Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Niemiecka prasa krytykuje Schroedera

Niemiecka prasa krytykuje Schroedera

Money.pl / 2005-12-10 17:49
Komentarze do wiadomości: Niemiecka prasa krytykuje Schroedera.
Wyświetlaj:
miły / 62.87.174.* / 2005-12-10 17:49
Dziś w Sejmie odbyła się konferencja prasowa dotycząca skandalicznego zachowania na terenie Sejmu dziennikarza gazety „Fakt”, publicznie używającego gestu, który sam uważa za nazistowskie pozdrowienie. Obecny na konferencji Przewodniczący LPR Roman Giertych zapowiedział, iż złoży do Marszałka Sejmu wniosek o cofnięcie akredytacji prasowej dziennikowi „Fakt”.

W dniu wczorajszym Piotr Chęciński - redaktor dziennika „Fakt”, należącego do niemieckiego koncernu Axel Springer - kilkakrotnie użył na terenie Sejmu RP gestu, który według standardów przyjętych przez ten dziennik, promuje ideologię nazistowską.

Przewodniczący KP LPR Roman Giertych poinformował, iż materiał filmowy „z tego bulwersującego wydarzenia” jest w posiadaniu Kancelarii Sejmu. „Zdjęcia te są na tyle wstrząsające, że Prezydium Sejmu postanowiło kasetę z tym nagraniem dostarczyć do KP LPR celem sformułowania określonych wniosków prawnych” – powiedział Giertych.

Oświadczył także, że złożył już do Marszałka Sejmu wniosek, o cofniecie akredytacji dla dziennika „Fakt”, jako że „dziennikarze tej gazety publicznie propagują gesty, które sami uważają za równoznaczne z promowaniem faszyzmu, nazizmu i hitleryzmu”.

Przewodniczący LPR zaznaczył, że Liga nie nagłaśniałaby całej sprawy, gdyby nie to, że dziennik „Fakt”, na podstawie zdjęć z wczesnej młodości dwóch posłów LPR – jak przyznał -„w dość nieroztropnych pozach”, wywodzi „niesłusznie i bez żadnego uzasadnienia” ich przekonania co do ideologii.

„Skoro ta niemiecka gazeta ma jasne przekonania co do standardów, które powinny obowiązywać, i jeśli obowiązywania ich domaga się od kilkunastoletnich chłopaków, to tym bardziej należy się aby te standardy zachowywali jej dziennikarze na terenie Sejmu RP w roku 2005” – powiedział Giertych.

„Jeżeli widzimy pana Marka Borowskiego lub pana Aleksandra Kwaśniewskiego pozdrawiających kogoś w dosyć podobnie wyglądającym geście, lub też widzimy młodych chłopców podnoszących rękę – to kwestia interpretacji”.

Według Romana Giertycha wymienione wyżej osoby nic wspólnego z nazizmem nie mają, ale „jeżeli czyni to dziennikarz gazety wydawanej przez niemieckiego wydawcę, który pisze w swoich publikacjach, że podniesienie ręki oznacza promowanie ideologii nazistowskiej, oznacza to, iż tak naprawdę na terenie Sejmu RP ośmiela się propagować gesty które uważa za głoszenie nazizmu”.
pyton / 83.22.72.* / 2005-12-10 20:33
Młocie Miły - co ten przedruk ma wspólnego z Schroederem?

Najnowsze wpisy