Forum Forum ubezpieczeńSamochodowe

Nie wiem czy mogę sprzedać samochód?

Nie wiem czy mogę sprzedać samochód?

Kravmagista / 2008-09-30 13:40
Kawał czasu temu miałem wypadek. Sprawca ubezpieczony był w "BENEFII"
Firma ta zleciła moją sprawę firmie UNIVERSUM. I zaczęły się problemy.
Na początku problemy z Rzeczoznawcą (4 spotkania)
Następnie ponad 2 miesiące oczekiwania na wypłatę. (Wg. Firmy Universum legalnie z uwagi na późne dostarczenie dokumentów od Policji)

Teraz gdy już dostałem pieniądze nie wiem czy mogę sprzedać auto czy będą sobie roszczyć prawa do niego.
Dostałem pieniądze ale nic poza tym. Żadnego dokumentu.

Co mam robić? Help me!
Wyświetlaj:
modaka / 212.96.244.* / 2017-10-27 14:19
Jeśli faktycznie zamierzasz gdzieś wystawić samochód, to może zacznij od Ogisa. Ewentualnie jeśli masz Allegro i tam wystawiłeś, to zintegruj konta, a na Ogisie to się pojawi automatycznie i za darmo. Trochę to śmieszne, ale ostatniego klienta na auto miałem nie z płatnego Allegro, tylko z darmowego Ogisa.
11 / 83.1.81.* / 2008-10-02 21:37
Spotkało mnie podobne zdarzenie,tyle że sprawca ubezpieczony był w PZU.Rzeczoznawca uznał szkodę całkowitą,ponieważ koszt naprawy przewyższał wartość auta w dniu kolizji.Wycenił na pewną kwotę +pozostałość (wrak) na inną.Wypłacono mi odszkodowanie (kwota była satysfakcjonująca) i podał adres i telefon do firmy złomującej.Auto mogłem więc zostawić sobie,czy sprzedać do tej firmy lub komu chciałem.Sprzedałem jednak do firmy złomującej,zapłacono mi tę kwotę za wrak,auto skasowałem i nie ma problemu z płaceniem dalej składki OC za wrak do czego byłbym zobowiązany.Możesz więc z samochodem zrobić co chcesz.
www.iodszkodowania.pl / 89.77.131.* / 2008-10-03 10:13
Szanowna Pani,
Pojazd zawsze stanowi Pani własność i nikt nie może żądać od Pani jego oddania, chyba, ze przeniosła Pani prawa własności do niego - tzn. sprzedała, podpisała cesje praw własności do pojazdu. Zapewne nic takiego Pani nie uczyniła więc pojazd można swobodnie zagospodarować we własnym zakresie np. sprzedać, postawić w ogródku i zrobić z niego fontannę itp.. Ewentualnie może Pani wstrzymać się ze sprzedażą, jeśli nie zgadza się Pani z wysokością przyznanego odszkodowania i konieczne będzie wykonanie dodatkowych oględzin pojazdu. W pozostałych przypadkach może Pani pojazd sprzedać.
Kłaniam się
Krzysztof G. Kawałowski
Lech3 / 2008-09-30 17:09 / Bywalec forum
Dostałeś świadczenie i tyle ! a co samochód ma do tego , jest twoją własnością , więc skąd Twoje wątpliwości ?
Kravmagista / 2008-10-01 16:29
Niby tak. Ale nie raz się nasłuchałem, że samochód trzeba oddać. Były to jeszcze dawne czasy a teraz niczego takiego w ustawie o ubezpieczeniach nie wyczytałem. Jednak wolałem się upewnić.

Najnowsze wpisy