Forum Forum dla firmKsięgowość

NIK krytykuje fiskusa za brak skuteczności

NIK krytykuje fiskusa za brak skuteczności

Money.pl / 2010-05-10 19:35
Komentarze do wiadomości: NIK krytykuje fiskusa za brak skuteczności.
Wyświetlaj:
pgrz / 89.206.32.* / 2010-05-11 18:59
a moze urzedy pomoga sciagnac nalezne pieniadze od firm ktore nie placa nam np za wykonane uslugi? bedzie znacznie latwiej i prosciej i wiele wiecej wplynie kasy za podatki, ja wystawiam f-re mi nie placa a vat i dochodowy musze oddac, a skad brac? podaje goscia do sadu a on sie smieje, niech US sie tym zajmie i bedzi epo sprawie, trzeba tylko chciec, mniej biurokracji, wiecej dzialania
Dartek / 90.156.120.* / 2010-05-14 00:15
Oj chłopie masz rację . Z niezapłaconymi fakturami powinno się iść do Urzędu Skarbowego a nie do sądu . Taki s.k.u.r.w.y.s.y.n ( bo inaczej go nazwać nie można) dostaje ode mnie fakturę , wrzuca ją w koszty , odpisuje VAT , mnie ma w d.u.p.i.e i nie płaci . A Urzędu to nie interesuje , tylko ściga mnie za niezapłacony VAT i podatek dochodowy . Powinno się zmienić ustawy w ten sposób , żeby g.n.o.j.e.k wrzucił w koszty i odpisał VAT w momencie jak mi zapłaci (choćby za rok czasu) , a nie tak jak jest teraz , w momencie gdy dostanie do łapy fakturę . Tylko tak jak jest teraz to sprawa prosta dla Urzędu Skarbowego niż mieliby sprawdzać podatki w momencie zapłaty . Myślę nawet , że przy takim systemie to ściągalność podatków byłaby o wiele lepsza .
@ / 79.185.89.* / 2010-05-13 23:07
Państwo pobiera podatki od złodzieja nawet za świadome złodziejstwo a podatnika-Obywatela który znosi im złote jaja i ciężko pracuje ma w d... Tak bywa zawsze w chamskim fiskalnym kraju skażonym komuną.Szacunku dla człowieka trzeba będzie uczyć od nowa przez wiele pokoleń.Oddech Stalina i bezkarność urzędasa na piedestale państwowym chronionego prawem jeszcze długo będziemy odczuwać.W żadnej państwowej instytucji nie ma motywacji do kultury,szacunku dla człowieka-intruza,który zakłóca spokój picia kawy,czytania gazetki.Tylko pełna prywatyzacja wszelkich usług może nauczyć kultury i wymusić jej stosowanie.Przykład: obraz handlu i usług prywatnych-kultura,uprzejmość,uśmiech,dobra rada.Państwowa instytucja czy samorządowa to bagno,korupcja,koligacje.

Najnowsze wpisy