoś z ministrów, albo twórców tego projektu powie mi z czego mam to zapłacić? Może (p)osły użyczą mi swojej diety?
PLC / .* / 2004-09-11 14:47
To zero - czyli W.Kaczmarek (kto mi co zrobi za ten epitet) ma adres: wieslaw.kaczmarek@sejm.plkaczmarek@kaczmarek.pl.Każdy z nas nie każdego dnia wysle do niego mail o treści:Nie kradnij moich pieniędzy-zostaw składki ZUS w spokoju.
13Homer / .* / 2004-09-15 16:02
Uwazasz, ze to cos da? Przeciez te matoly maja gdzies ciebie, twoja rodzine, firme i co tam jeszcze "chcesz". Dopoki oni sami nie musza placic...
George / .* / 2004-09-13 06:32
OK! Wysłane. Ciekwae tylko, czy dojdzie.
do początku nowsze
1 2 3 4 5

Najnowsze wpisy