Forum Forum inwestycyjneFundusze

NIECH JAKIS MADRY ODPOWIE!!!!!!!

NIECH JAKIS MADRY ODPOWIE!!!!!!!

ZZP / 82.139.8.* / 2007-08-15 22:16
PO CO RADZICIE LUDZIOM KTORZY PYTAJA CZY SPRZEDAWAC FUNDUSZE CZY CZEKAC NA "LEPSZE CZASY" przeciez leci na łeb, gdyby tydzien temu sprzedali dzisiaj za ta sama kase kupiliby te same jednostki tyle ze wiecej. I takie jest ryzyko ze jesli BEDZIOE LECIALO JESZCZE TYDZIEN TO NIEKTORYM MOZE SERCE ODMOWIC A JESLI NAWET SPRZEDADZA I POJDZIE JUTRO W GORE TO CO NAJWYZEJ KUPIA TO SAMO DROZEJ O 1 czy 2 PROCENT. PISAŁ ZZP

p.s. CZy moze czesc z Was boi sie ze jesli wszyscy pozbeda sie jednostek funduszy to gielda sie bedzie bardzej czerwienila a nie wszystkim to na reke.
Wyświetlaj:
radziej / 2007-08-16 15:54 / Bywalec forum
tu nie ma głupich panie ZZP, dużo doradców panu odpowie... za darmochę.
ZZP / 217.97.156.* / 2007-08-16 12:33
POZBYLEM SIE WSZYSTKICH JEDNOSTEK W ZESZLY PIATEK, DZISIAJ KASA LEZY JUZ SPOKOJNIE NA LOKACIE, CO MYSLE POTWIERDZA ZE TO CO NAPISALEM WYZEJ CZASEM POZWALA SPAC SPOKOJNIE.
lgortal / 2007-08-16 06:58
I tu się zgadzam z ZZP....giełda miała by się zdecydowanie inaczej gdyby nie analitycy i podpowiadacze - czytaj wypuszczacze - po ich wypowiedziach dochodzi do absurdów typu - w USA mają problem na rynku kredytów hipotecznych a w Polsce dzięki temu przy zwyżkującej cenie srebra i miedzi akcje KGHM lecą w dół......a jak się ma jedno do drugiego?????? Ano zdaniem anali ma się i to bezpośrednio.... - koszmar. Gdyby uciszyć tych podpowiadaczy to byłoby zupełnie inaczej - swoją drogą mniej ciekawie.....:)) Trzeba czytać,obserwować i inwestować zaprzęgając do pracy własną wiedzę, doświadczenie i .....szczęście.
cortez / 2007-08-16 00:54 / Bywalec forum
Większośc z Nas liczy teraz straty. Ja też zanotowałem zjazd na tej korekcie, dokupiłem za wcześnie jednostki akcyjnego i teraz mam kilka % straty na nim. Poprostu nie wyczułem, że ta korekta będzie tak długa i tak głęboka. No cóż zdarza się, dopiero się uczę, nabieram doświadczenia. Jednak planuję inwestycję na kilka lat co najmniej więc takich korekt nawet nie będę pamiętał, a na koncie przy umarzaniu nie odnotuję w związku z tym jakiegoś uszczerbku. Śpię spokojnie i innym "długodystansowcom" radzę to samo:)
Poza ty jak CI już koledzy pisali, ruchy które proponujesz
przeciez leci na łeb, gdyby tydzien temu sprzedali dzisiaj za ta sama kase kupiliby te same
jednostki tyle ze wiecej
są w praktyce trudne w realizacji ze względu na opoźnienia.
TaS / 2007-08-15 22:38 / Tysiącznik na forum

p.s. CZy moze czesc z Was boi sie ze jesli wszyscy pozbeda sie jednostek funduszy to gielda
sie bedzie bardzej czerwienila a nie wszystkim to na reke.

hmmm, widzisz :) trzeba zwrócić uwage na jedną prostą sprawe :) gdyby zsumować caaaały kapitał czytających to forum to wyszłaby kropelka w morzu funduszowej kasy :) i NIC by to nie zmieniło.

gdybym miał jakąś boską wiedzę, że korekta potrwa dokładnie od dnia x do dnia y to OCZYWIŚCIE, że bym polecił wypłatę i poźniejszą wpłatę... ale widzisz nie wiem, wiec radzę robić to co w przypadku funduszy przynosi najlepsze efekty - spokojne inwestowanie w długim terminie... Pamiętam maj 2006 - wtedy tez ludziska psioczyli,ze mogli wyjac, ze zjadło im po 20-30% kapitału... i co? kto to teraz pamieta?

poza tym, zwroc uwage, ze gdyby wielu z czytajacych posłuchało forumowych rad dotyczacych dywersyfikacji, ryzyka itp to by teraz nie byli az tak bardzo w plecy.

w plecy sa ryzykanci jadacy po bandzie :) a jest zasada: duzy i szybki zysk - ogromne ryzyko :)

to tyle :)
radziej / 2007-08-16 15:22 / Bywalec forum
ja pamiętam maj 2006, bardzo dobrze nawet...
ZZP / 82.139.8.* / 2007-08-15 22:48
OK.

Ale......

jesli leci dzien, dwa, trzy, tydzien, drugi to bardzo mozliwe ze poleci i trzeci i sa 2 mozliwosci: (w przypadku pozbycia)

-pozbywam sie i spada dalej a ja ciesze bo za 2 dni czy tydzien kupie taniej

-ozbywam i dzien dwa trzy idzie w gore, kupuje troche drozej
*serce bilo spokojniej:)

Kto pamieta 2006???
moze juz slabo ale jak dobrze wspominaja Ci ktorzy na poczatku korekty sprzedali:)

Dobrej nocy ja mlody jestem dopiero sie ucze, mysle ze trzeba czytac, miec troche szczescia
Pozdrawiam
TaS / 2007-08-15 22:53 / Tysiącznik na forum

-pozbywam sie i spada dalej a ja ciesze bo za 2 dni czy tydzien kupie taniej

tjaaa ale zapominasz ile czasu ma tfi na rozliczenie... 14 dni :) mozesz wiec wyjsc na samym dnie i dokupywac duuuzo wyzej :)

uwazasz sie za mądrzejszego od innych - tacy nazywaja sie "dawcy kapitału"... :)

ale spokojnie i ja młody jestem i popełniam wrecz komiczne bledy :)
radziej / 2007-08-16 15:25 / Bywalec forum
gdzie takie terminy rozliczen mają? uwazasz ze na tym forum sa madrzejsi od ciebie?
pero1979 / 87.205.215.* / 2007-08-16 23:33
tak dla nie wtajemniczonch, którzy....

nie pamiętają, że z fundami powiązane jest nie tylko ryzyko - możesz stracić ale również występuje coś takiego jak ograniczenie płynności - w artykule 89 ustawy o funduszach inwestycyjnych jest napisane, iż jeśli przez dwa tygodnie klienci wypłacą lub będą próbowali wypłacić więcej niż 10% aktywów funduszu, to może on zawiesić wypłaty. I to nawet na 2 miesiące. Po tym czasie też nie musi odkupić od razu wszystkich jednostek, ma na to pół roku....

i teraz pomyślcie co panika może zrobić... z resztą po co myśleć wystarczy popatrzyć dzisiaj na wskaźniki....

a i żeby nie było jestem w plecy
TaS / 2007-08-16 23:44 / Tysiącznik na forum
hehe, widzisz Radziej, sa tacy co nawet paragrafy na pamiec pamietaja :)
TaS / 2007-08-16 22:25 / Tysiącznik na forum

gdzie takie terminy rozliczen mają?


radze czytac prospekty funduszy i regulaminy :) mowie oczywiscie o wychodzeniu z fundow...

bo co do parasoli - fakt zagalopowalem sie - na ich temat wiedzy nie mam :)

to, że ZAZWYCZAJ operacje ksiegowane sa po 2-3 dniach (a mi raz nawet nast dnia zrobili) nie znaczy ,ze TAK BYC MUSI :)

zauwazylem,ze podczas spadkow atmosfera robi sie mniej sielankowa na forum :) rozumiem wszystkich tracacych (sam nim jestem) i gratuluje tym co maja strategiej jak niejaka Afka... i miesiac temu weszli w same miski "bo ryzyka sie nie boja"... zauwazyliscie,ze ta forumowiczka zniknela... ? :)


uwazasz ze na tym forum sa madrzejsi od
ciebie?

tak i jest ich sporo :)
peter29uk / 83.20.52.* / 2007-08-16 00:36
a jak to jest w parasolowch np w aegon ?
powiedzili mi ze max 5 a zwykle 3 dni. to co moze sie zdarzyc ze bede czekal 14 dni na przeniesienie z jednego funda do drugiego ?
wtedy parasolowy troche traci sens. bo jak spojrzalem to dolki trwaja zwykle dluzej niz 2 tyg i wtedy przelanie kasy po 3 dniach spadkOw ma sesns. mozna wrocic juz po korekcie i zaoszczedzic moze nie 20-30% ale powiedzmy 15-18% co przy moich 200k juz jest jakims "zyskiem" - tym bardziej ze po dolku odbicie w gore jest zwykle dosc mocne.
nak7 / 85.128.86.* / 2007-08-15 23:07
w mbank tez jakies 3-4 dni
ZZP / 82.139.8.* / 2007-08-15 23:00
JAkie 14 dni? GDZIE?????Prze Multibank 3 dni kasa jest z powrotem.

Moge ale nie musze.
Ryzyko jest zawsze.
ZZP / 82.139.8.* / 2007-08-15 23:00
JAkie 14 dni? GDZIE?????Prze Multibank 3 dni kasa jest z powrotem.

Moge ale nie musze.
Ryzyko jest zawsze.
J.S. / 2007-08-15 22:24 / Bywalec forum
nigdy niewiadomo kiedy koniec a kiedy pacztek i korekty i hossy.
jak bym wiedzial ze tak p******, to bym wyciegnal ale nic nie wiadomo. wole czekac,
kiler1 / 2007-08-15 23:48 / Bywalec forum
14 dni moze potrwac maxymalnie ale nie musi, w razie tragicznych sprzedazy jednostek uczestnictwa przez mase ludzi danego funduszu napewno nie dostalbys po 3ech dniach i tu jest taki haczyk w fundach wlasnie:]] tas dobrze napisal
pozdrawiam
strategic / 81.144.199.* / 2007-08-16 13:27
kupowac kupowac kupowac ! korekta jest zamierzona i celowa przeprowadzona przez wladców tego swiata, specjalnie wypuscili kilka negatywnych danych by doprowadzic do krachu ... aha, tylko wczesniej posprzedawali wszystko co majá, teraz tylko cieszá kopary i czekajá az spadki osiágná punkt krytyczny i zaczná znowu kupowac po cenie sprzed kilku lat i w ten prosty sposób znowu zarobiá kilkaset procentl ub kilka tysiécy procent, i tak wkólko macieja ... bo kryzyz w usa kompletnie nie ma zadnego znaczenia i sie niedlugo skonczy, debile tam nie pracujá a gospodarka ma sie swietnie, tak samo jak i w Polsce ...
margos / 83.17.118.* / 2007-08-16 14:05
To mieści się w definicji złodziejstwa? Myślę że obok spekulanctwa to można nazwać złodziejstwem !
Co ma powiedzieć ktoś nieznaczący inwestujący kilknaście czy nawet kilkadziesiąt tysięcy - jesteśmy pionkami tej wielkiej machiny i bezwzględnych graczy!!
Choć niby to co dzieje się na giełdzie odzwierciedla sytuację gospodarczą i nie tylko na świecie. Ale za wszystkim stoi czyn człowieka. I można sobie zadać pytanie: Czemu człowiekowi zadaje taki los?
Piszę brednie ale ręce mi opadają.
ss / 83.25.104.* / 2007-08-16 19:58
rynki finansowe to raj dla złodzieji
radziej / 2007-08-16 15:29 / Bywalec forum
to fakt, brednie...
andrzejh PL / 83.22.231.* / 2007-08-16 14:01
Tak Tak
Pozdrawiam
kiler1 / 2007-08-16 18:39 / Bywalec forum
a ja uwielbiam czerwień:]]]]]]]]]]]] taki widok jest bardzo cieszący zwlaszcza ze akcje sprzedane juz 2 miechy temu:]] swoja droga ciekawa dzisiejsza sesja jest nawet bardzo
andrewales / 81.102.63.* / 2007-08-16 20:40
i dobrze zrobiles... ;-) ja zrobilem tak samo
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy