Forum Forum prawnePracy

Nieświadome zatajenie dokumentów przed urzędem pracy podczas rejestracji

Nieświadome zatajenie dokumentów przed urzędem pracy podczas rejestracji

Jezior23 / 2009-03-02 16:01
Witam.
Jestem osobą bezrobotną bez prawa do zasiłku. W urzędzie pracy rejestrowałem się ok 3 miesiące temu. Przedłożyłem komplet dokumentów poza zaświadczeniem o wynagrodzeniu brutto za poszczególne miesiące pracy na umowę zlecenie. Nie zrobiłem tego, gdyż były to umowy bez wynagrodzenia (wynagrodzeniem było jedynie potwierdzanie odbytej praktyki zawodowej do projektowania architektonicznego przez mojego Zleceniodawcę).
Jednak dziś mój były Zleceniodawca zadzwonił i powiedział, żebym zgłosił się do niego po Pit-a i przypomniałem sobie, że za jeden z projektów dostałem wynagrodzenie, gdyż spisałem się nadzwyczaj dobrze i poza podpisaniem praktyki zostałem dodatkowo wynagrodzony.
W związku z tym mam pytanie:
1. Co mi grozi za zatajenie zaświadczenia o osiąganym wynagrodzeniu podczas rejestracji?
2. Czy powinienem poinformować teraz o tym fakcie urząd pracy i dostarczyć ten dokument 3 miesiące po rejestracji czy raczej przemilczeć ten temat?
3. Czy dobrze zrobiłem nie składając zaświadczeń o wynagrodzeniu za umowy-zlecenia za które nie otrzymywałem żadnego materialnego wynagrodzenia poza poświadczeniem odbytej praktyki?

Dodam, że w najbliższym czasie zamierzam składać wniosek o dotację na podjęcie działalności gospodarczej, w którym chcę m.in. napisać o praktyce zdobytej u tego Zleceniodawcy.

Bardzo proszę o pomoc.
Jezior23 / 2009-03-03 14:42
Nie zwlekałem z tym i dziś poszedłem do urzędu. Kolejki do rejestracji ogromne ale jakoś udało mi się dostać bez.. Trafiłem szczęśliwie na gościa który mnie rejestrował i Odesłał mnie do archiwum. Tam spotkałem dawną koleżankę z liceum i powiedziała, że nie muszę składać takiego zaświadczenia jeśli nie staram się o zasiłek. Odnośnie pracy na umowy zlecenia powiedziała że jak chcę mogę przynieść umowy i ona je wprowadzi ale nie mam takiego obowiązku. W dziale dotacji powiedzieli mi że nie chcą żadnych dokumentów na potwierdzenie danych w nim zawartych. Jakby co będę miał książkę praktyk.

Najnowsze wpisy