Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Nie pozwólmy na wyższe składki na ZUS!

Nie pozwólmy na wyższe składki na ZUS!

Adam Turowski / .* / 2004-09-06 10:23
Komentarze do wiadomości: Nie pozwólmy na wyższe składki na ZUS!.
Wyświetlaj:
anenit / .* / 2004-09-07 18:21
i tak mamy już wysokie składki zusowskie a co mamy z tego? wielkie gówno jak chcesz iść do lekarza to najlepiej prywatnie a jak nie masz pieniędzy to umieraj, a jaka emerytura?-jałmużna!!!!!!!!!!
Sławek / .* / 2004-09-15 14:06
Emerytura, to są pieniądze wypracowane w okresie przedemerytalnym. Natomiast wszystkie jej "rewaloryzacje" i "podwyżki", to z natury rzeczy zapomoga lub jałmużna.
anenit / .* / 2004-09-07 18:20
i tak mamy już wysokie składki zusowskie a co mamy z tego? wielkie gówno jak chcesz iść do lekarza to najlepiej prywatnie a jak nie masz pieniędzy to umieraj, a jaka emerytura?-jałmużna!!!!!!!!!!
zielony / .* / 2004-09-07 17:01
doczytałem sie, ze:" Minimalnym warunkiem, od spełnienia którego zależy otrzymanie zasiłku, jest zatrudnienie przez okres 365 dni w okresie 18 miesięcy przed zarejestrowaniem w powiatowym urzędzie pracy." czy własna działalność gosp. i opłacanie skladek to jest zatrudnienie? i przy zamknięciu działalności mogę sie zarejsterować i dostawać zasiłek? w końcu moje skladki do czegos mogą sie przydać czy też nie?
Walenrod / .* / 2004-09-07 15:53
A może by tak zarejestrować firmę zagranicą i tam płacić podatki. A po co dorabiać pijawki z Rzeczypospolitej. Niemcy lepiej wykorzystają podatki. Ciekawy jestem czy wyższy ZUS będą płacili posłowie którzy zatrudniaja osoby do prowadzenia biur poselskich.
Adam / .* / 2004-09-07 15:09
NIECH SZLAG TRAFI ZUS! ODDAJCIE MI MOJE PIENIĄDZE!!!
niker / .* / 2004-09-07 14:04
szkoda pisać o idiotycznych pomysłach naszych politykierów. warto natomiast zastanowić się dlaczego nasi przedstawiciele na wiejskiej w większości są przeciwni idei jednomandatowych okręgów wyborczych - czyżby bali się, że takich matołów jak oni nikt nie wybierze, że skończą się czasy wchodzenia z listy partyjnej?
Zbig / .* / 2004-09-07 12:36
Wiecie, że zawdzięczacie to Platformie Obywatelskiej? Ona oczywiście jest przeciwko, ale gdyby nie głosowała za planem Hausnera, to by i rządu nie było i tej głupiej ustawy. Głosowałem na PO od początku jej istnienia, teraz to tylko UPR albo co?
George / .* / 2004-09-13 06:52
Na PO? Duży błąd. Oni dla włądzy zrobią wszystko, nawet więcej niż SLD. To takie same tałatajstwo jak i reszta polityków.
ASodula / .* / 2004-09-07 12:02
Prowadzę jednoosobowe przedsiębiorstwo i pracuję na etacie .Część Zus opłacam więc podwójnie.Nic z tego nie mam.Jesli podwyższą składki zamykam działalnośc.to co robię moge robić "na czarno 'a wtedy panstwo nie dostanie ani mojego podatku ani tez vat ktory teraz place .I po co to komu?Czy tam na gorze naprawde nie rozumieja ze stale podnoszenie ociazen finansowych prowadzi do zmniejszenia sie dochodow panstwa zas obnizenie ich i obnizenie moze prowadzic do bardzo znaczecego wzrostu tych co placa? Niskie podatki zacheca do wychodzenia z szarej iczarnej strefy .I jescze jedno.Teraz polski drobny przedsiebiorca wiekszosc energii przeznacza na kombinowanie jak nie zbankrutowac placac podatki i zusy zamiast myslec o zwiekszeniu zysku,inwestycjach i miescach pracy.Czy panstwu taka polityka naprawde sie oplaca? !!!
eb / .* / 2004-09-09 13:23
Państwu taka polityka na pewno się nie opłaca, ale ta banda z rządu nto nie państwo, i ich nie interesują sprawy maluczkich tylko własne portfele i własne rozgrywki: gra w komórki do wynajęcia, tzn. kto kiedy i z kim zamienia się na stołek
Zbig / .* / 2004-09-07 12:41
Opłaca, bo obecny rząd będzie jeszcze przez parę miesięcy, właściwie rok, więc im chodzi aby przez ten czas jednak jakieś pieniądze spłynęły. To co będzie potem to oni olewają, dla nich nawet lepiej, powiedzą że jak oni byli to bezrobocie się zmniejszało, był wzrost gospodarczy a teraz... Samo życie. Przecież ostatnie co obecni politycy mają na względzie to dobro kraju, nie bądźmy naiwni. Póki społeczeństwo nie rozlicza ludzi z tego co robią a patrzy na obiecane gruszki na wierzbie, to ŻADNA partia nie będzie się oglądała na państwo.
zielony / .* / 2004-09-07 10:15
Jestem świeżutkim, zielonym, cienko przędącym przedsiębiorcą. Praca w zasadzie jest tylko na wiosnę i w lecie. już teraz jest posucha, nie ma żadnego przychodu. Czy ktoś moż mi poradzić czy zawiesić działalność czy trzeba wyrejestrować, żeby nie płacic skladki (nie ma z czego) albo nawet dostać jakiś zasiłek przez te zimowe miesiące.
T.W. / .* / 2004-09-07 12:11
możesz zawiesić działalność na kilka miesięcy.Powodzenia
Zbig / .* / 2004-09-07 12:16
Nie możesz, jeżeli jesteś na książce przychodów i rozchodów. Jedyne co możesz, to zamknąć działalność (czyli przejść znowu ścieżkę od urzędu statystycznego, przez urząd miejski i urząd skarbowy) a za miesiąc czy 2 znowu działalność założyć. Ale co z fakturami, które chciałbym wystawić w tych miesiącach? Bez faktur nie ma pieniędzy, nawet tych niewielkich. Chyba, że szara strefa.
pawmir / .* / 2004-09-07 09:05
piękne budynki ZUS-u, wysokie pensje dyrektorów i urzędasów, może ZUS powinien zacząć inwestować i z zysków utrzymywać budynki i kadrę ,( czy byłby w stanie się utrzymać)( przyjmę dyrektora do pracy na miesiąc, niech pozna smak oplacania skladki z wlasnych dochodów) przecież jest to największy pasożyt w Polsce nie wyłączając tych z Wiejskiej, pasożytów z sejmu,do jasnej .........czy Polska musi iśc w kierunku nędzy i ubustwa, czy powinna iść w kierunku rozwoju, jesteśmy dobrym i pracowitym narodem tylko brakuje nam motywacji,
Uranus / .* / 2004-09-07 08:50
Przyszedł czas na to aby stwierdzić, że administracyjna wieża Babel staje się naszym wrogiem. Trzeba sobie zadać ponownie pytanie kto rządzi i w czyim imieniu. Wydawanie niszczące małe firmy przepisy to są właśnie skutki utrzymywania Sejmu, który nie ma żadnego (znaczącego) poparcia społecznego. Nadchodzi czas na reformy już nie przystosowawcze do systemu UE ale na analizę sprawności systemu zarządzania, który powinien być systemem demokratycznym i służyć społeczeństwu. Tymczasem dwór i dworzanie odrywają się od społeczności i sprzyjają dużym organizacjom gospodarczym, z którymi wiążą się w splotach mafijnych, oczywiście deklarując zupełnie co innego.
gomółka / .* / 2004-09-06 23:46
hipokryzja?obłuda?zakłamanie?-od ludzi podających się za"przedsiębiorców"można by jednak wymagać-kojarzenia faktów,umiejętności liczenia(chodzi o matematykę;))-----w dotychczasowym systemie to właśnie Wy byliście beneficjentami(obok funkcjonariuszy KK)-w zamian za śmieszną-wyliczoną z sufitu składkę domagać się świadczeń równych lub wyższych od uczciwie i w pełnej wysokości ją płacących np.górników czy innych proli budzi absmak, a metoda-"listy protestacyjne"....cóż- nastraja nostalgicznie ;))
mk / .* / 2004-09-07 15:14
Ty debilu, od kiedy to kopalnie płacą ZUS ??? Kopalnie należy zatopić razem z górnikami, żeby nie przynosiły więcej strat !!! Co ty wiesz o prowadzeniu działalności gospodarczej !!!
atx / .* / 2004-09-07 11:15
chyba niestety nie jest Pan dokonca poinformowany, moze placimy nizsze stawki, ale wrazie zwolnienia lekarskiego, czy przejscia na emeryture swiadczenia ktore otrzymojemy sa smieszne w porownaniu z pieniedzmi ktore otrzymoja osoby na etatach. Prosze sprobowac zalozyc firme oplacac wszystkie skladki i podatki i wtedy zapraszam do rozmowy.
Dehin / .* / 2004-09-07 09:53
Do górników, PKP i innych socjalistycznych roszczeniowców to akurat musimy dopłacać! To wszystko z kieszeni małych przedsiębiorców, którzy dają najwięcej kasy, bo kolosy dogadują się z nomenklaturą i prowadzą tzw. kreatywną księgowość.
PP / .* / 2004-09-07 08:38
O jakich świadczeniach mówisz?Bo jeżeli chodzi os kładkę emerytalną i chorobową to dostaję od podstawy od której odprowadam składkę do ZUS i to powiinna być moja indywidualna decyzja czy płacę na ZUS czy zabezpieczam się sam.Natomiast jeżeli chodzi o składkę zdrowotną to od nowego roku jako Manager płace od każdego kontraktu - a więc kto odprowadza wiecej górnik czy ja?
T.W. / .* / 2004-09-07 08:05
Człowieku! Zastanów się co mówisz.Od 15-tu lat nie korzystałem z publicznej słuzby zdrowia, bo nie mam na to czasu! Jeśli chodzi o matematykę to jakiś czas płaciłem podwójną, tak PODWÓJNĄ składkę zdrowotną, bo pracowałem równocześnie na etacie.Trafnie dobrałes sobie pseudo, bo własnie z towarzyszem Gmółką Ci po drodze..
George / .* / 2004-09-07 05:51
Chłopie! Ty chyba jesteś chory albo z min. finansów. Na czym te beneficja mają polegać?
w******** na gomółke / .* / 2004-09-07 00:04
słuchaj leszczu - płace tą twoją niby niską składke ale od 5 lat nie byłem w pieprzonej przychodni - ja nie mam czasu na chorowanie i grzenie dupy w łóżku na chorobowym tak jak wiekszość etatowców wiec nie p****** że mam niby to samo co inni, ponieważ ja w ogóle z tego 'samego' nie korzystam - pozdrawiam wszystkich innych małych przedsiębiorców i precz z leszczami
niewolnik zus'u / .* / 2004-09-07 10:01
podpisuję się wszystkimi możliwymi kończynami. jestem malutkim przedsiębiorcą, jednoosobowym. jak jest praca daję ją innym w miarę możliwości. haruję też niezgorzej fizycznie (razem z moimi pracownikami) pomimo, że mam 2 fakultety: ekonomiczny i inżynierski. praca jest sezonowa, więc co roku jest walka z pracownikami i o pracowników. najchętniej pracowaliby na czarno!!!! nikomu sie nie opłaca zatrudnić nawet na "dzieło" a co tu mówic o "zleceniu" - wtedy przecież ci sezonowi robotnicy utracą to co za darmo dostają od państwa czyli od nas - ode mnie też, bo to przecież z mojej skladki i podatków. w mojej branży nie ma stałego dochodu. jak uda sie zarobić to musi wystarczyć na inne miesiące, a co z zimą?! z tego nieregularnego dochodu muszę odprowadzać te cholerne skladki, z których i tak NIC nie mam. lekarz nie widział mnie od kilkunastu lat. ta książeczka, którą dawali przy reformie służby zdrowia jest dziewicza, żadnego wpisu. tyle że zarejestrowana w przychodni... nie wiem nawet czy jest wciąż ważna. Nie choruję! ten typ tak ma. a nawet gdyby... to kto za mnie będzie pracował, kto zrobi to co jest do zrobienia? przecież nie dostanę pieniędzy na przeżycie, tak jak dostają (dosłownie!!) to ci niby etatowcy. znam bycie etatowcem, dokładnie wiem jak to jest. Niech nie zabiera głosu nikt kto nie pracował nigdy na swoim!! bo nie ma pojęcia o czym mówi!
prywaciarz / .* / 2004-09-13 15:42
Podzielam Pańskie zdanie. Każdy kto krytykuje Nasz głos sprzeciwu nie mał do czynienia z małym biznesikiem.Miałem firmę zaraz po studiach, ale tylko 4 miesięce. Po przeliczeniu ile musze oddawać z ciężkiej 12 godzinnej pracy zrezygnowałem. Teraz kręcę szarą komórką i mam 3 razy tyle. Ale niestety Państwo nic z tego nie ma.
kudłaty / .* / 2004-09-06 23:28
w ten sposób staniemy się jako państwo takim swoistym skansenem. tylko debile którzy rządzą tą wyspą nonsensu nie rozumieją że tną gałąź na której spoczywają ich tłuste nic nie robiące dupy. jak wykończą małe i średnie firmy to kto będzie na nich łożył? nie mówię nic o bezrobociu bo to już będzie galopujące. a kto będzie kupował dobra luksusowe, kto będzie korzystał z usług. już dalej mi się nie chce. postawcie na zachodniej granicy tablicę "zu verkaufen"
wolny / .* / 2004-09-06 22:24
Zus zakopać. Uczciwy przetarg na obsługę emerytów. Zusowskie pałace sprzedać a darmozjadów z Zusu do zamiatania ulic. W sierpniu załatwiałem sprawę w Zusie oni nie są normalni, nikt nic nie wie ja mam to gdzieś ale dlaczego ten cyrk jest robiony za moje pieniądze ??? Zwiększanie składek to utopia. Czy nase chore elitki polityczne nie kierują się nawet czesem odrobiną logiki. Zmiejszenie akcyzy na alkohol dało efekt prawda ??? To nie kumacie że to dobry kierunek Głąby !!!!Pozdrawiam, nie płacę zusu a znajomy jak policzył to otwiera działalność w Niemczech ala Zus ok 100 Euro i nie płaci podatku przez 2 lata + deklaracje raz w roku a nie zadyma co miesiąc. Ostatni niech zgasi swiatło w tym chorym kraju.
DA / .* / 2004-09-06 21:44
...albo proponuję aby podwyższyć składki na ubezpieczenie zdrowotne dla posłów i senatorów do wysokości, która pozwoli pokryć wydatki na leczenie VIPów.

Najnowsze wpisy