Forum Polityka, aktualnościPolityka

"Niegrzeczny" poseł PiS łamie zakaz i rozmawia z Money.pl

"Niegrzeczny" poseł PiS łamie zakaz i rozmawia z Money.pl

Wyświetlaj:
igrek / 83.11.6.* / 2006-02-08 18:32
A może się mylę ale pan Kaczyński powiedział o krytykujących go dziennikarzach,że teraz wiadomo kto jest po której stronie.Przy takiej interpretacji każdy inaczej myślący to wróg
Observer / 62.40.38.* / 2006-02-08 15:27
Panie i Panowie, licza sie czyny rzadu a nie slowa. Teraz poslowie duza mowia, a tu trzeba zakasac rekawy i zabrac sie do roboty. Statystyki mowia, ze od wyborow przybylo 150 000 bezrobotnych. Co (nie)rzad zrobil, zeby poprawic warunki na rynku pracy?Nic ! , a dla normalnych ludzi licza sie fakty a nie czcza gadanina.
ekonomista J / 81.210.119.* / 2006-02-15 13:10
W zupełności popieram. Niestety jak do tej pory większości wyborcó daleko do normalności - i kierują się słowami, a nie czynami.....
Gdyby patrzeć na czyny, to nalezy głosowac na ludzi, którzy coś zrobili, a prawie wszyscy politycy, którzy zrobili coś naprawdę pożytecznego dla Polski jakoś tak dziwnie są w jednej partii... Zresztą jedynej, która nazywa się "Partia" i nie udaje czegoś innego.
Pytanie-zagadka - o którą partie chodzi?
A jej wynik wyborczy świadczy o normalności naszego społeczeństwa - a mówiąc dokładniej o tym, ilu wyborców głosuje odpowiedzialnie, tzn najpierw pomyślawszy chwilę (czyli używa rozumu, a nie emocji)...
krzyhoo / 83.26.224.* / 2006-02-08 08:51
Jakby przyjaciele forumowicze postudiowali trochę sprawy dyscypliny partyjnej np w parlamencie ZK i rolę 'majority (minority) whip', to by tacy 'huzia na józia' nie byli.
Mustad / 217.97.150.* / 2006-02-09 07:35
kiedys komuna byla czerwona i wydawalo mi sie ze tak jest dobrze i inaczej byc nie moze, dzisiaj mamy czarną, ale juz wiem że może być inaczej skoro ma byc lepiej.
weres / 80.53.43.* / 2006-02-08 11:48
Gdyby nawet postudiowali (dzisiaj zaleca pan literaturę anglojęzyczną, wczesniej pewnie, z równą ochotą, literaturę radziecką), to pewno umieliby rozróznić parlament od partii. Nie specjalnie interesują mnie rozgrywki wewnętrzne jakiejś kanapowej partyjki, która dzięki modelowi pseudodemokracji przyjetemu w Polsce, dorwała sie do władzy. Interesuje mnie parlament i jego działalność, a nie partyjka. Dlaczego kanapowa? Bo u nas partia woidąca może składać się z przewodniczącego i kilkunastu członków, pełniacych partyjne funkcje. O wielkości partii nie decyduje ilość członków, a szum medialny. Dlatego mamy partie wielkie, a nic nie znaczące (np. Racja), i malutkie (PiS czy PO), które rzadzą tym krajem dzięki mediom. Stąd bierze się niska frekwencja wyborcza. Na kogo mam głosować, skoro i tak nikt nie będzie reprezentował moich interesów.
Podobnie jest w wyborami prezydenckimi. Mandat narodu dla Kaczyńskiego to jakieś niespełna 3 miliony obywateli. Prezydent circa 7% Polaków. Czy jest jakaś dolna granica, przy której nie można wybrać prezydenta? Niedługo dojdzie to tego, że załoga Radia Maryja i TV Twam zadecyduje o losach Polski. Nie można tłumaczyć, że nieobecni nie mają głosu, bo to bzdura. Demokracja powinna oferować takich kandydatów, którzy pociągną głosujących do urn.
MZ / 193.111.145.* / 2006-02-08 07:49
Ot i cała prawda o polityce. Nie państwo a partia jest ważna ;-)
jocker73 / 84.135.151.* / 2006-02-07 23:08
Czytam - nie mogę powstrzmac się od śmiechu i oprzec skojarzeniom kaczyzmu z faszyzmem i komunizmem. W imię wyższej jedynie słusznej idei depczą podstawowe prawa wolności i demokracji; kneblują usta własnym ludziom nie wzbudzając w nich ani odrobiny podejrzenia. Panie Mężydło skąd my to znamy. Skąd w Panu taka wiara w tego jedynego wielkiego wodza.
Ja osobiście brzydzę się ludźmi SLD. Są w moich oczach karierowiczami bez namiastki przyzwoitości, myślą o sobie i mają w nosie Polski. Wolałem PIS, ale bardzo się zawiodłem i mam nadzieję, że jak posprzątają ten post-PZPRowski gnój to w proch się obrócą niczym ZCHN.
W Bogu nadzieja, bo na rodaków nie ma co liczyć; są zaślepieni światłem Rydzyka.
Ciekawy / 212.14.5.* / 2006-02-08 08:11
Jocker czy odnośnie PO masz równie stanowcze zdanie, czy tylko wybiórczo stosujesz swoje "zasady" i teorie ? Przypomnę, że nie dalej jak miesiąc temu za podobne zachowanie wyleciał z PO Pan Sośnierz. O SLD nie wspominam, bo chyba wszyscy pamiętamy ich zadziwiającą jednomyślność w Sejmie. Tam jedynie urban mial prawo innego zdania, choć wszyscy zdają sobie sprawę, że "sterowanego". W związku z powyższym może to jest ogólna reguła i nie ma o czym mówić. Czemu więc, gdy podobnie "tonuje" swoich posłów PIS to jest to faszyzm i komunizm w jednym, a gdy tak lub jeszcze ostrzej postępuje PO to jest to normalne ? Trąci hipokryzją i schizofrenią, a właśnie od nich blisko do faszyzmu i komunizmu. Tak sądzę.
jocker73 / 84.135.146.* / 2006-02-08 11:52
Głosowałem na partię pana Frasyniuka. Oni są chyba jedyną partią, która się jeszcze nie skompromitowała. Prawdopodobnie dla tego, że nie mają tylu krzykaczy a za to dużo ludzi zrównoważonych i na pewnym poziomie, myślących pragmatycznie a nie ideologicznie.
Z koalicji PO z PIS też bym był zadowolony, ale niestety nieomylny PIS nie chciał iść na kompromis i dzielić się demokratycznie władzą. Właściwie to, po co jak tylko oni mają rację. Tylko, że to nie demokracja. Ale tej chyba i tak niema w ich programie. Nie wiem, nie czytałem.


Demokracja charakteryzuje się tym, że przenika ona również wszystkie partie. Oznacza to, że jeśli ktoś w partii ma inne zdanie niż oficjalna linia partii, to partia oficjalnie dystansuje się od wypowiedzi jednego jej członka a nie próbuje zakneblować mu usta. No cóż tego się w Polsce jeszcze trzeba nauczyć, ale wtedy nikt nie może twierdzić, że tylko on na rację i dla tego najlepiej będzie, jeżeli on zagarnie jak najwięcej władzy chociażby mniejszościowej i po trupach.

Cieszmy się póki, co wolnością słowa. Kto wie może wielki wódz spróbuje jeszcze i nam zakneblować usta, oczywiście bez jego wiedzy. On musi mieć czyste ręce.
parasol / 83.17.135.* / 2006-02-08 09:17
Panie Ciekawy niech no pan może dokładniej udokumentuje to "podobne zachowanie" , bo ja sobie nie przypominam żeby Sośnierz dostał zakaz rozmów z mediami
Trochę za duży skrót co zresztą charakterystyczne dla PIS-owców
k / 195.140.236.* / 2006-02-08 01:19
.. i będzie ich coraz więcej. Oby!
pesymistka / 80.55.193.* / 2006-02-08 11:19
jedna jaskółka wiosny nie czyni

Najnowsze wpisy