Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Niemcy: Zmniejszyć zależność od gazu z Rosji

Niemcy: Zmniejszyć zależność od gazu z Rosji

Wyświetlaj:
Hahaha / 81.190.36.* / 2009-01-21 01:10
Wcześniej Niemcy byli wielkim producentem materiału używanego w komorach gazowych.Czyżby zapomnieli jak się go robi?
andowc / 83.30.89.* / 2009-01-09 12:32
"P********** kotka, za pomocą młotka",- dedykacja dla

dyrektora wykonawczego Niemieckiej Agencji Energii (DENA) Stephan Kohler.
spokój wodza / 217.153.44.* / 2009-01-09 11:48
"Musimy przede wszystkim zwiększyć wydajność energetyczną, przede wszystkim poprzez lepsze izolacje cieplne." - Niemcy już to robią. Ich państwo systemowo dotuje budownictwo pasywne, poprzez certyfikację projektów przez Instytut Domów Pasywnych w Darmstadt. Polecam poczytać o tym w sieci, bo zdecydowanie lepiej zwalczać przyczyny niż skutki (energochłonności cieplnej budynków),np.:

h**p://www.muratordom.pl/budowa-i-remont/oni-juz-zbudowali/niemcy-buduja-domy-pasywne_,6316_21272.h*m

h**p://www.budownictwopasywne.pl/Artykuly/Energon_-_najwiekszy_na_swiecie_obiekt_biurowy_budownictwa_pasywnego.h*ml

h**p://www.muratorplus.pl/biznes/konferencje/firmy-i-ludzie/__---efektywne-zarzadzanie-energia-domu_-czyli-forum-budownictwa-pasywnego---_,17284_30919.h*m

* = t
konserwa / 2009-01-08 16:11 / Tysiącznik na forum
Jeśli mówi o gazociągu północnym to w którym miejscu mamy dywersyfikację ??? Uważam, że gazociąg północny w jeszcze większym stopniu uzależni Niemcy od Rosyjskiego gazu - nie tylko Niemcy, ale całą Europę. (UE)
axxel / 83.143.213.* / 2009-01-08 23:28
ale uniezalezni Niemcy od krajów tranzytowych, Nabucco tego nieczyni przebiegać bedzie przez tereny bardzo niestabilne politycznie,
Niemcom nie zalezy na niekupowaniu Rosyjskiego gazu, ale na niezakłuconych dostawach.
W sporze Rosji z Ukraina, bardziej na sporze zalezy Ukrainie "co widać, co słychać , co czuć".
Ukraina ma u siebie trudna sytuacje polityczną, zwiazana z bratobójczymi walkami wsród pomarańczowych, dlatego stara sie upolitycznić spór z Rosja, im wiecej wrzawy w światowych a przedewszystkim w Ukraińskich mediach (mieszaczach umysłów), im dłuzej trwają, tym dla politykierstwa Ukraińskiego lepiej, odwraca to uwage społeczeństwa od kryzysu gospodarczego oraz od kryzysu politycznego na Ukrainie.
W sumie spór nie jest z ekonomicznego punktu widzenia, nie do rozwiazania, widocznie potrzebny jest ten spór politykom Ukrainy a zapewne tez i Rosji we wzajemnych rozgrywkach.
To nawet ciekawe czasami poczytac jak rózne osoby wypowiadaja sie w tym i innych tematach, szkoda tylko ze jest tak mało trzeźwego spojrzenia.
DA-old / 91.193.87.* / 2009-01-09 00:24

Niemcy: Zmniejszyć zależność od gazu z Rosji


Jeszce potrafię myśleć logicznie, choć takie szmatławce jak money.pl robią wszystko by tak już nie było. Dla mnie zmniejszenie zależności od rosyjskiego gazu nie wiąże się z budową nowego rurociągu DO ROSJI!!!
axxel / 83.143.213.* / 2009-01-09 13:32
tak sie składa że , jest róznica pomiędzy tym co jest mówione a tym co jest robione,
pozatym akuratna wypowiedź podana w newsie nie jest jedyna, ba ten sam człowiek w innych wypowiedziach precyzuje co ma na mysli, chodzi mu o "niobliczalnośc krajów tranzytowych",
to własnie Niemcy i Rosja, w takiej własnie kolejności, sa inicjatorami budowy gazociągu bałtyckiego, dyplomacja niemiecka czyniła wielkie starania aby uzyskac przychylnośc krajów starej unii,
zresztą rurociąg przez bałtyk to nie jedyny przykłąd, drugim jest budowa naftoportów na bałtyku na terytorium Rosji, znowu po to aby ominąc kraje tranzytowe, głównym odbiorcom surowców z tych naftoportów znowu beda Niemcy, zreszta rosjanie juz daja do zrozumienia ze bardzo mozliwe ze przestana przesyłąc rope rurociągiem "przyjaźń" z powodó jego (rurociagu) przestarzałości technicznej.
Grozi to odcieciem rafineri płockiej, oczywiscie nie zaraz ale w nie tak odległej perspektywie, jedyną drogą dostaw ropy do Polski będzie naftoport w Gdańsku.
Czy władze RP, cos robią w kierunku zapewnienia bezpieczeństwa dostaw paliw strategicznych dla Polski?
Pajchiwo / 2009-01-09 10:12 / Tysiącznik na forum
Możesz nieco rozwinąć myśl?

Najnowsze wpisy