Forum Forum inwestycyjneWydarzenia

Niższe składki do OFE pogrzebią prywatyzację?

Niższe składki do OFE pogrzebią prywatyzację?

Wyświetlaj:
raf23412 / 86.1.50.* / 2009-11-07 18:41
Ja mam tylko obraz przed oczami amerykanina ktory stracil w roznych machlojach kase i w wieku 80 lat rozdaje ulotki. OFE to tylko upychani komus kasy. A czemu nie dac do ZUS-u i np te lokowalyby w obligacjach Panstwowych i Pnstwo by bylo happy i my bo byly gwarantowane oczywiscie musialyby byc przejrzyste i co roku ZUS powinien poinformowac ile wplynelo i ile masz teraz. Kto gromadzi po drugie w drugim czy trzecim filarze malo kto czyli dostaniemy po pare groszy bo zyjemy tylko obecna sytuacja. OFE do likwidacji
mat3422 / 91.193.208.* / 2009-11-07 21:12
Podstawowym problemem ZUS-u jest nadmierna biurokracja. ZUS nie będzie opłacalny, jeśli się tego nie zlikwiduje, bo jak na razie z naszych składek są opłacani bardziej urzędnicy niż emerytury.
dh8 / 89.76.42.* / 2009-11-07 18:39
Prezesi funduszy popłakują już na zapas - ich naprawdę nie obchodzi los emeryta, ani nawet polska giełda. Przede wszystkim zmniejszą się zyski OFE, a tym samym ich i koleżków apanaże.
dareg / 87.207.65.* / 2009-11-07 12:46
panie premierze, mam nowy pomysł:
przejąc wszystkie prywatne polisy kapitałowe , pracownicze programy emerytalne, IKE itd a potem włożyć to wszystko do ZUS-u
nastepnie z tych pieniędzy należy podnieść (jesienią 2010 r przed wyborami prezydenckimi) wszystkie emerytury i renty o 100% i już nigdy żaden emeryt i rencista nie zagłosuje na kaczyńskiego i PIS a poparcie dla pana partii wzrośnie do 89%
mat3422 / 91.193.208.* / 2009-11-07 14:39
Tylko firmy ubezpieczeniowe?
Ja proponują rządowi całkowity powrót do własności państwowej. W PRL-u wszystko było państwowe i jakoś się nie mówiło o deficycie czy zadłużeniu państwa. Zlikwidujmy prywatną własność, niech rząd wróci do socjalizmu. Już pierwsze kroki w tym kierunku zrobił.
Najpierw częściowe przejście z OFE do ZUS-u. Za rok zlikwidują ustawą wszystkie OFE i zostanie sam ZUS. Wszystko w imię łatania budżetu.
dfgdfgdf / 83.30.122.* / 2009-11-07 10:37
nie będzie frajerów na spółki krzaki
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy