Forum Forum finansoweKredyty

(nietypowe) samozatrudnienie a kredyt mieszkaniowy - dużo pytań

(nietypowe) samozatrudnienie a kredyt mieszkaniowy - dużo pytań

hxcd / 85.221.159.* / 2012-01-07 22:38
witam

Mam spoooro pytań więc zacznę od szczegółów mojej sytuacji
- działalność gospodarcza, jednoosobowa, vatowiec, KPiR na zasadach ogólnych
- działalność ponad rok
- usługi dla 1 firmy X od początku mojej działalnosci
- kontrakt pisemny bezterminowy z tą firmą X
- jedna stała faktura vat co miesiąc identyczna kwota
- brak innych źródeł dochodu

Chcę w najbliższym czasie kupić mieszkanie.

Pytania moje to
- czy bank obliczając zdolnośc bierze pod uwagę przychód czy dochód ? (mam sporo kosztów, ale to logiczne ze wszystko co mogę wpisuję w koszty jak biuro/mieszkanie, amortyzacja auta, benzyna, komórki itp itd.) ale to nie znaczy że firma ma staty. Ale przez rok nie płaciłem jeszcze żadnego podatku dochodowego (zakup auta). Tylko VAT-7.

- czy bank traktuje mnie jako firmę, czy samozatrudnienie, kim ja jestem dla banku tak na prawdę bo sam już się gubię.

- w razie niskiej zdolnosci kredytowej czy mogę wziac kredyt z partnerką (niesformalizowany związek) wspólnie która tez ma działalność gospodarczą od 3 miesięcy a przedtem 2 lata umowa o prace z najniższa krajową (z wiadomych względów)

- ktory bank miło traktuje klientów z działalnością gospodarczą.?

- czy jeśli będę miał zbyt małą zdolność (chodzi mi tu tylko o stosunek kosztów/przychodów) to mogę np 3 miesiące nie wpisywac nic do kosztów. zapłacic pare stówek podatku i nagle będę bardziej wiarygodny dla banku.

- który bank miło traktuje nieformalne związki partnerskie do kredytowania???

Myślę że stać mnie spokojnie na kredyt typu 2000 miesięcznie gdyż miesięcznie uzyskuję 7000zł netto przychodu i żyje mi się dobrze. a dodatkowo jeszcze sobie VATem operuję :)
ale wiadomo wpisuje wszystko jako swoje koszty i nie wiem czy bank to obchodzi że to wszystko i tak się znajduje w tym samym portfelu. tylko albo to zaksięguję albo nie.


proszę o pomoc

pozdrawiam

Najnowsze wpisy

Kredyty hipoteczne - najlepsza oferta: